Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για android 4 δε ξέρω εγώ με CM7 παίζει μια χαρά πάντως πλέον στη τελευταια έκδοση του rocket που υποστηρίζει notigo

 

βασικα εννοω οτι οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο,εμφανιζεται πρωτα η οθονη κληση της stock εφαρμογης και μετα αυτη που εχω ορισει εγω μεσω του ροκετ. απλα ρωταω αν υπαρχει τροπος να μην εμφανιζεται καθολου η ''μαμα'' οθονη.

 

το προγραμμα παντως οντως ειναι κορυφαιο...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε μένα πάντως το notigo δεν δουλεύει. Το εικονίδιο της αναπάντητης κλήσης στην notification bar δεν φεύγει αυτόματα σε ics 4.0.4

Oταν λες δε φεύγει αυτόματα,εννοείς να κατεβάσεις την notification bar,να πατήσεις το εικονίδιο της αναπάντητης,να ανοίξει ο dialer και η ειδοποίηση να μείνει στην μπάρα;

Link to comment
Share on other sites

Oταν λες δε φεύγει αυτόματα,εννοείς να κατεβάσεις την notification bar,να πατήσεις το εικονίδιο της αναπάντητης,να ανοίξει ο dialer και η ειδοποίηση να μείνει στην μπάρα;

 

Όχι, εννοώ πως όταν βλέπω το εικονίδιο της αναπάντητης στην notification, επιλέγω την εφαρμογή RocketDial και ανοίγει το πρόγραμμα. Το εικονίδιο όμως δεν εξαφανίζεται, όπως ακριβώς συμβαίνει στον ex dialer. Θα πρέπει να την σβήσω εγώ, κάνοντας μια χειρονομία αριστερά ή δεξιά, όταν κατεβάσω την notification bar.

Link to comment
Share on other sites

A Οκ.Αυτό υπέθεσα ότι θα εννοείς αλλά δεν ήμουν σίγουρος.Εγώ χρησιμοποιώ τον ray dialer και όντως έχεις δίκιο ότι αν ανοίξεις απευθείας την εφαρμογή για να δεις την αναπάντητη,δε φεύγει από την μπάρα η ειδοποίηση.Αλλά προσωπικά με το που ανοίγω το κινητό και βλέπω την κλήση,κατεβάζω την μπάρα και πατάω πάνω στην ειδοποίηση,με πάει στον ray και μετά σβήνει η ειδοποίηση.Αλλωστε στην ics η μπάρα κατεβαίνει και με κλειδωμένο κινητό

Τώρα για το notigo.Το δοκίμασα με απλή αντιγραφή στο /system/app και αλλαγή των permissions και δούλεψε κατευθείαν στον angel dialer που λέει άλλωστε ο δημιουργός του ότι δουλεύει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187025 άρα κάτι γίνεται στον συνδυασμό rocket + ics

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.

Επειδη αυτη εδω η εφαρμογη χρειαζεται να ειμαι root, μηπως γνωριζει κανεις αν χρειαζεται κι αυτη....???

Ευχαριστω.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Aν ήθελε θα το έγραφε. Δε νομίζω να θέλει!

Και η αλλη που κατεβασα φιλε μου δεν το ελεγε στο play, το ειδα στο site του προγραμματιστη...

Ας ελπισουμε πως ειναι ετσι....Μηπως γνωριζεις κατι αλλο, καλυτερο ενδεχομενως...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Μπα. Εγώ χρησιμοποιώ για μουσική την εφαρμογή Equalizer που έχει διάφορα presets, ανάλογα με το είδος μουσικής που ακούς και μου αρέσει αρκετά!

Με ικανοποιεί η δύναμη του ήχου κλήσεις/μηνυμάτων και προς το παρών δε θέλω κάποια εφαρμογή γι αυτά!

Link to comment
Share on other sites

Μπα. Εγώ χρησιμοποιώ για μουσική την εφαρμογή Equalizer που έχει διάφορα presets, ανάλογα με το είδος μουσικής που ακούς και μου αρέσει αρκετά!

Με ικανοποιεί η δύναμη του ήχου κλήσεις/μηνυμάτων και προς το παρών δε θέλω κάποια εφαρμογή γι αυτά!

Μαλιστα, σ'ευχαριστω φιλε μου.

Εμενα παντως μου φαινεται λιγο χαμηλος ο ηχος (για τις κλησεις με ενδιαφερει βασικα) και κοιταω μηπως βρω καμια λυση....Αφου δεν ειμαι root ομως περιοριζομαι...

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum σας ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο offline gps με ελλινηκους χαρτες.εχω το samsung galaxy s2 4.0.3 ..ευχαριστω φιλικα Φωτης
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα, σ'ευχαριστω φιλε μου.

Εμενα παντως μου φαινεται λιγο χαμηλος ο ηχος (για τις κλησεις με ενδιαφερει βασικα) και κοιταω μηπως βρω καμια λυση....Αφου δεν ειμαι root ομως περιοριζομαι...

