Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει rooted device

 

:(

 

αυτό είδα και εγώ και ξενέρωσα.. :(

 

όσο για το google+ εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το νέο στήσιμο..επιτέλους κάτι διαφορετικό..

μόνο ένα μικρό Bug στο μενού που έχει την εικόνα για τους κύκλους το λεκτικό είναι "εκδηώσεις" στην εικόνα για τις φωτογραφίες το λεκτικό είναι κύκλοι κλπ..

τους το έκανα ήδη report ώστε να το διορθώσουν..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση.Θελω να περασω το S-Voice στο κινητο και πρεπει να περασω το apk στο system>app,το θεμα ειναι οτι το apk ειναι 26mb και εγω εχω ελευθερα μονο 8.Τι προτεινεται να κανω?

 

 

Edit:τα καταφερα,εσβησα το voicetalk και περασα το S Voice.

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Ξερετε εαν υπαρχει καποια εφαρμογη για tablet,η οποια να επανεενεργοποιει την οθονη με καποιο αλλο τροπο και οχι μονο με το κουμπι ON/OFF?

Καθε προταση/βοηθεια δεκτη!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5rYXRlY2NhLnNjcmVlbm9mZmxvY2siXQ..

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε!:up::up::up:

Εγκαθιστωντας την συγκεκριμενη εφαρμογη η επανεργοποιηση της οθονης γινεται μεσω της εφαρμογης πια?

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλά εμένα γιατί μου άρεσε..?? τι ακριβώς σας χαλάει..?? και δε βλέπω διαμαρτυρίες, αλλά επαινετικά σχόλια..:worry:

ενδεικτικά αναφέρω :

Google+ updated with visual refresh, launching hangouts easier than ever...

...the official app was just updated in the Google Play Store and it looks great

Refreshed and sexy: Google+ 2.6 comes to Google Play...

Not only does it look gorgeous and more streamlined, but it's got a bunch of new features under the hood...

 

δεν ξέρω αλλά τουλάχιστον στην οθονάρα του GN δείχνει πολύ όμορφο...

Όχι μόνο το έκαναν πολύ όμορφο αλλά για μένα και πιο εύχρηστο.

Μάλιστα τα θετικά σχόλια είναι άπειρα. Φυσικά και θα υπάρχουν και πολλοί που δεν θα τους αρέσει.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι έχουν κάνει φοβερή δουλειά, και η εφαρμογή είναι κατά πολύ καλύτερη από την αντίστοιχη του Facebook :-)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο το έκαναν πολύ όμορφο αλλά για μένα και πιο εύχρηστο.

Μάλιστα τα θετικά σχόλια είναι άπειρα. Φυσικά και θα υπάρχουν και πολλοί που δεν θα τους αρέσει.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι έχουν κάνει φοβερή δουλειά, και η εφαρμογή είναι κατά πολύ καλύτερη από την αντίστοιχη του Facebook :-)

 

δεν ξέρω πως είναι πλέον η εφαρμογή του facebook, γιατί το έχω εγκαταλείψει προ πολλού, αλλά όντως, και εγώ νομίζω ότι κάναν κάτι ξεχωριστό και ιδιαίτερο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.Ερχoμαι στo Android απo τo ios και μoυ λειπει παρα πoλυ η εφαρμoγη iBlacklist πoυ ειχα εγκαταστησει απo τo Cydia.Υπαρχει εφαρμoγη πoυ να κανει σχεδoν την ιδια δoυλεια στo Android? Ξερω oτι υπαρχoυν αρκετες πoυ λενε oτι κανoυν την ιδια δoυλεια,αλλα κανενα δεν εχει τα oλoκληρωμενα features τoυ iBlacklist (passwords,fake passwords,camo etc.).Πoια ειναι η καλυτερη απo τις υπαρχoυσες?

