Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω μαζι σου τα 500mb ειναι καλα για μια μετρια-βαρια χρηση. Και αν ξερεις να το χρησιμοποιηεις σωστα δεν θα βρεθεις ποτε εξ απροοπτου. Αλλα εχεις δοκιμασει να μετρησεις τα 3g data με καποιο προγραμμα και να τα συγκρινεις συστηματικα με αυτα που χρεωνει (μεσω ενημερωσης απο sms) για τον ιδιο χρονικο διαστημα? Θα δεις οτι αποκλεινουν αρκετα....

 

να κανω μια χαζη ερωτηση ....αν εχετε ενα οριο 3g πχ 500mb το μηνα και απο την στιγμη που γινετε υπερβαση του οριου να διακοπτετε η συνδεση και να ειδοποιειτε ο καταναλωτης για την συνεχιση η οχι της συνδεσης:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά πως βλέπουμε ποιές είναι οι υπηρεσίες και εφαρμογές που ''τρώνε'' mb και χρεώνουν ενω εσύ είσαι σε άγνοια και το τηλέφωνο στην αναμονή?γιατί εκτός από χρέωση τρώνε και την μπαταρία..πως βλέπουμε τι συνεχίζει να ''τρέχει''?είναι στις ρυθμίσεις/εφαρμογές/Υπηρεσίες που εκτελούνται? Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου τα 500mb ειναι καλα για μια μετρια-βαρια χρηση. Και αν ξερεις να το χρησιμοποιηεις σωστα δεν θα βρεθεις ποτε εξ απροοπτου. Αλλα εχεις δοκιμασει να μετρησεις τα 3g data με καποιο προγραμμα και να τα συγκρινεις συστηματικα με αυτα που χρεωνει (μεσω ενημερωσης απο sms) για τον ιδιο χρονικο διαστημα? Θα δεις οτι αποκλεινουν αρκετα....

η αποκλιση που ισως να εχεις παρατηρησει εχει να κανει με το οτι αν π.χ τωρα που μιλαμε κοιταξεις το 3g watchdog και σου λεει οτι εχεις χρησιμοποιησει 10,5mb, αν στειλεις μηνυμα στην cosmote, το πιο πιθανον ειναι οτι δεν θα εχει γινει αμεση ενημερωση στο συστημα και οτι η τιμη ισως να εχει αποκλιση.

αν κλεισεις εντελως την συνδεση ιντερνετ 3g π.χ τωρα, και μετα απο καμια ωρα στειλεις το sms στην cosmote, τοτε θα δεις οτι ειναι ακριβως τα ιδια. αντε να υπαρχει διαφορα κατι kb.

στο hd2 που ειχα το spb wireless monitor, ηταν ιδια ακριβως.

τωρα στο galaxy που εχω το 3g watchdog και το call meter ng, θα το τεσταρω αυτο τον μην και θα γραψω εδω ακριβως τι μου εδειξε και τι ελεγε η cosmote.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλες με courier? Το πήγες ο ίδιος στο κατάστημα? Με τα χρήματα τι γίνεται? Ρωτάω γιατί το κατάστημα είναι Αθήνα κι εσύ από ό,τι φαίνεται στην πόλη, που η πτώση δεν αλλάζει από Ενικό σε Πληθυντικό...:p

 

Το έστειλα με κούριερ και μου είπαν πως μόλις το παραλάβουν θα μου πιστώσουν τα χρήματα στον τραπεζικό μου λογαριασμό...ότι κάνει και η expansys δηλαδή:)

Link to comment
Share on other sites

η αποκλιση που ισως να εχεις παρατηρησει εχει να κανει με το οτι αν π.χ τωρα που μιλαμε κοιταξεις το 3g watchdog και σου λεει οτι εχεις χρησιμοποιησει 10,5mb, αν στειλεις μηνυμα στην cosmote, το πιο πιθανον ειναι οτι δεν θα εχει γινει αμεση ενημερωση στο συστημα και οτι η τιμη ισως να εχει αποκλιση.

