Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προστέθηκαν στο 1ο post κάποιες πληροφορίες για το πως θα ξεχωρίζουμε τι τεχνολογίας είναι η οθόνη της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το πρώτο ανοίγεις το google talk, πατάς menu -> settings και ξετσεκάρεις το automatic login.

Για το δεύτερο (χωρίς να είμαι σίγουρος) ανοίγεις το calendar και πατάς menu -> more -> settings -> calendar view settings και εκεί θα μπορείς να επιλέξεις ποιο ημερολόγιο θα βλέπεις.

thanks.

το πρωτο οκ το δεύτερο δεν είναι αυτό. το ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω

Link to comment
Share on other sites

Μολις rootara το desire και χάνω συνεχεια το σήμα..ξέρει κανεις τι συμβαίνει?

 

Μάλλον στις ρυθμίσεις της κινητής σου είναι επιλεγμένο το GSM / WCDMA mode (προεπιλεγμένο) και εκεί που βρίσκεται δεν έχεις καλό 3G σήμα.

Δοκίμασε να το αλλάξεις σε GSM only (Menu -> Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks)

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο μελος εδω ενα μεταχειρισμενο desire rooted με την rom του HD και κλειδωνω την οθονη απο την συντομευση που εχω στην αρχικη οθονη.

Οταν την ξεκλειδωνω με το κεντρικο hardware κουμπι ,δεν μου εμφανιζεται αμμεσα η αρχικη οθονη αλλα μια ενδιαμεση που πρεπει να συρω ενα εικονιδιο προς τα δεξια για να ξεκλειδωσει το κινητο.

 

Μπορει να μην χρειαζεται αυτο το βημα της ενδιαμεσης οθονης ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο μελος εδω ενα μεταχειρισμενο desire rooted με την rom του HD και κλειδωνω την οθονη απο την συντομευση που εχω στην αρχικη οθονη.

Οταν την ξεκλειδωνω με το κεντρικο hardware κουμπι ,δεν μου εμφανιζεται αμμεσα η αρχικη οθονη αλλα μια ενδιαμεση που πρεπει να συρω ενα εικονιδιο προς τα δεξια για να ξεκλειδωσει το κινητο.

 

Μπορει να μην χρειαζεται αυτο το βημα της ενδιαμεσης οθονης ?

 

Ευχαριστω.

δες μηπως υπαρχει στις εφαρμογες μια εφαρμογη ονοματι widgetlocker. αν την ανοιξεις εχει επιλογη μετα απο το μενου για απενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκαν στο 1ο post κάποιες πληροφορίες για το πως θα ξεχωρίζουμε τι τεχνολογίας είναι η οθόνη της συσκευής.

 

Καπου ειχα διαβασει στο thread οτι η μια τεχνολογια καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια στο μαυρο και η αλλη στο ασπρο. Οποτε αν ισχυει κατι τετοιο μπορεις να το προσθεσεις για να προσαρμοσουμε τα θεματα και τα background μας :)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by whatever123

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

δες μηπως υπαρχει στις εφαρμογες μια εφαρμογη ονοματι widgetlocker. αν την ανοιξεις εχει επιλογη μετα απο το μενου για απενεργοποιηση.

 

Ευχαριστω πολυ.Αυτη εφταιγε !!! Τωρα οταν ξαναφωτιζω την οθονη απο το κεντρικο κουμπι πρεπει να συρω προς τα κατω μια λωριδα με την ωρα απο πανω το λογοτυπο του φορεα και απο κατω την ημερομηνια για να ξεκλειδωσει η οθονη.

Αυτο γινεται να παρακαφτει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από veteran90 Εμφάνιση Μηνύματος

Μολις rootara το desire και χάνω συνεχεια το σήμα..ξέρει κανεις τι συμβαίνει?

Μάλλον στις ρυθμίσεις της κινητής σου είναι επιλεγμένο το GSM / WCDMA mode (προεπιλεγμένο) και εκεί που βρίσκεται δεν έχεις καλό 3G σήμα.

Δοκίμασε να το αλλάξεις σε GSM only (Menu -> Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks)

 

 

Και πως εγινε αυτο?εγω εδω που ειμαι ειχα παντα 3g σημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα.

Παιδιά το βίντεο σε ανάλυση 1280Χ720 και 800Χ480 που τραβάει το desire είναι στα 9 fps, με αποτέλεσμα να είναι άθλιο, στην ρύθμιση 640Χ480 πηγαίνει λίγο καλύτερα στα 22 fps. Συμβαίνει και σε σας αυτό;

Μήπως αν βάλω μια πιο γρήγορη κάρτα βελτιωθεί; Τώρα έχω της συσκευασίας που είναι στα 4 giga

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που ζητάς, για να γίνει, χρειάζεται το τηλέφωνο να είναι rooted και να υπάρχει custom recovery.

Στην ουσία το custom recovery κρατάει το ghost του τηλεφώνου. Οπότε όπως καταλαβαίνεις η απάντηση είναι πως δεν γίνεται.

 

δεν μπορει να γινει με καποιο εργαλειο οπως ghost ή acronis ?? σε καποιον Η/Υ??

