Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι απενεργοποιημένες όλες οι επιλογές...

Σκέτη συσκευή από το ebw.gr

Δεν γράφουν μέσα στο site ούτε ότι είναι γερμανικό και ούτε ότι είναι vodafone brand.

Εγώ έχω cosmote:lol:

Τι να πώ...

 

E τότε δεν είναι κλειδωμένο στη vodafone...αλλά είναι από stock της vodafone.. απλά δεν έχεις multi csc. Συμβαίνει. Άρα και το πείραμα με τα codes δε μπορείς να το κάνεις, (δεν πετυχαίνει πάντα απ'ότι φαίνεται έτσι κι αλλιώς) και καταλήγουμε στο adb αν θες download mode.

Δε νομίζω ότι μπορείς να το γυρίσεις ενώ δεν έχει τίποτα και να τους πεις ότι δε μπορώ να το πειράξω πάρτε το πίσω :p ... Eκτός αν είσαι σε κάποια περίοδο χάριτος ή κάτι τέτοιο..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχεις δυνατότητα να το επιστρέψεις πίσω δηλάδή και να πάρεις τα χρήματά σου? Δεν νομίζω να γίνεται αυτό στην Ελλάδα...στην Αυστραλία πάντως γίνεται σίγουρα...σε λένε και ευχαριστώ χαμογελαστοί εκεί, όχι όπως εδώ, που κατά την αγορά πριν καν τους πεις ότι θα το πάρεις σε ρωτάνε "Μετρητά ή κάρτα" και μάλιστα με ύφος κακομοιριάς...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορείς να το γυρίσεις ενώ δεν έχει τίποτα και να τους πεις ότι δε μπορώ να το πειράξω πάρτε το πίσω :p ... Eκτός αν είσαι σε κάποια περίοδο χάριτος ή κάτι τέτοιο..

 

Μπορώ να τους κάνω να τρέχουν κλαίγοντας άμα θέλω...διότι ούτε γερμανικό αναγράφουν στο site τους ότι είναι αλλά ούτε και vodafone brand;)

 

Έχεις δυνατότητα να το επιστρέψεις πίσω δηλάδή και να πάρεις τα χρήματά σου? Δεν νομίζω να γίνεται αυτό στην Ελλάδα...στην Αυστραλία πάντως γίνεται σίγουρα...σε λένε και ευχαριστώ χαμογελαστοί εκεί, όχι όπως εδώ, που κατά την αγορά πριν καν τους πεις ότι θα το πάρεις σε ρωτάνε "Μετρητά ή κάρτα" και μάλιστα με ύφος κακομοιριάς...

 

Οποιοδήποτε προιόν που πωλείται σε Ευρωπαική χώρα έχει την δυνατότητα επιστροφής σε περίπτωση που ο πελάτης δεν είναι ικανοποιημένος για οποιοδήποτε λόγο εντός 7 εργάσιμων ημερών:)

 

Σε όλον τον κόσμο γίνεται. Στην πράξη τι γίνεται όμως...

http://ebw.gr/el-GR/Page/RMA

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό που γράφουν εδώ :

"Αν κάποιο προϊόν δεν σας ικανοποιήσει (και δεν έχει ανοιχτεί - παραβιαστεί) ή είναι ελαττωματικό μπορείτε να μας το επιστρέψετε κατόπιν επικοινωνίας."

 

Θα μιλήσω αύριο μαζί τους και θα σας ενημερώσω...

Άντε να δούμε πόσο επαγγελματίες είναι:rolleyes:

Μέχρι τότε όμως όσοι πιστοί να προσέχετε την συγκεκριμένη αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί για της οποίας την εξέλιξή της θα σας ενημερώσω άμεσα...

Σας ευχαριστώ πολύ:)

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.
Link to comment
Share on other sites

Σε όλον τον κόσμο γίνεται. Στην πράξη τι γίνεται όμως...

http://ebw.gr/el-GR/Page/RMA

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτό που γράφουν εδώ :

"Αν κάποιο προϊόν δεν σας ικανοποιήσει (και δεν έχει ανοιχτεί - παραβιαστεί) ή είναι ελαττωματικό μπορείτε να μας το επιστρέψετε κατόπιν επικοινωνίας."