αν κλεισεις εντελως την συνδεση ιντερνετ 3g π.χ τωρα, και μετα απο καμια ωρα στειλεις το sms στην cosmote, τοτε θα δεις οτι ειναι ακριβως τα ιδια. αντε να υπαρχει διαφορα κατι kb.

στο hd2 που ειχα το spb wireless monitor, ηταν ιδια ακριβως.

τωρα στο galaxy που εχω το 3g watchdog και το call meter ng, θα το τεσταρω αυτο τον μην και θα γραψω εδω ακριβως τι μου εδειξε και τι ελεγε η cosmote.

 

Ok για κάνε το και πες μου γιατί εγώ τον Αύγουστο που το τεσταρα είχε αρκετή διαφορά. Θυμήσου ότι στο μήνυμα σου λέει πότε έγινε η τελευταία ενημέρωση. Εγώ χρησιμοποίησα κατά βάση το Net counter και το 3g watchdog και το έκανα με τον τρόπο που λες. Τώρα βέβαια το ψειρίζουμε το θέμα γιατί 500mb είναι αρκετά, αλλά καλό είναι να ξέρουμε..

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα σε φτανουν. εγω οταν δεν ειμαι σπιτι (περιπου 4-5 ωρες καθε μερα κατα μεσο ορο) εχω facebook ανοιχτο με ενημερωση ανα 30 λεπτα, twitter με ενημερωση ανα 30 λεπτα, gmail, ενημερωση καιρου ανα 6 ωρες, και χρησιμοποιω το tapatalk για να διαβαζω το φορουμ.

 

και επισης αυτο που αναφερθηκε πριν λιγα post οτι η cosmote χρεωνει οτι θελει για το ιντερνετ, ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο.

η vodafone εχει παμπολες περιπτωσεις οι οποιες εχουν αναφερθει στο topic του hd2 που τους ηρθε λογαριασμος πανω απο 300 ευρω και μολις παραπονεθηκαν φυσικα δεν πληρωσαν τιποτα και τους ειπαν οτι εχει γινει λαθος.

απο cosmote δεν εχω ακουσει εγω προσωπικα καμια περιπτωση !!!!

 

Και εγω αυτo με τα 500mb εχω και μου περισευουν! Αλλα δεν αφηνω auto syc- τσεκαρω εγω καθε τοσο αν και πιστευω οτι και με δεν θα εχεις προβλημα -εκτος και εχεις παρα πολλα mail με attachments πολλα mb κλπ συνεχεια ;) Και εννοειται στο σπιτι wifi. Αν και στο τελος του μηνα μου εχου περισσεψει καμια 200ρια mb απο το αγχος και μπαινω και στο σπιτι 3g και το παιζω large :lol:

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ 3g data της cosmote πάνω από δύο χρόνια και δεν μου έχει τύχει να εντοπίσω απόκλιση στη χρήση και τη χρέωση, πλην μίας περίπτωσης που το κινητό είχε συνδεθεί μέσω wap. Εάν γίνει σύνδεση μέσω wap, η χρέωση είναι εξωφρενική, αφού δίνεις 1€ / mb. Αλλά με χρήση wireless internet δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Με μέτρια-βαριά χρήση internet μέσω 3g (συνεχής συγχρονισμός gmail, browsing, msn, και Android Market περίπου 2 ώρες την ημέρα) το κινητό χρησιμοποιεί τους τελευταίους δύο μήνες περίπου 400mb/μήνα.

 

Ευχαριστώ πολύ ! :)

 

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να "απαγορεύσουμε" στο κινητό να συνδέεται με wap, για να μην εχουμε απρόοπτα ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ακομα ερωτηση

 

η οθονη μεσα σε ελαχιστα δευτερολεπτα πεφτει σε stand by mode με λιγα λογια σβυνει και πρεπει να παταω το κουμπι του start και να κανω slide πανω της καθε φορα που θελω να την ανοιξω. Υπαρχει τροπος να μην συμβαινει αυτο ή εστω να ορισω μεγαλυτερο χρονικο διαστημα μεχρι να κλεισει???

