Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω.. παταω εκει που λεει full rom.. αλλα δεν κατεβαζει. τπτ ουτε το πρωτο λινκ ουτε το δευτερο.μου βγαζει κενη σελιδα.. κανω κατι λα8ος και εδω??

 

την κατεβασα την εβαλα τα εκανα ολα και μου λεει failure at line 3 format cache installation aborted..

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει Overclock από default αλλά το υποστηρίζει. Για αυτό και το γράφεις. Όλες οι ρομ γενικά είναι στο default εκτός αν βάλεις setcpu και κάνεις OC μόνος σου. Για το UV δεν κάνεις τίποτα εσύ.. είναι από μόνο του, under voltage για να κερδίσεις υποτίθεται λίγο. Πάντως προτείνω την themed, όχι την κλασσική. Και κάποιος είπε και για το inexus.. ωραίο.. και εγώ αυτό έχω.

 

Για backup εγώ προσωπικά έχω όλες τις επαφές στο gmail/facebook, μηνύματα και τηλεφωνήματα χρησιμοποιώ το sms backup + που επίσης κάνει sync με το gmail. Για εφαρμογές δεν με πολυενδιαφέρει.. αν κάνω full wipe, απλά τις ξαναπερνάω. Δεν είναι τίποτα... μετά από τόσα wipe/rom flash, συνηθίζεται :)

 

Thanks! Εσύ προβλήματα με συνδεσιμότητα wifi και αλλαγή wifi-3g έχεις καθόλου? Γιατί το διαβάζω απο πολλούς..

 

Κατεβάζεις το πρώτο, το themed. Πλέον έχει και αυτό την Ελληνική γλώσσα. Μετά απο recovery κάνεις wipe τα πάντα, και επιλέγεις το zip.

Ξανακατέβασε το, και ξαναπέρνα το στην sd.

Η Oxygen είναι και για μένα η καλύτερη AOSP rom. Την βάζω απο την 0.2.2 σε συνδυασμό με το iNexus theme και το htc_ime mod και όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Το htc_ime mod τί προσφέρει και που το βρήσκεις?..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα την εβαλα τα εκανα ολα και μου λεει failure at line 3 format cache installation aborted..

 

Ποιο recovery έχεις;

 

Btw την κάρτα μνήμης πρέπει να τν φορμάρεις πάλι απ την αρχή και να σβήσεις το partition που έκανες με το partition manager.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εννοεις clockworkmod recovery? αν ναι το 2.5.0.7

 

το εκανα φιλε μου.. ξανα εφτιαξα την καρτα οπως πριν αλλα τπτ.. μηπως εχει θεμα το κιν ειναι προβληματικο???

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πρόβλημα σου τώρα; Δε μπαίνει η defrost ή δε μπορείς να κάνεις partition?

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εκανα παρτιτισιον με το easeus. εχω fat32 6.46 gb kai ext3 1gb.. τα εχω και τα δυο ως primacy πατησα το οκ.. αλλα στο quick system to a2sd μου το εχει not valiable.. μηπως πρεπει να αλλαξω το status του fat32 σε logikal? i θα πρεπει να κανω wipe την καρτα να την ξανακανω fat32.. να κανω το παρτιτιον να το ονομασω εχτ3 και μετα να ξανακανω ροοτ το κιν ? η δεν παιζει ρολο αμα διαγραψω την sd καρτα... το ξερω σας εχω ζαλισει τα φρυδια.. αλλα.. εχω κολλησει... ευχαριστω.. εκ των προτερων.!!!

 

δε χρειαζετε να ξανακανεις ρουτ απο οτι βλεπω τα μεγεθη τα χεις σωστα καπου αλλου κανεις λαθος. ποια ρομ εχεις? κανε τα παρτισιον και μετα καθαρη εγκατασταση τη defrost

Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάπου αυτό:

 

Please, don't try to S-OFF or flash HBOOTs if you don't have understood each and every involved step: that's the first thing that WILL brick your Desire if not performed well (the second one is flashing a radio update using recovery and not following the instructions).