αν ειναι root και θελω να το επαναφερω , λογικα, δεν θα μπορεσει να δουλεψει η custom recovery?? και εφοσον το image που θα επαναφερθει θα ειναι μη root ολα οκ δεν θα ειναι??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τις 2 τελευταιες μερες παρατηρησα το εξης προβλημα. Το ποσοστο χρησης της cpu κολλαει στο 98 - 100% και δεν πεφτει παρα το γεγονος οτι εγω δεν κανω καποια ενεργεια, οι εφαρμογες που εχω ανοιχτες δεν ειναι βαριες και η ελευθερη μνημη ram ειναι πανω απο 180mb. Το αποτελεσμα βεβαια ειναι να lagαρει υπερβολικα το κινητο κ να τραβαει σαν τρελο μπαταρια. Για να το φερω στα ισια του αναγκαζομαι να κανω reboot (εχω δοκιμασει κ να το αφησω λιγο μπας κ επανελθει κ να κανω kill ολες τις εφαρμογες αλλα δεν ειδα αποτελεσμα). Μου εχει συμβει 2 φορες εως τωρα και τις 2 ΜΕΤΑ απο εντονο multitasking στο κινητο αλλα ΟΧΙ κατα τη διαρκεια του.. εχω την oxygen 1. 0. 4 με το vorkKernel 2. 6. 35. 9 (που ειχε πανω η rom). Καμια ιδεα κανεις?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Πριν φλασαρεις αλλη rom θα αναγκαστεις να κανεις system backup μεσω του recovery (nandroid) οποτε με ενα wipe data/cache κ μετα ενα system restore παλι απο recovery εχεις το τηλεφωνο ακριβως οπως οταν ειχες κανει το backup πριν φλασαρεις σε αλλη rom... δλδ την rom που ειχες με τις εφαρμογες που ειχες ακριβως (widgets ταξινομημενα κλπ)

 

δλδ?? πως θα γινει αυτο?? υπαρχουν αναλυτικες οδηγιες καπου??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει να γινει με καποιο εργαλειο οπως ghost ή acronis ?? σε καποιον Η/Υ??

αν ειναι root και θελω να το επαναφερω , λογικα, δεν θα μπορεσει να δουλεψει η custom recovery?? και εφοσον το image που θα επαναφερθει θα ειναι μη root ολα οκ δεν θα ειναι??

 

Στο είπα και πριν για να πάρεις ghost το κινητό θέλεις root access και custom recoery. Αλλιώς δεν γίνεται.

Κι όταν θα πας να επαναφέρεις το ghost θα έχεις και πάλι root access και custom recovery.

 

Έχει δυνατότητα το Desire για εγγραφή 720p video; :blink:

 

Φυσικά, αλλά το video που τραβάει είναι στην καλύτερη στα 19-22 fps.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εβγαλε οτι "απομενει λιγος ελευθερος αποθηκευτικος χωρος στο τηλεφωνο"

πως μπορω να μετακινησω οτι υπαρχει στην μνημη του κινητου στην καρτα μνημης?

 

Δεν ειναι τοσο απλο.. χρειζεται να καξεις root και επειτα να flashaρεις καποια αλλη ρομ, αφου αν δεν απατομαι η stock ρομ δεν εχει τετοια επιλογη.

 

Επισης να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με τη rom του StarBurst_1.1.1_DSD_a απο xda. Επιδη γραφω απο κινητο δεν εχω χρονο να ψαξω link αν τη θελει καποιος να μου πει να του βρω αργοτερα. Η συγκεκριμενη ειναι η 2.2 stock και εχει και a2sd. Πχ εγω εχω 1.5 gb internal memory απο 512mb που προσφερει στην αρχη... :-)

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά, αλλά το video που τραβάει είναι στην καλύτερη στα 19-22 fps.

 

Συγνώμη για την επιμονή μου αλλά (προφανώς) μιλάμε για το πρώτο Desire, όχι το HD σωστά;

 

Προφανώς θα είναι κάτι που θα προέκυψε μετά το froyo update γιατί πριν είμαι σίγουρος ότι δεν έπαιζε κάτι τέτοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την επιμονή μου αλλά (προφανώς) μιλάμε για το πρώτο Desire, όχι το HD σωστά;

 

Πολύ σωστά Γιάννη και χωρίς να χρειαστεί να πειράξει κάποιος το κινητό. Με την μαμά 2.2 τραβάει στα 720p αλλά όπως σου είπα από framerate άστα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει.Σε root desire screenshot μπορουμε να παρουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει.Σε root desire screenshot μπορουμε να παρουμε ?

drocap2 (10 char)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι rooted, εννοείται!

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή shootme! :)

 

Ευχαριστω.Την βρηκα στο market και απορω αφου ειναι για root συσκευες αρα με μη επισημο λειτουργικο πως υπαρχει εκει.

 

Πως δουλευει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει.Σε root desire screenshot μπορουμε να παρουμε ?

 

Αν είσαι rooted, εννοείται!

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή shootme! :)

 

Ευχαριστω.Την βρηκα στο market και απορω αφου ειναι για root συσκευες αρα με μη επισημο λειτουργικο πως υπαρχει εκει.

 

Πως δουλευει ?

 

Αν καταλαβα καλα δουλευει με "κουνημα" της συσκευης.Που αποθηκευοντε οι εικονες ομως ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...