Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αποφασισα να το πουλησω και για να το παραδωσω οπως το πηρα θελω απο cyanogen να το κανω unroot και να φλασαρω official rom..

 

η μονη λυση ειναι να βαλω sense rom και να συνδεθω με htc sync? δεν μπορω με τιποτα να περασω την leedroid, κολλαει συνεχεια στο splash screen ("why so Serious?").. αλλος τροπος δεν υπαρχει??

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αποφασισα να το πουλησω και για να το παραδωσω οπως το πηρα θελω απο cyanogen να το κανω unroot και να φλασαρω official rom..

 

η μονη λυση ειναι να βαλω sense rom και να συνδεθω με htc sync? δεν μπορω με τιποτα να περασω την leedroid, κολλαει συνεχεια στο splash screen ("why so Serious?").. αλλος τροπος δεν υπαρχει??

 

Κατέβασε την τελευταία επίσημη rom από το πρώτο post και με αναμμένο το κινητό απλά τρέξε την.

Ενδεχομένως να σου πει ότι δεν βρίσκει το κινητό, οπότε σε αυτή την περίπτωση απλά τρέξε το htc sync ώστε να συνδεθεί με το κινητό.

 

Εναλλακτικά μπορείς να ακολουθήσεις και τον οδηγό του thanos47, που θα βρεις επίσης στο πρώτο post.

 

 

Mod edit:Με αφορμή την ερώτηση του equi να αναφέρω ότι προστέθηκε στα How to ο τρόπος που μπορείτε να επαναφέρετε το κινητό στην αρχική του κατάσταση.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Απορία: αντίστοιχος τρόπος για να επαναφέρουμε το κινητό στην αρχική του κατάσταση από περιβάλλον linux υπάρχει; Γιατί από ότι βλέπω το αρχείο της RUU που αναφέρεται στο πρώτο post είναι .exe.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία: αντίστοιχος τρόπος για να επαναφέρουμε το κινητό στην αρχική του κατάσταση από περιβάλλον linux υπάρχει; Γιατί από ότι βλέπω το αρχείο της RUU που αναφέρεται στο πρώτο post είναι .exe.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δε νομίζω, αλλά υπάρχει το virtual box οπότε στήνεις στα γρήγορα ένα virtual pc με windows και το επαναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tip προς ολους : ΜΗΝ τρεχετε εφαρμογες που απαιτουν μεγαλα ποσα CPU ενω εχετε το τηλ για ΦΟΡΤΙΣΗ... Μαλλον ειναι η πηγη του κακου απο οτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης... :worry:

 

Μια συσκευή αυτής της κατηγορίας δεν πρέπει να υπόκειται σε τέτοιους περιορισμούς. Αν έχει πρόβλημα... την στέλνεις στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τυχει μεχρι στιγμης το προβλημα με επανεκκινησεις αλλα απ οτι ειχα καταλαβει εχει να κανει με full restart, οχι επανεκκινηση του launcher που κρατα λιγα δευτερολεπτα. Κανω λαθος?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν μιλάμε για πρόβλημα, αναφερόμαστε σε επανεκκινήσεις της συσκευής, όχι σε κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει προσφατα την oxygen 1. 0. 4 και οφειλω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ηθελα να ρωτησω, αλλαγη στο kernel δεν εχω κανει (εχει το μαμισιο). Αν κανω θα δω διαφορα στην αποδοση? Εχετε καποιο να προτεινετε? Αυτο να υποθεσω οτι θελει flash απο recovery?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως αρχισε τις μαλ**** και το δικο μου desire... αρχισε να κανει μονιμως reboot το οποιο ομως διαρκουσε 5 sec κ να μου πεταει την οθονη οπου βαζω το pin... κ παλι τα ιδια..

 

Όταν μιλάμε για πρόβλημα, αναφερόμαστε σε επανεκκινήσεις της συσκευής, όχι σε κάποιο εγκατεστημένο πρόγραμμα.

 

Το ξέρω! Απλά μου φάνηκε οτι το restart που περιγράφει ο φίλος δεν είναι ακριβώς επανεκκίνηση της συσκευής και συνεπώς δεν νομίζω πως θα χρειαστεί κάποια αλλαγή πλακέτας, το πολύ πολύ κανενα reflash της rom..

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει προσφατα την oxygen 1. 0. 4 και οφειλω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ηθελα να ρωτησω, αλλαγη στο kernel δεν εχω κανει (εχει το μαμισιο). Αν κανω θα δω διαφορα στην αποδοση? Εχετε καποιο να προτεινετε? Αυτο να υποθεσω οτι θελει flash απο recovery?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Από κέρνελ, εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ του benee που τον ξέρω και τον εμπιστεύομαι.. αλλά βλέπω έχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω του και του coutts99

 

Αν δεν ξέρεις πολλά από κέρνελ, σου συνιστώ πριν βάλεις κάποιον να ψάξεις στον ίντερνετ για ορολογίες τύπου havs,svs,bfq κτλ...

