Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε αυτό το temp root λειτουργεί μια χαρα.Το έχω κάνει εγώ στο desire .Κάνε το άφοβα.

 

Τελικα επιβεβαιωνω και εγω οτι λειτουργει τελεια το temproot...

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kollatos έχεις περάσεις μήπως κάποια από τις HD rom του robocik με το D2EXT;

Η internal memory μου γεμίζει αρκετά γρήγορα και κάνω συχνά flash την ίδια rom για να κερδίσω χώρο.

Σκέφτομαι για την D2EXT έκδοση, αλλά ο robocik αναφέρει ότι χρειάζεται Fat + Ext4 + Ext4 + Swap (fat+1GB+0.3GB+0.1GB) και επειδή έχω μία sd 4Gb σκέφτηκα να σε ρωτήσω για εντυπώσεις.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!! Και σε μένα αυτά έκανε που περιγράφεις και μαλιστα μετά απο δύο μερες χρήση. Απογοητεύτηκα λίγο, μια και δεν ήθελα να την αλλάξω, αλλά όταν έκανα αυτό που είπα πριν, τρέχει τώρα σαν τρελή! Πάντως αυτο που ανοίγει και κλείνει σε δευτερόλεπτα δεν το έχει καμία άλλη!!

 

Εγώ να σου πω την άποψή μου φίλε για την ταχύτητα που ανοίγει η συγκεκριμένη rom..πιστεύω ότι το κινητό δεν κλείνει τελείως όταν πατάς το power αλλά μένει σε μια standby κατάσταση και με το που το ενεργοποιείς αστραπιαία ανοίγει. Αυτό το λέω γιατί το είχα κλειστό έτσι για κανένα 10 λεπτο και ειχε πέσει λίγο η μπαταρία. Αν πάλι βάλεις την εφαρμογη quick boot και δοκιμάσεις να το κλείσεις απο εκει και το ξανανοιξεις κανονικά, κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να ανοίξεις ξεκινώντας από την αρχική λευκή οθόνη με το λογότυπο htc brilliant.

Δεν κόβω και το χέρι μου γι αυτό αλλά αυτό το συμπέρασμα έβγαλα όσο την είχα και την έβγαλα γιατί τραβούσε που κ που αρκετά κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω βρει το κινητο απο ενα παιδι, και θελω να το αγορασω αλλα παρολο που το εχει 2 μηνες αγορασμενο, δεν υπαρχει αποδειξη αγορας λογω του οτι ηταν δωρο. Αν συμβει κατι η ACE με καλυπτει με εγγυηση βαση ΙΜΕΙ;
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σου πω την άποψή μου φίλε για την ταχύτητα που ανοίγει η συγκεκριμένη rom..πιστεύω ότι το κινητό δεν κλείνει τελείως όταν πατάς το power αλλά μένει σε μια standby κατάσταση και με το που το ενεργοποιείς αστραπιαία ανοίγει. Αυτό το λέω γιατί το είχα κλειστό έτσι για κανένα 10 λεπτο και ειχε πέσει λίγο η μπαταρία. Αν πάλι βάλεις την εφαρμογη quick boot και δοκιμάσεις να το κλείσεις απο εκει και το ξανανοιξεις κανονικά, κάνει αρκετά δευτερόλεπτα να ανοίξεις ξεκινώντας από την αρχική λευκή οθόνη με το λογότυπο htc brilliant.

Δεν κόβω και το χέρι μου γι αυτό αλλά αυτό το συμπέρασμα έβγαλα όσο την είχα και την έβγαλα γιατί τραβούσε που κ που αρκετά κολλήματα.

μα δεν κλεινει τελειως, απλα μπαινει σε sleep mode, αυτο ειναι ολο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ισχύει οτι η κινητάρα μας θα πάρει official hd rom?

 

Ποση διαφορά να έχουν απο τις ανεπίσημες; Σφαίρα πάνε.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Kollatos έχεις περάσεις μήπως κάποια από τις HD rom του robocik με το D2EXT;

Η internal memory μου γεμίζει αρκετά γρήγορα και κάνω συχνά flash την ίδια rom για να κερδίσω χώρο.

Σκέφτομαι για την D2EXT έκδοση, αλλά ο robocik αναφέρει ότι χρειάζεται Fat + Ext4 + Ext4 + Swap (fat+1GB+0.3GB+0.1GB) και επειδή έχω μία sd 4Gb σκέφτηκα να σε ρωτήσω για εντυπώσεις.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σ' αυτό μιας και το κινητό δεν το έχω πλέον.

