Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε tasosuser, μιας και ρώτησες την άποψή μου, επιμένω στο accuweather. Δε ξέρω πως θα είναι στη περιοχή σου, αλλά εδώ που είμαι εγώ, είναι το 99% των περιπτώσεων σωστό. Το έχω δοκιμάσει και σε Κρήτη, Καλαμάτα και Θεσσαλονίκη και μου φάνηκε και πάλι αρκετά σωστό!!

 

Διαβασα ολα τα posts για τα προγραματα του καιρου και εχω να πω οτι αυτο που εχουν τα HTC με εχει εντυπωσιασει. Δεν ξερω απο που παιρνει τις πληροφοριες αλλα ειναι ολοσωστο. Το δοκιμαζα με το accuweather απλα για να δω διαφορες και στον Πειραια μεχρι πριν 5 λεπτα το accuweather ηταν λαθος για την θερμοκρασια και τον καιρο (ελεγε οτι βρεχει ενω ειχε σταματησει και θερμοκρασια +4 λαθος) ενω αυτο που εχει το HTC οταν εβερεχε εδειχνε οτι βρεχει και οταν σταματησε να βρεχει εδειξε οτι δεν βρεχει πια.

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια τελικα με το bobsled calling εχει μιλησει κανεις?και αν ναι σιγουρα δεν χρεωνει καποιον λογαριασμο η το ιντερνετ του σπιτιου εκτος τον λογαριασμο του τηλεφωνου και σου ερθει μετα κανενα μπιλιετακι να πληρωσεις?

Αν καταφέρεις να μιλήσεις και λέω αν, γιατί κλείνει και ανοίγει, μη φοβάσαι για χρέωση. Είναι σαν να μιλάς στο skype και να φοβάσαι αν σε χρεώσουν.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, υπαρχει καποι εφαρμογη που να σου δειχνει σε καθημερινη βαση ποιες ειναι σε προσφορα/δωρεαν? Το apple store εχει το appzap που μ εχει βολεψει παρα πολυ. Στο google βρηκα το droid of the day που δινει μια.μονο καθε μερα....

 

 

Καποια.προταση?

Μπορείς να δεις κι αυτό το θέμα, που ανανεώνεται από τους χρήστες μόλις εντοπίσουν κάτι. Καλό θα είναι όλοι να συνεισφέρουμε, ώστε να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα με το bobsled calling εχει μιλησει κανεις?και αν ναι σιγουρα δεν χρεωνει καποιον λογαριασμο η το ιντερνετ του σπιτιου εκτος τον λογαριασμο του τηλεφωνου και σου ερθει μετα κανενα μπιλιετακι να πληρωσεις?

 

Γιατί δε δοκιμαζεις το Viber; Θεωρώ πως είναι πολύ καλυτερο. Μην ανησυχείς, δεν χρεώνεσαι ούτε με αυτό!

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα με το bobsled calling εχει μιλησει κανεις?και αν ναι σιγουρα δεν χρεωνει καποιον λογαριασμο η το ιντερνετ του σπιτιου εκτος τον λογαριασμο του τηλεφωνου και σου ερθει μετα κανενα μπιλιετακι να πληρωσεις?

 

Εγω το δοκιμασα σημερα ... μπορεις να παρεις παντου αλλα η ποιοτητα του ηχου ειναι κακη , οποτε δεν γινεται δουλεια ...

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπαρχει καμία εφαρμογή που όταν συνδεεσαι σε WiFi να πετάς τους υπόλοιπους που είναι συνδεδεμένοι μέσω WiFi έξω?

 

Wifi kill...

Δε ξέρω αν επιτρέπεται να μιλάμε εδώ για αυτό.

Ψάξε και θα το βρεις πάντως..;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να συγχρονίζει χωρίς τη χρήση καλωδίου τα τραγούδια που έχω στο pc με το κινητό, αλλά σε επίπεδο φακέλων και όχι μεμονωμένα;

Προσπάθησα με kies air και airdroid χωρίς επιτυχία.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που θα επιλέγω εγώ με βάση την τοποθεσία (κάτι σαν active profiles) κάποια settings.

