Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τον μανίσιο οπότε ότι και να σου πω θα είναι ψέματα.

Και η default εφαρμογή μηνυμάτων τα δείχνει σαν συζητήσεις αλλά όχι τόσο όμορφα όσο το Handcent.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορούμε μετά το root να περάσουμε μόνο τη rom και να μην περάσουμε το radio και να αφήσουμε αυτό που είχε πριν; μιλάω για τη leedroid V2.3b_a2sd που προτείνει το ίδιο radio που έχω τώρα που το τηλ δεν είναι root;

 

Ναι μπορεις να αφησεις το radio που εχεις, δεν ειναι αναγκαστικο να το αλλαξεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την oxygen. υπαρχει τροπος να βαλω ελληνικα στο πληκτρολογιο που εχει?

υποστηριζει ολες τις γλωσσες εκτος απο ελληνικά!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Σχετικα με:

2) Αρα η default SMS εφαρμογη τα δειχνει σαν εισερχομενα-εξερχομενα σωστα?

 

Και στην default εφαρμογή σαν συζήτηση φαίνονται. Δεν είναι κακό όμως, εγώ συνήθισα και πλέον μου αρέσει. Άσε που.. έτσι υπάρχουν αρχειοθετημένες ευκολότερα οι συζητήσεις με επιλεγόμενα άτομα τις οποίες μπορεί να θέλεις για τους δικούς σου λόγους να κρατήσεις τις συνομιλίες σας, ή το αντίθετο να διαγράψεις με την μια όλα τα sms που έστειλες-πηρες απο ένα άτομο :happy:

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι που δεν υπάρχει καποιος γρηγορος τροπος για να διαγράψω πολλα sms μαζί (όχι όλα), και πρεπει να το κανω 1 προς 1.

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την oxygen. υπαρχει τροπος να βαλω ελληνικα στο πληκτρολογιο που εχει?

υποστηριζει ολες τις γλωσσες εκτος απο ελληνικά!!

 

HTC_IME, το λέει και στην πρώτη σελίδα της rom.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχει αυτό:

 

Αυτό που έχεις γράψεις: "...install the latest version of clockwordMOD recovery..." θα δεις ότι βρίσκεται στην παράγραφο με τίτλο: "Install ROM Manager", οπότε αφού εγκαταστήσεις το πρόγραμμα ROM Manager από το Market και το τρέξεις, θα δεις ότι η 1η επιλογή (αν θυμάμαι καλά) είναι το "install the latest version of clockwordMOD recovery" ;)

 

εγώ έχω τη version 2.5.0.7, υπάρχει κανένας ιδιαίτερος λόγος να την αναβαθμισω..? όχι τίποτα άλλο αλλα διάβασα το εξής στο xda για τη τελευταία έκδοση:

 

ClockworkMOD 2.5.1.8 Note: Some users have experienced USB-Bricking flashing this recovery.

 

 

Επίσης κάποιος είχε ρωτήσει πως αλλάζουμε τον zeam στην oxygen, έχει τις εξής οδηγίες στο thread: (αν και για μένα τα σπάει ο launcher)

 

Q: How can I change the stock Launcher

A: Go to Settings > Apps > Permissions > Clear data for Zeam. Press home, choose Launcher and highlight "use as default"

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω τη version 2.5.0.7, υπάρχει κανένας ιδιαίτερος λόγος να την αναβαθμισω..? όχι τίποτα άλλο αλλα διάβασα το εξής στο xda για τη τελευταία έκδοση:

 

ClockworkMOD 2.5.1.8 Note: Some users have experienced USB-Bricking flashing this recovery.

 

Κι εγώ την 2.5.0.7 έχω.

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να περάσεις πιο καινούρια, εκτός και αν θέλεις να περάσεις κάποια rom, της οποίας ο cooker αναφέρει ότι χρειάζεται πιο πρόσφατη.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την oxygen. υπαρχει τροπος να βαλω ελληνικα στο πληκτρολογιο που εχει?

