Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ.Αυτη εφταιγε !!! Τωρα οταν ξαναφωτιζω την οθονη απο το κεντρικο κουμπι πρεπει να συρω προς τα κατω μια λωριδα με την ωρα απο πανω το λογοτυπο του φορεα και απο κατω την ημερομηνια για να ξεκλειδωσει η οθονη.

Αυτο γινεται να παρακαφτει ?

 

Καποιες custom roms εχουν επιλογη να το ρυθμισεις απο τη notification bar με toggle, να μην κλειδωνει. Ομως μπορεις και με ορισμενα widgets να το εχεις, πχ extended controls, widgetsoid2.x .

Link to comment
Share on other sites

Καποιες custom roms εχουν επιλογη να το ρυθμισεις απο τη notification bar με toggle, να μην κλειδωνει. Ομως μπορεις και με ορισμενα widgets να το εχεις, πχ extended controls, widgetsoid2.x .

 

Ευχαριστω.Εγκατεστησα το widgetsoid2.x αλλα δεν βρισκω καποια ρυθμιση για το ζητουμενο.Το ιδιο και με το extended controls

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα δουλευει με "κουνημα" της συσκευης.Που αποθηκευοντε οι εικονες ομως ? Ευχαριστω.

 

στην καρτα sd δημιουργειται φακελος με το ονομα της εφαρμογης και εκει μπαινουν ολες..

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα δουλευει με "κουνημα" της συσκευης.Που αποθηκευοντε οι εικονες ομως ? Ευχαριστω.

To root δε σημαίνει απαραίτητα και άλλη ρομ! ;)

Στο shootme αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης σε φάκελο shootme

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ειπε να ξανα κανω το κινητο οπως ηταν χωρις ροοτ γτ εχω θεμα οταν περναω αλλες ρομ.... κατεβαζω την official αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι να κατεβασω απο τις οδηγιες που εχουμε στην πρωτη σελιδα... ποιος ειναι αυτος ο installer που αναφερει....???

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

drocap2 (10 char)

 

ShootMe ftw!

 

υποστηρίζει και screencast (video capture) η νέα έκδοση!

Δοκιμάστε την!

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ειπε να ξανα κανω το κινητο οπως ηταν χωρις ροοτ γτ εχω θεμα οταν περναω αλλες ρομ.... κατεβαζω την official αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι να κατεβασω απο τις οδηγιες που εχουμε στην πρωτη σελιδα... ποιος ειναι αυτος ο installer που αναφερει....???

 

Όταν κατεβάσεις μια official RUU ROM

μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ

hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=695667

 

αν το τρέξεις στον υπολογιστή σου είναι σαν εγκατάσταση εφαρμογής με οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ειχα κανει επιτυχως root το Desire μου,ειχα κανει και partition στη καρτα μνημης και ξαφνικα απο σημερα δεν αναγνωριζει το pc μου το κινητο.

 

Για την ακριβεια δεν καταλαβαινει καν οτι το συνδεω σε usb θυρα!

 

Καμμια ιδεα τι φταιει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες ειχα κανει επιτυχως root το Desire μου,ειχα κανει και partition στη καρτα μνημης και ξαφνικα απο σημερα δεν αναγνωριζει το pc μου το κινητο.

 

Για την ακριβεια δεν καταλαβαινει καν οτι το συνδεω σε usb θυρα!

 

Καμμια ιδεα τι φταιει;

 

Μου έχει συμβει κ εμένα απλά με μία απλη επανεκκινηση έστρωσε!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλός ο οδηγός για το ext partition στην sd!!αλλα παραπέρα τι γίνετε?πως θα ρυθμίσω να πηγαίνουν τα apps κατευθείαν στην sd?υπάρχει εδώ μέσα κάποιος οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

Hellraiser το πρόβλημα το είχα κι εγώ.πρέπει να κανεις πρώτα το fat32 partition και μετά το ext3.gi αυτό δεν στο βρίσκει το pc(λογικά έχεις windows και δεν διαβάζουν ext)

Hellraiser άντε και το πέτυχες μετά τι κάνουμε????

