Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινετε να βαλω ολες τις εφαρμογες στο desire με 2.2 εκδοση... η μνημη του ειναι πολυ μικρη... δοκιμασα να τις περασω στην sd αλλα δεν γινετε να περαστουν ολες..

 

αδερφε κατσε διαβασε λιγο το θεμα.. σε καθε σελιδα η ιδια ερωτηση.. ριξε και μια ματια στην 1η σελιδα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα,

πρεπει στο κινητο να βαλουμε καποιο antivirus ,

εαν ναι προτεινετε καποιο .

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

πρεπει στο κινητο να βαλουμε καποιο antivirus ,

εαν ναι προτεινετε καποιο .

 

ευχαριστω

 

για μενα εξαιρετικα περιττο...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν υπαρχει κινδυνος να τσιμπησει κανα ιο?

σε περιηγηση σε νορμαλ σαιτ βεβαια.

 

μετα απο 6 μηνες καθημερινης χρησης και πλοηγησης στο διαδικτυο με το desire δεν εχω εντοπισει τιποτα το περιεργο.. αλλωστε δεν εχει αναφερθει ποτε κ εδω κατι παρομοιο..

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 5-6 μέρες την .12.11 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ σταθερή.Η μπαταρία κρατάει 2 μέρες και όλα δουλεύουν όπως πρέπει.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα restart.

παντος εμενα εκανε 2 φορες restart και την εβγαλα. και με προηγουμενη εκδοση μου ειχε κάνει. εχω βάλει ολες τις ρομ. μονο με αυτη ειχα το προβλημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 6 μηνες καθημερινης χρησης και πλοηγησης στο διαδικτυο με το desire δεν εχω εντοπισει τιποτα το περιεργο.. αλλωστε δεν εχει αναφερθει ποτε κ εδω κατι παρομοιο..

 

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου,

να σε ρωτησω και κατι ακομα,

ενω εχω απενεργοποιηση την δονηση και τον ηχο οταν παταω το πληκτρολογιο για να γραψω ενα μυνημα ,παραμενει η δονηση μονο οταν παταω νουμερα για να παρω καποιο τηλεφωνο,μηπως ξερεισ πως απενεργοποιητε και αυτη η δονηση,εχω φαει τον κοσμο στο μενου και εδν μπορω να βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου,

να σε ρωτησω και κατι ακομα,

ενω εχω απενεργοποιηση την δονηση και τον ηχο οταν παταω το πληκτρολογιο για να γραψω ενα μυνημα ,παραμενει η δονηση μονο οταν παταω νουμερα για να παρω καποιο τηλεφωνο,μηπως ξερεισ πως απενεργοποιητε και αυτη η δονηση,εχω φαει τον κοσμο στο μενου και εδν μπορω να βγαλω ακρη

 

αν δεν κανω λαθος, δεν μπορει να απενεργοποιηθει...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χιλια συγνωμη αλλα ειναι ενα πραγμα που με εχει εκνευρισει πολυ με το desire μου ανεξαρτητως rom... Μηπως το χει λυσει κανεις; Μιλαω για το εξης:

Ειμαι σε τηλεφωνικη συνομιλια και ταυτοχρονα θελω να τρεξω εφαρμογες, να βγω στο κεντρικο μενου ή οτι αλλο. Το κανω και μετα για να γυρισω στην οθονη που θα μου εχει το πληκτρο του hang-up ψαχνω μια ωρα! Στο galaxy αυτο λυνεται πατωντας το power button το οποιο oταν μιλας λειτουργει ως hang-up button. Καποια αντιστοιχη πατεντα για το δικο μας δεν υπαρχει; Για την ιστορια φοράω leedroid 2.3b αλλα δε νομιζω οτι εχει σχεση με τη rom αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χιλια συγνωμη αλλα ειναι ενα πραγμα που με εχει εκνευρισει πολυ με το desire μου ανεξαρτητως rom... Μηπως το χει λυσει κανεις; Μιλαω για το εξης:

Ειμαι σε τηλεφωνικη συνομιλια και ταυτοχρονα θελω να τρεξω εφαρμογες, να βγω στο κεντρικο μενου ή οτι αλλο. Το κανω και μετα για να γυρισω στην οθονη που θα μου εχει το πληκτρο του hang-up ψαχνω μια ωρα! Στο galaxy αυτο λυνεται πατωντας το power button το οποιο oταν μιλας λειτουργει ως hang-up button. Καποια αντιστοιχη πατεντα για το δικο μας δεν υπαρχει; Για την ιστορια φοράω leedroid 2.3b αλλα δε νομιζω οτι εχει σχεση με τη rom αυτο...

