Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το sygic 11.3 στο κινητο, καλα παει, αλλα βαριεμαι να τα αναβαθμισω ολα σε 11.6. Γι αυτο λεω μηπως εβγαινε η 12αρα εκδοση συντομα να την περασω μια και καλη.

Βεβαια, μια χαρα και με την 11.3. Απλα βαριεμαι τις συνεχεις αναβαθμισεις.

Τωρα για να βαλω την 12αρα σε beta, μαλλον δεν ειναι καλη ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και το igo ειναι πολυ καλη επιλογη,το χρησιμοποιω και το συνιστω ανεπιφυλακτα :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το παρακάτω να μας πει εντυπώσεις?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5FbGVjb250LldlYXRoZXJDbG9jayJd

 

Το έχω αγορασμένο

Καλό και με πάρα πολλές επιλογές ως προς το τι θα βάλεις να σου εμφανίζει

Όσο για την ακρίβεια των δεδομένων το ίδιο με τα περισσότερα, σχετικά μέσα πέφτει στην πρόβλεψεί του

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγορασμένο

Καλό και με πάρα πολλές επιλογές ως προς το τι θα βάλεις να σου εμφανίζει

Όσο για την ακρίβεια των δεδομένων το ίδιο με τα περισσότερα, σχετικά μέσα πέφτει στην πρόβλεψεί του

 

Εμένα το χωριό μου έχει 2500 κατοίκους δεν το εμφανίζει και μου βγαζει το διπλανό που έχει 500;;;;;:confused::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το χωριό μου έχει 2500 κατοίκους δεν το εμφανίζει και μου βγαζει το διπλανό που έχει 500;;;;;:confused::thumbdown:

 

Δοκίμασε το BeWeather. Εγώ το έχω κάποιες μέρες και το βρίσκω αρκετά καλό. Σκέφτομαι να τσιμπήσω και το paid που είναι σε προσφορά με 1,18. Είναι το μόνο που βρήκε απευθείας την περιοχή μου χωρίς προβλήματα και είμαι κι εγώ σε χωριό. Μόνο στο Feel Like δεν τα πάει πολύ καλά καθώς βλέπω ταυτίζεται με την θερμοκρασία πάντα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ισως εχει ξαναειπωθει, αλλα να ρωτησω, σχετικα με titanium backup, σε κινητα που ειναι root:

εχει δοκιμασει κανεις να κανει backup τις εφαρμογες(μόνο) με τις ρυθμισεις τους απο ενα κινητο, και restore τις εφαρμογες με τις ρυθμισεις τους, σε άλλο κινητο?

Λογικα αφου δεν εχει να κανει με αρχεια συστηματος, πρεπει να δουλευει, αλλα θελω να ξερω αν υπαρχει αυτη η εμπειρια απο καποιον.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν η συσκευή σου δεν έχει δικό της τρόπο να πάρει screenshot, μπορείς να δοκιμάσεις εδώ.

2. Δοκίμασες να ψάξεις για κάποιον εναλλακτικό dialer;

 

1.Ζήτησα κάτι πιο συγκεκριμένο. Μια εφαρμογή που να βγάζει αυτόματα screenshot όλων των επιφανειών εργασίας μου χωρίς το κάνω χειροκίνητα. Το να το κάνω χειροκίνητα με μια εφαρμογή είναι προφανές.

 

2.Ναι δοκίμασα, δεν βρήκα κάτι. Έχεις κανείς κάτι υπόψιν του σχετικά με το πως μπορώ να επεξεργαστώ τα call & data logs???

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

http://m.whatsup.gr μέσω data, είναι δωρεάν η πλοήγηση εκεί απλά βάλε το σε bookmark ή όρισέ το αρχική σελίδα στον browser σου για να μην σε χρεώνει το google.

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα αν γνωρίζεται κάποια εφαρμογή πού να ρυθμίζει τη φόρτιση της μπαταρίας, δηλ να φορτίζει πολυ αργά ή γρήγορα ή πολυ γρήγορα.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αλλάξει η ταχύτητα που φορτίζει η μπαταρία; Δε νομίζω..

Απο οτι εχω καταλάβει σε κάποιες ρομ φορτίζουν πολυ γρήγορα και σε κάποιες άλλες λιγο πιο αργά...

εχω δεν εφαρμογή σε iphone που κάνει αυτο το πράγμα ελέγχει την ταχύτητα φόρτισης. όλοι ξέρουμε πως αν το κινητό ειναι κλειστό φορτίζει πιο αργά και καλύτερα ενώ αν ειναι ανοιχτό φορτίζει ταχεία. αυτό θέλω όταν εχω χρονο να το βάζω να φορτίζει αργά και να είναι ανοιχτό..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα αν γνωρίζεται κάποια εφαρμογή πού να ρυθμίζει τη φόρτιση της μπαταρίας, δηλ να φορτίζει πολυ αργά ή γρήγορα ή πολυ γρήγορα.