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Μα τη 1η μερα μια χαρα εβλεπε και τους φακελους και το κινητο...τωρα δεν βλεπει τιποτα ουτε συγχρονισμο κανει,ουτε φακελους ανοιγει και ουτε καν βγαινει αυτοματα η επιλογη στο κινητο για τον τυπο της συνδεσης που θελω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω τo Htc Desire εδώ και 3 εβδομάδες πια. Πολύ καλό κινητό αλλά όλο μου τελειώνει ο διαθέσιμος χώρος. Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω root μήπως και ηρεμήσω από αυτό. Μπορώ να το κάνω και να μην αφαιρέσω τπτ από μέσα όπως πχ το SenseUI αλλά να είναι rooted (για περισσότερο χώρο και ίσως και market enabler)

 

Βρήκα το Unrevoked και κατέβασα το exe που έχουν και φόρτωσα και το κινητό μέσω USB όπως έλεγε ένας Guide στην πρώτη σελίδα. Αλλά δεν βρίσκει / αναγνωρίζει το τηλέφωνο. Το Unrevoked το υποστηρίζει αυτό που θέλω ή χρειάζεται να βάλω bootloader και να φορτώσω κάποια Rom αναγκαστικά;

 

Αυτά, ξέρω χιλιοειπωμένες ερωτήσεις για τους παλιούς εδώ.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλός ο οδηγός για το ext partition στην sd!!αλλα παραπέρα τι γίνετε?πως θα ρυθμίσω να πηγαίνουν τα apps κατευθείαν στην sd?υπάρχει εδώ μέσα κάποιος οδηγός?

 

Για να το αξιοποιήσεις πρέπει να περάσεις κάποια rom με a2sd+. Από κει και μετά δεν κάνεις κάτι άλλο απλά εγκαθιστάς

τις εφαρμογές που θες στο κινητό κι επιλέγεις αν σε ρωτήσει καμία να πάει στην εσωτερική μνήμη. That's it.

 

Αν θες κάνε κι ένα search στο google για το a2sd+, θα βρεις άπειρες πληροφορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προς lancelot...Και root να κάνεις μόνο δεν θα βρεις λύση με τον διαθέσιμο χώρο που αναζητάς. Πρέπει να βάλεις και μια custom rom με a2sd+ (στην περιπτωσή σου βάλε leedroid αφού θέλεις sense) ώστε οι εφαρμογές να πηγαίνουν κατευθείαν στο ext3 partision που θα φτιάξεις στην κάρτα πριν βάλεις την rom. Αν διαβάσεις καλά τον οδηγό που υπάρχει για την διαδιακασία του root θα δεις ότι χρειάζεται να κατεβάσεις τους android usb drivers για να δει το pc το κινητό σου.

edit...τελικά φίλε kollatos δεν κατάφερα να βάλω όλες τις rom που δοκίμασα αντί της leedroid που έχω. άλλαξα κάρτα αλλα και πάλι μια hd πέρασα, οι άλλες κολούσαν στην αρχική λευκή οθόνη με το htc.

Άβυσσος η ρομ του κινητού

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Εγκατεστησα το widgetsoid2.x αλλα δεν βρισκω καποια ρυθμιση για το ζητουμενο.Το ιδιο και με το extended controls

 

