Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ. Πολύ σύνθετα πράγματα για μένα αυτά, οπότε αφήνω τις δοκιμές σ' εσένα. :ninja: Αν έχεις αποτέλεσμα ενημέρωσε. Εν τω μεταξύ καλά κατάλαβα ότι αν το αλλάξεις sales code χάνεις όλα τα δεδομένα σου?

Τα νεότερα από το 3BR μετά από εγκατάσταση του KOR sales code: ΤΖΙΦΟΣ! Φοβάμαι μήπως πραγματικά σε εμάς η δυνατότητα αυτή είναι απενεργοποιημένη ως hardcoded στη συσκευή. Συμβουλεύω αυτούς που έχουν παρόμοιο πρόβλημα να μην αρχίσουν φλασαρίσματα με custom ROMs - για την περίπτωση που αχρηστευθεί το τηλέφωνο (brick) μετά από επίσημη αναβάθμιση (βλέπε froyo) τουλάχιστον να μας το αντικαταστήσουν.

Τώρα, σχετικά με τους sales codes, δεν πολυκαταλαβαίνω τί παίζει μετά τα πειράματά μου. Είχα τον COS και παντού ελληνικά, με υποστήριξη παντού. Έβαλα την KOR και μου γύρισαν όλα στα αγγλικά, όχι auto-apn κλπ, αλλά στο swype μπόρεσα και γύρισα σε ελληνικά πάλι, ως multilingual. Όπως είπα για recovery mode δεν είδα προκοπή και είπα να δοκιμάσω και τον EUR sales code. Ούτε και με αυτό λύθηκε το πρόβλημα, αλλά μου έκανε εντύπωση το ότι είχα πάλι φουλ ελληνικό μενού, cosmote settings, κλπ. Σε κάθε περίπτωση αλλαγής sales code ρυθμίσεις, προγράμματα, επαφές, μηνύματα διαγράφονται.

Philips Savvy->Panasonic GD93->Ericsson T20e->Motorola T2288 Talkabout->Mitsubishi M342i->Nokia N70->LG KS20->HTC P3470 Pharos->Samsung B7610 OMNIA PRO->Samsung i9000 Galaxy S->Samsung i9100 Galaxy SII->NOKIA LUMIA 930>LG G6+HUAWEI WATCH 2 LTE>Xiaomi Mi 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΕιά χαρά παίδες μου πήρε 2 μέρες να διαβάσω όλες τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις για το galaxy .είμαι ευτυχείς κάτοχός του desire αλλά για το λόγο ότι είμαι ένας υπερβολικός gadgetakias έλεγα να το αλλάξω για το galaxy.από ότι κατάλαβα όμως οι ουσιαστικές διάφορες τους γίνονται αντιληπτές μόνο σε παιχνίδια λόγο του λίγο ανώτερου επεξεργαστή και κάρτας γραφικών.επομένως δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να αλλάξω το κινητό μου από την στιγμή που δεν ασχολούμαι με παιχνίδια.εκτός αυτού η έλειψη φλας με απογοητεύει λίγο όπως επίσης και ότι δεν υπάρχει noise canceling και στα δύο κινητά για πιο αξιοπρεπείς λήψης στα 720ρ.εκεί που θέλω να καταλήξω είναι αν υπάρχει κάτι ουσιαστικό που θα με οδηγούσε σε αυτή την αλλαγή και το έχει εντοπίσει κάποιος,θα ήθελα να με κατατοπισει.ευχαριστώ εκ τον προτέρων Edited by tsamouris
Link to comment
Share on other sites

To froyo σιγουρα θα το εχει. Με hard reset χλωμο να επανελθει.

Με ποιον file manager προσπαθεις να κανεις copy/paste το δικο σου αρχειο swype?

Eγω αυτο που ειχα κανει ηταν να βγαλω το original swype με το titanium και με τον root explorer εκανα copy paste το αρχειο swype που ηθελα να προσθεσω στο /system/apps. Και μετα επανεκινηση, ουτε καν το ετρεξα το apk.