υποστηριζει ολες τις γλωσσες εκτος απο ελληνικά!!

 

H oxygen 2 πλέον είναι Gingerbread! Merry Christmas:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

H oxygen 2 πλέον είναι Gingerbread! Merry Christmas:lol::lol::lol::lol:

 

φίλε τη δοκίμασες?? Δώσε κανενα feedback για το πως σου φαινεται γιατι εγω είμαι ακομα με την 1.0.4! Εχει και το screen off effect? τί launcher εχει τελικά? βλέπεις διαφορές??

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

HTC_IME, το λέει και στην πρώτη σελίδα της rom.

αυτο το ειδα. ο ιδιος ο adam στην opendesire ειχε το stock πληκτρολογιο και εγραφε ελληνικα. αλλα τωρα τιποτα. το stock μου αρεσει πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Έχω το Desire εδώ και μερικές μέρες. Δεν έχω σκοπό να το κάνω root (προς το παρόν). Έχω ξεκινήσει να διαβάζω το thread του desire, είμαι στην σελίδα 100 και έχω σκοπό να τις διαβάσω και τις 650. Αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί λύση στο πρόβλημά μου. Όταν δέχομαι αρχεία μέσω bluetooth, ως γνωστόν τα αποθηκεύει στο φάκελο "ληφθέντα Bluetooth" ή κάπως έτσι. Όταν πάω σε αυτόν τον φάκελο και θέλω να τα μετακινήσω/διαγράψω κλπ, δεν μου δίνει καμμία επιλογή, παρά μόνο την προβολή τους ή το μοιρασμά τους μέσω mail, facebook κλπ.

 

Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει τον τρόπο για να καταφέρω να διαχειριστώ τα παραπάνω αρχεία.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Έχω το Desire εδώ και μερικές μέρες. Δεν έχω σκοπό να το κάνω root (προς το παρόν). Έχω ξεκινήσει να διαβάζω το thread του desire, είμαι στην σελίδα 100 και έχω σκοπό να τις διαβάσω και τις 650. Αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρεί λύση στο πρόβλημά μου. Όταν δέχομαι αρχεία μέσω bluetooth, ως γνωστόν τα αποθηκεύει στο φάκελο "ληφθέντα Bluetooth" ή κάπως έτσι. Όταν πάω σε αυτόν τον φάκελο και θέλω να τα μετακινήσω/διαγράψω κλπ, δεν μου δίνει καμμία επιλογή, παρά μόνο την προβολή τους ή το μοιρασμά τους μέσω mail, facebook κλπ.

 

Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει τον τρόπο για να καταφέρω να διαχειριστώ τα παραπάνω αρχεία.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας.

θα κατεβασεις ενα file manager και θα πας στο φακελο downloads/bluetooth/ και θα βρεις τα αρχεια και θα τα κανεις οτι θες με τον ιδιο file namager.

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα ES file explorer, είναι πολύ καλός και κυρίως δεν έχει καθόλου adds!

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Σήμερα έκανα root τη συσκευη και τώρα ψάχνω κάποια καλή rom να περάσω. Να προτιμήσω με sense ή χωρίς? Έχετε καμία πρόταση? Υπάρχει κάποια διαφορά στην απόδοση ή ταχύτητα του τηλεφώνου αν δεν υφίσταται το sense?

Επιπλέον κάπου διάβασα ότι σε κάποιες rom (πχ defrost) πρεπει να κατεβάσω και κάποια επιπλέον αρχεία πέρα από το αρχείο που περιλαμβάνει τη rom (συγκεκριμένα έλεγε για radio και google apps). Ξέρει κανείς αν ισχύει και περι τίνος πρόκειται?

 

Επειδή δεν έχω ξανασχοληθεί με ανάλογη διαδικασία σε android και είμαι λίγο επιφυλακτικός, αν έχετε γενικότερα συμβουλές για το τι θα πρέπει να προσέξω (για να μην γίνει καμία πατατιά) είναι ευπρόσδεκτες..

