Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δημήτρη το πιθανότερο είναι αυτό που σου είπε ο Αλεξ (tyxerakias) ότι δηλαδή έχεις συσκευή που δεν μπαίνει σε recovery mode.

Κανε όμως μια τελευταία δοκιμή γιατί έχω παρατηρήσει και στο δικό μου μια ιδιοτροπια όταν προσπαθώ να το βάλω σε RM.

Ξεκινά κρατοντας πατημενα και τα τρία πλήκτρα όπως περιγράφεται παντού.

Μόλις αρχίσει να εμφανίζεται και να χάνεται το λογότυπο της samsung, ελυθερωσε το πληκτρο power αλλά κρατά πατημενα τα volume up και home και περίμενε λίγο να δεις τι θα γίνει. Εγώ αν κρατησω πατημενα και τα τρία η τα ελευθερωσω όλα μαζί δεν μπαίνει ποτέ. Καμία φορά από βιασύνη, όταν αρχίζουν να εμφανίζονται οι επιλογές του recovery ξεχνιεμαι και αφήνω το πληκτρο volume up οποτε σταματά η διαδικασία και βοοταρει η συσκευή.

Κανε μια προσπάθεια λοιπόν μήπως κάτι δεν κανείς καλά.

 

Κωστή σ'ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια αλλά το κινητό το επέστρεψα πίσω οπότε είναι πλέον αργά.

Μίλησα και με τον τεχνικό της samsung το πρωί,ο οποίος και αυτός μου πρότεινε να το επιστρέψω πίσω λόγο του ότι είναι κλειδωμένο σε vodafone.

Οπότε πάμε για άλλα τώρα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σχόλιο 4606 αναφέρεται στο συγχρονισμό των επαφών με αυτές του Facebook. Επειδή κι εμένα θα μ' ενδιέφερε το δοκίμασα να το κάνω αλλά βλέπω ότι οι φίλοι μου δεν εμφανίζονται ως επαφές στο facebook. Ξέρει κανείς τι κάνω λάθος?
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη ειμα αναμεσα σε iphone4 kai σε galaxy s . To galaxy παιρνει και τις εφαρμογες που περνει και το iphone?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη ειμα αναμεσα σε iphone4 kai σε galaxy s . To galaxy παιρνει και τις εφαρμογες που περνει και το iphone?

 

Έχει πάρα πολλές κοινές αλλά το iphone έχει περισσότερες. Πάντως και το android market αναπτύσσεται με ταχύτατους ρυθμούς και θα βρεις σχεδόν όποια εφαρμογή σου χρειάζεται.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις οι οποιες ισως να εχουν απαντηθει σε προηγουμενες αναφορες,ποιο προγραμματακι κατεβαζω για να συγχρονιζει ο γαλαξιας με τον υπολογιστη μου,εχω

win 7 premium 64 bit εληνικα,και δευτερον,εχω κατεβασει το πληκτρολογιο ime για να γραφω ελληνικα αλλα δεν το βλεπω ως επιλογη οταν ξεκιναω να γραψω κατι,μονο εγγλεζικα δειχνει.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγοντας το gps πλέον δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στην μπάρα όπως θυμάμαι ότι έκανε.Αλλά όταν ανοίξω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησις εμφανίζετε και κάνει κανα δυο λεπτά να λοκάρει εκεί που έκανε δυο δευτερόλεπτα, ενώ χάνει και τους δορυφόρους κι ας είμαι σταθερός και με καθαρό ουρανό:wacko:.Τι μπορεί να έχει γίνει; Πάω για hard reset; Συμβαίνει σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

@@Vasilis_HD2

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό.

Όμως για να εντοπίσει μια επαφή σου έχεις δυο πολύ πιο απλές δυνατότητες. Εγώ που τις έχω στα αγγλικά και μπορώ να χρησιμοποιήσω την μπάρα, δεν το κάνω και προτιμώ να πληκτρολογησω στον dialer 2-3 γράμματα από το όνομα της επαφής μου για να την βρω.

