Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εδω συμβαινει ακριβως το αντιθετο καθε τρεις και λιγο βγαζει αναβαθμισεις επιπλεον ειναι επισημο πως θα παρει αναβαθμιση σε 2.2 το Σεπτεμβρη . Μην συγκρινεις το Ι7500 με το Ι9000 εκατο φορες καλυτερος ο γαλαξιας παρε το και δεν θα το μετανιοσεις τωρα για το επαγγελματικο θα χρειαστει να σου απαντησουν τα παιδια μιας και εγω δεν του κανω επαγγελματικη χρηση

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε μου,οποιος αλλος μπορει ας βοηθησει για λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά 2 απορίες βασικές που έχω . Λόγο ότι είμαι ένας πρώην κάτοχος iphone θα ήθελα να μάθω :

1) Αν υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει sync στα προγράμματα - games κτλ (όπως με το itunes) .

2) Πως αλλάζω όταν γράφω sms η στον πλοηγό , γλώσσα από ελληνικά σε αγγλικά και το αντίστροφο.

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δε μιλάμε για beta από το samsung-firmwares.com, αλλά για επίσημη upgrade μέσω kies... anyway, και beta να είναι που δεν το πιστεύω, πάει μια χαρά. Έχει κι έναν ωραίο task manager καινούριο, μ'αρέσει.

 

Δεν κατάλαβες...για επίσημο update μέσω Kies μιλάω κι εγώ. Στο Ομνια 2 δεν έβαζα custom rom, μόνο επίσημες και μόνο μέσω Kies, και η τελευταία που έβαλα (πριν το πουλήσω) ήταν η προτελευταία beta 6.5.3. Όπως αποδείχτηκε, η τελική 6.5.3 δεν κυκλοφόρησε ποτέ, ενώ μετά από αυτήν βγήκε και η τελευταία ημερολογιακά επίσημη αναβάθμιση που πήρε ποτέ το Ομνια πριν το παρατήσει η Samsung, η οποία κάποιο λένε ότι ήταν...downgrade σε 6.5, και πάλι όχι τελικό build!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 απορίες βασικές που έχω . Λόγο ότι είμαι ένας πρώην κάτοχος iphone θα ήθελα να μάθω :

1) Αν υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει sync στα προγράμματα - games κτλ (όπως με το itunes) .

2) Πως αλλάζω όταν γράφω sms η στον πλοηγό , γλώσσα από ελληνικά σε αγγλικά και το αντίστροφο.

Όχι δεν υπάρχει κάτι τόσο καλό όσο το iTunes. Υπάρχει το kies που για μένα είναι μαλ...kies:) και δουλεύει μόνο με windows pc.

 

Στο swipe για αλλαγή της γλώσσας συρουμε το δαχτυλο μας από το κάτω Αριστερά πληκτρο στο πάνω Αριστερά που γράφει ΕΝ.

 

Θα σε συμβουλευα να βάλεις το πληκτρολόγιο HTC_IME.

Δυο τρεις σελίδες πριν δίνω το που θα το βρεις και οδηγίες εγκατάστασης.

 

 

Δεν κατάλαβες...για επίσημο update μέσω Kies μιλάω κι εγώ. Στο Ομνια 2 δεν έβαζα custom rom, μόνο επίσημες και μόνο μέσω Kies, και η τελευταία που έβαλα (πριν το πουλήσω) ήταν η προτελευταία beta 6.5.3. Όπως αποδείχτηκε, η τελική 6.5.3 δεν κυκλοφόρησε ποτέ, ενώ μετά από αυτήν βγήκε και η τελευταία ημερολογιακά επίσημη αναβάθμιση που πήρε ποτέ το Ομνια πριν το παρατήσει η Samsung, η οποία κάποιο λένε ότι ήταν...downgrade σε 6.5, και πάλι όχι τελικό build!!!

Πάλι καλά. Εμείς στο HD2 δεν πήραμε ποτέ αναβάθμιση επίσημη στα 6.5.3

Η samsung με το galaxy κάνει την τελευταία της προσπάθεια να μπει γερά στα κορυφαία smart phones.

Αν συνεχίσει με την τακτική του παρελθόντος θα παραμείνει οριστικά μακριά απ αυτήν την κατηγορία.

Ηδη μέσα σ αυτό το φόρουμ από τα λίγα άτομα που είμαστε, θα την κάνουμε για HTC με την μια αν δεν σταθεί στο ύψος της.

 

Κάποιος φίλος ρώταγε αν κάνει για επαγγελματική χρήση.

Ναι κάνει όσο και τα αλλά smart phones.