 

οποτε να αναμενω για την αναβαθμιση

οπως το ειπες το εχω κανει κ εγω κ το ιδιο μου ειπαν κ αλλα παιδια me titanium uninstall to swype κ μετα με root explorer το νεο swype απο την /sdcard sto /system/app αλλα δεν το περναει μεσα

και με αλλους 2 explorer τα ιδια , δεν αφηνει να γινει επικολληση το αρχειο αυτο μεσα στο συστημα , δε ξερω τι φταει

Link to comment
Share on other sites

βγηκε fix για το 3 button recovery mode για τα μοντελα του καναδα...φανταζομαι συντομα και για ολες τις χωρες..τωρα αν πραγματικα παιζει θα το μαθουμε τις επομενες ωρες..

 

Thank you for your continued patience on the three-button reset issue. Your feedback is important to us and we are pleased to provide a resolution for Bell Mobility’s GT-I9000. Please find full details posted in the link below

 

http://www.facebook.com/note.php?note_id=10150262535205538&id=260085296049&ref=mf#!/note.php?note_id=10150262535205538&id=260085296049&ref=mf

 

 

παιζει και αυτο βεβαια που παραπεμπει σε hw ισως? :S

 

If you have attempted to resolve the three-button recovery issue by upgrading the device to JH2 using a version of Kies earlier than 1.5.110074_45 and the recovery procedure is not working, please visit a Bell authorized dealer to have the device returned to a Samsung authorized service centreto have the issue resolved.
Edited by tsantakias
Link to comment
Share on other sites

Στο xda διάβασα στο one click lag fix o κατασκευαστής γράφει ότι και το minfree της εφαρμογής δεν τρέχει στο background αλλα ότι έχει την συμπεριφορά του autokiller, άλλωστε έχει και τις ίδιες τιμές που έχει o autokiller πλην της τελευταίας επιλογής του extreme νομίζω...έχω χρησιμοποιήσει και τα 2 και νομίζω ότι έχει δίκιο γιατί δεν είδα προσωπικά κάποια διαφορά..

Ps

Tyxerakias συγχαρητήρια και πάλι, άλλο ένα post για front page!

Sent from my Galaxy S

 

Τσεκαρα το MinFreeManager του OCLF. Αν δεν το κλείσεις τρέχει στο παρασκήνιο.

Όμως, εδώ είναι το σημαντικό, αν το κλείσεις και ξαναμπεις σου δείχνει ξετικαρισμενη την επιλογή πχ aggressive και νομίζεις ότι χάνει τις ρυθμίσεις.

Τελικά δεν είναι έτσι.

Βάζοντας ξανά σήμερα το βράδυ το auto killer, όταν άνοιξε, είχε τις ρυθμίσεις του aggressive που είχα επιλέξει στο OCLF :wacko:

Που σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις παραμένουν.

Άρα δεν χρειάζεται το auto killer σε όσους έχουν το lag fix.apk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οποτε να αναμενω για την αναβαθμιση

οπως το ειπες το εχω κανει κ εγω κ το ιδιο μου ειπαν κ αλλα παιδια me titanium uninstall to swype κ μετα με root explorer το νεο swype απο την /sdcard sto /system/app αλλα δεν το περναει μεσα

και με αλλους 2 explorer τα ιδια , δεν αφηνει να γινει επικολληση το αρχειο αυτο μεσα στο συστημα , δε ξερω τι φταει

 

Δεν ειναι λογικο... Τι μηνυμα λαθους σου αναφερει?