Παιδια εχω βρει το κινητο απο ενα παιδι, και θελω να το αγορασω αλλα παρολο που το εχει 2 μηνες αγορασμενο, δεν υπαρχει αποδειξη αγορας λογω του οτι ηταν δωρο. Αν συμβει κατι η ACE με καλυπτει με εγγυηση βαση ΙΜΕΙ;

Ζήτα του το ΙΜΕΙ και πάρε τηλέφωνο στην ACE Hellas να δεις αν το καλύπτει ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μπορεί να ελέγξει ότι το αρχειο winzip μιας οποιαδήποτε rom δεν έχει καταστραφεί στο κατέβασμα?Ευχαριστω!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την "HTC quietly brilliant" bootscreen;

 

καντο googling και θα το βρεις ευκολα :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ξερει κανεις πως μπορουμε να αγορασουμε εφαρμογη απο το android market? εχω ενεργοποιησει με market enabler αλλα οταν παω να αγορασω δεν βλεπω πουθενα ελλαδα για να βαλω την πιστωτικη μου καρτα ή με google checkout. Υπαρχει τροπος???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καντο googling και θα το βρεις ευκολα :p
Το έκανα αυτό, αλλά δυστυχώς τα περισσότερα απ'ότι γράφαν δεν δούλευαν, ενώ ένα που πέρασα, έχει αρκετά μικρότερη ανάλυση απ'αυτή της οθόνης. :p Edited by Cuore_Sportivo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την "HTC quietly brilliant" bootscreen;

 

Δεν έχεις κάποια rom (το .zip εννοώ) που να έχει το quietly brilliant? Αν έχεις άνοιξέ την και θα το βρεις στο φάκελο customize.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάποια rom (το .zip εννοώ) που να έχει το quietly brilliant? Αν έχεις άνοιξέ την και θα το βρεις στο φάκελο customize.

Έχω μόνο την Pre-Rooted από το XDA...

Άνοιξα το .zip, πήγα στο syetm -> customize -> resource, στον οποίο υπάρχει ένα αρχείο με την ονομασία bootanimation.zip.

 

Πάω να το εγκαταστήσω μέσω recovery, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Μάλιστα τα γράμματα της οθόνης κατά την εγκατάσταση αλλάζουν τόσο γρήγορα που δεν μπορώ να δω τι σφάλμα βγάζει...

Link to comment
Share on other sites

παιδια s.o.s το Desire η το defy??? o γερμανος τα εχει στην ιδια τιμη? τι λετε εσεις? s.o.s γιατι θελω να το παραγγειλω αυριο.... ειναι καλυτερο το defy σε θεμα γραφικων?
Link to comment
Share on other sites

παιδια s.o.s το Desire η το defy??? o γερμανος τα εχει στην ιδια τιμη? τι λετε εσεις? s.o.s γιατι θελω να το παραγγειλω αυριο.... ειναι καλυτερο το defy σε θεμα γραφικων?

 

σε θεμα γραφικων νομιζω οτι υπερτερει το defy λογω καλυτερης gpu...

το βασικο χαρακτηριστικο του παντως ειναι οτι ειναι αδιαβροχο και αντεχει την κακομεταχειριση...στα υπολοιπα desire δαγκωτο!!!!!!!!!!!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το bootanimation!

 

Απομονώνοντας μόνο το bootanimation.zip από το αρχικό .zip και πηγαίνοντας μέσω recovery να το εγκατήστω δεν έφερε δυστυχώς κάποιο αποτέλεσμα.

Πήρα το αρχείο που ανέφερα πιο πάνω (αυτό με τη χαμηλή ανάλυση), και άλλαξα το bootanimation που είχε μέσα, με το bootanimation που μου έδωσε ο hraklhs57 (τον οποίο και θέλω να ευχαριστήσω)!

 

Για οποίον θέλει, το ανεβάζω κι εδώ, αλλά δεν θέλω να πάρω ευθύνη αν κάτι πάει στραβά... Σε μένα τουλαχιστον δούλεψε απροβλημάτιστα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο την Pre-Rooted από το XDA...

Άνοιξα το .zip, πήγα στο syetm -> customize -> resource, στον οποίο υπάρχει ένα αρχείο με την ονομασία bootanimation.zip.

 

Πάω να το εγκαταστήσω μέσω recovery, αλλά δυστυχώς δεν γίνεται. Μάλιστα τα γράμματα της οθόνης κατά την εγκατάσταση αλλάζουν τόσο γρήγορα που δεν μπορώ να δω τι σφάλμα βγάζει...

Δεν το κάνεις εγκατάσταση πρέπει να το κάνεις copy μέσω adb ή βάλτο στη rom που έχεις τώρα και πέρνα την από πάνω χωρίς wipe.

