Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε karib σχετικα με το skype που ελεγες δοκιμασα σημερα στο l3 που εχω (δεν εχει μπροστα καμερα) και εκανα video κληση με το neo v μου(εχει μπροστα καμερα)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το music jank σταμάτησε να λειτουργεί, μου βγάζει συνεχώς network error. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ; Έχω ics

 

Δεν πιστεύω να έχεις paranoid ? Για άλλαξε dpi ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχεις paranoid ? Για άλλαξε dpi ...

 

Όχι γύρισα στην tytung 2.2 ξανά :p

Ποια έκδοση έχεις ; Σε μένα λέει 4.0a-built-6

 

Πέρασα την 4.2.1 και δουλεύει κανονικά. Την βρήκα από το xda.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

φιλε karib σχετικα με το skype που ελεγες δοκιμασα σημερα στο l3 που εχω (δεν εχει μπροστα καμερα) και εκανα video κληση με το neo v μου(εχει μπροστα καμερα)

 

Απο που επελεξες βιντεοκληση, στο l3 που δεν εχει μπροστικη καμερα?

Πετυχα φιλο μου online, αλλα και παλι δεν μου εδινε δυνατοτητα βιντεοκλησης, μονο voice call.

Που ειναι αυτη η επιλογη για forced video call? Γιατι εγω δεν την βλεπω/βρισκω?

 

Το Vehicle traveling data recorder, από το ucam

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ucamera.ucam&feature=search_result

τι μπορει να ειναι?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

και γω έχω κάνει ρε παιδιά βιντεοκλήση στο skype με το desire z μου. απλά χρησιμοποίησα την πίσω κάμερα ;)

ανοίγοντας το skype εμφανίζει 3 επιλογές. βιντεοκλήση, κλήση, ανταλλαγή μηνυμάτων ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο που επελεξες βιντεοκληση, στο l3 που δεν εχει μπροστικη καμερα?

Πετυχα φιλο μου online, αλλα και παλι δεν μου εδινε δυνατοτητα βιντεοκλησης, μονο voice call.

Που ειναι αυτη η επιλογη για forced video call? Γιατι εγω δεν την βλεπω/βρισκω?

 

εκανα κληση εγω απο το neo v

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς το παρακάτω να μας πει εντυπώσεις?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Elecont.WeatherClock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5FbGVjb250LldlYXRoZXJDbG9jayJd

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη navigon μπορει να εγκατασταθει και να τρεξει με αυτη τη ρομ? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316273

 

γιατι καπου διαβασα οτι δεν μπορει να παιξει με apps2sd.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Απο που επελεξες βιντεοκληση, στο l3 που δεν εχει μπροστικη καμερα?

Πετυχα φιλο μου online, αλλα και παλι δεν μου εδινε δυνατοτητα βιντεοκλησης, μονο voice call.

Που ειναι αυτη η επιλογη για forced video call? Γιατι εγω δεν την βλεπω/βρισκω?

Mε την έκδοση 2.8.0.920 του play store δεν έχεις στις ρυθμίσεις την επιλογή "enable video calling" όπως δείχνω στην εικόνα που ανέβασα από το hd2 μου; Το force video call υπάρχει στην modded έκδοση από xda όπου πατώντας το κουμπί menu βλέπεις εκτός από τα settings και μια ακόμη επιλογή advanced settings όπου βρίσκεις και την επιλογή force video call

Επίσης στο xda γράφει ότι για να κάνεις βιντεοκλήση πρέπει η συσκευή να έχει arm v7 cpu και εσύ αν δεν κάνω λάθος,εχεις το skate που έχει arm v6

Link to comment
Share on other sites

1.Ψάχνω μια εφαρμογή που να φωτογραφίζει αυτόματα όλες τις επιφάνειες εργασίες μου. Αν τις ενοποιεί και σε μια κοινή εικόνα ακόμα καλύτερα.