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ακομα ερωτηση

 

η οθονη μεσα σε ελαχιστα δευτερολεπτα πεφτει σε stand by mode με λιγα λογια σβυνει και πρεπει να παταω το κουμπι του start και να κανω slide πανω της καθε φορα που θελω να την ανοιξω. Υπαρχει τροπος να μην συμβαινει αυτο ή εστω να ορισω μεγαλυτερο χρονικο διαστημα μεχρι να κλεισει???

 

Settings -Sound and Display - Screen timeout.

 

καλημερα σαςςςς (αν και πηγε ηδη μεσημερι :d).

εχω 2 ερωτησουλες που πιστευω οτι απασχολουν αρκετους :

 

1) οταν σου στειλει καποιος στο gmail ενα mail στο οποιο σου στελνει και ενα συνημμενο αρχειο, οταν ανοιξεις το mail, γιατι δεν μπορεις το συνημμενο αρχειο να το ανοιξεις η να το αποθηκευσεις ?

εγω δεν τα καταφερα. μπορειτε να το δοκιμασετε σας παρακαλω να μου πειτε αν δουλευει σε σας ?

εγω εστειλα στον εαυτο μου ενα mail με ενα αρχειο μεσα και δεν μπορεσα ουτε να ανοιξω το αρχειο ουτε να το αποθηκευσω.

 

Μήπως έχεις το Astro με τα Browser downloads ενεργοποιημένα;

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το Astro με τα Browser downloads ενεργοποιημένα;

εχω τον astro αλλα δεν εχω μπει στις ρυθμισεις καθολου. λες να φταιει αυτο ?

που να παω να το κοιταξω ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος για wallpaper να βάλω μία εικόνα αλλά όταν αλλαζω επιφάνεια δεξιά και αριστερά να μου δείχνει την ίδια εικόνα και όχι την συνέχεια της ;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου απαντησε σε παραπανω ποστ ο Te_salat (η απαντηση αναφεροταν στην λυση autokiller του ''τυχερακια'' αλλα για rooted συσκευες) δεν εχω μια σαφη εικονα στο αν θα πρεπει να εχω Task Killer ή να αφησω την συσκευη χωρις...

 

εγω δεν θελω να το ρουταρω και γενικα να το πειραξω μιας και θα κυκλοφορησει το froyo.

Α) Για την ομαλη λειτουργια του κινητου να βαλω Task Killer??

Ποιον?

Β) Που κοιταω για την διαθεσιμη μνημη?

 

και αν η διαθεσιμη μνημη πεσει αρκετα τοτε τι βηματα κανω για να επανελθει????

 

Ευχαριστω !Σορρυ αν κουρασα.:worry:

 

Αναμεσα στα 1000δες ποστ διαβασα για μια εφαρμογη που λεει το ποσοστο μπαταριας,θερμοκρασια κτλ πως λεγεται ??? Σπαω το κεφαλι μου και δεν θυμαμαι

Edited by phoenixxx_7
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου απαντησε σε παραπανω ποστ ο Te_salat (η απαντηση αναφεροταν στην λυση autokiller του ''τυχερακια'' αλλα για rooted συσκευες) δεν εχω μια σαφη εικονα στο αν θα πρεπει να εχω Task Killer ή να αφησω την συσκευη χωρις...

 

εγω δεν θελω να το ρουταρω και γενικα να το πειραξω μιας και θα κυκλοφορησει το froyo.

Α) Για την ομαλη λειτουργια του κινητου να βαλω Task Killer??

Ποιον?

Β) Που κοιταω για την διαθεσιμη μνημη?

 

και αν η διαθεσιμη μνημη πεσει αρκετα τοτε τι βηματα κανω για να επανελθει????

 

Ευχαριστω !Σορρυ αν κουρασα.:worry:

 

Η συσκευή όπως είναι χρειάζεται οπωσδήποτε κάποιον task killer για να τρέχει όπως πρέπει.

Βάλε τον advanced task manager με ήπιες ρυθμίσεις auto killing.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου απαντησε σε παραπανω ποστ ο Te_salat

 

[...]

