Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum σας ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο offline gps με ελλινηκους χαρτες.εχω το samsung galaxy s2 4.0.3 ..ευχαριστω φιλικα Φωτης

 

παίζει και το mls destinator με πολυ καλούς χάρτες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχει βρεί κανείς τρόπο να αλλάζει γλώσσα στις φωνές του navigon; Χρησιμοποιεί υποχρεωτικά τη γλώσσα του συστήματος και δεν μπορείς να το αλλάξεις με τίποτα. Έχω φάει το internet να ψάχνω αλλά κανείς δεν φαίνεται να το έχει καταφέρει. Ακόμα και rename τα αρχεία των φωνών έκανα αλλά τίποτα. :(

Ποια εκδοση εχεις? 4.1.2 ή 4.1.1?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Προς τους υποψήφιους αγοραστές Navigon android:

Σήμερα λήγει η προσφορά για 47,47 € (Navigon Europe).

Οποιος θέλει μπορεί να αγοράσει και το Cockpit mode με τιμή λίγο κάτω απο τα 5€.

Περισσότερα (φωτογραφίες και βίντεο) για το Navigon Cockpit mode δείτε στο παρακάτω link:

http://navifree.blogspot.com/2012/05/navigon-android-cockpit.html

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Εχω περασει ορισμενα βιβλια στο τηλεφωνο και χθες πηγα να αρχισω ενα απο αυτα αλλα ειχα ενα προβλημα.

Οταν το ανοιξα και αρχισα να κατεβαινω τις σελιδες, εκανα και μια μικρη μεγεθυνση αλλα μετα απο λιγο η οθονη γινοταν λευκη και μου εβγαζε ενα μηνυμα "ανεπαρκης μνημη"......Με εστειλε αδιαβαστο....

Προσπαθουσα ξανα χωρις μεγεθυνση (δεν μπορουσα να το διαβασω βεβαια) να κατεβαινω τις σελιδες και παλι το ιδιο μηνυμα μετα απο λιγο....

Το ανοιξα μεσα απο το polaris...Να προσθεσω επισης οτι στο συγκεκριμενο pdf σε μια σελιδα εχει δυο του βιβλιου, δεν ξερω αν παιζει ρολο γιατι σε βιβλια με μονες σελιδες δεν μου το εκανε....

Γιατι μου βγαζει αυτο το μηνυμα, τι μπορει να φταιει...??

Ευχαριστω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ δεν το ξερα αλλά αν δω από αυτά που λένε οι ίδιοι θα περιμένω...

 

This software is a DEVELOPER PROTOTYPE release to help community

developers to help us to improve this software.

It is NOT INTENDED FOR PUBLIC USE. It has LOTS OF BUGS. It might

FLATTEN YOUR BATTERY or INTERFERE WITH NORMAL OPERATION of your phone.

It is NOT FIT FOR MERCHANTABILITY FOR ANY PURPOSE and CARRIES NO

WARRANTY, IMPLIED OR OTHERWISE.

It is however loads of fun to use to discover the potential of free

and open mesh telephony.

Link to comment
Share on other sites

Ποια εκδοση εχεις? 4.1.2 ή 4.1.1?

 

4.11. Αλλά δεν αλλάζει τίποτα με την έκδοση. Αυτή τη βλακεία με το system language την κάνουν απο την έκδοση 2.Χ και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πια εφαρμογη σου δινει την δυνατοτητα να βλεπεις ποιες εφαρμογες υπερφορτωνουν την συσκευη και κολλαει? οπως ειναι οι διεργασιες στον υπολογιστη για παραδειγμα,γιατι απο τοτε που εβαλα το kaspersky παρατηω οτι που και που σαν να κρασαρει η συσκευη.

 

Τελος υπαρχει καποιο antivirus που οταν κλειδωνεις την συσκευη να μπορεις να βαλεις και καποιον κωδικο για να μην το ξεκλειδωνει οποιος θελει?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πια εφαρμογη σου δινει την δυνατοτητα να βλεπεις ποιες εφαρμογες υπερφορτωνουν την συσκευη και κολλαει? οπως ειναι οι διεργασιες στον υπολογιστη για παραδειγμα,γιατι απο τοτε που εβαλα το kaspersky παρατηω οτι που και που σαν να κρασαρει η συσκευη.

 

Τελος υπαρχει καποιο antivirus που οταν κλειδωνεις την συσκευη να μπορεις να βαλεις και καποιον κωδικο για να μην το ξεκλειδωνει οποιος θελει?