 

Γίνεται επίσης από την αναζήτηση του google.

Πατοντας παρατεταμενα το αριστερό πληκτρο σου βγάζει την αναζήτηση κι εδώ πληκτρολογοντας 3 γράμματα σου βρίσκει την επαφή που ψάχνεις και όχι μόνο.

Σωθηκα μεσω Google, πολυ καλο φιλε!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Κωστή σ'ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια αλλά το κινητό το επέστρεψα πίσω οπότε είναι πλέον αργά.

Μίλησα και με τον τεχνικό της samsung το πρωί,ο οποίος και αυτός μου πρότεινε να το επιστρέψω πίσω λόγο του ότι είναι κλειδωμένο σε vodafone.

Οπότε πάμε για άλλα τώρα:)

 

Το έστειλες με courier? Το πήγες ο ίδιος στο κατάστημα? Με τα χρήματα τι γίνεται? Ρωτάω γιατί το κατάστημα είναι Αθήνα κι εσύ από ό,τι φαίνεται στην πόλη, που η πτώση δεν αλλάζει από Ενικό σε Πληθυντικό...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,ειμαι κι εγω απο εχθες ενας ευτυχης κατοχος του galaxy αν και εχω διαβασει τις περισσοτερες σελιδες και ποστ θα ηθελα να ρωτησω κατι :

 

το πηρα απο vodafone και η εκδοση που εχω ειναι

PDA I9000BUJM4

PHONE I9000BUJM3

CSC I9000GVGRJM3

 

δεν θελω να το ρουταρω και γενικα να το πειραξω μιας και θα κυκλοφορησει το froyo.

Για την ομαλη λειτουργια του κινητου να βαλω Task Killer??

Που κοιταω για την διαθεσιμη μνημη?

Οταν χρησιμοποιω καποια εφαρμογη και θελω να την κλεισω τι κανω?

1. παταω το κουμπι επιστροφης ή

2. το κεντρικο πληκτρο?

 

Σορρυ αν κουρασα.Παντως ολοι σας εδω εχετε κανει Φ ο β ε ρ η δουλεια !!!!

 

Θα βάλεις τον auto killer και θα ακολουθησεις τις οδηγίες του tyxerakias 2-3 σελίδες πριν.

Μπορείς να φεύγεις από τις εφαρμογές με το πλήκτρο επαναφοράς.

Αν δεις ότι δεν αρκεί, βάλε και τον advanced task killer.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα:

 

το εχω ειπαμε 2 μερες....

συμφωνα με το μηνυμα της cosmote (EY στο 1256) εχουν μεινει 233ΜΒ απο 500ΜΒ (μονο σημερα το πρωι εχω καταναλωσει 30ΜΒ!!!)....

Υποψιν ειμαι σχεδον συνεχεια σε wifi δικτυο

επισης ΔΕΝ κανω updates, δεν εκανα download τπτ και δεν διαβαζω emails με εικονες ουτε στελνω email με attachments....

ΠΩΣ καταναλωθηκαν ΤΟΣΑ ΜΒs; Μονο με συγχρονισμο στο google ?

Αλλα το βασικο ειναι γιατι εφοσον ειμαι σε wifi? Πως μπορω να απενεργοποιω τη χρηση internet by cosmote και να εχω μονο wifi net οταν θελω;

Αυτο με την περιαγωγη ειναι απενεργοποιημενο...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε κι αυτό σχετικά με τον auto run killer

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8162217

 

Πρόκειται για μια συμπληρωματική εφαρμογή. Δεν αντικαθιστά τον auto killer.

Και πάλι το όνομα της είναι εντελώς άστοχο και παραπέμπει σε αλλά πράγματα απ αυτά που κάνει.

 

Συγκεκριμένα η δουλειά της είναι να μην επιτρέπει σε εφαρμογές που εμείς επιλέγουμε, να ανοίγουν μόνες τους στο startup της συσκευής.