Link to comment
Share on other sites

αυτο το ειδα. ο ιδιος ο adam στην opendesire ειχε το stock πληκτρολογιο και εγραφε ελληνικα. αλλα τωρα τιποτα. το stock μου αρεσει πιο πολυ

 

Ναι αλλά η opendesire ήταν με Froyo 2.2.1 όχι με Gingerbread.

Ακόμα δεν έχει βγει καλά καλά η επίσημη rom, λογικό δεν είναι να μην υποστηρίζονται όλες οι γλώσσες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η opendesire ήταν με Froyo 2.2.1 όχι με Gingerbread.

Ακόμα δεν έχει βγει καλά καλά η επίσημη rom, λογικό δεν είναι να μην υποστηρίζονται όλες οι γλώσσες?

 

ευχαριστω !! δεν το ηξερα αυτο!! παντος εχει του κοσμου τις γλωσσες εκτος απο ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο, το παρατήρισα κι εγώ αυτό.

Να σου πώ μιας και την έβγαλα ήδη για πες λίγο από μπαταρία πως τα πάει? Έχω την εντύπωση ότι τραβάει παραπάνω.

Επίσης παρατήρησα κι ένα bug με την φωτεινότητα της οθόνης στο auto. Όταν έσβηνε το τηλέφωνο μετά η φωτεινότητα ήταν πάντα στο τέρμα χαμηλό, δεν επανερχόταν δηλαδή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω και εγω πως με την μπαταρια τα παει καλα η ρομ. αν και δεν με απασχολει και πολυ. καθε βραδυ το φορτιζω. και με την φωτεινοτητα δεν εχω το αυτοματο αλλα μονιμα στο 60%.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόβλημα που έχουμε αντιμετωπίσει με Android συσκευές (HTC Desire και HTC Desire HD). Και οι δύο έχουν Android Froyo. Πιο συγκεκριμένα, δεν μεταφέρεται ο ήχος πάντα στο bluetooth ακουστικό.

 

Εχουμε δοκιμάσει με διάφορες συσκευές bluetooth, και δεν μπορούμε να βρούμε κάτω από ποιες συνθήκες συμβαίνει. Εχουμε αρκετούς γνωστούς που έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα, και κανείς δεν έχει καταφέρει να ανακαλύψει κάτω από ποιες συνθήκες συμβαίνει. Μάλιστα, μπορεί κάποια μέρα να στο κάνει 10 φορές, και μετά επί τρεις ημέρες να δουλεύει αψεγάδιαστα.

 

Το παράξενο είναι πως δεν έχουμε βρει ψάχνοντας σχετικές αναφορές από άλλους, αλλά από την άλλη δεν μπορεί να συμβαίνει μόνο σε εμάς.

 

Εχει κανείς καμιά άποψη για το θέμα, και πιθανούς τρόπους επίλυσης?

Link to comment
Share on other sites

φίλε τη δοκίμασες?? Δώσε κανενα feedback για το πως σου φαινεται γιατι εγω είμαι ακομα με την 1.0.4! Εχει και το screen off effect? τί launcher εχει τελικά? βλέπεις διαφορές??

Την έχω σχεδόν μια μέρα...Πηγαίνει εξίσου γρήγορα και smooth όσο η oxygen 1.0. Τα effects (screen off, και εκείνο με το φως στις άκρες τις οθόνης όταν γίνεται elastic scroll στο μενού) είναι πολύ καλά. Ειδικά όμως το screen off effect είναι λίγο κ@υλωτικό. Δηλαδή το άνοιξα και το έκλεισα πολλές φορές για να το βλέπω...Χα χα. Λεπτομέρεια ίσως για πολλούς, για μένα όμως μετράει, δε ξέρω.