 

Αναμεσα στα 1000δες ποστ διαβασα για μια εφαρμογη που λεει το ποσοστο μπαταριας,θερμοκρασια κτλ πως λεγεται ??? Σπαω το κεφαλι μου και δεν θυμαμαι

 

Ψάξε για το sense analog clock widget

 

/Νίκος

Link to comment
Share on other sites

έχω να αναφέρω δύο πράγματα, πρώτον το tip με την αναζήτηση επαφής μέσω του google search είναι τρομερό, και δεύτερον: πριν λιγες σελίδες είχα αναφέρει ότι, παρόλο που έβαλα το εορτολόγιο της Google μέσα στο ημερολόγιο, δεν μου εμφάνιζε τις γιορτές στο daily briefing, ούτε μετά από συγχρονισμούς, επανεκκινήσεις, αφαίρεση/πρόσθεση του widget κλπ. Σήμερα, ως δια μαγείας, εμφανίστηκαν οι γιορτές κανονικά. ϊ σως ήθελε απολά το χρόνο του...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξη:

Αγόρασα κάτι προστατευτικές μεμβράνες για την οθόνη, αλλά κατά την τοποθέτηση γεμίζει φουσκάλες και όσο και να παιδευτώ, μένουν πολλές μικρές που δεν φεύγουν και φαίνεται ο γαλαξίας γεμάτος φουσκάλες αντί αστέρια....:wacko:

Υπάρχει τρόπος για πιο σωστή τοποθέτηση ή να διώξω τις φουσκαλίτσες ???

Link to comment
Share on other sites

έχω να αναφέρω δύο πράγματα, πρώτον το tip με την αναζήτηση επαφής μέσω του google search είναι τρομερό, και δεύτερον: πριν λιγες σελίδες είχα αναφέρει ότι, παρόλο που έβαλα το εορτολόγιο της Google μέσα στο ημερολόγιο, δεν μου εμφάνιζε τις γιορτές στο daily briefing, ούτε μετά από συγχρονισμούς, επανεκκινήσεις, αφαίρεση/πρόσθεση του widget κλπ. Σήμερα, ως δια μαγείας, εμφανίστηκαν οι γιορτές κανονικά. ϊ σως ήθελε απολά το χρόνο του...:confused:

 

Εμένα ακόμα να τις εμφανίσει...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηξη:

Αγόρασα κάτι προστατευτικές μεμβράνες για την οθόνη, αλλά κατά την τοποθέτηση γεμίζει φουσκάλες και όσο και να παιδευτώ, μένουν πολλές μικρές που δεν φεύγουν και φαίνεται ο γαλαξίας γεμάτος φουσκάλες αντί αστέρια....:wacko:

Υπάρχει τρόπος για πιο σωστή τοποθέτηση ή να διώξω τις φουσκαλίτσες ???

 

Ποιες πήρες κι από πού? Χρησιμοποίησες κάποια κάρτα κατά την τοποθέτηση?

Link to comment
Share on other sites

παιδεια κι εγω εχω προγραμα με τα 500μβ και ειμαι πολυ καλυμενος,βεβαια στο σπιτι επιβαλεται το wifi αλλα στη δουλεια και εξω 3g.εχω και εγω 2 εφαρμογες να μου δειχνουν την κινιση των δεδομενων. το ενα απο το αλλο εχει μια μικρη διαφορα στα klb.ενω οταν μπαινω στην ιστοσελιδα της cosmote να τσεκαρω που βρισκομαι δεν απεχω πολυ απο τις εφαρμογες που εχω.οποτε πιστευω οτι προς το παρον τα 500μβ ειναι το ψυχολογικο οριο.
Link to comment
Share on other sites

Ποιες πήρες κι από πού? Χρησιμοποίησες κάποια κάρτα κατά την τοποθέτηση?

 

http://global.ebay.com/3_Clear_Screen_Protector_fr_Samsung_I9000_T959_Galaxy_S/250677629470/item

Αυτές πήρα. Κάρτα τι κάρτα? Είμαι αρχάριος σε προστατευτικά. Κάτι πανάκια είχε μέσα αλλά δεν βοηθάνε.