 

Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό και το εψαχνα.

Υπάρχουν εφαρμογές όπως το qik κλπ τις οποίες χρησιμοποιούμε σπάνια. Μπορεί να περάσουν μέρες χωρίς να τις χρειαστούμε.

Αυτές όμως έχουν ρυθμιστεί από τον developer να τρέχουν στο παρασκήνιο αμέσως με το που ανοίγουμε την συσκευή.

Μπορεί να κατακρατουν μικρές ποσότητες μνήμης, (από 4 εώς 10) ΜΒ, αλλά είναι παρά πολλές και αν αθροισουμε τα MB θα δούμε ότι είναι πολλά στο σύνολο τους.

Επιλέγοντας να μην ανοίγουν με το startup εξοικονομουμε αρκετα ΜΒ από την ram.

 

Δοκιμάστε το.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα:

 

το εχω ειπαμε 2 μερες....

συμφωνα με το μηνυμα της cosmote (EY στο 1256) εχουν μεινει 233ΜΒ απο 500ΜΒ (μονο σημερα το πρωι εχω καταναλωσει 30ΜΒ!!!)....

Υποψιν ειμαι σχεδον συνεχεια σε wifi δικτυο

επισης ΔΕΝ κανω updates, δεν εκανα download τπτ και δεν διαβαζω emails με εικονες ουτε στελνω email με attachments....

ΠΩΣ καταναλωθηκαν ΤΟΣΑ ΜΒs; Μονο με συγχρονισμο στο google ?

Αλλα το βασικο ειναι γιατι εφοσον ειμαι σε wifi? Πως μπορω να απενεργοποιω τη χρηση internet by cosmote και να εχω μονο wifi net οταν θελω;

Αυτο με την περιαγωγη ειναι απενεργοποιημενο...

 

 

Προφανως δεν εισαι συνεχως στο wifi, αλλιως δεν γινεται να καταναλωθουν τοσα πολλα ΜΒ. Με τις εφαρμογες APNdroid και 3G watchdog απο το market θα λυσεις το προβλημα σου, εκτος αν καποιος φιλος εχει ανακαλυψει στο μεταξυ κατι καλυτερο.

 

Με το APNdroid μπορεις να κλεινεις ανα πασα στιγμη το 3G/HSDΡA ωστε να εισαι σιγουρος οτι δεν τρωει ΜΒ, αν και δεν ειναι σχεδιασμενο για τη συσκευη μας και πολλες φορες τρωει κολλημα και δεν ενεργοποιει το 3G, οποτε πρεπει να κανεις reboot.

 

Με το 3G watchdog θα μπορεις να βλεπεις ακριβως ποσα ΜΒ καταναλωσες οταν εισαι μεσα με 3G, ενω σου δινει τη δυνατοτητα να θεσεις καποιο οριο (πχ ποσα ΜΒ σου δινει το μηνα ο παροχος σου) ωστε να μην το ξεπερασεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

τελικα ακομα δεν εχω βρει ακρη σχετικα με το γιατι δεν παιρνιονται αυτοματα τα γεννεθλια απο τις επαφες στο ημερολογιο

 

καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

τελικα ακομα δεν εχω βρει ακρη σχετικα με το γιατι δεν παιρνιονται αυτοματα τα γεννεθλια απο τις επαφες στο ημερολογιο

 

καμια ιδεα???

θα σε μαλωσω φιλε μου. ειμαστε και στην ιδια ηλικια. :lol::lol::lol::lol:

 

για ριξε μια ματια στην υπογραφη μου.:p

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα. Μήπως φταίει ότι το έχω κάνει root και τρέχει το oclf? Για να κάνω αναβάθμιση μέσω kies πρέπει να έχω βγάλει το root & to oclf?