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσω αύριο μαζί τους και θα σας ενημερώσω...

Άντε να δούμε πόσο επαγγελματίες είναι:rolleyes:

Μέχρι τότε όμως όσοι πιστοί να προσέχετε την συγκεκριμένη αγορά από το συγκεκριμένο μαγαζί για της οποίας την εξέλιξή της θα σας ενημερώσω άμεσα...

Σας ευχαριστώ πολύ:)

 

Δεν ξέρω κατά πόσο έχει σημασία το ότι είναι γερμανικής προέλευσης. Από τη στιγμή που έχει firmware με ελληνικό πληκτρολόγιο (που έχει) και αν αυτοί έχουν κάποια συμφωνία με τη Samsung Hellas να το εισάγουν, δεν έχουν κάνει κάτι παράνομο και δε θα κάνεις τίποτα. Είναι αυθεντικό προϊόν Samsung, και το ότι προέρχεται από γερμανικό stock δε σημαίνει κάτι... τέλος πάντων πες μας τί έγινε...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλυσπέρα σε όλους.

Που μπορώ να βρω χάρτες δρόμων που να δουλευουν με gps και οχι μεσω ιντερνετ(προς θεού) Κατι σε στύλ destinator η κατι παρόμοιο

Ευχαριστώ

 

Θα πρέπει να διαβάσεις το σχετικό topic στο Android forum: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγς γιατι ακομα δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με το kies ???????????????

βοηθειστεμε καποιος

 

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μήπως φταίει ότι το έχω κάνει root και τρέχει το oclf? Για να κάνω αναβάθμιση μέσω kies πρέπει να έχω βγάλει το root & to oclf?

Εγκατατήστε το dropbox με εξτρά 500mb δώρο!

https://db.tt/OCU7WIRo

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ tyxerakias για την απάντηση.

Όμως...εκτός του θέματος με την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων υπάρχει

κι ένα άλλο (σημαντικότερο κατα τη γνώμη μου) πρόβλημα. Η αναζήτηση-διαχείριση

των επαφών.

 

Tο play247.gr στην περιγραφή της συσκευής (και στην απόδειξη) είχε-έχει την ένδειξη "GR/ENG".

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι, αλλά νιώθω πως εδώ έχουμε "παραπλάνηση".

Link to comment
Share on other sites

η επιλογη unicode ποσους χαρακτηρες δινει? θα εχω προβλημα εαν το βαλω μονο στο unicode? γιατι στο αυτοματο τα μικρα μυνηματα για να τα στειλει πρεπει να πατησω αποστολη 2 φορες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ tyxerakias για την απάντηση.

Όμως...εκτός του θέματος με την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων υπάρχει

κι ένα άλλο (σημαντικότερο κατα τη γνώμη μου) πρόβλημα. Η αναζήτηση-διαχείριση

των επαφών.

 

Tο play247.gr στην περιγραφή της συσκευής (και στην απόδειξη) είχε-έχει την ένδειξη "GR/ENG".

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι, αλλά νιώθω πως εδώ έχουμε "παραπλάνηση".

Aυτο θελω να ρωτησω και εγω σαν rookie στο Galaxy, η μπαρα στις επαφες δεν γινεται να ειναι στα Ελληνικα? μονο Αγγλικα! Τι πατατα και αυτο δηλαδη μονο με scrolling να ανεβοκατεβαινεις αναμεσα σε εκατονταδες επαφες!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχει αυτή τη στιγμή το φηνότερο Galaxy S από ξένο eshop;

Δώστε κανένα link...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Aυτο θελω να ρωτησω και εγω σαν rookie στο Galaxy, η μπαρα στις επαφες δεν γινεται να ειναι στα Ελληνικα? μονο Αγγλικα! Τι πατατα και αυτο δηλαδη μονο με scrolling να ανεβοκατεβαινεις αναμεσα σε εκατονταδες επαφες!

 

Βάλτε το Dialer One http://www.appbrain.com/app/kz.mek.DialerOne

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα..αναβοσβήνει και μετά μπαίνει στην vodafone screen και μπουτάρει:(

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να περάσω καινούργια rom?