Eπισης μια ερωτηση: Ειχα βαλει το OCLF απο το market και τωρα μου βγαζει ενα update της εφαρμογης. Τι παιζει με αυτο? Αφου ειναι ηδη lag fixed η συσκευη. Εχει παραπανω features μηπως?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ΓΕιά χαρά παίδες μου πήρε 2 μέρες να διαβάσω όλες τις ερωτήσεις και τις απαντήσεις για το galaxy .είμαι ευτυχείς κάτοχός του desire αλλά για το λόγο ότι είμαι ένας υπερβολικός gadgetakias έλεγα να το αλλάξω για το galaxy.από ότι κατάλαβα όμως οι ουσιαστικές διάφορες τους γίνονται αντιληπτές μόνο σε παιχνίδια λόγο του λίγο ανώτερου επεξεργαστή και κάρτας γραφικών.επομένως δεν νομίζω να αξίζει τον κόπο να αλλάξω το κινητό μου από την στιγμή που δεν ασχολούμαι με παιχνίδια.εκτός αυτού η έλειψη φλας με απογοητεύει λίγο όπως επίσης και ότι δεν υπάρχει noise canceling και στα δύο κινητά για πιο αξιοπρεπείς λήψης στα 720ρ.εκεί που θέλω να καταλήξω είναι αν υπάρχει κάτι ουσιαστικό που θα με οδηγούσε σε αυτή την αλλαγή και το έχει εντοπίσει κάποιος,θα ήθελα να με κατατοπισει.ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Εφόσον έχεις ένα πολύ καλό smartphone δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις από τώρα...το σημαντικότερο στο Galaxy S είναι η οθόνη του. Η κάμερά του γράφει καλύτερα σε 720p από το Desire, όπως και οι φωτογραφίες του είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα όσον αφορά το χρώμα. Αν θέλεις να το αλλάξεις, περίμενε για κάτι καινούργιο...δεν θα κερδίσεις κάτι ουσιαστικό...

Link to comment
Share on other sites

οποτε να αναμενω για την αναβαθμιση

οπως το ειπες το εχω κανει κ εγω κ το ιδιο μου ειπαν κ αλλα παιδια me titanium uninstall to swype κ μετα με root explorer το νεο swype απο την /sdcard sto /system/app αλλα δεν το περναει μεσα

και με αλλους 2 explorer τα ιδια , δεν αφηνει να γινει επικολληση το αρχειο αυτο μεσα στο συστημα , δε ξερω τι φταει

 

Λοιπόν, μετά από πολλές προσπάθειες και πολλά επαναφλασαρίσματα, βρήκα τη λύση.

 

Με το root explorer σβήνεις τα ακόλουθα αρχεία (όσα υπάρχουν):

/system/app/Swype.apk

/system/app/Swype.odex

/system/lib/libSwypeCore.so

/data/data/com.swype.android.inputmethod (φάκελος)

 

Κλείνεις και ξανανοίγεις το τηλέφωνο.

 

Κατεβάζεις το ακόλουθο zip:

(http)db.tt/rduJXb

περιέχει το Swype.apk της JP1 και το libSwypecore.so (έχει όλες τις γλώσσες)

 

Συνδέεις το κινητό με usb στον υπολογιστή και κάνεις mount την sdcard.

Τα κάνεις copy/paste στην sdcard

 

Αποσυνδέεις το κινητό από τον υπολογιστή, αφού πρώτα το κάνεις unmount.

Μετά με root explorer τα κάνεις copy/paste

/system/app/Swype.apk

/system/lib/libSwypeCore.so

 

Βγαίνεις από root explorer και ανοίγεις το my files. Πας στην sdcard (λογικά σε βγάζει κατευθείαν εκεί το my files οπότε κάνεις scroll down για να το βρεις) και κάνεις κλικ το Swype.apk. Σου λέει ότι είναι συστήματος κλπ πατάς οκ και βλέπεις ότι σου βγαζει Application installed.

 

Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να έχεις είναι να μην έχεις χώρο στο system/apps και να μην αντιγραφεί ολόκληρο το αρχείο. Η βλακεία είναι ότι θα στο κάνει copy αλλά μόνο όσο χωράει και δε θα σου πει τίποτα. Γι'αυτό τσέκαρε οπωσδήποτε το μέγεθος του Swype.apk που έχεις αντιγράψει στο system/apps ότι είναι ίδιο με το μέγεθος του αρχείου στην sdcard (το βλέπεις στον root explorer κάτω δεξιά από το όνομα του αρχείου).