Όχι δεν έχει καμια απολύτως σχέση το root. Απλά το κιες είναι χάλια. Παρ'όλα αυτά, αν βγάλεις τα αρχεία με μεγάλο extension (πάνω από 16 χαρκτήρες) από την εσωτερική κάρτα θα το αναγνωρίσει...αν δεν έχεις πολλά πράγματα μπορείς να κάνεις ένα format.

 

Ευχαριστώ tyxerakias για την απάντηση.

Όμως...εκτός του θέματος με την εισαγωγή ελληνικών χαρακτήρων υπάρχει

κι ένα άλλο (σημαντικότερο κατα τη γνώμη μου) πρόβλημα. Η αναζήτηση-διαχείριση

των επαφών.

 

Tο play247.gr στην περιγραφή της συσκευής (και στην απόδειξη) είχε-έχει την ένδειξη "GR/ENG".

Δεν ξέρω αν είναι όντως έτσι, αλλά νιώθω πως εδώ έχουμε "παραπλάνηση".

 

Οκ, αν θες πάτα εκεί, αλλά δεν είναι μόνο το τηλέφωνό σου, σε κανένα δεν έχει η μπαρα ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Ανοίγοντας το gps πλέον δεν εμφανίζεται το εικονίδιο στην μπάρα όπως θυμάμαι ότι έκανε.Αλλά όταν ανοίξω κάποιο πρόγραμμα πλοήγησις εμφανίζετε και κάνει κανα δυο λεπτά να λοκάρει εκεί που έκανε δυο δευτερόλεπτα, ενώ χάνει και τους δορυφόρους κι ας είμαι σταθερός και με καθαρό ουρανό:wacko:.Τι μπορεί να έχει γίνει; Πάω για hard reset; Συμβαίνει σε άλλους;

 

Τί εννοείς ανοίγεις το GPS? απλά το ενεργοποιείς; χωρίς κάποιο πρόγραμμα να το ζητάει, δεν εμφανίζεται κανένα εικονίδιο. Όσο για την ακρίβεια... περίμενε το φρόγιο μαζί με όλους μας, το GPS γενικά έχει πρόβλημα μέχρι την JM7 έκδοση, κοίτα στο Google και θα δεις :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρα πριν ενα μηνα περιπου το καινουργιο της samsung to galaxy s gti-9000.

Ειπα να ρυθμισω το ημερολογιο κτλ επιτελους αλλα μαλλον κατι δεν κσανω σωστα..

 

Εχω ηδη λογαριασμο στο gmail και οταν βαζω κανονικα ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης και ενω αρχικα κανει "συνδεση..."(λεει οτι επικοινωνειμε διακομιστες της google) μετα βγαζει.. "δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτο τον διακομιστη. Αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα η το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων. "

 

καμια ιδεα??.. τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε κι αυτό σχετικά με τον auto run killer

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=8162217

 

Πρόκειται για μια συμπληρωματική εφαρμογή. Δεν αντικαθιστά τον auto killer.

Και πάλι το όνομα της είναι εντελώς άστοχο και παραπέμπει σε αλλά πράγματα απ αυτά που κάνει.

 

Συγκεκριμένα η δουλειά της είναι να μην επιτρέπει σε εφαρμογές που εμείς επιλέγουμε, να ανοίγουν μόνες τους στο startup της συσκευής.

 

Για μένα είναι πολύ σημαντικό αυτό και το εψαχνα.

Υπάρχουν εφαρμογές όπως το qik κλπ τις οποίες χρησιμοποιούμε σπάνια. Μπορεί να περάσουν μέρες χωρίς να τις χρειαστούμε.

Αυτές όμως έχουν ρυθμιστεί από τον developer να τρέχουν στο παρασκήνιο αμέσως με το που ανοίγουμε την συσκευή.

Μπορεί να κατακρατουν μικρές ποσότητες μνήμης, (από 4 εώς 10) ΜΒ, αλλά είναι παρά πολλές και αν αθροισουμε τα MB θα δούμε ότι είναι πολλά στο σύνολο τους.