 

Με ενδιαφέρει το κομμάτι της παρένθεσης, γιατί δεν το κατάλαβα, αφού ολα radio μέσω recovery δεν τα φλασάρουμε? Είναι κάτι που μου διαφεύγει? :/

 

Επειδή έχω αναβαθμίσει στο τελευταίο radio της htc ενώ η oxygen προτείνει το 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

 

Edit: Μου ήρθε το νέο market επιτέλους :)

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

διάβασα κάπου αυτό:

 

Please, don't try to S-OFF or flash HBOOTs if you don't have understood each and every involved step: that's the first thing that WILL brick your Desire if not performed well (the second one is flashing a radio update using recovery and not following the instructions).

 

Με ενδιαφέρει το κομμάτι της παρένθεσης, γιατί δεν το κατάλαβα, αφού ολα radio μέσω recovery δεν τα φλασάρουμε? Είναι κάτι που μου διαφεύγει? :/

 

Επειδή έχω αναβαθμίσει στο τελευταίο radio της htc ενώ η oxygen προτείνει το 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

 

Edit: Μου ήρθε το νέο market επιτέλους :)

 

Ναι απο recovery το κανεις, απλα λεει οτι καποιοι δεν ακολουθουν τις οδηγιες, δηλαδη να περιμενεις να τελειωσει(reboot κλπ).

 

Για το παιδι που ρωτησε ποιο αρχειο ειναι το market, ειναι αυτο που λεει "Vending".

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab

Link to comment
Share on other sites

Για backup εγώ προσωπικά έχω όλες τις επαφές στο gmail/facebook, μηνύματα και τηλεφωνήματα χρησιμοποιώ το sms backup + που επίσης κάνει sync με το gmail. Για εφαρμογές δεν με πολυενδιαφέρει.. αν κάνω full wipe, απλά τις ξαναπερνάω. Δεν είναι τίποτα... μετά από τόσα wipe/rom flash, συνηθίζεται :)

 

Δοκίμασα το sms backup+. Eνώ στο Gmail έχω κάνει enable το IMAP, όταν κάνω tick στο Connect, ανοίγει το Gmail με τον Opera και πρέπει να πατήσω είτε στο 'Grant access' ή το 'Deny access'.

Όταν όμως πατάω στο 'Grant access' δεν γίνεται κάτι, με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω backup :mad:

Kαμιά ιδέα;

 

Για το παιδι που ρωτησε ποιο αρχειο ειναι το market, ειναι αυτο που λεει "Vending".

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab

 

Ευχαριστώ, να 'σαι καλά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε.Απ την 11.19 και μετά ξεκίνησα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω.:)

ποια ειναι η τελευταια miui που εχει βγει?

 

Σήμερα βγήκε η .12.17.

Ελληνικά την Κυριακή το βλέπω να έχω έτοιμα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η .12.17.

Ελληνικά την Κυριακή το βλέπω να έχω έτοιμα.

 

ok θα περιμενω .:)

μπορεις να μου στειλεις το λινκ?την εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο recovery το κανεις, απλα λεει οτι καποιοι δεν ακολουθουν τις οδηγιες, δηλαδη να περιμενεις να τελειωσει(reboot κλπ).

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab

 

Μήπως υπάρχουν κι άλλοι περιορισμοί όπως το αν επιτρέπεται το downgrading και τί radio παίρνει η κάθε έκδοση της συσκευής? Ρωτάω για να μην κάνω καμία πατάτα..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ok θα περιμενω .:)

μπορεις να μου στειλεις το λινκ?την εχεις δοκιμασει?

 

Στα κινέζικα είναι ακόμη.

http://forums.miui-dev.com/forum.php

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα είναι ακόμη.

http://forums.miui-dev.com/forum.php

 

ok ευχαριστω!!:) αλλα για να περασω τα ελληνικα που θα βγαλεις πρεπει να βαλω την κινεζικη;) οποτε κραταω το λινκ:p;)

Link to comment
Share on other sites

δεν εγινα κατανοητος

δεν λεω οτι δεν θα μου την αντικαταστησουν αλλα για το εαν ξαναβαλουν το ιδιο "μοντελο" μητρικης με αυτη που φορουσε..το ξερω οτι ειναι χαζη ερωτηση αλλα το ρωταω διοτι αναρωτιεμαι:

