Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο gps test μου λέει view 10 μέσα σε λιγότερο από δέκα δευτερόλεπτα.. Έχω πάντα ανοιχτό το 3g και τέλος, το κινητάκι μου είναι ότι το sole. Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο gps test μου λέει view 10 μέσα σε λιγότερο από δέκα δευτερόλεπτα.. Έχω πάντα ανοιχτό το 3g και τέλος, το κινητάκι μου είναι ότι το sole. Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

 

Δεν έχει σημασία το view όσο το use.

Επίσης τσέκαρε πόση ώρα θα πάρει μέχρι να βγάλει accuracy 5-10 μέτρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Έριξα μια ματια στις Ελληνικές εφαρμογές αλλά δε βρήκα κάτι. . .

 

Γνωρίζουμε αν υπάρχει εφαρμογή που να "αναγνωρίζει" σε ποιο δίκτυο ανήκει ένα τηλεφωνικός αριθμός κινητής τηλεφωνίας?

 

(υπάρχει κάτι παρεμφερείς της Vodafone αλλά πρέπει να ανήκεις στο εν λόγο δίκτυο)

 

Ευχαριστώ :)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή που εχει προεγκατεστημένη το samsung κινητό μου αλλα ενω εχω ενεργοποιήσει το gps moυ βγάζει ενα μήνυμα " Αστοχία δικτύου. η εφαρμογή αυτή απαιτεί μια σύνδεση δεδομένων εργασίας.

 

Γνωριζει κανεις γιατι δεν ανοίγει?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

προσπαθώ να ανοίξω την εφαρμογή που εχει προεγκατεστημένη το samsung κινητό μου αλλα ενω εχω ενεργοποιήσει το gps moυ βγάζει ενα μήνυμα " Αστοχία δικτύου. η εφαρμογή αυτή απαιτεί μια σύνδεση δεδομένων εργασίας.

 

Γνωριζει κανεις γιατι δεν ανοίγει?

 

ευχαριστώ!

 

εχεις συνδεση internet για να μπορεσει το κινητο να συνδεθει?

αν εχεις ανοιξε την.

Link to comment
Share on other sites

Θελω εναν πολυ μικρο σε μεγεθος(<1mb) music player. Τι προτεινετε?

 

Ο πιο μικρός μέχρι πρότινος ήταν ο tinyplayer. Επίσης ο Music Folder Player είναι απλός, μικρός κ καλός.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κατι εχει η εφαρμογη,την δοκιμασα σε galaxy tab galaxy Note και galaxy s3 αλλα και στις 3 συσκευες κρασαρει.......ειναι φοβερη εφαρμογη,την δουλευα αρκετα σχεδον ειχα καταργησει το κοντρολ,αντε Sammy διορθωσε την!!!

 

βρηκα μια ενναλακτικη αλλα δεν λεει τοσο πολυ αλλα σαν λειτουργεια την κανει τη δουλεια

sammygo remote

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή που να διαβάζει όλους τους κωδικούς που έχεις αποθηκεύσει στο κινητό και να τους περνάει σε κάποιο αρχείο; (gmail facebook κτλ; ) Επίσης κάποια εφαρμογή που να επαναφέρει σβησμένες επαφές από την sim;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μια ερώτηση έχω κι εγώ: ποια η διαφορά του GPS test από το GPS status ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία το view όσο το use.

Επίσης τσέκαρε πόση ώρα θα πάρει μέχρι να βγάλει accuracy 5-10 μέτρα.

 

στο μέρος που ήμουν (στο κέντρο της αθηνας δηλαδή) in use έλεγε μηδέν για πάνω από δέκα λεπτά , όταν γύρισα σπίτι μου στον βύρωνα , και το δοκίμασα ξανά , μέσα σε πέντε δευτερόλεπτα είχε in use 7 δορυφόρους και το navigon ήταν κομπλέ.... και οι δυο δοκιμες φυσικά σε ανοιχτό χορό...τι να πω ίσος να έφταιγε το μέρος , θα δοκιμάσω και σε ένα τρίτο μέρος και θα ποστάρω...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

πως δημιουργουμε φακελους στον apex????? επισης πως μπορω να βγαλω παλι εικονιδιο σαν αυτο που γραφει google και να βαλω οτι θελω εγω εκει μεσα? και κατι τελευταιο πια ειναι η διαφορα με την προ εκδοση? αυτα......
Link to comment
Share on other sites

πως δημιουργουμε φακελους στον apex????? επισης πως μπορω να βγαλω παλι εικονιδιο σαν αυτο που γραφει google και να βαλω οτι θελω εγω εκει μεσα? και κατι τελευταιο πια ειναι η διαφορα με την προ εκδοση? αυτα......