Επιλέγοντας να μην ανοίγουν με το startup εξοικονομουμε αρκετα ΜΒ από την ram.

 

Δοκιμάστε το.

 

Δες και το autostarts Κώστα, είναι νομίζω πιο πλήρες, αν και ίσως λιγότερο user friendly.

 

Καλησπέρα.

Πήρα πριν ενα μηνα περιπου το καινουργιο της samsung to galaxy s gti-9000.

Ειπα να ρυθμισω το ημερολογιο κτλ επιτελους αλλα μαλλον κατι δεν κσανω σωστα..

 

Εχω ηδη λογαριασμο στο gmail και οταν βαζω κανονικα ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης και ενω αρχικα κανει "συνδεση..."(λεει οτι επικοινωνειμε διακομιστες της google) μετα βγαζει.. "δεν ειναι δυνατη η δημιουργια αξιοπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτο τον διακομιστη. Αυτο ενδεχεται να ειναι προσωρινο προβλημα η το τηλεφωνο σας να μην ειναι διαθεσιμη για υπηρεσιες δεδομενων. "

 

καμια ιδεα??.. τι κανω λαθος?

 

Στο market μπορείς να συνδεθείς; Δοκίμασε να συνδεθείς στο google talk? Δοκίμασες και με wifi και με 3G?

Edited by mirrorofsorrow
Μην κάνεις συνεχόμενα ποστ. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο "Τροποποίηση" αν θέλεις να προσθέσεις κάτι ή την "Πολλαπλή Παράθεση" για να απαντήσεις σε πολλά μηνύματα χρηστών.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα:

 

το εχω ειπαμε 2 μερες....

συμφωνα με το μηνυμα της cosmote (EY στο 1256) εχουν μεινει 233ΜΒ απο 500ΜΒ (μονο σημερα το πρωι εχω καταναλωσει 30ΜΒ!!!)....

Υποψιν ειμαι σχεδον συνεχεια σε wifi δικτυο

επισης ΔΕΝ κανω updates, δεν εκανα download τπτ και δεν διαβαζω emails με εικονες ουτε στελνω email με attachments....

ΠΩΣ καταναλωθηκαν ΤΟΣΑ ΜΒs; Μονο με συγχρονισμο στο google ?

Αλλα το βασικο ειναι γιατι εφοσον ειμαι σε wifi? Πως μπορω να απενεργοποιω τη χρηση internet by cosmote και να εχω μονο wifi net οταν θελω;

Αυτο με την περιαγωγη ειναι απενεργοποιημενο...

 

Ειναι γνωστο το θεμα με την cosmote . το ιδιο ειχα παθει και εγω και ειμαι με smartphones χρονια και ξερω να απενεργοποιω τα data και τα auto sync. Ειχα βαλει μετρητες και το net counter (που το προτιμω) και το 3g watchdog και τα 2 λεγαν οτι εχω καταναλωσει 30mb και η cosmote ελεγε 70mb!! Κατι περιεργα standards εχουν στη μετρηση και μετρανε extra για αυτο και δεν χρησιμοποιω μετρητη πια, απλα στελνω sms γιατι στο κατω κατω αυτοι ειναι που με χρεωνουν... Το εχει καταλαβει ο κοσμος ομως - βγηκε και διαφημιση αλλης εταιριας που λεει οτι τη χρεωση data την κανουν δικαια με βαση ερευνας του πολυτεχνειου κλπ κλπ και οχι οπως οι αλλοι...Τυχαιο? Δεν νομιζω...;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο το θεμα με την cosmote . το ιδιο ειχα παθει και εγω και ειμαι με smartphones χρονια και ξερω να απενεργοποιω τα data και τα auto sync. Ειχα βαλει μετρητες και το net counter (που το προτιμω) και το 3g watchdog και τα 2 λεγαν οτι εχω καταναλωσει 30mb και η cosmote ελεγε 70mb!! Κατι περιεργα standards εχουν στη μετρηση και μετρανε extra για αυτο και δεν χρησιμοποιω μετρητη πια, απλα στελνω sms γιατι στο κατω κατω αυτοι ειναι που με χρεωνουν... Το εχει καταλαβει ο κοσμος ομως - βγηκε και διαφημιση αλλης εταιριας που λεει οτι τη χρεωση data την κανουν δικαια με βαση ερευνας του πολυτεχνειου κλπ κλπ και οχι οπως οι αλλοι...Τυχαιο? Δεν νομιζω...;)

