Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά αυτό κάτι pdf δεν τα ανοίγει γμτ... Έχτε δοκιμασει το Smart Office? Είναι σε προσφορά 0.5€. Καλό όμως ή τζάμπα κατέβασμα;

 

Κι εγώ το πήρα σήμερα και φαίνεται πολύ καλό όσο το δούλεψα. Αρκετά γρήγορο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

δε βλεπω να εχει προσθεσει κατι στην εφαρμογη youtube(ουτε στις share επιλογες). αντι αυτου, ειναι ξεχωριστη εφαρμογη και μεσω αυτης ανοιγεις και κατεβαζεις ενα βιντεο ως mp3. το θετικο ειναι βεβαια οτι τα κατεβαζει απευθειας ως mp3, με το tubemate για να γινει σωστο mp3 χρειαζεται και αλλη εφαρμογη που συνεργαζεται και μετα το μετατρεπεις σε mp3.

 

δε γινεται να τα εχουμε και ολα προφανως! :p

 

Γινεται να τα εχουμε ολα :cool:

 

[ATTACH]25575[/ATTACH]

 

[ATTACH]25576[/ATTACH]

 

[ATTACH]25577[/ATTACH]

 

[ATTACH]25578[/ATTACH]

 

[ATTACH]25579[/ATTACH]

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να τα εχουμε ολα :cool:

 

[ATTACH]25575[/ATTACH]

 

[ATTACH]25576[/ATTACH]

 

[ATTACH]25577[/ATTACH]

 

[ATTACH]25578[/ATTACH]

 

[ATTACH]25579[/ATTACH]

στην ICS το youtube δεν ειναι ετσι και δε βγαζει αυτες τις επιλογες στο share δυστυχως..(δεν εκανα reboot μηπως και ομως ακομα..)

Link to comment
Share on other sites

στην ICS το youtube δεν ειναι ετσι και δε βγαζει αυτες τις επιλογες στο share δυστυχως..(δεν εκανα reboot μηπως και ομως ακομα..)

 

Το ίδιο κινητό έχουμε, κατι σου διαφεύγει, σε εμένα δουλεύει όπως ακριβώς στις φωτογραφίες,

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχω την εφαρμογη "GO task manager" στο HTC Desire, και οταν την χρησιμοποιω, όντως μου "ξεφορτώνει" την μνήμη από άχρηστες εφαρμογες που δουλευουν στο παρακήνιο..Όταν όμως κοιταω την συσκευη μετα από μερικές ώρες, βλεπω πάλι τις εφαρμογές να δουλεύουν και ξανά-μανά....

υπαρχει καποια εφαρμογή που να τις "σκοτώνει" πραγματικά???

τι μπορώ να κάνω?? η μνήμη μου είναι συνεχ'ως φορτωμένη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχω την εφαρμογη "GO task manager" στο HTC Desire, και οταν την χρησιμοποιω, όντως μου "ξεφορτώνει" την μνήμη από άχρηστες εφαρμογες που δουλευουν στο παρακήνιο..Όταν όμως κοιταω την συσκευη μετα από μερικές ώρες, βλεπω πάλι τις εφαρμογές να δουλεύουν και ξανά-μανά....

υπαρχει καποια εφαρμογή που να τις "σκοτώνει" πραγματικά???

τι μπορώ να κάνω?? η μνήμη μου είναι συνεχ'ως φορτωμένη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Φίλε μου το πρόβλημα είναι ο task manager ! Η εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο για κάποιο λόγο . Αν δεν χρειάζονται πραγματικά θα τις κλείσει το σύστημα . Κράτησε το αν θέλεις για να βλέπεις τι τρέχει αλλά μην το χρησιμοποιείς γιατί αποσυντονίζει το σύστημα και φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα . Εγώ όταν χρησιμοποιούσα τον go task manager η μνήμη σε χρήση ήταν μονίμως στο 75 – 85 % . Τώρα είναι 65 – 75 % . Κάνε και μια επανεκκίνηση και θα δεις διαφορά …

Link to comment
Share on other sites

Στο post #2584 στην προηγούμενη σελίδα, είναι η απάντηση.:cool:

 

