Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα και εγω την m5 απο το πρωι και μεχρι τωρα δεν μου εχει παρουσιασει τιποτα κακο.δεν εχω βρει καποιο bug και δουλευει σφαιρα!! θα δοκιμασω και τον συνδυασμο JM5+SamSet1.9d+OneClickLagFix2.3 που λεει στο xda να δουμε ποσο ποιο καλα ακομα θα παει!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, επειδή από όλες αυτές τις σελίδες δεν βγαίνει άκρη και πολλές φορές διαφορετικοί άνθρωποι ρωτάνε τα ίδια πράγματα και παίρνουν διαφορετικές απαντήσεις. Υπάρχει κανένας επίσημος ή μη αναλυτικός οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγη βοηθεια με τον root explorer.Στο market δεν τον βρισκω και οταν παω να τον εγκαταστησω μεσω barcode μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του αντικειμενου.Τι κανω λαθος;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Με ποια μεθοδο κανετε root την JM5?

Δοκιμασα με δυο τροπους και δεν περνα το root.

 

 

Μετά από πειράματα που έκανα με το ndrive κατέληξα στο συμπέρασμα ότι σε ανοιχτούς χώρους το gps δουλεύει μία χαρά το πρόβλημα μου ξεκινάει σε κλειστούς χώρους η σε σημεία με πολλά οικοδομικά τετράγωνα..έχω ακόμα τo G5...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Tony αφου εχεις προβλημα γιατι δεν δοκιμαζεις με την JM2?

Θα σου μετα που θα βρεις και ενα ακομα πληγο και θα εισαι μια χαρα.;)

 

Παιδια λιγη βοηθεια με τον root explorer.Στο market δεν τον βρισκω και οταν παω να τον εγκαταστησω μεσω barcode μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του αντικειμενου.Τι κανω λαθος;

 

Δεν επιτρεπεται να το γραψουμε στο foroum. Εχεις ΠΜ

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με ποια μεθοδο κανετε root την JM5?

Δοκιμασα με δυο τροπους και δεν περνα το root.

 

 

 

Tony αφου εχεις προβλημα γιατι δεν δοκιμαζεις με την JM2?

Θα σου μετα που θα βρεις και ενα ακομα πληγο και θα εισαι μια χαρα.;)

 

 

 

Δεν επιτρεπεται να το γραψουμε στο foroum. Εχεις ΠΜ

 

Ναι μάλλον ήρθε o καιρός να αλλάξω λογισμικό, είμαι όμως ακόμα σε διακοπές, όταν γυρίσω με το καλό από βδομάδα λέω να το παλέψω!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Δεν επιτρεπεται να το γραψουμε στο foroum. Εχεις ΠΜ

 

 

Τι δεν επιτρεπεται;

 

Γιατι τι φταιει και δεν μπορει να τον βρει; :confused:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τωρα συνηδητοποιω οτι στα μηνυματα στην αρχη ειχε κανονικα εισερχομενα εξερχομενα σταλμενα αναφορες κτλ.τωρα ολα αυτα εχουν γινει απλα συνομιλιες....πως μπορω να τα εμφανισω ξανα?μηπως πειραξα τιποτα??καμια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

παιδία , μάλλον σε κανα μήνα το κινητάκι θα το αγοράσει ένα φιλαράκι :):cool: και θα θελα να μου πείτε τα θετικά και τα αρνητικού του!:) επίσης έχει κάποιες ερωτήσεις :

1η απορία: κάπου διάβασε στο internet ότι το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS και δεν έχει καλό σήμα έως καθόλου ! και ρωτάει άν είναι πρόβλημα hardware ή μήπως με το andoid 2.2 froyo ή με κάποιο update διορθωθεί?

2η απορία :κάπου διάβασε ότι στη πίσω μεριά του κινητού , εκεί που είναι σαν πιγουνάκι , εκεί που έχει δηλαδη την κεραία (στο σημείο που το κρατάς με το χέρι) αν το ακουμπήσεις χάνει το σήμα (αλά iphone).ισχύει κάτι τέτοιο?????

3η απορία :κάπου διάβασε ότι τα 3 πλήκτρα που έχει η συσκευή (τα κανονικά , όχι τα αφής) δεν λειτουργούν καλά. ισχύει αυτό???

 

ευχαριστώ πολύ:)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

το 2,και 3 δεν ισχυουν εκτος και αν μιλαμε για χαλασμενη συσκευη η εχει φαει τουμπες

το 1ο εχει απαντηθει κανα 100 ρι φορες σε αυτο το τοπικ οπως και οι λυσεις του

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Όταν χρησιμοποιούμε το One Click Unroot, μετά παραμένει το Superuser Permission ή σβήνεται?

Σε εμένα παραμένει και λέω μήπως δεν γίνεται κανονικά το unroot...