 

Επειδή και εγώ ετοιμάζομαι να κάνω νέα σύνδεση, με αυτά τα δεδομένα της Cosmote, 500mb το μήνα θα μου αρκούν για 4-5 e-mails, ενημέρωση καιρού και λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα ? Εννοείται ότι στο σπίτι θα συνδέομαι με wifi ...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ετοιμάζομαι να κάνε νέα σύνδεση, με αυτά τα δεδομένα της Cosmote, 500mb το μήνα θα μου αρκούν για 4-5 e-mails, ενημέρωση καιρού και λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα ? Εννοείται ότι στο σπίτι θα συνδέομαι με wifi ...

μια χαρα σε φτανουν. εγω οταν δεν ειμαι σπιτι (περιπου 4-5 ωρες καθε μερα κατα μεσο ορο) εχω facebook ανοιχτο με ενημερωση ανα 30 λεπτα, twitter με ενημερωση ανα 30 λεπτα, gmail, ενημερωση καιρου ανα 6 ωρες, και χρησιμοποιω το tapatalk για να διαβαζω το φορουμ.

 

και επισης αυτο που αναφερθηκε πριν λιγα post οτι η cosmote χρεωνει οτι θελει για το ιντερνετ, ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο.

η vodafone εχει παμπολες περιπτωσεις οι οποιες εχουν αναφερθει στο topic του hd2 που τους ηρθε λογαριασμος πανω απο 300 ευρω και μολις παραπονεθηκαν φυσικα δεν πληρωσαν τιποτα και τους ειπαν οτι εχει γινει λαθος.

απο cosmote δεν εχω ακουσει εγω προσωπικα καμια περιπτωση !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ ετοιμάζομαι να κάνω νέα σύνδεση, με αυτά τα δεδομένα της Cosmote, 500mb το μήνα θα μου αρκούν για 4-5 e-mails, ενημέρωση καιρού και λίγο σερφάρισμα κάθε μέρα ? Εννοείται ότι στο σπίτι θα συνδέομαι με wifi ...

 

Και εγω αυτo με τα 500mb εχω και μου περισευουν! Αλλα δεν αφηνω auto syc- τσεκαρω εγω καθε τοσο αν και πιστευω οτι και με δεν θα εχεις προβλημα -εκτος και εχεις παρα πολλα mail με attachments πολλα mb κλπ συνεχεια ;) Και εννοειται στο σπιτι wifi. Αν και στο τελος του μηνα μου εχου περισσεψει καμια 200ρια mb απο το αγχος και μπαινω και στο σπιτι 3g και το παιζω large :lol:

Link to comment
Share on other sites

θα σε μαλωσω φιλε μου. ειμαστε και στην ιδια ηλικια. :lol::lol::lol::lol:

 

για ριξε μια ματια στην υπογραφη μου.:p

 

thnx φιλε μου.

 

οντως λειτουργει αυτο,αλλα μου φαινεται λιγο κουλο οτι γινεται ετσι!!!

 

ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

και επισης αυτο που αναφερθηκε πριν λιγα post οτι η cosmote χρεωνει οτι θελει για το ιντερνετ, ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ισχυει ακριβως το αντιθετο.

η vodafone εχει παμπολες περιπτωσεις οι οποιες εχουν αναφερθει στο topic του hd2 που τους ηρθε λογαριασμος πανω απο 300 ευρω και μολις παραπονεθηκαν φυσικα δεν πληρωσαν τιποτα και τους ειπαν οτι εχει γινει λαθος.