Έχει zeam launcher, στην αρχή δε μου είχα αρέσει, αλλά τώρα τον κράτησα γιατί είδα οτι το μέγεθος του είναι πολύ λιγότερο απο του launcherpro, και δεν υπολείπεται σε κάτι (ελάχιστα στο scrolling του app drawer ίσως).

Διαφορές πέραν του ui, που είναι αλλαγμένο στα περισσότερα σημεία (checkboxes, dialer κα) δεν πρόλαβα να δω. Θα φανεί στη μπαταρία. Το keyboard μου αρέσει, έχει πολλές γλώσσες, αλλά όχι ελληνικά. Δεν με πολυνοιάζει, καθώς βάζω το update που έχει στο 2ο post του AdamG για το htc_ime mod, το οποίο δεν μου δούλεψε με την πρώτη, αλλά τελικά μου δούλεψε.

 

Προβλήματα; Λίγα σχετικά. Λειτουργεί σταθερότατα. Δεν έχω κανένα fc. Χρειάστηκε να κάνω ένα reboot για να μπορέσω να κάνω sync contacts με gmail account. Είχα βάλει τον λογαριασμό, αλλά δεν μου εμφάνιζε τίποτα για συγχρονισμό. Έκανα reboot, και τότε φάνηκαν και όλα εντάξει. Δεν μου συνδέθηκε με την πρώτη στο wifi αν και δε νομίζω να έβαλα αρχικά λάθος pass. Χωρίς reboot διορθώθηκε, ίσως να μην είναι bug.

Αυτά σε εμένα και δεν τα είδα αλλου. Τα κλασικά όμως είναι οτι δεν λειτουργεί το video recording, και απο ότι κατάλαβα και στον rockplayer δεν γίνεται αναπαραγωγή video (ίσως μόνο σε συγκεκριμένα formats, σίγουρα avi δεν λειτουργεί).

Στο quadrant bench, σταματάει στο 3d graphics, δεν έχει δηλαδή 3d graphics support, δεν ξέρω, μάλλον έχει σχέση και με το video playback αυτό.

Στο keyboard του android στα αγγλικά, δεν είδα το λεξικό. Είδα οτι συμβαίνει σε όλους. Αλλά αφού δεν έχει ακόμα ελληνικά...

 

Συνοψίζοντας, εγώ μένω με αυτήν, δεν γυρνάω σε 2.2. Γιατί δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το video rec ούτε βλέπω βιντεο στο κινητό ποτέ. (Η φωτογραφική λειτουργεί).

Και επίσης δεν χρησιμοποιούσα το stock keyboard, τώρα βέβαια είναι βελτιωμένο, και ίσως θα με πείραζε το πρόβλημα με το dictionary, αλλά δεν έχει ελληνικά. Και επειδή όλα είναι ομαλά, όλες οι εφαρμογές τρέχουν κανονικά, και η rom είναι σταθερότατη, δεν την αλλάζω.

 

Edit: Επειδή δεν μπόρεσα να κάνω quadrant bench, έτρεξα linpack και έφτασε στα 37.5. Το μέγιστο που έχω πιάσει. Χωρίς o/c πάντα. Πληροφοριακά αυτό για να σας προλάβω. Απλά δεν έχει σημασία, ούτε αυτό ούτε το quadrant, γιατί τρέχει πολύ καλά. Όπως και όλες οι oxygen, μπράβο στον άνθρωπο, τι να πω.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά εγκαταστήσεις την 2.3b, δώσε μας εντυπώσεις για μπαταρία και lag γιατί εγώ έχω πρόβλημα και στα δύο...:mad:

 

εγκατέστησα την 2.3b αλλά μου παρουσιάστηκαν διάφορα προβλήματα, έκανε συνεχώς επαννεκινήσεις τον sense, κόλαγε στο μενού,κάποια widgets κολούσαν γενικώς και ξαναγύρισα στην 2.2f που είναι σταθερότατη. Δεν ξέρω αν φταίει επειδή την πέρασα από πάνω και δεν έκανα κανένα wipe.