 

1. Με λιγο ψαξιμο στο play θα βρεις αρκετες .

2. Αυτο που ζητας ειναι στανταρ απο το κινητο σου στις Ρυθμισεις ---- Ασφαλεια ---- και επιλεγεις τροπο ασφαλειας στο κλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πια εφαρμογη σου δινει την δυνατοτητα να βλεπεις ποιες εφαρμογες υπερφορτωνουν την συσκευη και κολλαει? οπως ειναι οι διεργασιες στον υπολογιστη για παραδειγμα,γιατι απο τοτε που εβαλα το kaspersky παρατηω οτι που και που σαν να κρασαρει η συσκευη.

 

Τελος υπαρχει καποιο antivirus που οταν κλειδωνεις την συσκευη να μπορεις να βαλεις και καποιον κωδικο για να μην το ξεκλειδωνει οποιος θελει?

 

Για ποιο λόγο να βάλεις antivirus;;;

 

 

Όσο για το κλείδωμα, πας ρυθμίσεις καιμετά ασφάλεια και μπορείς να βάλεις είτε με κωδικό είτε με μοτίβο...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά αυτές τις μέρες το ανακάλυψα εγώ

 

_XjlsRyBJUaIbSdXPPwnuO7meq4lbUXzHM_kndiMqmfAJ6RKebk5eAZE6bbi=w124

Bobsled

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vivox.bobsled&hl=el

 

Δωρεαν κλήσεις σε κινητά κ σταθερά, αρκεί να έχεις internet στην συσκευή σου. Δεν είναι σαν το VIBER να πρέπει και οι δύο να έχουν ίντερνετ αλλά και το Viber περασμένο στο κινητό, περνάς το Bobsled, κάνεις τις ρυθμίσεις και παίρνεις τηλ όπου θες! Δοκιμασμένο 100% !!!

 

Μόνο μειονέκτημα ότι εμφανίζει απόκρυψη. Εγώ δε σηκώνω τηλ με απόκρυψη κ ξέρω κ άλλους που το κάνουν αυτό :/ Παρ όλα αυτά θα φανεί χρήσιμο σε αρκετούς!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά αυτές τις μέρες το ανακάλυψα εγώ

 

_XjlsRyBJUaIbSdXPPwnuO7meq4lbUXzHM_kndiMqmfAJ6RKebk5eAZE6bbi=w124

Bobsled

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vivox.bobsled&hl=el

 

Δωρεαν κλήσεις σε κινητά κ σταθερά, αρκεί να έχεις internet στην συσκευή σου. Δεν είναι σαν το VIBER να πρέπει και οι δύο να έχουν ίντερνετ αλλά και το Viber περασμένο στο κινητό, περνάς το Bobsled, κάνεις τις ρυθμίσεις και παίρνεις τηλ όπου θες! Δοκιμασμένο 100% !!!

 

Μόνο μειονέκτημα ότι εμφανίζει απόκρυψη. Εγώ δε σηκώνω τηλ με απόκρυψη κ ξέρω κ άλλους που το κάνουν αυτό :/ Παρ όλα αυτά θα φανεί χρήσιμο σε αρκετούς!

 

Αναρωτιεμαι τι διαφορα εχουν τετοιου ειδους προγραμματα, απο το skype για android...

Link to comment
Share on other sites

αν και το αναφέρω ποιο πάνω αλλά θα το ξαναπώ. Για να μιλήσεις με Skype πρέπει να έχεις Skype εσύ και ο άλλος, επίσης και οι δύο συσκευές ΠΡΕΠΕΙ να έχουν internet (είτε WiFi, είτε 3G) για να πραγματοποιηθεί η κλήση και να την λάβει ο παραλήπτης.

 

Με το Bobsled έχεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ την εφαρμογή και το internet και καλείς ΟΠΟΥ θέλεις, κινητά ή σταθερά.

 

Γκέγκε?

Link to comment
Share on other sites

αν και το αναφέρω ποιο πάνω αλλά θα το ξαναπώ. Για να μιλήσεις με Skype πρέπει να έχεις Skype εσύ και ο άλλος, επίσης και οι δύο συσκευές ΠΡΕΠΕΙ να έχουν internet (είτε WiFi, είτε 3G) για να πραγματοποιηθεί η κλήση και να την λάβει ο παραλήπτης.