Με την κάρτα πως γίνεται? (και τι κάρτα είναι αυτή?)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε από τα τρομερά παιδιά των xda-devs λύση για την λειτουργία ανάκτησης με 3 κουμπία εδώ. Προσωπικά δεν τολμάω ακόμα να τη δοκιμάσω!
Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

http://global.ebay.com/3_Clear_Screen_Protector_fr_Samsung_I9000_T959_Galaxy_S/250677629470/item

Αυτές πήρα. Κάρτα τι κάρτα? Είμαι αρχάριος σε προστατευτικά. Κάτι πανάκια είχε μέσα αλλά δεν βοηθάνε.

Με την κάρτα πως γίνεται? (και τι κάρτα είναι αυτή?)

Ευχαριστώ

Δες εδώ... :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=gft1RTDRldU&feature=related

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορώ να πω ότι έχω την συσκευή μου όπως την θέλω και μπορώ να την απολαυσω.

Το μόνο που χρειάζεται είναι μια γρήγορη σύνδεση για να κάνει αυτό που μπορεί.

Εδώ είναι το benchmark μου.

http://plixi.com/p/45650062

 

Με το lag fix.apk, το MinFreeManager που ενσωματώνει και το auto run killer συν τα άχρηστα της samsung που έχω πετάξει δεν αφήνουν την μνήμη να πέσει ποτέ κάτω από 98ΜΒ

 

Δεν με πολύ ενδιαφέρει ποτέ θα βγει το froyo αφού ξέρω ότι δεν θα αλλάξει κάτι πέρα από κάποιες δυνατότητες που προστέθηκαν.

Ναι έχει λίγο καλύτερη διαχείριση μνήμης, αλλά όπως δείχνουν οι beta εκδόσεις, η samsung δεν φρόντισε η δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεις πλήρως την νεα έκδοση.

Όταν δεν λέει να ξεκολλήσει την ram πάνω από το 304, και τα benchmark της είναι πολύ κάτω από του nexus, είναι αποτυχία για μένα.

 

Ένταξη εμείς που ασχολούμαστε χάρη στην προσπάθεια κάποιων παιδιών στο xda μπορούμε και απολαμβάνουμε τις δυνατότητες της συσκευής.

Όμως από τα δυο εκατομυρια συσκευών που έχουν πουληθεί παγκοσμίως, πόσοι νομίζετε το έχουν κάνει; Σιγουρα όχι πάνω από ένα 5%

 

Σκέφτομαι το tablet που θα κυκλοφορισει σε λίγες μέρες και είμαι σίγουρος πως αν έχει το ίδιο πρόβλημα με το ηλίθιο RFS που έχουν επιλέξει στο galaxy S, θα απογοητευτεί πολύς κόσμος.

Μιλάμε για μεγαλύτερη οθόνη που σημαίνει μεγαλύτερες ανάγκες και πιθανώς εφαρμογές ειδικά γι αυτό που θα είναι πιο βαριές όπως συμβαίνει στο iPad.

 

Ναι έχουμε καλύτερη οθόνη, καλύτερη κάμερα από οποιοδήποτε HTC, ακόμα και καλύτερο επεξεργαστη, αλλά τι να το κανείς όταν δεν μπορούν να τα αξιοποιήσουν.

Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω αυτό.

 

Ξέρετε η HTC χρησιμοποιεί το XDA και εφαρμόζει πολλές ιδέες που ξεκινάνε από εκεί.

Στο παρελθόν έχει προσλάβει άτομα από το xda.

 

Κρατάω κάποιες επιφυλάξεις και ελπίδες ότι μπορεί να έχουμε έκπληξη. Ίσως στις beta εκδόσεις σκοπίμως δεν παρουσίασαν πιθανές βελτιώσεις για να πραπλανησουν τον ανταγωνισμό.