Σε γενικές γραμμές αυτό που περιγράφω το κάνουν αρκετά προγράμματα. Αυτό που ψάχνω και δεν βρίσκω, είναι η δυνατότητα να επιλέγω εγώ time interval σε κάποια settings.

Δηλαδή πχ. να κάνει Sync (κάθε 30 λεπτά για 2 λεπτά) όταν βρίσκομαι στο γραφείο.

Το μόνο πρόγραμμα που έχω βρει να το κάνει είναι το Settings Profile,, το οποίο όμως αδυνατεί να κλείσει τα "mobile data" όταν του ζητηθεί.

 

Τώρα έχω στημένο το Locale, το οποίο κάνει πολλά. Δεν έχει όμως την δυνατότητα για time interval.

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμαζεις το Viber; Θεωρώ πως είναι πολύ καλυτερο. Μην ανησυχείς, δεν χρεώνεσαι ούτε με αυτό!

 

Εγω το δοκιμασα σημερα ... μπορεις να παρεις παντου αλλα η ποιοτητα του ηχου ειναι κακη , οποτε δεν γινεται δουλεια ...

 

το viber πρεπει να το εχει και ο αλλος εγκατεστιμενο ενω αυτο που τελικα καταφερα να μιλησω και εγω δεν χρειαζετε να το εχει και ο αλλος και παιρνει και σε σταθερα!!!

 

η ποιοτητα ειναι καπως χαλια οντως.θα δειξει λοιπον...

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Εκανα καποιες κλησεις με το bobsled calling με συνδεση σε ρουτερ, το μονο που μου εκαναν παραπονο αυτοι που καλεσα ηταν οτι αργει να παει ο ηχος ~1 δευτερολεπτο, το σημα απο το ρουτερ ηταν 1-2 γραμες και ηταν σε αλλο δωματιο στα 10 μετρα.

Πιστευω οτι αξιζει για κλησεις σε αλλα δικτυα και σταθερα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή που θα επιλέγω εγώ με βάση την τοποθεσία (κάτι σαν active profiles) κάποια settings.

Σε γενικές γραμμές αυτό που περιγράφω το κάνουν αρκετά προγράμματα. Αυτό που ψάχνω και δεν βρίσκω, είναι η δυνατότητα να επιλέγω εγώ time interval σε κάποια settings.

Δηλαδή πχ. να κάνει Sync (κάθε 30 λεπτά για 2 λεπτά) όταν βρίσκομαι στο γραφείο.

Το μόνο πρόγραμμα που έχω βρει να το κάνει είναι το Settings Profile,, το οποίο όμως αδυνατεί να κλείσει τα "mobile data" όταν του ζητηθεί.

 

Τώρα έχω στημένο το Locale, το οποίο κάνει πολλά. Δεν έχει όμως την δυνατότητα για time interval.

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να βοηθήσει?

Δες το Llama που ειναι δωρεάν και το tasker που όμως δεν ειναι free

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο iOS είχαμε το iblacklist, και είχε δυνατότητα να βάζω ένα νούμερο και αν μου έστελνε μήνυμα η έπαιρνε τηλ με ειδοποιούσε διακριτικά με ένα μικρό εικονηδιάκι και χωρίς ήχους΄εδώ τι υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο iOS είχαμε το iblacklist, και είχε δυνατότητα να βάζω ένα νούμερο και αν μου έστελνε μήνυμα η έπαιρνε τηλ με ειδοποιούσε διακριτικά με ένα μικρό εικονηδιάκι και χωρίς ήχους΄εδώ τι υπάρχει;

διαλεγεις και βαζεις

easy filter

Call Control

Call Blocker

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολα τα posts για τα προγραματα του καιρου και εχω να πω οτι αυτο που εχουν τα HTC με εχει εντυπωσιασει. Δεν ξερω απο που παιρνει τις πληροφοριες αλλα ειναι ολοσωστο. Το δοκιμαζα με το accuweather απλα για να δω διαφορες και στον Πειραια μεχρι πριν 5 λεπτα το accuweather ηταν λαθος για την θερμοκρασια και τον καιρο (ελεγε οτι βρεχει ενω ειχε σταματησει και θερμοκρασια +4 λαθος) ενω αυτο που εχει το HTC οταν εβερεχε εδειχνε οτι βρεχει και οταν σταματησε να βρεχει εδειξε οτι δεν βρεχει πια.