η αυξανομενη θερμοκρασια η οποια ζεσταινε καποιο κομματι της μητρικης με αποτελεσμα να κανει restart, εαν βαλουν παλι την ιδια μητρικη δεν θα την επηρεαζει παλι...; :(

εχω διαβασει και στο ιντερνετ περιπτωσεις που και μετα την αλλαγη πλακετας το προβλημα αυτο εξακολουθουσε να συμβαινει:O

 

Πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα τύχης, σε τι πλακέτα θα πέσεις. Η καινούρια πλακέτα μπορεί μετά από λίγο καιρό να παρουσιάσει την ίδια βλάβη και δεν έχει μεγάλη σημασία αν είναι κατασκευασμένη παλιότερα ή πιο πρόσφατα. Δυστυχώς δεν φαίνεται να έχει κάνει κάτι η HTC γι αυτό το πρόβλημα και κατά την πάγια τακτική της κρατά τους πελάτες της μακριά από κάθε πληροφόρηση σχετικά. Πολλή κουβέντα έχει γίνει σχετικά με τα S/N και αν σημαίνει κάτι η αλλαγή από HT σε SH, αλλά γεγονός είναι ότι κανείς δε ξέρει τίποτε:... :(

Edited by kteas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν το pvt3 με το pvt4 σημαίνει πως έχουν διαφορετική πλακέτα; το serial number και στις δύο συσκευές αρχίζει από HKZ

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα τύχης, σε τι πλακέτα θα πέσεις. Η καινούρια πλακέτα μπορεί μετά από λίγο καιρό να παρουσιάσει την ίδια βλάβη και δεν έχει μεγάλη σημασία αν είναι κατασκευασμένη παλιότερα ή πιο πρόσφατα. Δυστυχώς δεν φαίνεται να έχει κάνει κάτι η HTC γι αυτό το πρόβλημα και κατά την πάγια τακτική της κρατά τους πελάτες της μακριά από κάθε πληροφόρηση σχετικά. Πολλή κουβέντα έχει γίνει σχετικά με τα S/N και αν σημαίνει κάτι η αλλαγή από HT σε SH, αλλά γεγονός είναι ότι κανείς δε ξέρει τίποτε:... :(

ειναι σαφες δηλαδη οτι η οποια αντικατασταση πλακετας δεν διορθωνει αυτοματως το προβλημα...(για αυτο αλλωστε εχω ξενερωσει τερμα!!!!!!!)

οποτε βοηθα παναγια μου:(

το περιμενω πως και πως να μου ερθει απο το σερβις να δω τελικα τι του εκαναν και αν λειτουργει καλα...λογικα σε 4-5 μερες θα το παραλαβω :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η .12.17.

Ελληνικά την Κυριακή το βλέπω να έχω έτοιμα.

 

φιλε finn ειχα βαλει miui 2-3 μερες αλλα σε ασχετες στιγμες κατα την διαρκεια κλησης μου εκανε restart. με καμια αλλη ρομ δεν το εχω παθει. ξερεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

πως γινετε να βαλω ολες τις εφαρμογες στο desire με 2.2 εκδοση... η μνημη του ειναι πολυ μικρη... δοκιμασα να τις περασω στην sd αλλα δεν γινετε να περαστουν ολες..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχουν κι άλλοι περιορισμοί όπως το αν επιτρέπεται το downgrading και τί radio παίρνει η κάθε έκδοση της συσκευής? Ρωτάω για να μην κάνω καμία πατάτα..

 

Εχω κανει downgrading χωρις κανενα προβλημα.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab

Link to comment
Share on other sites

φιλε finn ειχα βαλει miui 2-3 μερες αλλα σε ασχετες στιγμες κατα την διαρκεια κλησης μου εκανε restart. με καμια αλλη ρομ δεν το εχω παθει. ξερεις κάτι?

 

Έχω εδώ και 5-6 μέρες την .12.11 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ σταθερή.Η μπαταρία κρατάει 2 μέρες και όλα δουλεύουν όπως πρέπει.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα restart.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...