 

Υπάρχει συζήτηση μόνο για αυτά στο forum στην επιφάνεια εργασίας σέρνεις ένα εικονίδιο πάνω σε ένα άλλο και γίνεται φάκελος.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τον φακελο του Titanium Backup πρεπει να τον κραταμε αντιγραφο στο PC .

 

Στην εξωτερικη καρτα που εχουμε στο κινητο μπορουμε ? Ειναι ασφαλες και εκει ?

 

Απλα αντιγραφη ολου του φακελου στην microsd και ειμαστε ενταξει ? ή λογω ιδιου ονοματος θα χει προβλημα ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Προσπαθω εδω και ημερες να βρω μια εφαρμογη για επαφες, ωστε να αντικαταστησω την "μαμησια" (με χαλαει η εμφανιση τους στην ICS που ειναι τεραστια και σκρολαρουν απαισια)... Εχω δοκιμασει τα Touchpal, exContacts, Go contacts κλπ.κλπ. αλλα ΚΑΝΕΝΑ δεν συγχρονιστηκε με το facebook ωστε να "παρει" τις φωτογραφιες... εννοειται οτι τις επαφες τις βρηκε, αλλα φωτογραφιες... γιοκ!!!!!:p

Κανω κατι λαθος εγω, ή δεν γινεται? Εννοειται οτι η επιλογη για facebook sync ηταν ενεργοποιημενο σε ολες... τι λετε???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον φακελο του Titanium Backup πρεπει να τον κραταμε αντιγραφο στο PC .

 

Στην εξωτερικη καρτα που εχουμε στο κινητο μπορουμε ? Ειναι ασφαλες και εκει ?

 

Απλα αντιγραφη ολου του φακελου στην microsd και ειμαστε ενταξει ? ή λογω ιδιου ονοματος θα χει προβλημα ?

Προβλημα δεν θα εχει αλλα πηγαινε στις ρυθμισεις του titanium και αλλαξε τη θεση του φακελου ωστε να βλεπει τα αρχεια backup των εφαρμογων σου.

Καλησπερα! Προσπαθω εδω και ημερες να βρω μια εφαρμογη για επαφες, ωστε να αντικαταστησω την "μαμησια" (με χαλαει η εμφανιση τους στην ICS που ειναι τεραστια και σκρολαρουν απαισια)... Εχω δοκιμασει τα Touchpal, exContacts, Go contacts κλπ.κλπ. αλλα ΚΑΝΕΝΑ δεν συγχρονιστηκε με το facebook ωστε να "παρει" τις φωτογραφιες... εννοειται οτι τις επαφες τις βρηκε, αλλα φωτογραφιες... γιοκ!!!!!:p

Κανω κατι λαθος εγω, ή δεν γινεται? Εννοειται οτι η επιλογη για facebook sync ηταν ενεργοποιημενο σε ολες... τι λετε???

Στις επαφες στο μανησιο προγραμμα σου εμφανιζει τις φωτογραφιες? (δοκιμασε ανανεωση κ δες αν οντως ανανεωνει κ τις φωτογραφιες)

Εψαξες απο θεμα προβολης μεσα απο το καθε προγραμμα τις ρυθμισεις για το τι να δειχνει?

Δοκιμασε αυτα κ αν δεν πιασουν εδω ειμαστε ;-)

Link to comment
Share on other sites

Στις επαφες στο μανησιο προγραμμα σου εμφανιζει τις φωτογραφιες? (δοκιμασε ανανεωση κ δες αν οντως ανανεωνει κ τις φωτογραφιες)

Εψαξες απο θεμα προβολης μεσα απο το καθε προγραμμα τις ρυθμισεις για το τι να δειχνει?