Link to comment
Share on other sites

εγκατέστησα την 2.3b αλλά μου παρουσιάστηκαν διάφορα προβλήματα, έκανε συνεχώς επαννεκινήσεις τον sense, κόλαγε στο μενού,κάποια widgets κολούσαν γενικώς και ξαναγύρισα στην 2.2f που είναι σταθερότατη. Δεν ξέρω αν φταίει επειδή την πέρασα από πάνω και δεν έκανα κανένα wipe.

 

Εγω έχω περάσει την 2.3b και το κινητό ειναι άψογο. Δεν έκανα wipe. H μπαταρία μου φαίνεται καλύτερη κιόλας.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

μια ερωτηση που αφορα το titanium backup,

οταν εχεις κανει backup τις εφαρμογες-widget-ολα οταν περνας αλλη rom Και κανεις restore τοτε στο market τις βλεπεις ή πρεπει να βαλεις αλλη εφαρμογη ώστε να κανεις τα update που απαιτουνται?

 

ευχαριστω

 

ΥΓ: ειδα οτι αναφερει οτι κανει restore και στο market τα link οποτε λογικα η απαντηση στη νερωτηση μουν ειανι θετικη

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

μια ερωτηση που αφορα το titanium backup,

οταν εχεις κανει backup τις εφαρμογες-widget-ολα οταν περνας αλλη rom Και κανεις restore τοτε στο market τις βλεπεις ή πρεπει να βαλεις αλλη εφαρμογη ώστε να κανεις τα update που απαιτουνται?

 

ευχαριστω

 

ΥΓ: ειδα οτι αναφερει οτι κανει restore και στο market τα link οποτε λογικα η απαντηση στη νερωτηση μουν ειανι θετικη

 

Θετικοτατη ειναι η απαντηση! Καλου κακου οταν κανεις restore κανε κι ενα reboot. Επισης καπου διαβασα οτι μπορει να χρειαστει να κατεβασεις καμια εφαρμογη ακομα για να εμφανιστουν κ ολσες οι προηγουμενες..

 

 

Flik σε ευχαριστω πολυ για την αναλυτικοτατη περιγραφη, το κακο ειναι οτι λογω στρατου κ σκοπιας χρειαζομαι αναπαραγωγη avi οπωςδηποτε : (

Αν αλλαξει κατι ποσταρε το plz! Thanks!

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Την έχω σχεδόν μια μέρα...Πηγαίνει εξίσου γρήγορα και smooth όσο η oxygen 1.0. Τα effects (screen off, και εκείνο με το φως στις άκρες τις οθόνης όταν γίνεται elastic scroll στο μενού) είναι πολύ καλά. Ειδικά όμως το screen off effect είναι λίγο κ@υλωτικό. Δηλαδή το άνοιξα και το έκλεισα πολλές φορές για να το βλέπω...Χα χα. Λεπτομέρεια ίσως για πολλούς, για μένα όμως μετράει, δε ξέρω.

Έχει zeam launcher, στην αρχή δε μου είχα αρέσει, αλλά τώρα τον κράτησα γιατί είδα οτι το μέγεθος του είναι πολύ λιγότερο απο του launcherpro, και δεν υπολείπεται σε κάτι (ελάχιστα στο scrolling του app drawer ίσως).

Διαφορές πέραν του ui, που είναι αλλαγμένο στα περισσότερα σημεία (checkboxes, dialer κα) δεν πρόλαβα να δω. Θα φανεί στη μπαταρία. Το keyboard μου αρέσει, έχει πολλές γλώσσες, αλλά όχι ελληνικά. Δεν με πολυνοιάζει, καθώς βάζω το update που έχει στο 2ο post του AdamG για το htc_ime mod, το οποίο δεν μου δούλεψε με την πρώτη, αλλά τελικά μου δούλεψε.