 

Αυτό εδώ έχει αυτά που ζητάς.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την εφαρμογη Darktremor γιατι θελω να μεταφερω ευκολα την Dalvik cashe στην καρτα μνημης, και να την επαναφερω οποτε χρειαστει. , αλλα θελει και το script του για να λειτουργησει. Εμενα η rom υποστηριζει ηδη a2sd, διαβασα τις διαφορες που εχει το δικο του script a2sd με το κλασικο,και οτι μπορουν να συνυπαρχουν. Θα κανω nandroid backup για καλο και για κακο, αλλα μηπως θελει κατι αλλο? Πρεπει να φλασαριστει αμεσως μετα οταν φλασαρεις μια ρομ, ή δεν παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . κατεβασα προσφατα τον rocketdial pro, και ολα καλα και ομορφα. εχω ενα θεμα ομως. οταν με παιρνουν τηλεφωνο ,πρωτα βγζαει την οθονη του stock dialer, και μετα αυτη του rocket. η ερωτηση μου ειναι αν μπορω μεσω του titanium να απεγκαταστησω την στοκ εφαρμογη "τηλεφωνο" και να μεινει μονο ο ροκετ. θα υπαρξει καποιο προβλημα?

 

htc legend με 2.3.7 extremelegend fuse

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

 

Τελεια την έβαλα και εγώ...μήπως υπάρχει και καμία εφαρμογή που να απενεργοποιεί την συσκευή χωρίς να χρειάζεται root;;

 

Edit:Είχα δοκιμάσει και παλαιότερα το bobsled calling και δεν μπορούσα να καλέσω,αλλά τώρα είδα ότι έχουν βάλει και από Ελλάδα πλέον και λειτουργεί τελεία!!!

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει! Στο Sii τουλάχιστον κάνει ότι υπόσχεται. Βλέπω ταινία ενώ ποσταρω αυτή τη στιγμή βασικά. Για χρήστες Note φαντάζομαι θα είναι τέλειο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupVideo

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει! Στο Sii τουλάχιστον κάνει ότι υπόσχεται. Βλέπω ταινία ενώ ποσταρω αυτή τη στιγμή βασικά. Για χρήστες Note φαντάζομαι θα είναι τέλειο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupVideo

Δηλαδη τι κανει αυτη η εφαρμογη φιλε μου, χωριζει την οθονη στα δυο ή καμια σχεση...??

 

Και αλλη μια ερωτηση που θελω να κανω ειναι αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να δειχνει το ποσοστο φορτισης του κινητου στο pc οταν φορτιζεται μεσω του pc (usb)...??

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Xperia p,έβαλα τον go launcher αλλά σαν widget δεν μπορώ να βάλω σελιδοδείκτες,υπάρχει κάποια εφαρμογή για σελιδοδείκτες που να συνεργάζεται με τον μαμά browser?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα κομπιουτεράκι απλό (δεν θέλω μαθηματικές πράξεις) απλά να έχει το % γιατί το stock της Sony δεν το έχει!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι κανει αυτη η εφαρμογη φιλε μου, χωριζει την οθονη στα δυο ή καμια σχεση...??

 

Και αλλη μια ερωτηση που θελω να κανω ειναι αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να δειχνει το ποσοστο φορτισης του κινητου στο pc οταν φορτιζεται μεσω του pc (usb)...??

 

Δες το βιντεο στο μαρκετ φιλε μου, για να στο περιγραψω θελει εκθεση :-)

Για το δευτερο δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα κομπιουτεράκι απλό (δεν θέλω μαθηματικές πράξεις) απλά να έχει το % γιατί το stock της Sony δεν το έχει!!!

Διαλεξε μεταξυ αυτου και αυτου φιλε μου....Ειναι τα καλυτερα κατα την γνωμη μου...

 

@@@ Φιλε Sofos_5 σ'ευχαριστω.

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο απλό κι όχι επιστημονικό κομπιουτεράκι με μαθηματικές πράξεις. Να μπορείς να κάνεις τις βασικές πράξεις συν να έχει % (που δεν το έχει το μαμίσιο, διαφορετικά θα με κάλυπτε κι αυτό).
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο απλό κι όχι επιστημονικό κομπιουτεράκι με μαθηματικές πράξεις. Να μπορείς να κάνεις τις βασικές πράξεις συν να έχει % (που δεν το έχει το μαμίσιο, διαφορετικά θα με κάλυπτε κι αυτό).

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.underflow.calc

Πολύ καλό, απλό και δουλεύει σωστά με το %

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει! Στο Sii τουλάχιστον κάνει ότι υπόσχεται. Βλέπω ταινία ενώ ποσταρω αυτή τη στιγμή βασικά. Για χρήστες Note φαντάζομαι θα είναι τέλειο.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gpc.myweb.hinet.net.PopupVideo

 

Thanks για το post! Είναι πάρα πολύ καλός! Φαντάζομαι σε μεγάλες οθόνες θα είναι ιδανικό. Συν του ότι μπορείς να κάνεις share τα video του youtube το οποίο έχει την τραγική έλλειψη της μη ελαχιστοποίσης.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα κομπιουτεράκι απλό (δεν θέλω μαθηματικές πράξεις) απλά να έχει το % γιατί το stock της Sony δεν το έχει!!!