Καλημερα εχω το sansetion XE μπορειτε να μου πειτε ενα καλο χαρτη για Ελλαδα αμμα ειναι δυνατον να εχει και θαλασσα θα με εξυπερετουσατε παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το πρόβλημα είναι ο task manager ! Η εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο για κάποιο λόγο . Αν δεν χρειάζονται πραγματικά θα τις κλείσει το σύστημα . Κράτησε το αν θέλεις για να βλέπεις τι τρέχει αλλά μην το χρησιμοποιείς γιατί αποσυντονίζει το σύστημα και φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα . Εγώ όταν χρησιμοποιούσα τον go task manager η μνήμη σε χρήση ήταν μονίμως στο 75 – 85 % . Τώρα είναι 65 – 75 % . Κάνε και μια επανεκκίνηση και θα δεις διαφορά …

 

Δεν κατάλαβα....

η μνήμη μου ειναι συνήθως 60-65%

ανοιγω το go task manager και βλέπω καποιες εφαργομές (μετοχές, footprints, και άλλες @@@) να τρεχουν.... ποιος είναι ο λόγος να τρέχουν, μια και δεν τις χρησιμοποιώ...

τις κάνω "kill" κλείνουν και αμμεσως η μνήμη πάει στο 50-55%

Μετα από λίγο βλέπω ότι ξανα-ανοίγουν...

αυτο εννοω

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα....

η μνήμη μου ειναι συνήθως 60-65%

ανοιγω το go task manager και βλέπω καποιες εφαργομές (μετοχές, footprints, και άλλες @@@) να τρεχουν.... ποιος είναι ο λόγος να τρέχουν, μια και δεν τις χρησιμοποιώ...

τις κάνω "kill" κλείνουν και αμμεσως η μνήμη πάει στο 50-55%

Μετα από λίγο βλέπω ότι ξανα-ανοίγουν...

αυτο εννοω

Σ αυτό σου απαντώ :) Άστα να τρέχουν . Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4137684#post4137684 και εδώ http://osarena.net/latest-articles/android-%CF%8C%CF%87%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-task-managers.html

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Χτες πέρασα την εφαρμογή Google Sky Map στο κινητό μου...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.stardroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5zdGFyZHJvaWQiXQ..

 

Με την παραπάνω εφαρμογή, "στοχεύω" τα άστρα με το κινητό μου και μου δείχνει στο περίπου τις ονομασίες τους.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι αν υπάρχει κάτι παρόμοιο που να δείχνει τη στεριά.

 

Π.χ. Είσαι σε μια παραλία και βλέπεις απέναντι ένα νησί ή μια τοποθεσία.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, όπου "στοχεύοντας" με το κινητό σου απέναντι, να σου δείχνει ποιά πόλη είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι αν υπάρχει κάτι παρόμοιο που να δείχνει τη στεριά.

 

Π.χ. Είσαι σε μια παραλία και βλέπεις απέναντι ένα νησί ή μια τοποθεσία.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, όπου "στοχεύοντας" με το κινητό σου απέναντι, να σου δείχνει ποιά πόλη είναι;

Google maps.

Βρίσκει το μέρος που είσαι και βλέπεις όλες τις τοποθεσίες τριγύρω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Google maps.

Βρίσκει το μέρος που είσαι και βλέπεις όλες τις τοποθεσίες τριγύρω.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Ξαναδιάβασε, όμως, αν θέλεις το μήνυμά μου.

Δώσε προσοχή εκεί που λέω "στοχεύω" με την κάμερα του κινητού.

 

(Το Google maps το έχω χτίσει. Είμαι από τους πρώτους που είχαν αναφέρει bugs)

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κινητό έχουμε, κατι σου διαφεύγει, σε εμένα δουλεύει όπως ακριβώς στις φωτογραφίες,

παντως οι φωτος δεν ειναι απο το nexus. εμενα δε βγαινει το hearyoutube στο share...εχω καταλαβει πως θα επρεπε να δουλευει αλλα δε δουλευει. μηπως εβαλα παλια εκδοση ή πολυ καινουργια και κατι "χαλασε";

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Ξαναδιάβασε, όμως, αν θέλεις το μήνυμά μου.

Δώσε προσοχή εκεί που λέω "στοχεύω" με την κάμερα του κινητού.

 

(Το Google maps το έχω χτίσει. Είμαι από τους πρώτους που είχαν αναφέρει bugs)

Επειδή υπάρχει προσανατολισμός μπορείς να καταλάβεις τι βρίσκεται π.χ. ανατολικά σου!