 

Προβλήματα; Λίγα σχετικά. Λειτουργεί σταθερότατα. Δεν έχω κανένα fc. Χρειάστηκε να κάνω ένα reboot για να μπορέσω να κάνω sync contacts με gmail account. Είχα βάλει τον λογαριασμό, αλλά δεν μου εμφάνιζε τίποτα για συγχρονισμό. Έκανα reboot, και τότε φάνηκαν και όλα εντάξει. Δεν μου συνδέθηκε με την πρώτη στο wifi αν και δε νομίζω να έβαλα αρχικά λάθος pass. Χωρίς reboot διορθώθηκε, ίσως να μην είναι bug.

Αυτά σε εμένα και δεν τα είδα αλλου. Τα κλασικά όμως είναι οτι δεν λειτουργεί το video recording, και απο ότι κατάλαβα και στον rockplayer δεν γίνεται αναπαραγωγή video (ίσως μόνο σε συγκεκριμένα formats, σίγουρα avi δεν λειτουργεί).

Στο quadrant bench, σταματάει στο 3d graphics, δεν έχει δηλαδή 3d graphics support, δεν ξέρω, μάλλον έχει σχέση και με το video playback αυτό.

Στο keyboard του android στα αγγλικά, δεν είδα το λεξικό. Είδα οτι συμβαίνει σε όλους. Αλλά αφού δεν έχει ακόμα ελληνικά...

 

Συνοψίζοντας, εγώ μένω με αυτήν, δεν γυρνάω σε 2.2. Γιατί δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ το video rec ούτε βλέπω βιντεο στο κινητό ποτέ. (Η φωτογραφική λειτουργεί).

Και επίσης δεν χρησιμοποιούσα το stock keyboard, τώρα βέβαια είναι βελτιωμένο, και ίσως θα με πείραζε το πρόβλημα με το dictionary, αλλά δεν έχει ελληνικά. Και επειδή όλα είναι ομαλά, όλες οι εφαρμογές τρέχουν κανονικά, και η rom είναι σταθερότατη, δεν την αλλάζω.

 

Edit: Επειδή δεν μπόρεσα να κάνω quadrant bench, έτρεξα linpack και έφτασε στα 37.5. Το μέγιστο που έχω πιάσει. Χωρίς o/c πάντα. Πληροφοριακά αυτό για να σας προλάβω. Απλά δεν έχει σημασία, ούτε αυτό ούτε το quadrant, γιατί τρέχει πολύ καλά. Όπως και όλες οι oxygen, μπράβο στον άνθρωπο, τι να πω.

 

Τα είπες όλα! Και εγώ τα ίδια έχω να πω...

Η ρομ τρέχει όσο σφαίρα όσο και η 1.0.4. Πολύ ρισπέκτ στον AdamG. Αναρωτιέμαι αν η Defrost (που έχω να δοκιμάσω 2 βδομάδες) είναι τόσο γρήγορη αν και δεν θυμάμαι να έχει καμία ρομ τέτοια απόκριση... ΕΙΔΙΚΑ οι sense!

 

Και περί zeam... και εγώ στην αρχή είχα καλομάθει με τους άλλους launchers αλλά είναι 500kb μόνο και για να τον χρησιμοποιεί ο adamg κάτι ξέρει! Τώρα βέβαια έβαλα τον go launcher γιατί έχει κάνει φοβερές βελτιώσεις. Τις εφαρμογές τις κάνεις sort όπως θες εσύ.. είτε ios style (date installed sort), είτε android style (αλφαβητικά) είτε αντίστροφο ios style! Επίσης έχει ενσωματωμένο task manager που βλέπεις τι τρέχει, folders όπως το Ios (που πετάς εφαρμογή πάνω σε άλλη και δημιουργείς folder) καθώς και εύκολο Uninstall!!! Αυτό το τελευταίο ειδικά λείπει από το android γενικά.. ή μάλλον έλειπε μέχρι που ήρθε ο Go Launcher!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...