Το πήρα σήμερα και φοράει πάνω την BUJG2 και θέλω να φορέσω την G5

Δημήτρη το πιθανότερο είναι αυτό που σου είπε ο Αλεξ (tyxerakias) ότι δηλαδή έχεις συσκευή που δεν μπαίνει σε recovery mode.

Κανε όμως μια τελευταία δοκιμή γιατί έχω παρατηρήσει και στο δικό μου μια ιδιοτροπια όταν προσπαθώ να το βάλω σε RM.

Ξεκινά κρατοντας πατημενα και τα τρία πλήκτρα όπως περιγράφεται παντού.

Μόλις αρχίσει να εμφανίζεται και να χάνεται το λογότυπο της samsung, ελυθερωσε το πληκτρο power αλλά κρατά πατημενα τα volume up και home και περίμενε λίγο να δεις τι θα γίνει. Εγώ αν κρατησω πατημενα και τα τρία η τα ελευθερωσω όλα μαζί δεν μπαίνει ποτέ. Καμία φορά από βιασύνη, όταν αρχίζουν να εμφανίζονται οι επιλογές του recovery ξεχνιεμαι και αφήνω το πληκτρο volume up οποτε σταματά η διαδικασία και βοοταρει η συσκευή.

Κανε μια προσπάθεια λοιπόν μήπως κάτι δεν κανείς καλά.

 

Ευχαριστώ tyxerakias για την απάντηση.

Όμως...εκτός του θέματος με την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων υπάρχει

κι ένα άλλο (σημαντικότερο κατα τη γνώμη μου) πρόβλημα. Η αναζήτηση-διαχείριση

των επαφών.

 

Tο play247.gr στην περιγραφή της συσκευής (και στην απόδειξη) είχε-έχει την ένδειξη "GR/ENG".

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι, αλλά νιώθω πως εδώ έχουμε "παραπλάνηση".

Όλοι εμείς που προτιμησαμε να αγοράσουμε την συσκευή μας από κάποιο ελληνικό e-shop για να πληρώσουμε κάποια χρήματα λιγότερα, γνωρίζαμε ότι είναι παραεισαγωγη.

Το μόνο που μας ενδιαφέρει σε τέτοιες περιπτώσεις είναι το τηλέφωνο να προορίζεται για κάποια από τις χώρες της Ευρωπαϊκής ένωσης για να καλυπτομαστε από την εγγύηση.

Πολλοί από εμάς εδώ αγοράζουμε χρόνια τώρα από eXpansys και τα ξέρουμε αυτά.

Το 247 γράφει όντως Gr/en και δεν λέει ψέματα αφού η συσκευή στο πληκτρολόγιο της samsung διαθέτει τις δυο γλώσσες.

 

Πλήρες Ελληνικά δηλαδή και στο swype έχουν μόνο οι συσκευές που έρχονται επισήμως μέσω την ελληνικής αντιπροσωπιας της samsung και διανέμονται px από την cosmote.

 

 

@@Vasilis_HD2

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό.

Όμως για να εντοπίσει μια επαφή σου έχεις δυο πολύ πιο απλές δυνατότητες. Εγώ που τις έχω στα αγγλικά και μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπάρα, δεν το κάνω και προτιμώ να πληκτρολογησω στον dialer 2-3 γράμματα από το όνομα της επαφής μου για να την βρω.

 

Γίνεται επίσης από την αναζήτηση του google.

Πατοντας παρατεταμενα το αριστερό πληκτρο σου βγάζει την αναζήτηση κι εδώ πληκτρολογοντας 3 γράμματα σου βρίσκει την επαφή που ψάχνεις και όχι μόνο.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξερετε καποιο προγραμμα να μπορω μεσω gps να μετρησω καποια αποσταση ? ευχαριστω πολυ.

 

 

Εννοείς να προχωρας και στο τέλος να δεις πόσο έκανες; Ή να μετρήσεις επάνω σε ένα έδαφος ποσά μέτρα Είναι;

 

Εάν εννοείς το πρώτο υπάρχει το my tracks στο κινητό απο την google εαν θυμάμαι καλά.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτήσει και δεν πήρα απάντηση. Αν ανοίξουμε το κινητό και δε βάλουμε γρήγορα το pin το κινητό ξεκινάει χωρίς να logάρουμε στο δίκτυο. Μετά ξέρετε πως γίνεται να logάρουμε χωρίς να χρειάζεται επανεκίνηση? Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα που το συνέδεσα το Kies ανέφερε οτι υπάρχει η JM1 για αναβάθμιση

Αυτήν έχω πάνω από μαμά. Εμένα μου βγάζει έως και σήμερα (ελπίζω όχι για πολύ ακόμα) ότι είμαι ήδη ενημερωμένος.