Εν ολίγοις, οι bfs θεωρούνται πιό γρήγοροι από cfs.. αλλά δεν είναι πάντα απαραίτητο αυτό.

 

Οι svs έχουν σταθερή τάση ενώ οι havs ανεβάζουν τάση αναλόγως με τις ανάγκες του κινητού άρα καλύτερη (ή και χειρότερη αν δεν κάτσει καλά η φάση) κατανάλωση αλλά και μεγαλύτερη αστάθεια θεωρητικά.

 

Εδώ περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εχω πολυ γενικη εικονα για το τι ακριβως επηρεαζει το kernel. Θα το ψαξω γιατι αν περιλαμβανει πιθανες ασταθειες η διαδικασια δεν το πολυψηνω.. Γενικα βλεπει κανεις μεγαλη διαφορα απο την αλλαγη η μιλαμε για λεπτομερειες?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τυχει μεχρι στιγμης το προβλημα με επανεκκινησεις αλλα απ οτι ειχα καταλαβει εχει να κανει με full restart, οχι επανεκκινηση του launcher που κρατα λιγα δευτερολεπτα. Κανω λαθος?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Συγκεκριμενα μου εβγαζε το boot animation της miui μονο (αυτο που βγαζει αφου δειξει το htc logo για 40 sec..) κ με πηγαινε στην οθονη οπου βαζεις το pin.. το εκανε 4 φορες.. κ το εκλεισα... τωρα φαινεται οκ..

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Μια συσκευή αυτής της κατηγορίας δεν πρέπει να υπόκειται σε τέτοιους περιορισμούς. Αν έχει πρόβλημα... την στέλνεις στο service.

 

Δεν αντιλεγω... απλως αναφερω οτι αν υπαρχει το προβλημα τοτε το heavy duty σε συνδυασμο με την φορτιση λειτουργει ως καταλυτης ωστε να εμφανισθει..

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως αρχισε τις μαλ**** και το δικο μου desire... αρχισε να κανει μονιμως reboot το οποιο ομως διαρκουσε 5 sec κ να μου πεταει την οθονη οπου βαζω το pin... κ παλι τα ιδια.. τωρα το εχω κλειστο κ φορτιζει αλλα κατι μου λεει πως οταν το ανοιξω θα κανει παλι τα ιδια... ειναι τελειωμενη η κατασταση?? δεν το γλιτωνω το service?? (κ εχω κανει κ root ρε ****το!!) Ας μου πει καποιος που το εφαγε στη μαπα για να παρω λιγο κουραγιο... :(

 

 

p.s. Το εβγαλα απο την φορτιση κ το ανοιξα παλι... Ολα οκ μεχρι στιγμης... Ας ελπισουμε οτι ηταν μια απλη υπερθερμανση... Tip προς ολους : ΜΗΝ τρεχετε εφαρμογες που απαιτουν μεγαλα ποσα CPU ενω εχετε το τηλ για ΦΟΡΤΙΣΗ... Μαλλον ειναι η πηγη του κακου απο οτι εχω διαβασει μεχρι στιγμης... :worry:

 

 

 

Το παρατηρησα σημερα που ειχα αναπαντητη... καλη φαση...!:happy: Ελπιζω μονο να μην εφαγε φρικη το τηλεφωνο γιατι θα ξενερωσω τη ζωη μου οπως γραφω κ παραπανω... :(

 

Το πρόβλημα είναι στην motherboard. Πήγαινε το για service και θα σ'την αλλάξουν χωρίς πολλές συζητήσεις. Είναι κακή παρτίδα και όχι γενικό πρόβλημα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι στην motherboard. Πήγαινε το για service και θα σ'την αλλάξουν χωρίς πολλές συζητήσεις. Είναι κακή παρτίδα και όχι γενικό πρόβλημα.

 

Αν το ξανακανει θα το παω... Απορια.. το πηγαινουμε στο καταστημα απο το οποιο το αγορασαμε κ αυτοι αναλαμβανουν να το στειλουν στο service σωστα?:worry: Δεν πληρωνω κατι...

Pain is Inevitable - Suffering is Optional
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους/όλες!