 

Με το Bobsled έχεις ΜΟΝΟ ΕΣΥ την εφαρμογή και το internet και καλείς ΟΠΟΥ θέλεις, κινητά ή σταθερά.

 

Γκέγκε?

 

Θα έπρεπε λοιπών κι εσύ να ξέρεις ότι μπορείς να καλέσεις και σε αριθμούς κινητά και σταθερά παντού στον κόσμο μέσω Skype αρκεί να έχεις μονάδες αγορασμένες, πριν κάνεις τον δάσκαλο ψάξε λίγο καλύτερα αυτά για τα οποία αναφέρεσαι. Όσο αφορά το bobsled: ( Bobsled Calling gives you UNLIMITED FREE CALLING to all your friends and family - talk to any of your Facebook friends and make free calls to any phone in US, Canada, and Puerto Rico.)

Edited by DeathAngel

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ ΞΕΡΩ και μάλλον εσείς δεν ξέρετε και απλά για να κάνετε αντίλογο λέτε ότι σας κατεβεί στο κεφάλι...

 

Θα το πω ακόμη μια φορά...

 

Παίρνεις ΟΠΟΥ ΘΕΣ Τ-Ζ-Α-Μ-Π-Α και λέω ότι το έχω τσεκαρισμένο, άσε τι λέει η περιγραφή, είναι internation description. Εγώ το δουλεύω κανονικά μέσα στην Ελλάδα χωρίς πρόβλημα, κ μπορώ να καλέσω και Καναδά, Μεξικό, Πουέρτο Ρίκο κ Αμερική (κινητά κ σταθερά).

 

Αν ήταν με λεφτά θα καλούσα κανονικά από το κινητό μου, όχι από Skype..

 

Αν το καταλάβετε έχει καλώς. Όποιος θέλει να καλεί από το Skype ή το Viber ή όποια άλλη εφαρμογή θέλει ας το κάνει, δε μου καίγεται καρφί, δικιά σας είναι η τσέπη σας.

 

Αν από την άλλη κάποιος θέλει να καλεί δωρεάν, αλλά θα εμφανίζει απόκρυψη, μπορεί να χρησιμοποιήσει το Bobsled.

 

Αφορά καθαρά ΜΟΝΟ τα άτομα που τους αρέσει η δωρεάν επικοινωνία, οι υπόλοιποι μπορούν να πληρώνουν

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ ΞΕΡΩ και μάλλον εσείς δεν ξέρετε και απλά για να κάνετε αντίλογο λέτε ότι σας κατεβεί στο κεφάλι...

 

Θα το πω ακόμη μια φορά...

 

Παίρνεις ΟΠΟΥ ΘΕΣ Τ-Ζ-Α-Μ-Π-Α και λέω ότι το έχω τσεκαρισμένο, άσε τι λέει η περιγραφή, είναι internation description. Εγώ το δουλεύω κανονικά μέσα στην Ελλάδα χωρίς πρόβλημα, κ μπορώ να καλέσω και Καναδά, Μεξικό, Πουέρτο Ρίκο κ Αμερική (κινητά κ σταθερά).

 

Αν ήταν με λεφτά θα καλούσα κανονικά από το κινητό μου, όχι από Skype..

 

Αν το καταλάβετε έχει καλώς. Όποιος θέλει να καλεί από το Skype ή το Viber ή όποια άλλη εφαρμογή θέλει ας το κάνει, δε μου καίγεται καρφί, δικιά σας είναι η τσέπη σας.

 

Αν από την άλλη κάποιος θέλει να καλεί δωρεάν, αλλά θα εμφανίζει απόκρυψη, μπορεί να χρησιμοποιήσει το Bobsled.

 

Αφορά καθαρά ΜΟΝΟ τα άτομα που τους αρέσει η δωρεάν επικοινωνία, οι υπόλοιποι μπορούν να πληρώνουν

 

Μια ερωτηση, πριν κανα μηνα που το ειχα δοκιμασει δουλευε και για σταθερα-κινητα ελλαδας. μετα απο 3-4 μερες σταματησε να δουλευει προς ελλαδα.. τωρα τι ισχυει? δουλευει για το ελλαδα η οχι? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί κανονικά, αν καμιά φορά σου κολλάει και σου λέει ότι δε μπορεί να συνδεθεί με τον server κάνεις log out, μετά log in και συνεχίζει να καλεί.
Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί κανονικά, αν καμιά φορά σου κολλάει και σου λέει ότι δε μπορεί να συνδεθεί με τον server κάνεις log out, μετά log in και συνεχίζει να καλεί.