 

Πλέον η διαδικασία του root καθώς και το πέρασμα των ROMs κλπ έχει απλουστευθεί πάρα πολύ. Δεν υπάρχει λόγος να μένεις εντελώς στοκ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η διαδικασία του root καθώς και το πέρασμα των ROMs κλπ έχει απλουστευθεί πάρα πολύ. Δεν υπάρχει λόγος να μένεις εντελώς στοκ.

Διαβαζω αρκετα και εχω δει οτι ειναι κλειδι για πολλα.

Καποια στιγμη θα το κανω σιγουρα.....Ελπιζω στο αμεσο μελλον.

Σ'ευχαριστω παντως.

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum σας ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καποιο offline gps με ελλινηκους χαρτες.εχω το samsung galaxy s2 4.0.3 ..ευχαριστω φιλικα Φωτης

 

Με λίγο διάβασμα στις προηγούμενες σελίδες θα έβλεπες ότι υπάρχουν Sygic, Navigon, NDrive, iGO, Copilot κ.α. για offline navigation. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο διάβασμα στις προηγούμενες σελίδες θα έβλεπες ότι υπάρχουν Sygic, Navigon, NDrive, iGO, Copilot κ.α. για offline navigation. ;)

 

Γεια σας παιδια και απο εμενα. Δεν εχω ασχοληθει και πολυ αλλα απο οτι καταλαβα με το Root66 εχουμε free search & χαρτες (το navigation με πληρωμη). Καποιο απο τα παραπανω μας δινει δωρεαν χαρτες & αναζητηση οδων μετα το περας του free trial.....;

Edited by haralabosG
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα. Δεν εχω ασχοληθει και πολυ αλλα απο οτι καταλαβα με το Root66 εχουμε free search & χαρτες (το navigation με πληρωμη). Καποιο απο τα παραπανω μας δινει δωρεαν χαρτες & αναζητηση οδων μετα το περας του free trial.....;

 

δηλαδή να καταλάβω θες ένα πρόγραμμα το οποίο πουλιέται από την εταιρία που το φτιάχνει, να σου δώσει trial που να μην τελειώνει? Πραγματικά περιμένεις κάτι τέτοιο να είναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στο Don't Panic και με εξέπληξε ευχάριστα είναι οτι οι πληροφορίες λωρίδων όχι μόνο φαίνονται στην οθόνη αλλά και στις φωνητικές οδηγίες.

 

"Σε 300 μέτρα μείνετε αριστερά στις λωρίδες 2 ή 3" (μετράνε από την δεξιά).

 

:up:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα post που αφορούσαν εφαρμογές ασφαλείας μεταφέρθηκαν εδώ. Προσπαθείστε να κάνετε τις συζητήσεις σας στα κατάλληλα topic για να έχουμε όλη την πληροφορία συγκεντρωμένη. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είδα φευγαλέα μια διαφήμιση του γερμανού νομίζω για δωρεάν πρόγραμμα και χάρτες gps με όλα τα android.

 

Πρόσεξε κανένας για ποιο πρόγραμμα είναι (navigon μήπως)?

Link to comment
Share on other sites

Είδα φευγαλέα μια διαφήμιση του γερμανού νομίζω για δωρεάν πρόγραμμα και χάρτες gps με όλα τα android.

 

Πρόσεξε κανένας για ποιο πρόγραμμα είναι (navigon μήπως)?

 

Το Πλαίσιο δίνει το Dont Panic.

Πιθανό και o Γερμανός το ίδιο να δίνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

βασικα εννοω οτι οταν με παιρνει καποιος τηλεφωνο,εμφανιζεται πρωτα η οθονη κληση της stock εφαρμογης και μετα αυτη που εχω ορισει εγω μεσω του ροκετ. απλα ρωταω αν υπαρχει τροπος να μην εμφανιζεται καθολου η ''μαμα'' οθονη.

 

το προγραμμα παντως οντως ειναι κορυφαιο...

Αυτο ειναι πιο απλά, μπαίνεις ρυθμισεις-ρυθμισεις ταυτοτητας καλουντος και στο incoming πατας ρυθμισεις και σου λέει ρυθμιση χρόνου καθυστερησης για προβολη ταυτοτητας καλουντος και το αλλάζεις σε "χωρίς καθυστερηση" γιατι το προεπιλγμενο ειναι το 1s η το 500ms δε θυμαμαι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κανείς τρόπο να αλλάζει γλώσσα στις φωνές του navigon; Χρησιμοποιεί υποχρεωτικά τη γλώσσα του συστήματος και δεν μπορείς να το αλλάξεις με τίποτα. Έχω φάει το internet να ψάχνω αλλά κανείς δεν φαίνεται να το έχει καταφέρει. Ακόμα και rename τα αρχεία των φωνών έκανα αλλά τίποτα. :(
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεί κανείς τρόπο να αλλάζει γλώσσα στις φωνές του navigon; Χρησιμοποιεί υποχρεωτικά τη γλώσσα του συστήματος και δεν μπορείς να το αλλάξεις με τίποτα. Έχω φάει το internet να ψάχνω αλλά κανείς δεν φαίνεται να το έχει καταφέρει. Ακόμα και rename τα αρχεία των φωνών έκανα αλλά τίποτα. :(

 

Δεν γίνεται. Διαβάζει την γλώσσα της συσκευής και χρησιμοποιεί αυτήν.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...