Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κανω μια ερώτηση? Υπάρχει μηπως

καποιο πρόγραμμα που να μην χρειάζεται root

και να ζηταει κωδικό οταν κάποιος

προσπαθήσει να απεγκαταστήσει εφαρμογές

απο το κινητο? :/

 

App Defender

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου υπενθυμίζει γενέθλια και γενικά να βγάζει υπενθύμηση για διάφορα συμβάντα. Παλαιότερα έιχα δοκιμάσει το aCalendar, αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος. Τώρα χρησιμοποιώ το Business Calendar, και ενώ έχω βάλει υπενθύμηση, δεν χτυπάει. Με τον task manager βλέπω ότι η εφαρμογή τρέχει κανονικά. Καμία πρόταση;

 

Για δες το COL Reminder και το Birthdays

Link to comment
Share on other sites

Για δες το COL Reminder και το Birthdays

 

Το dark birthday με εχει αφησει ικανοποιημενο 6-7 μηνες τωρα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φωτά σας..

Περνάω γενέθλια στο ημερολόγιο τις google απο το pc, κάνω συγχρονισμό στο κινητό και δεν μου τα εμφανίζει ούτε στην stock

εφαρμογή και φυσικά ούτε στο smooth calendar:O Τι κάνω λάθος ρε @αμωτο???

Link to comment
Share on other sites

App Defender

 

Το δοκίμασα! Το μονο που κανει ειναι να ζητάει κωδικο οταν ανοιγω μια οποιαδήποτε εφαρμογή! Μπορω και παλι να απεγκαταστησω... :/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα φωτά σας..

Περνάω γενέθλια στο ημερολόγιο τις google απο το pc, κάνω συγχρονισμό στο κινητό και δεν μου τα εμφανίζει ούτε στην stock

εφαρμογή και φυσικά ούτε στο smooth calendar:O Τι κάνω λάθος ρε @αμωτο???

 

Πας στο ημερολόγιο, πάτα κάτω αριστερά, πάτα ημερολόγια, και εκεί κοίτα αν βλέπει το g-mail ...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πας στο ημερολόγιο, πάτα κάτω αριστερά, πάτα ημερολόγια, και εκεί κοίτα αν βλέπει το g-mail ...!!!;)

 

Ειναι τικαρισμενα και το ''το ημερολογιο μου'' και ο λογαριασμος μου στο gmail.

Επισης βλεπει και ειναι τικαριμενα τα προσθετα ημερολογια που εχω στο gmail, πχ αργιες ελλαδος, ελληνοχριστιανορθοδοχο εορτολογιο κτλ αλλα παρολα αυτα δεν μου εμφανιζει τα γενεθλια που εχω περασει στι gmail:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τικαρισμενα και το ''το ημερολογιο μου'' και ο λογαριασμος μου στο gmail.

Επισης βλεπει και ειναι τικαριμενα τα προσθετα ημερολογια που εχω στο gmail, πχ αργιες ελλαδος, ελληνοχριστιανορθοδοχο εορτολογιο κτλ αλλα παρολα αυτα δεν μου εμφανιζει τα γενεθλια που εχω περασει στι gmail:mad:

 

πηγαινε στις εφαρμογες και διαχειρηση εφαρμογων πανω εκει που λεει "ολα"

κατεβα προς τα κατω και στα εξης "ημερολογιο","αποθηκευτικος χωρος ημερολογιου" και "συγχρονισμος ημερολογιου" και στο καθενα απο αυτα κανε εκκαθαριση δεδομενων.θα τα χασει ολα και μετα κανε συγχρονισμο μεσα απο το μενου λογαριασμοι και συγχρονισμος του ημερολογιου και μαλλον θα φτιαξει.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στις εφαρμογες και διαχειρηση εφαρμογων πανω εκει που λεει "ολα"

κατεβα προς τα κατω και στα εξης "ημερολογιο","αποθηκευτικος χωρος ημερολογιου" και "συγχρονισμος ημερολογιου" και στο καθενα απο αυτα κανε εκκαθαριση δεδομενων.θα τα χασει ολα και μετα κανε συγχρονισμο μεσα απο το μενου λογαριασμοι και συγχρονισμος του ημερολογιου και μαλλον θα φτιαξει.

 

Το ''ημερολογιο'' ηταν χωρις δεδομενα:confused:,

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων στο "συγχρονισμος ημερολογιου" αλλα το "αποθηκευτικος χωρος ημερολογιου" δεν το ειχε στην λιστα.