ευχαριστώ

 

Γίνεται να αλλάξει η ταχύτητα που φορτίζει η μπαταρία; Δε νομίζω..

 

Απο οτι εχω καταλάβει σε κάποιες ρομ φορτίζουν πολυ γρήγορα και σε κάποιες άλλες λιγο πιο αργά...

εχω δεν εφαρμογή σε iphone που κάνει αυτο το πράγμα ελέγχει την ταχύτητα φόρτισης. όλοι ξέρουμε πως αν το κινητό ειναι κλειστό φορτίζει πιο αργά και καλύτερα ενώ αν ειναι ανοιχτό φορτίζει ταχεία. αυτό θέλω όταν εχω χρονο να το βάζω να φορτίζει αργά και να είναι ανοιχτό..

Παιδια αυτο ειναι θεμα custom kernel.Δεν εχει να κανει με custom rom και δε γινεται με official rom και official kernel.

Πολυ λιγους custom kernel εχω δει να υποστηριζουν διαφορετικο επιπεδο φορτισης.

Καποιοι απλα εχουν αυξησει την ''ταχυτητα''...

Αλλα να το ρυθμισετε εσεις δε γινεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ειναι θεμα custom kernel.Δεν εχει να κανει με custom rom και δε γινεται με official rom και official kernel.

Πολυ λιγους custom kernel εχω δει να υποστηριζουν διαφορετικο επιπεδο φορτισης.

Καποιοι απλα εχουν αυξησει την ''ταχυτητα''...

Αλλα να το ρυθμισετε εσεις δε γινεται.

 

Mάλιστα. Αν και έχω αλλάξει τα μάτια του κινητού,αυτό ομολογώ δε το ήξερα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο ειναι θεμα custom kernel.Δεν εχει να κανει με custom rom και δε γινεται με official rom και official kernel.

Πολυ λιγους custom kernel εχω δει να υποστηριζουν διαφορετικο επιπεδο φορτισης.

Καποιοι απλα εχουν αυξησει την ''ταχυτητα''...

Αλλα να το ρυθμισετε εσεις δε γινεται.

 

Το fast charge όμως έχει να κάνει μόνο για φόρτιση μέσω USB, με την κλασική φορτιση στην μπριζα τοίχου δεν έχει καμία διαφορά.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Το fast charge όμως έχει να κάνει μόνο για φόρτιση μέσω USB, με την κλασική φορτιση στην μπριζα τοίχου δεν έχει καμία διαφορά.

 

Πολυ σωστα....;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες μιας και μετακομισα θελω ενα προγραμματακι για να βρισκω wifi και να μπορω να μπαινω σε αυτα για λιγο καιρο καμια 20αρια μερες υπαρχει κατι????? δεκτα καθε πμ :X
Link to comment
Share on other sites

δηλ δεν έχει διάφορα ο τρόπος φόρτισης όταν είναι κλειστό με ανοικτό εάν γίνετε με τον φορτιστή στην πρίζα?

Ούτε μπορούμε να το ρυθμίσουμε?

Link to comment
Share on other sites

δηλ δεν έχει διάφορα ο τρόπος φόρτισης όταν είναι κλειστό με ανοικτό εάν γίνετε με τον φορτιστή στην πρίζα?

Ούτε μπορούμε να το ρυθμίσουμε?

 

 

Διαφορά έχει.

Να το ρυθμίσεις εσύ δε γίνεται.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη εφαρμογη για streaming αλλα και download ΠΑΡΑ πολλων τραγουδιων, συμπεριλαμβανομενων ΚΑΙ Ελληνικων!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lowlevel.umusic

 

HearYoutube plugin, Το τραγουδι που βλέπεις στο youtube το κατεβάζεις στο επιτόπου,

Link to comment
Share on other sites

HearYoutube plugin, Το τραγουδι που βλέπεις στο youtube το κατεβάζεις στο επιτόπου,

Η εφαρμογή είναι free; Το μετατρέπει σε mp3 το video; Δώσε ένα link αν θες. Υπάρχει άλλη εφαρμογή που να κατεβάζει youtube video όπως στο PC μ' έναν download manager;

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι free; Το μετατρέπει σε mp3 το video; Δώσε ένα link αν θες. Υπάρχει άλλη εφαρμογή που να κατεβάζει youtube video όπως στο PC μ' έναν download manager;

 

Δοκιμασε στο google να ψαξεις το tubemate. Καλυτερο δεν εχω βρει βασικα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στο google να ψαξεις το tubemate. Καλυτερο δεν εχω βρει βασικα.

Ήδη το είχα κάνει!!! Και για όποιον φίλο ενδιαφέρεται http://tubemate.net/

και http://blog.tubemate.net/category/English

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...