 

2.Ψάχνω μια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να επεξεργάζομαι μαζικά τα call logs και τα data logs. Δηλαδή να προσθέτω πολλά μαζί π.χ. μέσω αρχείου excel.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Mε την έκδοση 2.8.0.920 του play store δεν έχεις στις ρυθμίσεις την επιλογή "enable video calling" όπως δείχνω στην εικόνα που ανέβασα από το hd2 μου; Το force video call υπάρχει στην modded έκδοση από xda όπου πατώντας το κουμπί menu βλέπεις εκτός από τα settings και μια ακόμη επιλογή advanced settings όπου βρίσκεις και την επιλογή force video call

Επίσης στο xda γράφει ότι για να κάνεις βιντεοκλήση πρέπει η συσκευή να έχει arm v7 cpu και εσύ αν δεν κάνω λάθος,εχεις το skate που έχει arm v6

 

Οντως καλα θυμασαι, το skate εχω με arm6. Οχι, την ιδια εκδοση skype εχω, δεν υπαρχει επιλογη "enable video calling".

Ισως βεβαια να μπορει να γινει μεσω της μονταρισμενης εκδοσης του xda, δεν την δοκιμασα ειναι αληθεια.

Μαλλον λογω arm6, δεν εχω τη δυνατοτητα βιντεοκλησης;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά σε τέτοια συσκευή αλλά δες τι γράφει ο δημιουργός της modded version http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25703019&postcount=2223
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά σε τέτοια συσκευή αλλά δες τι γράφει ο δημιουργός της modded version http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=25703019&postcount=2223

 

ok, no video calling for me!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το LG E510 HUB και θελω να κανω root σε πια ενωτητα πρεπει να ρωτησω ? Εχει κανει καπιος αλος εδω μεσα σε αφτη την συσκευη ? Συγνωμη για αφτες τις ερωτισεις αλλα ειμαι καινουργιος στο Android.

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλη εφαρμογη spy camera υπαρχει? Δοκιμασα την hidden camera αλλα παροτι ειχε πολλα καλα σχολια, τελικα δεν δουλευε καλα.

Εχει δοκιμασει κανεις προσωπικα καποια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το LG E510 HUB και θελω να κανω root σε πια ενωτητα πρεπει να ρωτησω ? Εχει κανει καπιος αλος εδω μεσα σε αφτη την συσκευη ? Συγνωμη για αφτες τις ερωτισεις αλλα ειμαι καινουργιος στο Android.

 

Εδω εισαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315447

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ καλη εφαρμογη για streaming αλλα και download ΠΑΡΑ πολλων τραγουδιων, συμπεριλαμβανομενων ΚΑΙ Ελληνικων!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lowlevel.umusic

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά εφαρμογή για live streaming ελληνικών καναλιών -και όχι μόνο- τηλεόρασης;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι καλύτερο από το iGO?

Ίσως κάτι με πιο εύχρηστο περιβάλλον, περισσότερες επιλογές κτλ...

Το περιβάλλον του iGO μπορούμε να το αλλάξουμε;

 

υπάρχει το mls destinator ου είναι πολύ εύχρηστο και με καλούς χάρτες αλλά σε nexus s δεν μπαίνει γιατί θέλει καρτούλα

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που δουλεύει το Cosmote info και go sms έχει καταφέρει να τα δουλέψει χωρίς πρόβλημα . Και πως;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το don't panic ποσο χωρο μνημης χρειαζεται μαζι με τους χαρτες της Ελλαδας; ευχαριστω.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

1.Ψάχνω μια εφαρμογή που να φωτογραφίζει αυτόματα όλες τις επιφάνειες εργασίες μου. Αν τις ενοποιεί και σε μια κοινή εικόνα ακόμα καλύτερα.

 

2.Ψάχνω μια εφαρμογή με την οποία να μπορώ να επεξεργάζομαι μαζικά τα call logs και τα data logs. Δηλαδή να προσθέτω πολλά μαζί π.χ. μέσω αρχείου excel.

 

1. Αν η συσκευή σου δεν έχει δικό της τρόπο να πάρει screenshot, μπορείς να δοκιμάσεις εδώ.

2. Δοκίμασες να ψάξεις για κάποιον εναλλακτικό dialer;

Link to comment
Share on other sites

παιδια το don't panic ποσο χωρο μνημης χρειαζεται μαζι με τους χαρτες της Ελλαδας; ευχαριστω.

 

60Mb από τα οποία τα 54 είναι του χάρτη

 

 

 

 

 

Κανενα νεο απο την αναμενομενη νεα εκδοση του sygic, 12?

Θα βγει φετος... ή του χρονου;

Η βέτα 12 έχει βγει εδώ και λίγες μέρες

Λογικά δεν θα αργήσει πολύ παραπάνω από μερικούς μήνες

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...