απο cosmote δεν εχω ακουσει εγω προσωπικα καμια περιπτωση !!!!

 

Εχω ακουσει εγω πολλες περιπτωσεις στην cosmote να χρεωνονται και 450 ευρω αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο- σε πολλους χρηστες ειδικα οταν βγηκε το i phone ερχοταν λογαριασμος 300 και 400 ευρω γιατι δεν ηξεραν οτι το κινητο κανει sync συνεχεια εκτος και εσυ το σταματησεις και τα data προγραμματα τοτε ηταν ασε να μην πω καλυτερα ;) αλλα αν βαλεις οπιονδηποτε μετρητη απο το μαρκετ και μετρησεις τα 3g data της cosmote (εγω σε αυτη ειμαι και για αυτη μονο μπορω να μιλησω) με αυτα που σε χρεωνει - ειναι πανω απο 2πλασια. Εκτος και αν ολες οι εφαρμογες για μετρηση 3g data στο market ειναι για γελια :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει εγω πολλες περιπτωσεις στην cosmote να χρεωνονται και 450 ευρω αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο- σε πολλους χρηστες ειδικα οταν βγηκε το i phone ερχοταν λογαριασμος 300 και 400 ευρω γιατι δεν ηξεραν οτι το κινητο κανει sync συνεχεια εκτος και εσυ το σταματησεις και τα data προγραμματα τοτε ηταν ασε να μην πω καλυτερα ;) αλλα αν βαλεις οπιονδηποτε μετρητη απο το μαρκετ και μετρησεις τα 3g data της cosmote (εγω σε αυτη ειμαι και για αυτη μονο μπορω να μιλησω) με αυτα που σε χρεωνει - ειναι πανω απο 2πλασια. Εκτος και αν ολες οι εφαρμογες για μετρηση 3g data στο market ειναι για γελια :p

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ 3g data της cosmote πάνω από δύο χρόνια και δεν μου έχει τύχει να εντοπίσω απόκλιση στη χρήση και τη χρέωση, πλην μίας περίπτωσης που το κινητό είχε συνδεθεί μέσω wap. Εάν γίνει σύνδεση μέσω wap, η χρέωση είναι εξωφρενική, αφού δίνεις 1€ / mb. Αλλά με χρήση wireless internet δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Με μέτρια-βαριά χρήση internet μέσω 3g (συνεχής συγχρονισμός gmail, browsing, msn, και Android Market περίπου 2 ώρες την ημέρα) το κινητό χρησιμοποιεί τους τελευταίους δύο μήνες περίπου 400mb/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ 3g data της cosmote πάνω από δύο χρόνια και δεν μου έχει τύχει να εντοπίσω απόκλιση στη χρήση και τη χρέωση, πλην μίας περίπτωσης που το κινητό είχε συνδεθεί μέσω wap. Εάν γίνει σύνδεση μέσω wap, η χρέωση είναι εξωφρενική, αφού δίνεις 1€ / mb. Αλλά με χρήση wireless internet δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο. Με μέτρια-βαριά χρήση internet μέσω 3g (συνεχής συγχρονισμός gmail, browsing, msn, και Android Market περίπου 2 ώρες την ημέρα) το κινητό χρησιμοποιεί τους τελευταίους δύο μήνες περίπου 400mb/μήνα.

 

Συμφωνω μαζι σου τα 500mb ειναι καλα για μια μετρια-βαρια χρηση. Και αν ξερεις να το χρησιμοποιηεις σωστα δεν θα βρεθεις ποτε εξ απροοπτου. Αλλα εχεις δοκιμασει να μετρησεις τα 3g data με καποιο προγραμμα και να τα συγκρινεις συστηματικα με αυτα που χρεωνει (μεσω ενημερωσης απο sms) για τον ιδιο χρονικο διαστημα? Θα δεις οτι αποκλεινουν αρκετα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...