Αν δεν έχεις χώρο σβήσε κάποια από τα αρχικά apps. Μερικές σελίδες πιο πίσω μπορείς να βρεις λινκ με ποια μπορείς να σβήσεις με ασφάλεια.

 

Ελπίζω να δουλέψει και σε σενα.

 

Aν δε σ'αφήνει να κάνεις καθόλου αντιγραφή το αρχείο, τσέκαρε σε κάθε φάκελο που μπαίνεις με τον root explorer το κουμπάκι επάνω να γράφει Remount as R/O (αυτό σημαίνει ότι είναι mounted ως read/write οπότε και μπορείς να γράψεις/σβήσεις ελεύθερα)

ΥΓ Έχω την JPC

Edited by SubAngel
Don't worry.. Everything is getting nicely out of control !
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρα το MinFreeManager του OCLF. Αν δεν το κλείσεις τρέχει στο παρασκήνιο.

Όμως, εδώ είναι το σημαντικό, αν το κλείσεις και ξαναμπεις σου δείχνει ξετικαρισμενη την επιλογή πχ aggressive και νομίζεις ότι χάνει τις ρυθμίσεις.

Τελικά δεν είναι έτσι.

Βάζοντας ξανά σήμερα το βράδυ το auto killer, όταν άνοιξε, είχε τις ρυθμίσεις του aggressive που είχα επιλέξει στο OCLF :wacko:

Που σημαίνει ότι οι ρυθμίσεις παραμένουν.

Άρα δεν χρειάζεται το auto killer σε όσους έχουν το lag fix.apk

 

Ναι έχεις δίκιο αυτό το είχα παρατηρήσει και εγώ, ότι βάζεις στο fix το έπαιρνε και o auto killer και επίσης ότι δεν είναι τικ όταν ξαναμπείς όντως δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύει...και εγώ τον autokiller τον έχω βγάλει και δουλεύει σαν να τον είχα lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλυσπέρα σε όλους.

Που μπορώ να βρω χάρτες δρόμων που να δουλευουν με gps και οχι μεσω ιντερνετ(προς θεού) Κατι σε στύλ destinator η κατι παρόμοιο

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πως μπαίνει σε download mode αυτό το πράγμα?

Πατάω volume down+το μεσαίο πλήκτρο+το power αλλά δεν μου κάνει τίποτα...

Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξεις κρατώντας τα πατημένα μέχρι να αναβοσβήσει η αρχική οθόνη.

 

και μετά το αφήνω να μπουτάρει κανονικά και ειναι σε download mode?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να μου δωσετε ενα link ωστε να μπορεσω να κατεβασω το ΗTC_IME πληκτρολογιο; Ευχαριστω εκ των προτερων..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

και μετά το αφήνω να μπουτάρει κανονικά και ειναι σε download mode?

Μόλις αναβοσβήσει η οθόνη θα τα αφήσεις και θα μπει μόνο του. Εκτός και αν έχεις από την παρτίδα των τηλεφώνων που δεν έχουν την επιλογή, αλλά η Samsung θα δώσει όπως λέει σύντομα λύση στο ζήτημα...αν είσαι στην περίπτωση αυτή δες το μήνυμα 5514, ο φίλος δεν μπορούσε να μπει σε download mode με τον συνδυασμό των πλήκτρων και παρακολουθεί το θέμα...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβοσβήσει η οθόνη θα τα αφήσεις και θα μπει μόνο του. Εκτός και αν έχεις από την παρτίδα των τηλεφώνων που δεν έχουν την επιλογή, αλλά η Samsung θα δώσει όπως λέει σύντομα λύση στο ζήτημα...

 

Δεν κάνει τίποτα..αναβοσβήνει και μετά μπαίνει στην vodafone screen και μπουτάρει:(

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να περάσω καινούργια rom?

Το πήρα σήμερα και φοράει πάνω την BUJG2 και θέλω να φορέσω την G5

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το στενόχωρο και βάλε το χαρούμενο εικονίδιο...δεν χρειάζεται στενοχώρια για τέτοια πράγματα...το κινητό είναι σούπερ.