Τα αστέρια σαφώς στοχεύονται, ένα μέρος δίπλα σου όχι πάντα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αυτό το widget υπάρχει πουθενά?

http://content.myphone.gr/photo/full/6041/fimes-neo-motorola-dinara-einai-neo-atrix-3.jpg

 

Μπορείς να βρεις κάτι παρόμοιο από μια εφαρμογή που λέγεται uccw στο play store.

Δες το θέμα στο xda για να βρεις θέματα.

Εδώ μαζεμένα και εδώ. Γενικά πρέπει να το ψάξεις λίγο, εκτός κι αν κάποιος εδώ μέσα το έχει ήδη βάλει.

Link to comment
Share on other sites

Το Google Earth είναι κάτι terabytes.

Οπότε αυτό που ζητάς είναι αδύτανον για τη σημερινή τεχνολογία.

 

Το κάλυψαν σε κάποιο βαθμό και παρακάτω, αλλά για την ιστορία η google ανακοίνωσε ότι σκοπεύει να κάνει διαθέσιμο το google maps και χωρίς σύνδεση.

Βέβαια αυτό γινόταν ήδη με κάποιους περιορισμούς (μπορούσες να προ-αποθηκεύσεις συγκεκριμένες περιοχές όταν είχες δίκτυο για να μην ψάχνεις όταν είσαι επί τόπου).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω το xperia play που δεν πηρε αναβαθμιση σε ICS, οποτε ειμαι στο android 2.3.4... Θελω να βαλω ενα καλο προγραμμα, που να βρισκεται και στα γνωστα μερη (ξερετε, στην ακτη του Πλαισιου κλπ :P:P:P). Τι εχετε να προτεινετε? Γιατι κατεβασα ενα navigon αλλα δεν τρεχει καν...
Link to comment
Share on other sites

παντως οι φωτος δεν ειναι απο το nexus. εμενα δε βγαινει το hearyoutube στο share...εχω καταλαβει πως θα επρεπε να δουλευει αλλα δε δουλευει. μηπως εβαλα παλια εκδοση ή πολυ καινουργια και κατι "χαλασε";

 

Εχω την έκδοση 1.0 , δεν νομίζω να βγήκε αλλη. Αν δεν έχεις αυτήν την έκδοση στειλε με pm. Απο ics έχω 4.0.2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

Να σας κάνω μια ερώτηση?

Ψάχνω για μια εφαρμογή όπου να μπορώ να ελέγχω τις κλήσεις μου. Όταν την ενεργοποιώ, να δίνω ποια τηλέφωνα θέλω και να δέχομαι μόνο από αυτά κλήσεις και sms. Οποιοδήποτε άλλο να μην δέχομαι τίποτε….

Υπάρχει?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,

Να σας κάνω μια ερώτηση?

Ψάχνω για μια εφαρμογή όπου να μπορώ να ελέγχω τις κλήσεις μου. Όταν την ενεργοποιώ, να δίνω ποια τηλέφωνα θέλω και να δέχομαι μόνο από αυτά κλήσεις και sms. Οποιοδήποτε άλλο να μην δέχομαι τίποτε….

Υπάρχει?

Ευχαριστώ πολύ.

Αν ψάξεις στο Play για blacklist θα βρεις πολλά προγράμματα του είδους.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, ξέρω ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε task killers. Αλλά κάτι σαν αυτό ίσως; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.fastreboot&hl=en

 

Υποτίθεται ότι προσομοιώνει reboot επανακινώντας τις εφαρμογές. Να πω την αμαρτία μου έχω δει αρκετό αποτέλεσμα όταν κολλαει το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Εχω την έκδοση 1.0 , δεν νομίζω να βγήκε αλλη. Αν δεν έχεις αυτήν την έκδοση στειλε με pm. Απο ics έχω 4.0.2

 

αυτη εχω κι εγω αλλα ics 4.0.4 :/

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να μου προτεινετε ενα καλο προγραμμα gps για samsung galaxy 3 οποτε να ειναι καπως ελαφρυ .θα το χρησιμοποιω στην Αλεξανδρούπολη και στην Ρωμη που θα παω ταξιδι :D περιμενω απαντησεις ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε go sms τι ακριβως εχετε κανει και τα μηνυματα

ερχονται στο go και οχι και στου τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...