 

Οποιοδήποτε προιόν που πωλείται σε Ευρωπαική χώρα έχει την δυνατότητα επιστροφής σε περίπτωση που ο πελάτης δεν είναι ικανοποιημένος για οποιοδήποτε λόγο εντός 7 εργάσιμων ημερών:)

Είχα μιλήσει προ μηνών στη Γεν. Γραμμ. Καταναλωτή και το χρονικό διάστημα είναι 14 ημέρες.

 

Γίνεται επίσης από την αναζήτηση του google.

Πατοντας παρατεταμενα το αριστερό πληκτρο σου βγάζει την αναζήτηση κι εδώ πληκτρολογοντας 3 γράμματα σου βρίσκει την επαφή που ψάχνεις και όχι μόνο.

Καλά τί είπες τώρα θεός! Έτσι κάνει smartdial ΚΑΙ στα ελληνικά! (ψάχνει όμως και στο ιντερνετ, έτσι; )

Edited by me00016
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν εχω μεθοδο εισαγωγης στο αυτοματο πρεπει να πατησω 2 φορες αποστολη για να φυγει αμα βαλω unicode θα εχω μονο 70 χαρακτηρες?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναρωτήσει και δεν πήρα απάντηση. Ξέρει κανείς αν ανοίξουμε το κινητό και δε βάλουμε γρήγορα το pin το κινητό ξεκινάει χωρίς να logάρουμε στο δίκτυο. Μετά ξέρετε πως γίνεται να logάρουμε χωρίς να χρειάζεται επανεκίνηση?

Πάτησε την εφαρμογή τηλέφωνο και πάτησε να ανοίξει για να καλέσεις κάποιον. Λογικά μόλις ανοίξει ο dialer και πατήσεις να κάνεις κλήση θα σου ζητήσει να δώσεις το pin σου.

Δοκίμασε και πες μου φίλε. Στο hd2 δούλευε έτσι.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Είχα μιλήσει προ μηνών στη Γεν. Γραμμ. Καταναλωτή και το χρονικό διάστημα είναι 14 ημέρες.

 

Αυτό ισχύει για συμβάσεις ΕΚΤΟΣ καταστήματος ή εξ αποστάσεως.

 

@TonyK Συνονόματε, όσο κι αν ακούγεται τρελό δεν το κάνει. Όταν πας να καλέσεις κάποιον απλά σου βγάζει ότι δεν είσαι στο δίκτυο....

Edited by Morfie
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για συμβάσεις ΕΚΤΟΣ καταστήματος ή εξ αποστάσεως.

 

@TonyK Συνονόματε, όσο κι αν ακούγεται τρελό δεν το κάνει. Όταν πας να καλέσεις κάποιον απλά σου βγάζει ότι δεν είσαι στο δίκτυο....

airplane mode activate και μετά deactivate ??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειμαι κι εγω απο εχθες ενας ευτυχης κατοχος του galaxy αν και εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες και ποστ θα ηθελα να ρωτησω κατι :

 

το πηρα απο vodafone και η εκδοση που εχω ειναι

PDA I9000BUJM4

PHONE I9000BUJM3

CSC I9000GVGRJM3

 

δεν θελω να το ρουταρω και γενικα να το πειραξω μιας και θα κυκλοφορησει το froyo.

Για την ομαλη λειτουργια του κινητου να βαλω Task Killer??

Που κοιταω για την διαθεσιμη μνημη?

Οταν χρησιμοποιω καποια εφαρμογη και θελω να την κλεισω τι κανω?

1. παταω το κουμπι επιστροφης ή

2. το κεντρικο πληκτρο?

 

Σορρυ αν κουρασα.Παντως ολοι σας εδω εχετε κανει Φ ο β ε ρ η δουλεια !!!!

Edited by phoenixxx_7
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...