 

αν κατεβάσεις την notification bar σου έχει το πλήκτρο για να τερματίσεις την κλήση.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η πρωτη gingerbread απο AdamG:p

σε πειραματικο σταδιο με πολλα bugs

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=863884

 

Έχει καιρό που βγήκε.Είναι αργή γιατί είναι απ το SDK.

Χθες βγήκαν και τα sources οπότε θα βγει κάτι πιο γρήγορο σύντομα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καιρό που βγήκε.Είναι αργή γιατί είναι απ το SDK.

Χθες βγήκαν και τα sources οπότε θα βγει κάτι πιο γρήγορο σύντομα!

 

αρα το desire θα την παρει σιγουρα απο xda;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα βγει κάτι στο xda, δεν υπάρχει περίπτωση. Κατα πάσα πιθανότητα θα την πάρει και επίσημα. Εκτός αν άλλαξε κάτι τις τελευταίες μέρες και βγήκε επίσημη ανακοίνωση, αλλά δε νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν τρεχουμε ενα οποιοδηποτε προγραμμα ο σωστος τροπος για να το τερματισουμε ποιος ειναι?

παταμε το κουμπι πισω? η το κουμπι που μας παει στην αρχικη οθονη?

 

ειχα συνηθησει απο το βιβαζ που παταγε παντα επιλογες εξοδος για να τερματισει το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν τρεχουμε ενα οποιοδηποτε προγραμμα ο σωστος τροπος για να το τερματισουμε ποιος ειναι?

παταμε το κουμπι πισω? η το κουμπι που μας παει στην αρχικη οθονη?

 

ειχα συνηθησει απο το βιβαζ που παταγε παντα επιλογες εξοδος για να τερματισει το προγραμμα.

 

το πισω νομιζω:)

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω. Απλά αναλόγως την εφαρμογή θα συνεχίσει να τρέχει στο παρασκήνιο ή να κλείσεις το process. Πχ στον Browser με πίσω συνεχίζει να τρέχει, γιατί έτσι διαχειρίζεται τη μνήμη το android.

Με το home button είναι σαν να το κάνεις ελαχιστοποίηση->πάντα συνεχίζει να τρέχει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Το screen off effect του gingerbread τα σπαει!!

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχω την oxygen από χτες, αρκετά γρηγορη λείπουν πράγματα αλλα ότι θέλεις το βάζεις. μου αρέσει πολύ η lock screen, μπορείς να βάλεις το τηλ στη δόνηση, πως μπορείς να βάλεις περισσότερα πράγματα;

εδώ και καιρό μου βγάζει πρόβλημα με το δίκτυο, με περνούν τηλ και λέει unavailable ενώ έχω σήμα. έχω το τελευταίο radio αν και μου το παρουσίαζε και με προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει κανεις google maps 5 ? Αυτο που κανει cache τουσ χαρτες ? Δουλευει στο desire ?

 

Άριστα δουλεύει, και μάλιστα τους κάνει cache στην sd (ευτυχώς!).

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

περασα και εγω την τελευταια αναβαθμιση αλλα εχω μια απορια.

Καθε φορα που περναω μια αναβαθμιση (3 εως τωρα αν δεν κανω λαθος.η μια ηταν απο eclair se froyo) μικραινει πολυ ο ελευθερος χωρος της system storage.

Πριν κανω σημερα το πρωι την αναβαθμιση εγραφε 250mb,free 13mb

Μετα την αναβαθμιση η ελευθερη μνημη επεσε στα 7mb.

Δηλ στο μελλον τι θα γινει με τις αλλες αναβαθμισεις που θαρθουν?Δεν θα μπορουμε να τις περασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος το τελευταίο update, 2.29 νομίζω; σήμερα που με έβγαλε ένδειξη αλλά στην εγκατάσταση κολλάει.

Anyone ?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Με stock είσαι; εγώ έχω leedroid & clock work mod. Υποψιάζομαι ότι εκεί κάτι φταίει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

σας γράφω γιατι σήμερα μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και δεν κάνει καθόλου εκκίνηση κολλάει στην ασπρη οθόνη HTC

Να σημειώσω οτι είχα πρόβλημα με συχνές επανεκκινήσεις και σκόπευα να πάρω backup για να το στείλω service

Τώρα δεν ξεκινά καθόλου ούτε νε κάρτα μνήμης ούτε χωρίς ούτε με αφήνει να κάνω recovery

Δεν είμαι Root κι έχω τη μαμα ROM 2.2

Έχετε καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...