Και τα δύο έχουν επιλογή για disable/enable autolock. Εννοείς ότι τα ενεργοποίησες και δεν έκαναν κάτι; Σε μένα η oxygen είχε επιλογή από τη notification bar, και όταν το ενεργοποιώ δεν χρειάζεται να το σύρω για να ξεκλειδώνει. Από τα widgets δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά επειδή τα έχω, βλέπω ότι υπάρχει σαν επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Τις 2 τελευταιες μερες παρατηρησα το εξης προβλημα. Το ποσοστο χρησης της cpu κολλαει στο 98 - 100% και δεν πεφτει παρα το γεγονος οτι εγω δεν κανω καποια ενεργεια, οι εφαρμογες που εχω ανοιχτες δεν ειναι βαριες και η ελευθερη μνημη ram ειναι πανω απο 180mb. Το αποτελεσμα βεβαια ειναι να lagαρει υπερβολικα το κινητο κ να τραβαει σαν τρελο μπαταρια. Για να το φερω στα ισια του αναγκαζομαι να κανω reboot (εχω δοκιμασει κ να το αφησω λιγο μπας κ επανελθει κ να κανω kill ολες τις εφαρμογες αλλα δεν ειδα αποτελεσμα). Μου εχει συμβει 2 φορες εως τωρα και τις 2 ΜΕΤΑ απο εντονο multitasking στο κινητο αλλα ΟΧΙ κατα τη διαρκεια του.. εχω την oxygen 1. 0. 4 με το vorkKernel 2. 6. 35. 9 (που ειχε πανω η rom). Καμια ιδεα κανεις?

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Κάποιος?:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι επειδη χρησιμοποιω πολυ το ραδιο στο κινητο ηθελα να ρωτησω πως τα παει το htc desire σε αυτον το τομεα και επισης απο ποιοτητα ηχου ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι επειδη χρησιμοποιω πολυ το ραδιο στο κινητο ηθελα να ρωτησω πως τα παει το htc desire σε αυτον το τομεα και επισης απο ποιοτητα ηχου ευχαριστω πολυ.

 

μηπως να στραφεις αλλου καλυτερα..?

για μενα πολλα παρασιτα ακομα και μεσα στην αθηνα..

η ποιοτητα ηχου σε μετρια επιπεδα.. τιποτα φοβερο..

 

φοβερο κινητο, αλλα αν εχεις εξαρταση απο ραδιοφωνο ισως κοιτα αλλου...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις rom με sense....?? εχω βαλει την leedroid κ θα ηθελα να δοκιμασω κι αλλες....

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επιστρεφω στο προβλημα μου...εκανα μια αναζητηση στο Ιντερνετ και αυτο που εχω παθει πιθανοτατα ειναι οτι η συσκευη μου εγινε usb bricked κατι που απο οτι καταλαβα συμβαινει τυχαια σε αρκετα Desire οταν προσπαθεις να τα κανεις root και κατι που δυστυχως δεν αναφερεται στους οδηγους στη 1η σελιδα.

 

Το προβλημα ειναι οτι προσπαθω να κανω οτι λεει στον οδηγο για να φτιαξω το προβλημα που βρισκεται ΕΔΩ αλλα κολλαω στο 1ο βημα που ειναι να μπω σε fastboot και μετα μεσω ενος command να δωσω την εντολη fastboot oem enableqxdm 0 για να ενεργοποιησω την SD καρτα μου βγαζει μηνυμα waiting for device και μετα δεν γινεται τιποτα.

 

Καποιος εμπειρος σε τετοια θεματα μπορει αυτη τη φορα να δωσει τα φωτα του;

Link to comment
Share on other sites

για μενα πολλα παρασιτα ακομα και μεσα στην αθηνα..

η ποιοτητα ηχου σε μετρια επιπεδα.. τιποτα φοβερο..

Εγώ πάντως ένα μήνα τώρα δεν είχα πότε πρόβλημα με την ποιότητα του ραδιοφωνικού σήματος... :)

ξερει κανεις rom με sense....?? εχω βαλει την leedroid κ θα ηθελα να δοκιμασω κι αλλες....
Μπορείς να δεις και αυτή εδώ. Την έβαλα για λίγες ώρες, αρκετά καλή, αλλά στη συνέχεια γύρισα σε Android 2.3.
Link to comment
Share on other sites

Το παθα κι εγώ μια φορά.Οι οδηγίες του xda μου λυσαν το πρόβλημα.

Κλείσε το κινητό.Κράτα πατημένο vol down + power να μπει στον bootloader κι εκεί διάλεξε fastboot και μετά απ το πισί γράψε fastboot oem enableqxdm 0

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...