 

Τώρα στο θέμα μας, μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με το odin, αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα τα βρεις όλα.

 

Όμως θα σου πρότεινα να μην κάνεις τίποτα μιας και έρχεται το Froyo που μπορεί να σου λύσει και το πρόβλημα με τα πλήκτρα αν συμπεριλάβουν τη λύση εκεί.

 

Μια ερώτηση : γράψε *#272*HHMM# όπου ΗΗΜΜ η ακριβής ώρα που έχει το κινητό σου την στιγμή εκείνη και πες μου τι sales code γράφει πάνω? Μετά βγες χωρίς να πειράξεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το στενόχωρο και βάλε το χαρούμενο εικονίδιο...δεν χρειάζεται στενοχώρια για τέτοια πράγματα...το κινητό είναι σούπερ.

 

Τώρα στο θέμα μας, μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με το odin, αν ανατρέξεις σε προηγούμενες σελίδες θα τα βρεις όλα.

 

Όμως θα σου πρότεινα να μην κάνεις τίποτα μιας και έρχεται το Froyo που μπορεί να σου λύσει και το πρόβλημα με τα πλήκτρα αν συμπεριλάβουν τη λύση εκεί.

 

Μια ερώτηση : γράψε *#272*HHMM# όπου ΗΗΜΜ η ακριβής ώρα που έχει το κινητό σου την στιγμή εκείνη και πες μου τι sales code γράφει πάνω? Μετά βγες χωρίς να πειράξεις κάτι.

 

Δεν μου δίνει την δυνατότητα να γράψω ΗΗΜΜ παρα μόνον αριθμούς....

Υ.Γ:Sorry αλλά ζαλίστηκα λίγο

Λοιπόν μου γράφει VD2

Edited by dimitriossara
Link to comment
Share on other sites

OK. Ακόμη χειρότερο πρόβλημα...

Αφού κατάφερ και πέρασα την JM1 συνεχίζω να μην μπορώ να γράψω ελληνικά!

Την συσκευή την πήρα πριν 1.5 μήνα απ.το play247.gr. Όταν το άνοιξα είχε σαν

default γλώσσα γερμανικά. Αφού άλλαξα τις ρυθμίσεις σε ελληνικά όλα έδειχναν μια χαρά.

Αλλή παρ'οτι είχα ελληνικά μενού κλπ δεν μπορούσα πουθενά να γράψω ελληνικά!

Εννοείται ότι τσέκαρα ΟΛΕΣ τις ρυθμίσεις... στις σχετικές του πληκτρολογίου δεν υπήρχαν ελληνικά αλλά μόνο η επιλογή "ΑΥΤΟΜΑΤΑ"!

Και τώρα, ακόμη και με την JM1 εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα!

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να παίζει;...

 

Ναι, έχεις αγγλικό/γερμανικό τηλέφωνο. Τα συγκεκριμένα τηλέφωνα δεν υποστηρίζουν ελληνικά από μόνα τους, πρέπει να βάλεις έξτρα πληκτρολόγιο και extra Swype (μόνο με root αυτό). Ούτε με επίσημη αναβάθμιση θα σου υποστηρίζουν ελληνικά. Αν θές πληκτρολόγιο βάλε το HTC_IME που είπε ο παραπάνω φίλος, είναι εδω: http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip (κάνεις και τα 2 αρχεία εγκατάσταση). Swype μόνο με root.

 

Για να ρωτήσω και εγώ κάτι που μάλλον ξέρω την απάντηση αλλα ας το ρωτήσω....

Τώρα που βγήκε το νεο upgrade να φανταστω ότι με την αναβάθμιση όλα σβήνονται.....και ενα τιπ που σε εμένα έπιασε το κινητο μου ειναι αγορασμένο απο το γερμανικό amazon και έκανα install με χωρα γερμανία και γλώσσα γερμανικα και μου έλεγε το κανονικο οτι δεν υπάρχει αναβάθμιση για το κινητό σας και όχι το "σπαστικο" αυτη η εκδοση του λογισμικου δεν αναβαθμίζεται ή κάπως έτσι......