 

και μετα απο ολα αυτα το προβλημα παραμενει.....

Link to comment
Share on other sites

Το ''ημερολογιο'' ηταν χωρις δεδομενα:confused:,

Εκανα εκκαθαριση δεδομενων στο "συγχρονισμος ημερολογιου" αλλα το "αποθηκευτικος χωρος ημερολογιου" δεν το ειχε στην λιστα.

 

και μετα απο ολα αυτα το προβλημα παραμενει.....

κατω κατω στα προγραμματα με ελληνικα γραμματα δεν το ειχε το αποθηκευτικος χωρος ημερολογιου?

Link to comment
Share on other sites

κατω κατω στα προγραμματα με ελληνικα γραμματα δεν το ειχε το αποθηκευτικος χωρος ημερολογιου?

 

οχι, μονο ''αποθηκευτικος χωρος περιεχομενου προστατευμενου''...., '' αποθηκευτικος χωρος ρυθμισεων'' και ''αποθηκευτικος χωρος προγραμματος αποθηκευσης''

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να Κάνο μια ερωτηση.εχω πάρει το u8860 wuawei αλά δεν έχει εγκατεστημένο το εικονίδιο Android Market πως μπορώ να το εγκαταστήσω ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μεταχειρισμενο ή καινούριο το πήρες?

 

γιατι αν ειναι καινουριο θεωρω απίθανο να μην το έχει

 

πλέον λέγεται play store πλεον, για δες αν το εχεις αυτο ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα να Κάνο μια ερωτηση.εχω πάρει το u8860 wuawei αλά δεν έχει εγκατεστημένο το εικονίδιο Android Market πως μπορώ να το εγκαταστήσω ευχαριστώ

 

Μήπως έχει το Google Play; (Είναι το νέο market)

 

Για περισσότερα απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314458

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο be weather πως γίνεται και όταν ενεργοποιώ τον εντοπισμό θέσης να δείχνει μία χαρά τον καιρό στον πειραιά, αλλά όταν ψάχνω τον Πειραιά από add location δεν υπάρχει?

Πάντως μου αρέσει που μπορείς να βάλεις άλλη πόλη στην notification bar και τον καιρό μιας άλλης στο widget!

Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις λυση στο να στελνουμε διαδρομες απο pc google maps στο κινητο;

δυστυχως μονο σαν email και ανοιγμα με browser παιζει, και αυτο οχι παντα.

 

αν στειλω αμεσα το λινκ στο κινητο ανοιγει με το maps και (ελεος) δεν αναγνωριζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα! Το μονο που κανει ειναι να ζητάει κωδικο οταν ανοιγω μια οποιαδήποτε εφαρμογή! Μπορω και παλι να απεγκαταστησω... :/

 

Μπορείς να επιλέξεις να μην μπαίνει στις ρυθμίσεις και στο play.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεγαλώνει την γραμματοσειρά σε μια συσκευή;σε όλο το μενού και στα μηνύματα;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι,υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μεγαλώνει την γραμματοσειρά σε μια συσκευή;σε όλο το μενού και στα μηνύματα;

To έκανε σίγουρα το spare parts που είναι ενσωματωμένο στις cm roms. Νομίζω πως υπάρχει και στο market ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To έκανε σίγουρα το spare parts που είναι ενσωματωμένο στις cm roms. Νομίζω πως υπάρχει και στο market ;)

 

Το κατέβασα να δω

Edit,κάνει πολύ καλή δουλειά,ευχαριστώ:-D

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ... Εχω κατεβάσει μια εφαρμογή το zougla (είναι must για ειδήσεις) αλλα όταν επιλέξω να ανοίξει κανα video τους, αργει απίστευτα και αμα κάνω το λάθος να το κάνω να παίζει σε όλη την οθόνη τότε αλλού ο ήχος αλλού το video και γενικά δεν συμαζεύεται ... Το έχετε παρατηρήσει και εσείς ? Η έχω κάνει καμία μαλ...κία

Ξέχασα να αναφέρω οτι δεν είμαι root και είμαι με την τελευταία έκδοση 2.3.4 .

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αναβαθμιση του προγραμματος airdroid δε μπορω να συνδεθω με κανενα απο τους 2 τροπους που εχει, γνωριζει κατι κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...