 

Έχεις παρακολουθήσει πόσα mb ξοδεύει από mobile data σε μια κλήση πχ 10';

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

όχι, φαντάζομαι αρκετά.

έχω 500MB κάθε μήνα αλλά δε μπορώ με τίποτα να φτάσω σε κατανάλωση τα 150, συνήθως όμως είμαι Wi Fi, εννοείται ότι έχει και καλύτερη ποιότητα κλήσεις με Wi Fi σε σχέση με το 3G

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,πια εφαρμογη σου δινει την δυνατοτητα να βλεπεις ποιες εφαρμογες υπερφορτωνουν την συσκευη και κολλαει? οπως ειναι οι διεργασιες στον υπολογιστη για παραδειγμα,γιατι απο τοτε που εβαλα το kaspersky παρατηω οτι που και που σαν να κρασαρει η συσκευη.

 

Τελος υπαρχει καποιο antivirus που οταν κλειδωνεις την συσκευη να μπορεις να βαλεις και καποιον κωδικο για να μην το ξεκλειδωνει οποιος θελει?

Το Kaspersky για ποιο λόγο το έβαλες?

 

Αυτό που χρειάζεσαι για να βλέπεις τι προγράμματα τρέχουν, το κάνουν πολλά προγράμματα του στυλ Task Manager. Υπάρχουν άπειρα στο Market, οπότε διάλεξε όποιο σε βολεύει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

για να αποφυγω τυχον προγραμματα υποκλοπης,στο πρωτο μου σκελος μηπως γνωριζεις καποιο κορυφαιο προγραμματακι φιλε μου?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα

δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί, αλλά αυτές τις μέρες το ανακάλυψα εγώ

 

_XjlsRyBJUaIbSdXPPwnuO7meq4lbUXzHM_kndiMqmfAJ6RKebk5eAZE6bbi=w124

Bobsled

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vivox.bobsled&hl=el

 

Δωρεαν κλήσεις σε κινητά κ σταθερά, αρκεί να έχεις internet στην συσκευή σου. Δεν είναι σαν το VIBER να πρέπει και οι δύο να έχουν ίντερνετ αλλά και το Viber περασμένο στο κινητό, περνάς το Bobsled, κάνεις τις ρυθμίσεις και παίρνεις τηλ όπου θες! Δοκιμασμένο 100% !!!

 

Μόνο μειονέκτημα ότι εμφανίζει απόκρυψη. Εγώ δε σηκώνω τηλ με απόκρυψη κ ξέρω κ άλλους που το κάνουν αυτό :/ Παρ όλα αυτά θα φανεί χρήσιμο σε αρκετούς!

 

Παιδιά είναι απίστευτο αλλά ναι κάνεις κλήσεις 100% τζαμπέ παντού!!! Το ειχα περάσει στο κινητο πριν κανά μηνα αλλά δεν εκανα ποτέ κλήση δεν έπαιρνε τότε, τώρα μιας και το ειχα μπηκα μέσα το δοκιμασα και πήρα κανονικά και σε σταθερό και σε κινητο ελλάδας μίλησα και δε χρεώθηκε τίποτα (μεσω wifi μπήκα). Δε πιάνει παντα η αλήθεια ειναι αλλα αν κανεις logout και login πάλι παίζει κανονικά. Πραγματικά απίστευτο... Σε άλλους που πήρα βγηκε απόκρυψη (σταθερο και wind), σε cosmote εβγαλε ενα +6174554102

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάλι συνέχεια λέει establishing connection with the server. Please try again later

 

Άκυρο, δουλεύει κανονικά!!!

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

για να αποφυγω τυχον προγραμματα υποκλοπης,στο πρωτο μου σκελος μηπως γνωριζεις καποιο κορυφαιο προγραμματακι φιλε μου?

 

Αν είσαι προσεκτικός στο τι κατεβάζεις από το android market, κοινώς διαβάσεις κριτικές και δεις πόσοι το έχουν κατεβάσει δεν υπάρχει θέμα. Ίσα ίσα που εφαρμογές τύπου antivirus/task managers βαραίνουν την συσκευή.

 

Tώρα σαν task manager γνωστό είναι αυτό και από antivirus της avg.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...