Αργότερα σήμερα το βράδυ η αύριο, θα ανεβασω ένα mini review με τις εντυπώσεις μου από την συσκευή αλλά και κάποιες λύσεις όπως συχρονισμο επαφών ημερολογίου tasks κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες...για επίσημο update μέσω Kies μιλάω κι εγώ. Στο Ομνια 2 δεν έβαζα custom rom, μόνο επίσημες και μόνο μέσω Kies, και η τελευταία που έβαλα (πριν το πουλήσω) ήταν η προτελευταία beta 6.5.3. Όπως αποδείχτηκε, η τελική 6.5.3 δεν κυκλοφόρησε ποτέ, ενώ μετά από αυτήν βγήκε και η τελευταία ημερολογιακά επίσημη αναβάθμιση που πήρε ποτέ το Ομνια πριν το παρατήσει η Samsung, η οποία κάποιο λένε ότι ήταν...downgrade σε 6.5, και πάλι όχι τελικό build!!!

 

Α, υπέροχα. Μήπως όμως έλεγε ότι είναι beta σε σένα. Γιατι αυτή που έβαλα δεν το λέει πουθενά, μάλιστα έχουν ενημερώσει και την Google να ανοίξουν τα protected apps στο market, και γενικά φαίνεται για τελείως επίσημη αναβάθμιση. Τώρα τί να σου πω, αν πρέπει σώνει και καλά να το βγάλουμε beta οκ.

Δεν το αποκλείω, μιας και απ'ότι φαίνεται η Samsung έχει από τα χειρότερα after-sale support, αλλά να ξαναπώ ότι φαίνεται για επίσημο όπως το βλέπω εγώ. Μάλιστα μέσα στα αρχεία του συστήματος (το έχω κάνει root) μιλάει για κανονικό release, όχι για test που λένε οι leaked εκδόσεις.

 

Εσύ βασίζεσαι κάπου και επιμένεις ότι είναι beta? Ή απλά το μαντεύεις από την περασμένη εμπειρία σου με τη samsung?

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Α, υπέροχα. Μήπως όμως έλεγε ότι είναι beta σε σένα. Γιατι αυτή που έβαλα δεν το λέει πουθενά, μάλιστα έχουν ενημερώσει και την Google να ανοίξουν τα protected apps στο market, και γενικά φαίνεται για τελείως επίσημη αναβάθμιση. Τώρα τί να σου πω, αν πρέπει σώνει και καλά να το βγάλουμε beta οκ.

Δεν το αποκλείω, μιας και απ'ότι φαίνεται η Samsung έχει από τα χειρότερα after-sale support, αλλά να ξαναπώ ότι φαίνεται για επίσημο όπως το βλέπω εγώ. Μάλιστα μέσα στα αρχεία του συστήματος (το έχω κάνει root) μιλάει για κανονικό release, όχι για test που λένε οι leaked εκδόσεις.

 

Εσύ βασίζεσαι κάπου και επιμένεις ότι είναι beta? Ή απλά το μαντεύεις από την περασμένη εμπειρία σου με τη samsung?

 

δεν το έχω καν το κινητό (ακόμη), και δεν ισχυρίστηκα ότι είναι beta σίγουρα, απλά απάντησα στο post που έλεγε ότι δεν κυκλοφορούν beta στο Kies, με προσωπική εμπειρία μου από άλλο τηλέφωνο samsung, για το οποίο υπήρξε τουλάχιστον μία. Δηλαδή απλά εξέφρασα επιφυλάξεις, μακάρι να είναι final εννοείται :) Δεν σε παρεξηγώ που μπερδεύτηκες, με τόσα posts έχουμε χάσει τη μπάλα. Το βασίλειό μου για κάποιον που θα συμμαζέψει το thread!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα protected app για να δω εαν το βλεπω στο Market ?

 

Κάποιοι αμερικάνοι λέγανε ότι δε μπορούν π.χ. να δούνε το MLB.com at Bat 2010 ... είναι ένα baseball app. Αν το βλέπεις λογικά είσαι οκ..

 

http://androidandme.com/2010/03/reviews/android-app-review-mlb-com-at-bat-2010/

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κανενα protected app για να δω εαν το βλεπω στο Market ?

 

αν εννοείς paid app, το SetCPU

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπω τα αρχεία του συστήματος σε rooted συσκευή μέσω astro?

Θέλω να βρω τα αποθηκευμένα wallpaper να δω την ανάλυση τους και να προσθέσω κάποια δικά μου γιατί μέσω Συλλογης τα κόβει και μετά το κοματι που χρησιμοποιοει το μεγενθυνει τρομερά αλλιωνοντας το

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπω τα αρχεία του συστήματος σε rooted συσκευή μέσω astro?