παιδια s.o.s το Desire η το defy??? o γερμανος τα εχει στην ιδια τιμη? τι λετε εσεις? s.o.s γιατι θελω να το παραγγειλω αυριο.... ειναι καλυτερο το defy σε θεμα γραφικων?

Στο παρών thread δεν γίνεται να μιλάμε για συγκρίσεις κινητών, γι΄αυτό υπάρχουν οι διαξιφισμοί οπότε καλό θα ήταν να ανοίξεις εκεί ένα θέμα για να πάρεις γνώμες.

Αν και νομίζω ότι πρέπει να υπάρχει ίδιο ερώτημα με το δικό σου ήδη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, τελικά η ενεργοποίηση της χρήσης των ασυρμάτων δικτύων στο μενού τοποθεσια χρεώνει τελικά ή όχι? Εννοώ με κλειστο wifi και απενεργοποιημένη την πρόσβαση δεδομενων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Αλλού ακούω ότι χρεώνει και αλλού όχι
Link to comment
Share on other sites

παίδες, τελικά η ενεργοποίηση της χρήσης των ασυρμάτων δικτύων στο μενού τοποθεσια χρεώνει τελικά ή όχι? Εννοώ με κλειστο wifi και απενεργοποιημένη την πρόσβαση δεδομενων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Αλλού ακούω ότι χρεώνει και αλλού όχι

 

νομιζω οτι δεν σε χρεωνει..

απο τη στιγμη που απενεργοποιεις data αλλωστε, πως να σε χρεωσει?

Link to comment
Share on other sites

παίδες, τελικά η ενεργοποίηση της χρήσης των ασυρμάτων δικτύων στο μενού τοποθεσια χρεώνει τελικά ή όχι? Εννοώ με κλειστο wifi και απενεργοποιημένη την πρόσβαση δεδομενων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Αλλού ακούω ότι χρεώνει και αλλού όχι

 

Φυσικά και όχι.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, τελικά η ενεργοποίηση της χρήσης των ασυρμάτων δικτύων στο μενού τοποθεσια χρεώνει τελικά ή όχι? Εννοώ με κλειστο wifi και απενεργοποιημένη την πρόσβαση δεδομενων μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας. Αλλού ακούω ότι χρεώνει και αλλού όχι

 

μα και βεβαια οχι...!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Θα φτιάξεις κανονικά στο google checkout το λογαριασμό σου με Ελλάδα και την πιστωτική σου κάρτα και μετά στο market enabler θα πας setting list και θα διαλλέξεις το πρώτο για παράδειγμα, είναι Τmobile us, αν δεν κάνω λάθος. Θα πατήσεις παρατεταμένα πάνω του και θα σου βγάλει δυο επιλογές. Διαλεξε αυτή που λέει fake this provider now πατώντας επάνω της. Όλα έγιναν. Ανοίγεις το market το κανονικο και ψωνίζεις ότι θέλεις αφού τώρα θα σου βγάζει πλέον και τις επι πληρωμή εφαρμογες και παιχνίδια.

 

ευχαριστω για την απαντηση. στο google checkout ενω μπαινω μου λεει οτι δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα η υπηρεσια.. ετσι δεν μπορω να βαλω πουθενα την πιστωτικη μου καρτα.. πρεπει να κανω κατι αλλο? Στον λογαριασμο google που χρησιμοποιω για το market δεν πρεπει να γινει αυτο ή μπορω και αλλου??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση. στο google checkout ενω μπαινω μου λεει οτι δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα η υπηρεσια.. ετσι δεν μπορω να βαλω πουθενα την πιστωτικη μου καρτα.. πρεπει να κανω κατι αλλο? Στον λογαριασμο google που χρησιμοποιω για το market δεν πρεπει να γινει αυτο ή μπορω και αλλου??

 

βάζεις κανονικά τη πστωτική σου και απλά βάζεις μούφα διεύθυνση στο checkout η οποία δεν έχει και σημασία, πρέπει να είναι για το billing. Εγώ έχω βάλει Ισπανία :P

Device: HTC Desire

Radio: 32.44.00.32U_5.09.05.30_2

ROM: StarBurst Froyo HTC 2.29.405 Stable Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ πώς κατάφερα και έβαλα την κανονική διευθυνση στην Ελλάδα και όλα πηγαν καλά; Έβαλα ακριβώς όλα τα σωστά στοιχεία και σε λίγα λεπτά,αμέσως σχεδόν, είχα προσβαση στις εφαρμογές επί πληρωμή.

 

Έτσι ακριβώς κι εγώ φίλε.Δεν χρειάζονται ψεύτικα στοιχεία.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...