Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ

 

ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ Ρυθμίσεις Handcent sms ΤΙΝ 4 ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ΤΙΝ 3 ΕΠΙΛΟΓΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ

 

Προφανώς θες αναφορά όταν στέλνεις.. Ρυθμίσεις-ρυθμίσεις λήψης μηνυμάτων-τικάρεις τη 2η επιλογή..

 

 

ΠΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ Ρυθμίσεις Handcent sms ΤΙΝ 4 ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΠΑΤΑΣ ΤΙΝ 3 ΕΠΙΛΟΓΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Φτουου μου κλείδωσε το tapatalk σήμερα. Υπάρχει εφαρμογή τύπου tapatalk που να είναι δωρεάν;

 

Το είχες αγοράσει (το 1)?

Δεν σου κάνει update στο 2?

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν μπορούν να σου δίνουν τα πάντα δωρεάν

 

ναι συμφωνώ σ'αυτο. απλά θέλω να επιβεβαιωσω ότι η στασιμότητα του χαρτη όντως δεν είναι βλάβη απλά ένα είδος κλείδωμα της εταιρείας για την αγορά του προγράμματος. έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

στο citisnav που λεει εχει δοκιμαστικη περιοδο 1 βδομαδα πως γινεται?

εμενα για να φορτωσει χαρτη θελει αγορα.

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

Φτουου μου κλείδωσε το tapatalk σήμερα. Υπάρχει εφαρμογή τύπου tapatalk που να είναι δωρεάν;

 

Έχεις ΠΜ για το θέμα αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί φίλοι και δικαιολογημένα ίσως προτείνουν accuweather. Το συγκεκριμένο δεν είχα χρόνο να το ελέγξω ως προς την αξιοπιστία του γιατί το επαγκατέσησα σχεδόν αμέσως. Ο λόγος είναι ότι χρειάζεται μόνιμη σύνδεση wi-fi γιατί φαίνεται ότι ανανεώνει τα δεδομένα σε σύντομα χρονικά διαστήματα. Το αποτέλεσμα είναι άμα κανείς αποσυνδεθεί και ξαναμπεί να δει τον καιρό χωρίς internet, τον βγάζει off-line και δεν δείχνει ούτε την πρόγνωση που κατέβηκε νωρίτερα. Μήπως δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Οποίος δεν βαριέται μπορεί να δοκιμάσει και το beweather.

Μου άρεσε πάρα πολύ η παραμετροποίησή του widget.

 

Και ένα γρήγορο ss [ATTACH]25238[/ATTACH]

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί φίλοι και δικαιολογημένα ίσως προτείνουν accuweather. Το συγκεκριμένο δεν είχα χρόνο να το ελέγξω ως προς την αξιοπιστία του γιατί το επαγκατέσησα σχεδόν αμέσως. Ο λόγος είναι ότι χρειάζεται μόνιμη σύνδεση wi-fi γιατί φαίνεται ότι ανανεώνει τα δεδομένα σε σύντομα χρονικά διαστήματα. Το αποτέλεσμα είναι άμα κανείς αποσυνδεθεί και ξαναμπεί να δει τον καιρό χωρίς internet, τον βγάζει off-line και δεν δείχνει ούτε την πρόγνωση που κατέβηκε νωρίτερα. Μήπως δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά;

Σε μενα μια χαρα δουλευει. Και εχω παντα 3G σημα εοειδη εχω απεριοριστο ιντερνετ. Μπαινω εφαρμογη παταω το εικονιδιο (σαν πυξιδα σρογγυλο) και κατευθειαν βγαζει τη περιοχη που ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε μήπως πάμε απευθείας στην 12.x

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που προτιμώ το Palmary αντί του accuweather, είναι ότι δείχνει την ταχύτητα του ανέμου και σε μποφόρ. Δεν έχω βρει κανένα άλλο που να το κάνει αυτό (από αυτά που έχουν widgets).
Link to comment
Share on other sites

@Mods

Νομίζω ότι μπορούμε να έχουμε ένα ξεχωριστό θέμα με εφαρμογές καιρού μόνο. είναι εφαρμογές που ενδιαφέρουν σχεδόν το σύνολο των κατόχων android συσκευών και ταυτόχρονα ξεφορτώνουμε λιγάκι το θέμα των γενικών εφαρμογών.