Θέλω να βρω τα αποθηκευμένα wallpaper να δω την ανάλυση τους και να προσθέσω κάποια δικά μου γιατί μέσω Συλλογης τα κόβει και μετά το κοματι που χρησιμοποιοει το μεγενθυνει τρομερά αλλιωνοντας το

 

Μέσω astro δεν τα βλέπεις. Βάλε root explorer.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους διαχειριστές, αλλά και τους φίλους για τις απαντήσεις.

 

Μια ερώτηση ακόμα.

 

Γιατί σε ορισμένα sites με videos μου βγάζει πάνω στα videos flash9 και δεν παίζουν? Σε κάποια βέβαια ζητάνε και 10.1 αλλά το ζήτημα είναι γιατί αυτά με το flash9 να μην παίζουν?

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπω τα αρχεία του συστήματος σε rooted συσκευή μέσω astro?

Θέλω να βρω τα αποθηκευμένα wallpaper να δω την ανάλυση τους και να προσθέσω κάποια δικά μου γιατί μέσω Συλλογης τα κόβει και μετά το κοματι που χρησιμοποιοει το μεγενθυνει τρομερά αλλιωνοντας το

 

- Κώστα η ανάλυση είναι 960x800 ... :)

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Samsung officially announces GPS updates for September http://feedproxy.google.com/~r/AndroidNewsGoogleAndroidForums/~3/bk9aMHUPibw/

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Άντε παναγιά μου μπας και δούμε φως!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Άντε παναγιά μου μπας και δούμε φως!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τόσο χάλια είναι το GPS ? Αμα μας ενδιαφέρει το GPS αξίζει το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν βρήκα γραμμένο στο thread:

 

μπορούμε να εμφανίσουμε ειδικό cut/paste/cursor arrows πληκτρολόγιο κρατώντας πατημένο το "123" κουμπί του QWERTY πληκτρολογίου!

 

Δείτε εδώ, έχει και κάποια άλλα tips (ορισμένα δεν δουλεύουν στο Froyo):

 

http://www.talkandroid.com/7386-galaxy-s-tips-and-tricks-works-captivate-vibrant-etc/

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Άντε παναγιά μου μπας και δούμε φως!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Τόσο χάλια είναι το GPS ? Αμα μας ενδιαφέρει το GPS αξίζει το τηλέφωνο?

 

To Gps με την Μ2 & Μ5 firmware δεν εχει κανενα προβλημα.

Σημερα το δοκιμασα σε διαδρομη 66 χλμ μεσα στην Πολη και δεν εχασε ουτε μια φορα το σημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To Gps με την Μ2 & Μ5 firmware δεν εχει κανενα προβλημα.

Σημερα το δοκιμασα σε διαδρομη 66 χλμ μεσα στην Πολη και δεν εχασε ουτε μια φορα το σημα.

 

Με την JP3 το είχες δοκιμάσει σε αντίστοιχες συνθήκες;

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω την αναβαθμηση διαβασα πως αλλα δεν ξερω απο που κατεβασω το odin και το 512.pit μηπως μπορειτε να με βοηθησετε

 

http://samsung-firmware.webs.com/samsungi9000.htm

Θα τα βρεις όλα εδώ μέχρι και οδηγίες στα Ελληνικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To Gps με την Μ2 & Μ5 firmware δεν εχει κανενα προβλημα.

Σημερα το δοκιμασα σε διαδρομη 66 χλμ μεσα στην Πολη και δεν εχασε ουτε μια φορα το σημα.

 

Μετά από πειράματα που έκανα με το ndrive κατέληξα στο συμπέρασμα ότι σε ανοιχτούς χώρους το gps δουλεύει μία χαρά το πρόβλημα μου ξεκινάει σε κλειστούς χώρους η σε σημεία με πολλά οικοδομικά τετράγωνα..έχω ακόμα τo G5...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα σημερα μιας και εχω χρονο και δεν βαριεμαι :lol: να περασω την τελευταια αναβαθμιση της Σαμμυ αλλα και να εγκαταστησω για πρωτη φορα το Κιες .

 

Το εγκατεστησα λοιπον και παω να συνδεσω το κινητο με το προγραμμα ενω το κινητο μου λεει οτι συνδεθηκε το προγραμμα μου λεει συνδεση συσκευης παρακαλω περιμενετε καμια ιδεα ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα σημερα μιας και εχω χρονο και δεν βαριεμαι :lol: να περασω την τελευταια αναβαθμιση της Σαμμυ αλλα και να εγκαταστησω για πρωτη φορα το Κιες .

 

Το εγκατεστησα λοιπον και παω να συνδεσω το κινητο με το προγραμμα ενω το κινητο μου λεει οτι συνδεθηκε το προγραμμα μου λεει συνδεση συσκευης παρακαλω περιμενετε καμια ιδεα ?

 

Κλείσε και ξανάνοιξε το pc κάνε το ίδιο και με το κινητό

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...