Δεν το πολύ πιστεύω αλλά είναι πιθανόν. Το λέω αυτό γιατί έτσι όπως είναι οι beta, δεν μπορούν να "κινήσουν" το galaxy Tab.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δυστυχώς θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου ως προς την απαισιοδοξία σου για το froyo...Έχοντας ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με το omnia hd που είχα πριν έλπιζα ότι θα αλλάξουν μυαλά εκεί στη samsung ..και εγώ θεωρώ ότι έχω στήσει όπως θέλω πια το τηλέφωνο μου και έχω πει αρκετές φορές ότι δεν θα περάσω αμέσως το froyo αλλά θα περιμένω για να δω πως θα πάει...αν δεν πάει καλά και δεν έχει διαφορές από τις beta δεν θα πάρω! Φαντάσου ότι και αυτό το 5% που λες και συμφωνώ ότι ασχολήθηκε και βελτίωσε το τηλέφωνο, το έκανε με θυσία πολύτιμου χρόνου και φυσικά από hobby...έχω κουραστεί όμως με αυτή την κατάσταση και ειλικρινά αν δεν είμαι πεπεισμένος ότι αξίζει δεν θα ξαναμπώ πάλι σε αυτή την διαδικασία να τρέχω και να μην φτάνω να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή πολεμώντας με εμπόδια που από την αρχή ΔΕΝ θα έπρεπε να υπήρχαν...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δυστυχώς θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου ως προς την απαισιοδοξία σου για το froyo...Έχοντας ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ με το omnia hd που είχα πριν έλπιζα ότι θα αλλάξουν μυαλά εκεί στη samsung ..και εγώ θεωρώ ότι έχω στήσει όπως θέλω πια το τηλέφωνο μου και έχω πει αρκετές φορές ότι δεν θα περάσω αμέσως το froyo αλλά θα περιμένω για να δω πως θα πάει...αν δεν πάει καλά και δεν έχει διαφορές από τις beta δεν θα πάρω! Φαντάσου ότι και αυτό το 5% που λες και συμφωνώ ότι ασχολήθηκε και βελτίωσε το τηλέφωνο, το έκανε με θυσία πολύτιμου χρόνου και φυσικά από hobby...έχω κουραστεί όμως με αυτή την κατάσταση και ειλικρινά αν δεν είμαι πεπεισμένος ότι αξίζει δεν θα ξαναμπώ πάλι σε αυτή την διαδικασία να τρέχω και να μην φτάνω να ξαναστήσω το τηλέφωνο από την αρχή πολεμώντας με εμπόδια που από την αρχή ΔΕΝ θα έπρεπε να υπήρχαν...

 

Sent from my Galaxy S

 

Yπάρχει περίπτωση να μη χρειαστεί να σβήσουμε τίποτα με το Froyo. Η ΗTC το έκανε ήδη έτσι στο Desire, και απ'ότι φαίνεται το τελευταίο Kies δε σβήνει τα δεδομένα, τουλάχιστον στο Eclair. Δυστυχώς δε βλέπω τίποτα που να δείχνει ότι θα ξεφορτωθούν το RFS, αλλά το lagfix όλο και βελτιώνεται (βγήκε κιόλας v. 2), και σε λίγο θα είναι τελείως ακίνδυνο... Κρίμα όμως να χρειάζεται να πειράξεις αυτή την τέλεια συσκευή και να μη δουλεύει όπως θα έπρεπε out of the box, γιατί οι περισσότεροι δε θα ξέρουν πώς.

 

εχω τον astro αλλα δεν εχω μπει στις ρυθμισεις καθολου. λες να φταιει αυτο ?

που να παω να το κοιταξω ?

 

Το astro έχει μια ρυθμιση που σου ενεργοποιεί τα downloads από τον browser, που δεν κατεβάζει τα πάντα από μόνος του. Αυτή η ρύθμιση όμως επηρεάζει τα attachments στο gmail. Κοίτα αν σε σένα είναι ενεργοποιημένη...

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος για wallpaper να βάλω μία εικόνα αλλά όταν αλλαζω επιφάνεια δεξιά και αριστερά να μου δείχνει την ίδια εικόνα και όχι την συνέχεια της ;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Όχι με το touchwiz.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν και το galaxy είναι μια πάρα πολύ αξιόλογη συσκευή, όσοι είχαν htc στο παρελθον θα έχουν καταλάβει την διαφορά στην φιλοσοφία και ειδικά στο support των δύο εταιριών...

 

Με την έλευση του Desire HD νομίζω ότι τα φώτα της κοινότητας θα αποτραβηχτούν αρκετά από το galaxy σε σχέση με το σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...