προσωπικά χρησιμοποιώ το beautiful widgets για τον καιρό και εναλλακτικά το snowstorm που παίρνει δεδομένα από το Νορβηγικό Μετεωρολογικό Ινστιτούτο

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί φίλοι και δικαιολογημένα ίσως προτείνουν accuweather. Το συγκεκριμένο δεν είχα χρόνο να το ελέγξω ως προς την αξιοπιστία του γιατί το επαγκατέσησα σχεδόν αμέσως. Ο λόγος είναι ότι χρειάζεται μόνιμη σύνδεση wi-fi γιατί φαίνεται ότι ανανεώνει τα δεδομένα σε σύντομα χρονικά διαστήματα. Το αποτέλεσμα είναι άμα κανείς αποσυνδεθεί και ξαναμπεί να δει τον καιρό χωρίς internet, τον βγάζει off-line και δεν δείχνει ούτε την πρόγνωση που κατέβηκε νωρίτερα. Μήπως δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά;

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γιαυτό... είναι EPIC FAIL! :angry:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος που προτιμώ το Palmary αντί του accuweather, είναι ότι δείχνει την ταχύτητα του ανέμου και σε μποφόρ. Δεν έχω βρει κανένα άλλο που να το κάνει αυτό (από αυτά που έχουν widgets).

 

Το WeatherPro δείχνει την ταχύτητα του ανέμου σε Beaufort και έχει Widget. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Το είχες αγοράσει (το 1)?

Δεν σου κάνει update στο 2?

 

Για ένα διάστημα το samsung apps το χε δωρεάν....σήμερα όμως τέρμα....Και η χαζομάρα είναι ότι το convo δεν μπαίνει στο myphone που προσπάθησα σήμερα....Και η εφαρμογή του myphone δεν μου άρεσε καθώς λίγο που είδα δεν μπορούσες να μπεις με τον λογαριασμό σου και να ποστάρεις....

Link to comment
Share on other sites

Το WeatherPro δείχνει την ταχύτητα του ανέμου σε Beaufort και έχει Widget. ;)

 

Ναι έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει. Το είχα αγοράσει, αλλά προτίμησα το Palmary, που είναι πιο όμορφο, έχει περισσότερες επιλογές και πληροφορίες και το έχω βάλει να μου δείχνει και την θερμοκρασία στη notification bar.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ψάχνω μια εφαρμογή (η και anti-virus) όπου όταν στέλνω κάποιο συγκεκριμένο command μεσω SMS στο xperia μου, αυτό να μου στέλνει την τοποθεσία του.

Αλλά να μην χρειάζεται να συνδεθεί Στο ίντερνετ για να στείλει την τοποθεσία!

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ψάχνω μια εφαρμογή (η και anti-virus) όπου όταν στέλνω κάποιο συγκεκριμένο command μεσω SMS στο xperia μου, αυτό να μου στέλνει την τοποθεσία του.

Αλλά να μην χρειάζεται να συνδεθεί Στο ίντερνετ για να στείλει την τοποθεσία!

 

Με το anti theft του avast μπορείς να το κάνεις αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προγράμματά που μπλοκάρουν τις διαφημίσεις παίζουν ;;;;

Έχω κατεβάσει 2-3 τα πρώτα που βγάζει το Google play αλλά δεν ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΎΝ.....πιο συγκεκριμένα στο Athens book

Λεσ να κάνω κάτι λάθος;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προγράμματά που μπλοκάρουν τις διαφημίσεις παίζουν ;;;;

Έχω κατεβάσει 2-3 τα πρώτα που βγάζει το Google play αλλά δεν ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΎΝ.....πιο συγκεκριμένα στο Athens book

Λεσ να κάνω κάτι λάθος;;;;

 

AdFree Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bigtincan.android.adfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iaWd0aW5jYW4uYW5kcm9pZC5hZGZyZWUiXQ.. κοίτα το video για σωστή εγκατάσταση;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...