Φίλε και ο καιρός της HTC δεδομένα από το accuweather παίρνει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δες το Llama που ειναι δωρεάν και το tasker που όμως δεν ειναι free

 

Τα δοκίμασα και τα 2... το Llama δεν έχει proximity sensor (!) και για το Tasker θέλεις πιστοποίηση φυσικού επιστήμονα για να το στήσεις σωστά :lol::lol::lol:... το παλεύω εδω και 1 ώρα αλλά δεν βγάζω άκρη (Έκανα αυτό που θέλω με το time interval) αλλά δεν βρίσκω τρόπο να δώσω προτεραιότητα σε ενα profill με αποτέλεσμα να μη δουλεύει οπως θέλω. Εαν το έχεις δουλέψει πες μου να σου στείλω PM.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος, αλλά δοκίμασα το Location Spoofed και σπέρνει, δουλεύει και σε facebook/foursquare. Όσοι είστε root, μεσω titanium το κάνετε system app και δουλεύει χωρίς να ενεργοποιήσετε το accept mock locations.

 

Επίσης δέν μου πείραξε καθόλου το GPS και το location services του κινητού, αρκεί να το κάνετε disable.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος player που να παιζει live streaming καναλια που εκπεμπουν και μεσω διαδικτυου???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει καποιος player που να παιζει live streaming καναλια που εκπεμπουν και μεσω διαδικτυου???

Television Lite

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα με το bobsled calling εχει μιλησει κανεις?και αν ναι σιγουρα δεν χρεωνει καποιον λογαριασμο η το ιντερνετ του σπιτιου εκτος τον λογαριασμο του τηλεφωνου και σου ερθει μετα κανενα μπιλιετακι να πληρωσεις?

 

εγω πηρα σε σταθερα και κινητα και επαιζε τζαμι. κανενα προβλημα

 

 

αλλα θελω καποιος να μου στειλει το apk γιατι δεν υποστηριζεται το κινητο μου. τις κλησεις τις εκανα απο το laptop μου και ηταν τζαμι. τωρα απο το κινητο δε ξερω. ισως εσεις που λετε χαλια να δοκιμασατε απο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ttpod playlist

 

Ξέρει κανείς πώς κάνω backup την playlist του Ttpod?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να συγχρονίζει χωρίς τη χρήση καλωδίου τα τραγούδια που έχω στο pc με το κινητό, αλλά σε επίπεδο φακέλων και όχι μεμονωμένα;

Προσπάθησα με kies air και airdroid χωρίς επιτυχία.

με το airdroid μπορεις να μεταφερεις πολλα αρχεια μαζι, δε θυμαμαι για φακελο. οποτε απλα φτιαχνεις ενα φακελο μεσω του airdroid και βαζεις οτι θες μεσα με πολλαπλη επιλογη. δε σε βολευει;

Link to comment
Share on other sites

αγορασα την εφαρμογη procapture camera & panorama . οταν παω ομως να χρησιμοποιησω το ζουμ (το κουμπι απο κατω οπως τα χρησιμοποιουμε στην κλασσικη φωτο του τηλεφωνου) δεν κανει ζουμ αλλα δειχνει την ενταση του ηχειου του τηλεφωνου. ειναι bug της εφαρμογης? η ειναι αλλου το ζουμ? Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που προτιμώ το Palmary αντί του accuweather, είναι ότι δείχνει την ταχύτητα του ανέμου και σε μποφόρ. Δεν έχω βρει κανένα άλλο που να το κάνει αυτό (από αυτά που έχουν widgets).

 

Και εγώ. μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο, palmary δουλεύω. Γρήγορο, όμορφο widget (υποκειμενικό αυτό) και δε θέλει συνέχεια internet. Οι προγνώσεις αρκετά αξιόπιστες κατά τη γνώμη μου.

 

Φίλε και ο καιρός της HTC δεδομένα από το accuweather παίρνει... ;)

Μήπως οι προγνώσεις, αν και προέρχονται από την ίδια πηγή διαφοροποιούνται γιατί το κατέβασμα γίνεται σε διαφορετικούς χρόνους αναλόγως των ρυθμίσεων της κάθε εφαρμογής;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...