Για γύρισε το κινητό σου πλάγια (landscape) γιατί στο Galaxy SII που έχουμε εμείς στο stock γυρίζοντάς το βγάζει και τις υπόλοιπες πράξεις.

ΥΣ Αν την ερώτηση σου την κάνεις στο εξειδικευμένο θέμα του κινητού σου θα παίρνεις καλύτερη απάντηση.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . κατεβασα προσφατα τον rocketdial pro, και ολα καλα και ομορφα. εχω ενα θεμα ομως. οταν με παιρνουν τηλεφωνο ,πρωτα βγζαει την οθονη του stock dialer, και μετα αυτη του rocket. η ερωτηση μου ειναι αν μπορω μεσω του titanium να απεγκαταστησω την στοκ εφαρμογη "τηλεφωνο" και να μεινει μονο ο ροκετ. θα υπαρξει καποιο προβλημα?

 

htc legend με 2.3.7 extremelegend fuse

Όντως για μένα το καλύτερο πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων και πλέον εξελληνιστηκε και πρόσφατα και τα σπάει. Εννοείς όταν εχεις αναπάντητη και πας να τη δεις σου πετάει πρώτα τον stock και μετά το rocket; Αυτο το κάνει γιατι διαφορετικά δε θα σου σβήσει η κλήση αν δε την δεις με τον stock και όχι δε μπορεις να τον απενεργοποιήσεις. Αυτο μου μπορείς να κάνεις είναι αν εχεις απο τις τελευταιες εκδοσεις του rocket που υποστηρίζουν το notigo και έχεις κανει root το κινητο σου ειναι να εγκαταστησεις το notigo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187025 και να τικάρεις την επιλογή στο rocket στις γενικές ρυθμισεις "use notigo to clear missed call" και θα εισαι κομπλέ πλέον θα σβηνουν οι κλήσεις και χωρις να ανοιξει η stock εφαρμογή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όντως για μένα το καλύτερο πρόγραμμα διαχείρισης κλήσεων και πλέον εξελληνιστηκε και πρόσφατα και τα σπάει. Εννοείς όταν εχεις αναπάντητη και πας να τη δεις σου πετάει πρώτα τον stock και μετά το rocket; Αυτο το κάνει γιατι διαφορετικά δε θα σου σβήσει η κλήση αν δε την δεις με τον stock και όχι δε μπορεις να τον απενεργοποιήσεις. Αυτο μου μπορείς να κάνεις είναι αν εχεις απο τις τελευταιες εκδοσεις του rocket που υποστηρίζουν το notigo και έχεις κανει root το κινητο σου ειναι να εγκαταστησεις το notigo http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1187025 και να τικάρεις την επιλογή στο rocket στις γενικές ρυθμισεις "use notigo to clear missed call" και θα εισαι κομπλέ πλέον θα σβηνουν οι κλήσεις και χωρις να ανοιξει η stock εφαρμογή

 

Σε μένα πάντως το notigo δεν δουλεύει. Το εικονίδιο της αναπάντητης κλήσης στην notification bar δεν φεύγει αυτόματα σε ics 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως το notigo δεν δουλεύει. Το εικονίδιο της αναπάντητης κλήσης στην notification bar δεν φεύγει αυτόματα σε ics 4.0.4

για android 4 δε ξέρω εγώ με CM7 παίζει μια χαρά πάντως πλέον στη τελευταια έκδοση του rocket που υποστηρίζει notigo

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Είδα το Sygic navigator σε smartphone φίλου και με εντυπωσίασε. Θα ήθελα πολύ να το αγοράσω αλλά στην ιστοσελίδα της εφαρμογής στην compatibility list δεν αναφέρεται το Samsung Galaxy Mini.

Το έχει δοκιμάσει κανείς; Ο μόνος περιορισμός που αναφέρεται είναι η έκδοση του android. Για ποιο λόγο μπορεί να μην αναφέρεται το mini; Μήπως είναι απλά παράλειψη εννοώ...

 

Γενικότερα, για το mini ποια εφαρμογή θεωρείτε καλύτερη ή πιο εξιόπιστη για navigation;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...