Για να κανω backup τα μυνήματά μου χρησιμοποιώ το SMS Backup & Restore και για όσες εφαρμογες εχω κατεβασει χρησιμοποιησα 2 προγραμματα ΑππManager kai to Smart bar που σου επιτρέπει να κανεις backup τα .apk των εφαρμογών.Πως μπορώ να κανω backup όλο το ιστορικο των κλήσεων και των καταχωρήσεων του Facebook?Κυρίως για λόγους στατιστικώς στοιχείων μονο χρήσης του κινητου.

Να υποθέσω μονο με root και την εφαρμογή Titanium κατι?.....

 

Ναι η έκδοση που έχεις τα σβήνει όλα, εκτός αν άλλαξε κάτι στο Kies, γιατί οι πιο καινούριες που κάνανε αναβάθμιση δε χάσανε τίποτα. Όσο για τα φοβερά backup OΛΩΝ των κλήσεων μάλλον το Τιτάνιουμ το κάνει, αν και δεν έχω δοκιμάσει... γιατί να το κάνεις αυτό; Anyway. Nαι, μόνο με ρουτ.

 

Στο Samsung apps εβγαλε εφαρμογη CabSG ''Quick dialing to various taxi companies in Singapore'':rocket:

Οτι να'ναι...

 

Ελα ρε συ γιατί, αν σου'ρθει ας πούμε να πας μια βόλτα στο κέντρο της Σιγκαπούρης και δεν έχεις ταξί; Τί θα κάνεις τότε; Αχάριστε. :p

 

Τώρα, σχετικά με τους sales codes, δεν πολυκαταλαβαίνω τί παίζει μετά τα πειράματά μου. Είχα τον COS και παντού ελληνικά, με υποστήριξη παντού. Έβαλα την KOR και μου γύρισαν όλα στα αγγλικά, όχι auto-apn κλπ, αλλά στο swype μπόρεσα και γύρισα σε ελληνικά πάλι, ως multilingual. Όπως είπα για recovery mode δεν είδα προκοπή και είπα να δοκιμάσω και τον EUR sales code. Ούτε και με αυτό λύθηκε το πρόβλημα, αλλά μου έκανε εντύπωση το ότι είχα πάλι φουλ ελληνικό μενού, cosmote settings, κλπ. Σε κάθε περίπτωση αλλαγής sales code ρυθμίσεις, προγράμματα, επαφές, μηνύματα διαγράφονται.

 

Είχες μενού ελληνικό γιατί το EUR, COS, CYO, AOC, GER, VGR, TGR, είναι όλα Ελληνικά sales codes. Δεν είναι περίεργο. (Ο κάθε λογικός φυσικά θα έλεγε ότι το EUR είναι Ευρωπαϊκό, αλλά θα έπεφτε έξω).

 

Δεν ειναι λογικο... Τι μηνυμα λαθους σου αναφερει?

Eπισης μια ερωτηση: Ειχα βαλει το OCLF απο το market και τωρα μου βγαζει ενα update της εφαρμογης. Τι παιζει με αυτο? Αφου ειναι ηδη lag fixed η συσκευη. Εχει παραπανω features μηπως?

 

Ναι προφανώς, είναι update. Δε θα αλλάξει κάτι για σένα που το έχεις ήδη κάνει, αν σου δίνει τον 1.6.7 έχει έναν ωραίο memory manager μαζί. Κάνε το update, και θα δείς.

New Features

+ Minfree settings (Like autokiller)

+ New help dialog

 

Παιδια ειναι ευκολο να μου δωσετε ενα link ωστε να μπορεσω να κατεβασω το ΗTC_IME πληκτρολογιο; Ευχαριστω εκ των προτερων..

Κοίτα πιό πάνω. Και αυτό πάει σε όλους, υπάρχει πάνω δεξιά "αναζήτηση σ'αυτό το θέμα", δε θα χάσετε τίποτα να δοκιμάσετε... αν βάλεις συγκεκριμένα HTC_IME βγαίνει 200 φορές.