την επόμενη εβδομάδα θα πάρω το desire και εχω μια απορία..(είμαι σίγουρος οτι όταν το πάρω θα επανέλθω με πιο πολλές, no worries! :p )

 

το κινητό που έχω τώρα είναι ενα Nokia N78 και θα ήθελα να μάθω πως θα περάσω τις επαφές μου στο desire όταν με το καλό το πάρω.. δεν τις έχω συγχρονίσει ποτέ με gmail, Exchange κτλπ, υπάρχουν μόνο στο τηλέφωνο και σε αντίγραφα απο το Nokia PCSuite.

 

Επίσης, είναι καλή επιλογή το desire? για 400euro και android λειτουργικό μετά απο αρκετό ψάξιμο νομίζω πως είναι μια καλή επιλογή..

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Google Sync φίλε μου, είναι ο πιο εύκολος τρόπος και ούτως ή άλλως θα χρειαστείς gmail account για να αξιοποιήσεις πλήρως το κινητό. Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ!!

δεν βλέπω να έχει MfE το κινητό αλλά θα το κατεβάσω και θα το δοκιμάσω!

gmail έχω απλά δεν είχε τύχει να κάνω sync ποτέ :P

Link to comment
Share on other sites

Αν το ξανακανει θα το παω... Απορια.. το πηγαινουμε στο καταστημα απο το οποιο το αγορασαμε κ αυτοι αναλαμβανουν να το στειλουν στο service σωστα?:worry: Δεν πληρωνω κατι...

σωστα κι εγω ετσι το εκανα

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μια γρηγορη ερώτηση στην αρχικη οθόνη όταν πατάω στο τηλ.μου εμφανίζει διπλα τις επαφές(στην καρτα sim κ google επαφες) τι μπορώ να κάνω για να εμφανίζονται μόνο οι επαφές sim η το αντίθετο?Ευχαριστώ!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Μια γρηγορη ερώτηση στην αρχικη οθόνη όταν πατάω στο τηλ.μου εμφανίζει διπλα τις επαφές(στην καρτα sim κ google επαφες) τι μπορώ να κάνω για να εμφανίζονται μόνο οι επαφές sim η το αντίθετο?Ευχαριστώ!

 

People -> Menu -> View και επιλέγεις ποιες θέλεις να εμφανίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους/όλες!

την επόμενη εβδομάδα θα πάρω το desire και εχω μια απορία..(είμαι σίγουρος οτι όταν το πάρω θα επανέλθω με πιο πολλές, no worries! :p )

 

το κινητό που έχω τώρα είναι ενα Nokia N78 και θα ήθελα να μάθω πως θα περάσω τις επαφές μου στο desire όταν με το καλό το πάρω.. δεν τις έχω συγχρονίσει ποτέ με gmail, Exchange κτλπ, υπάρχουν μόνο στο τηλέφωνο και σε αντίγραφα απο το Nokia PCSuite.

 

Επίσης, είναι καλή επιλογή το desire? για 400euro και android λειτουργικό μετά απο αρκετό ψάξιμο νομίζω πως είναι μια καλή επιλογή..

Ευχαριστώ!

 

Μπορείς να τις στείλεις μαζικά και μέσω Bluetooth, εγώ έτσι το είχα κάνει με το Ν95!

Ναι για τα λεφτά του είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω, πολύ δύσκολα θα το βαρεθείς ή θα σου λείψει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

σε συνεχεια μιας προηγουμενης ερωτησης μου σχετικα με root θελω να ξεκαθαρισω κατι :

1) αν κανω root το κινητο μου, θα μπορω να βαζω τα updates για το android της htc?

2) μπορω να παρω backup το κινητο μου οπως ειναι (οχι root) με το λειτουργικο του, ωστε οποιαδηποτε στιγμη να το επαναφερω αν δεν θελω πια να εχω root.? δλδ δεν θελω να κατεβασω μια default rom απο καποιο Site..

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο το δινει 450 ο Γερμανος και 404 ευρω το πλαισιο.

Και γω ειμαι μεταξυ desire kai defy και δε ξερω τι να κανω.

Στο desire υπαρχει μετρητης για να βλεπουμε ποσα mb εχουμε ξοδεψει?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε filth7 είσαι σε ένα thread για το desire, πού όλοι εμείς εδώ μέσα το έχουμε στην κατοχή μας και φυσικά είμαστε υπερ-ευχαριστημένοι:cool: και περιμένεις να σου πούμε να αγοράσεις το ντέφι (δίνουν και την αρκούδα δώρο?)? χωρίς παρεξήγηση φίλε αλλά πρέπει να απευθυνθείς αλλού για να σου απαντήσουν σωστά, στους διαξιφισμούς μήπως?

Υπάρχουν apps στο market για να βλέπεις τα mb που ξοδεύεις

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...