Δοκιμασε αυτα κ αν δεν πιασουν εδω ειμαστε ;-)

Εννοειται οτι στο μανησιο μου τις εμφανιζει!!! Εχω ψαξει καλα τα settings (τουλαχιστον ετσι πιστευω!!!:lol:) και φανταζομαι θα το εβρισκα!!! Ξαναδοκιμαζω με το exContacts που μαλλον ειναι το καλυτερο & οποιος φιλος εχει δοκιμασει κατι απο ολα αυτα και του δουλευει κανονικα, ας postαρει!!! Επανερχομαι!!!

 

Δυστυχως δεν γινεται τιποτα. Εβαλα το exContacts, εκανα συγχρονισμο και οι μονες φωτογραφιες που βλεπει ειναι αυτες που εχω βαλει στο gmail... Βεβαια, αν πατησω πανω σε μια επαφη, κανω edit και μπω μεσα, βλεπω τις καρτελες της, Google+, Gmail, Facebook, Skype κλπ.κλπ. και στην καθε καρτελα εχει μια φωτογραφια... δεν μπορω ομως αυτη τη φωτογραφια ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στο gmail να την κανω να φαινεται στο exContacts!!!

Οπως εγραψα και πιο πανω, περιμενω... οδηγιες απο οποιο φιλο εχει ηδη δοκιμασει και τις βλεπει τις φωτογραφιες στο δικο του κινητο... (λετε να φταιει η ICS????? χμμμμμ....!!!!)

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με ics ειμαι κ οντως το αντιμετωπισα αυτο το προβλημα μεχρι που περασα το haxsync (https://play.google.com/store/apps/details?id=org.mots.haxsync).

Διαβασε τις οδηγιες για το πως να το περασεις κ σιγουρα θα βρεις ακρη.

Με custom aokp ics rom ειμαι κ exContacts και δουλευει αψογα (συγχρονισμος/υψηλη αναλυση φωτογραφιων απ'το facebook/status κτλ ολα σωστα).

Θα παρεις κ pm σε λιγο ;-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Μια ερώτηση έχω κι εγώ: ποια η διαφορά του GPS test από το GPS status ;

Διαφορετικά προγράμματα που κάνουν την ίδια δουλειά

 

 

 

 

 

 

στο μέρος που ήμουν (στο κέντρο της αθηνας δηλαδή) in use έλεγε μηδέν για πάνω από δέκα λεπτά , όταν γύρισα σπίτι μου στον βύρωνα , και το δοκίμασα ξανά , μέσα σε πέντε δευτερόλεπτα είχε in use 7 δορυφόρους και το navigon ήταν κομπλέ.... και οι δυο δοκιμες φυσικά σε ανοιχτό χορό...τι να πω ίσος να έφταιγε το μέρος , θα δοκιμάσω και σε ένα τρίτο μέρος και θα ποστάρω...

Το accuracy το τσεκαρες ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θελω μια εφαρμογή να μου κάνει backup τις ρυθμίσεις και τους κωδικούς που έχω στο κινητό και να τα τις επαναφέρω αμεσα. Επειδή αλλάζω συνέχεια οποιαδήποτε ρομ και κινητά είναι κουραστικό καθε φορα να περναω όλους τους κοδοκουδους

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , είμαι κάτοχος ενός sgsIII και 8α ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιο δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης με ελληνικούς χάρτες (αν δε χρειαζόταν και ίντερνετ για να λειτουργήσει καλύτερα 8α ήταν καθώς το googlemaps κολάει άμα πάει να χάσει το δίκτυο ) που να είναι αξιόπιστο και δοκιμασμένο καθώς και από που μπορώ να το κατεβάσω .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή που να βλέπει τι χρήση γίνεται με σύνδεση Wifi, δηλαδή ποια εφαρμογή καταναλώνει ημερήσια πιο πολύ κλπ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή που να βλέπει τι χρήση γίνεται με σύνδεση Wifi, δηλαδή ποια εφαρμογή καταναλώνει ημερήσια πιο πολύ κλπ.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=nextapp.systempanel.r1&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwibmV4dGFwcC5zeXN0ZW1wYW5lbC5yMSJd

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτη αφιέρωσε λίγο χρόνο να διαβάσεις τις τελευταίες (έστω) σελίδες του Θέματος. Το ερώτημα αυτό απαντάται σε κάθε σχεδόν σελίδα.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...