 

Δεν κάνει τίποτα..αναβοσβήνει και μετά μπαίνει στην vodafone screen και μπουτάρει:(

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να περάσω καινούργια rom?

Το πήρα σήμερα και φοράει πάνω την BUJG2 και θέλω να φορέσω την G5

 

Είσαι άτυχος, και έχεις ένα από τα τηλέφωνα στα οποία είναι απενεργοποιημένα τα 3 κουμπιά. Μπορείς να μπεις στο download mode μόνο με adb. Αλλά δε θα το συνιστούσα, γιατί αν γίνει κάτι με το Odin, δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Αλλά μπορείς, αν θες να το διακινδυνέψεις. adb reboot download.

Το VD2 είναι γερμανικό sales code, και το firmware BUJG2 είναι της Vodafone. Πρόσεξε πολύ, γιατί αν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνό σου στη vodafone, δε συνιστάται upgrade με το Odin... αν και γίνεται, είναι απρόβλεπτο.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια παντος σε εμενα που μπαινει κανονικα download mode το sales code ειναι kor μηπως να το δοκιμαζες να το αλλαξεις σε kor ???

 

δεν ξερω αν θα εχει αλλες επιπτωσεις μην σε παρω στο λαιμο μου αν ξερει καποιος αν μπορεις να το αλλαξεις χωρις να σου κανει αλλο προβλημα δεν χανεις κατι να το δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δίνει την δυνατότητα να γράψω ΗΗΜΜ παρα μόνον αριθμούς....

Υ.Γ:Sorry αλλά ζαλίστηκα λίγο

Λοιπόν μου γράφει VD2

 

Στο ΗΗΜΜ βάζεις ώρα και λεπτά, 4 αριθμούς...

 

Ωραία...αν δεν έχεις περάσει πολλά πράγματα στο κινητό και δεν έχεις πρόβλημα να τα ξαναπεράσεις, επιλεξε KOR και δοκίμασε να το ανοίξεις πάλι με το συνδυασμό των τριών πλήκτρων...τα πατάς συνέχεις μέχρι να αναβοσβήσει μια φορά η αρχική οθόνη που γράφει Galaxy S...αν δεν δουλέψει ξαναβάζεις το VD2 που είχες και πριν...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Στο ΗΗΜΜ βάζεις ώρα και λεπτά, 4 αριθμούς...

 

Ωραία...αν δεν έχεις περάσει πολλά πράγματα στο κινητό και δεν έχεις πρόβλημα να τα ξαναπεράσεις, επιλεξε KOR και δοκίμασε να το ανοίξεις πάλι με το συνδυασμό των τριών πλήκτρων...τα πατάς συνέχεις μέχρι να αναβοσβήσει μια φορά η αρχική οθόνη που γράφει Galaxy S...αν δεν δουλέψει ξαναβάζεις το VD2 που είχες και πριν...

 

Δεν μ'αφήνει να κάνω καμία επιλογή...μάλλον είναι κλειδωμένο από vodafone:(

Τι προτείνετε να κάνω?

Να το επιστρέψω πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν σου εμφανίζει καμία επιλογή ή είναι απενεργοποιημένες οι επιλογές και δεν μπορείς να τις μαρκάρεις δεξιά? Μπορείς να ρωτήσεις στη Vodafone...το πήρες με πρόγραμμα ή σκέτη συσκευή?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν σου εμφανίζει καμία επιλογή ή είναι απενεργοποιημένες οι επιλογές και δεν μπορείς να τις μαρκάρεις δεξιά? Μπορείς να ρωτήσεις στη Vodafone...το πήρες με πρόγραμμα ή σκέτη συσκευή?

 

Είναι απενεργοποιημένες όλες οι επιλογές...

Σκέτη συσκευή από το ebw.gr

Δεν γράφουν μέσα στο site ούτε ότι είναι γερμανικό και ούτε ότι είναι vodafone brand.

Εγώ έχω cosmote:lol:

Τι να πώ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...