Δοκιμάζω στο Terminal Emulator να γράψω sd και μετά cd /data/app-private και βγάζει κανονικά σε $ prompt ενώ το έχω κάνει unroot υποτίθεται...Τα φώτα σας...

 

Τι άλλος τρόπος υπάρχει για να δούμε αν έχει γίνει Root ή όχι?

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται εγκατεστησα το ΚΙΕΣ και παω να κανω αναβαθμιση και μου λεει δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης :wacko: εχω την jf5

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

παιδία , μάλλον σε κανα μήνα το κινητάκι θα το αγοράσει ένα φιλαράκι :):cool: και θα θελα να μου πείτε τα θετικά και τα αρνητικού του!:) επίσης έχει κάποιες ερωτήσεις :

1η απορία: κάπου διάβασε στο internet ότι το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS και δεν έχει καλό σήμα έως καθόλου ! και ρωτάει άν είναι πρόβλημα hardware ή μήπως με το andoid 2.2 froyo ή με κάποιο update διορθωθεί?

2η απορία :κάπου διάβασε ότι στη πίσω μεριά του κινητού , εκεί που είναι σαν πιγουνάκι , εκεί που έχει δηλαδη την κεραία (στο σημείο που το κρατάς με το χέρι) αν το ακουμπήσεις χάνει το σήμα (αλά iphone).ισχύει κάτι τέτοιο?????

3η απορία :κάπου διάβασε ότι τα 3 πλήκτρα που έχει η συσκευή (τα κανονικά , όχι τα αφής) δεν λειτουργούν καλά. ισχύει αυτό???

 

ευχαριστώ πολύ:)

 

Το θεμα του GPS εχει λυθει στα τελευταια beta updates του λειτουργικου.

Το ιδιο θα ισχυσει και στο froyo.

 

Τιποτα απο τα αλλα δυο που ρωτας δεν ισχυει.

Το 3G σημα οταν ειναι ασθενες, μπορει να πεσει καποιες γραμμες, αλλα δεν χανεται.

Αυτο συμβαινει σε ολα τα τηλεφωνα.

Οταν ειναι σε συνδεση EDGE η GPRS δεν καταλαβαινει τιποτα.

 

Ακομα και στο iphone4 ολος αυτος ο ντορος αποσκοπουσε αλλου. Το προβλημα δεν ηταν τοσο εντονο οσο το παρουσιαζαν καποιοι blogers.

 

Τα πληκτρα αφης το μοναδικο μειονεκτημα που εχουν, ειναι οτι φωτιζονται οταν πατιουνται με αποτελεσμα σε σκοτεινους χωρους πχ κινηματογραφο να μην τα βλεπεις αλλα τα βρισκεις αφου οπου να πατησεις με το δαχτυλο, δεξια αριστερα απο το κεντρικο πληκτρο θα αναψουν.

Η συσκευη ειναι πολυ καλη.

Αν ειχε πραγματικο μεταλλο γυρω απο την οθονη και ενα αλουμινενιο πισω καπακι, ολοι θα μιλαγαν γι αυτο.

Αλλα κι ετσι οπως ειναι ολα τα επισημα reviews λενε τα καλυτερα.

 

Ερώτηση :

 

Όταν χρησιμοποιούμε το On Click Unroot, μετά παραμένει το Superuser Permission ή σβήνεται?

Σε εμένα παραμένει και λέω μήπως δεν γίνεται κανονικά το unroot...

Δοκιμάζω στο Terminal Emulator να γράψω sd και μετά cd /data/app-private και βγάζει κανονικά σε $ prompt ενώ το έχω κάνει unroot υποτίθεται...Τα φώτα σας...

 

Τι άλλος τρόπος υπάρχει για να δούμε αν έχει γίνει Root ή όχι?

 

μην το πειραζεις χρειαζεται σε καθε νεα εφαρμογη που προοριζεται για rooted συσκευες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα ρωτήσει και σε προηγούμενο post αλλά χάθηκε αναμεσα στις roms :p.

 

Γνωρίζει κανεις ποτε θα το φέρει vodafone-plaisio?

Link to comment
Share on other sites

παιδία , μάλλον σε κανα μήνα το κινητάκι θα το αγοράσει ένα φιλαράκι :):cool: και θα θελα να μου πείτε τα θετικά και τα αρνητικού του!:) επίσης έχει κάποιες ερωτήσεις :

1η απορία: κάπου διάβασε στο internet ότι το κινητό έχει κάποιο πρόβλημα με το GPS και δεν έχει καλό σήμα έως καθόλου ! και ρωτάει άν είναι πρόβλημα hardware ή μήπως με το andoid 2.2 froyo ή με κάποιο update διορθωθεί?

2η απορία :κάπου διάβασε ότι στη πίσω μεριά του κινητού , εκεί που είναι σαν πιγουνάκι , εκεί που έχει δηλαδη την κεραία (στο σημείο που το κρατάς με το χέρι) αν το ακουμπήσεις χάνει το σήμα (αλά iphone).ισχύει κάτι τέτοιο?????

3η απορία :κάπου διάβασε ότι τα 3 πλήκτρα που έχει η συσκευή (τα κανονικά , όχι τα αφής) δεν λειτουργούν καλά. ισχύει αυτό???

 

ευχαριστώ πολύ:)

Κι ομως, εμενα το 2ο συμβαινει. Πιανω το κινητο με το δεξι χερι με το μικρο δαχτυλο να καλυπτει ολο το εξογκωμα της κεραιας και αυτοματα μεσα σε 2-3" χανει 2 μπαρες σηματος. Το αφηνω και επανερχεται. Το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση. Μεχρι και βιντεακι ψηνομαι να κανω...

Κι ομως, εμενα το 2ο μου συμβαινει. Πιανω την συσκευη με το δεξι χερι και το μικρο μου δαχτυλο να καλυπτει ολο το πισω εξογκωμα της κεραιας, και σε 2-3 sec το σημα χανει 2 μπαρες. Το αφηνω και επανερχεται. Σημειωτεον η συσκευη δεν εχει πεσει ποτε, ειναι αθικτη κτλ. Ψηνομαι μεχρι και βιντεακι να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, εμενα το 2ο συμβαινει. Πιανω το κινητο με το δεξι χερι με το μικρο δαχτυλο να καλυπτει ολο το εξογκωμα της κεραιας και αυτοματα μεσα σε 2-3" χανει 2 μπαρες σηματος. Το αφηνω και επανερχεται. Το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση. Μεχρι και βιντεακι ψηνομαι να κανω...

Κι ομως, εμενα το 2ο μου συμβαινει. Πιανω την συσκευη με το δεξι χερι και το μικρο μου δαχτυλο να καλυπτει ολο το πισω εξογκωμα της κεραιας, και σε 2-3 sec το σημα χανει 2 μπαρες. Το αφηνω και επανερχεται. Σημειωτεον η συσκευη δεν εχει πεσει ποτε, ειναι αθικτη κτλ. Ψηνομαι μεχρι και βιντεακι να κανω...

 

Αν προσεξες αυτο γραφω οτι συμβαινει αλλα ειναι φυσιολογικο οταν εχουμε 3g σημα που συνηθως ειναι αδυνατο σε σχεση με το GSM.

Ομως στο Galaxy δεν εχουμε επιπτωσεις δηλαδη να χανονται κλησεις κλπ

Το χειροτερο που μπορει να συμβει ειναι να πεσει η ταχυτητα στην ροη των δεδομενων αν εισαι στο ιντερνετ και μονο αν χαθει ολοκληρωτικα το 3G. Πραγμα που συμβαινει οταν εχουμε μια γραμμη απο την αρχη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει περασμενο το firmware JM5 και θελει να κανει root, o samjet απο τους xda developers μολις ανεβασε το SamSet 1.9e |FIXED KERNEL A2SD FIXLAG| . Το δοκιμασα και δουλευει πολυ καλα λυνωντας πολλα προβληματα που εχω διαβασει στα προηγουμενα post. Πιστευω JM5 και SamSet 1.9e, απο τους καλυτερους συνδιασμους που μπορουμε να εχουμε στο τηλ μας μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , όταν στέλνω SMS φτάνει με ??????????? . Τι μπορεί να φταίει ? :wacko:
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν προσεξες αυτο γραφω οτι συμβαινει αλλα ειναι φυσιολογικο οταν εχουμε 3g σημα που συνηθως ειναι αδυνατο σε σχεση με το GSM.

Ομως στο Galaxy δεν εχουμε επιπτωσεις δηλαδη να χανονται κλησεις κλπ

Το χειροτερο που μπορει να συμβει ειναι να πεσει η ταχυτητα στην ροη των δεδομενων αν εισαι στο ιντερνετ και μονο αν χαθει ολοκληρωτικα το 3G. Πραγμα που συμβαινει οταν εχουμε μια γραμμη απο την αρχη.

 

Οταν εχουμε ομως 2G σημα οπως εγω που το εχω συνεχεια στο 2G? Θεωρειται και παλι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , όταν στέλνω SMS φτάνει με ??????????? . Τι μπορεί να φταίει ? :wacko:

 

Από παλαιότερο ποστ:

 

Δοκίμασε να πας στα Settings του Messaging και στο Input Mode διάλεξε Automatic
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε ομως 2G σημα οπως εγω που το εχω συνεχεια στο 2G? Θεωρειται και παλι φυσιολογικο?

 

Καθόλου φυσιολογικό.

Εγώ σε οποία περιοχή και αν το έχω δοκιμάσει στο 2g δεν πέφτει ούτε μια γραμουλα όπως και να το κρατησω.

Είσαι με τo official firmware?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...