Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, πήρα το galaxy από το amazon.de. Η έκδοση firmware που είχε, την οποία δεν θυμάμαι, δεν είχε ελληνικό πληκτρολόγιο και swype οπότε, διαβάζοντας το forum, αναβάθμισα στην JFB. Όλα καλά, πληκτρολόγιο και swype. Το έβαλα όμως τώρα στο kies για να δω αν έχει βγει επίσημο update και μου βγάζει το εξής μήνυμα: PDA:JFB/PHONE:JF5. Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της συσκευής. Μήπως λόγω του flashαρίσματος που έκανα δεν θα μπορέσω να κατεβάσω το froyo μέσω του kies; Αν όχι, πως θα μπορέσω να κατεβάσω το froyo από τη στιγμή που το galaxy δεν κάνει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ;

 

 

 

Γιατι δεν θα γινει ΚΑΙ μεσω ΟΤΑ η αναβαθμιση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, πήρα το galaxy από το amazon.de. Η έκδοση firmware που είχε, την οποία δεν θυμάμαι, δεν είχε ελληνικό πληκτρολόγιο και swype οπότε, διαβάζοντας το forum, αναβάθμισα στην JFB. Όλα καλά, πληκτρολόγιο και swype. Το έβαλα όμως τώρα στο kies για να δω αν έχει βγει επίσημο update και μου βγάζει το εξής μήνυμα: PDA:JFB/PHONE:JF5. Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της συσκευής. Μήπως λόγω του flashαρίσματος που έκανα δεν θα μπορέσω να κατεβάσω το froyo μέσω του kies; Αν όχι, πως θα μπορέσω να κατεβάσω το froyo από τη στιγμή που το galaxy δεν κάνει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ;

 

Δε θα μπορέσεις μέσω Kies, όχι. Αλλά σίγουρα θα βγεί σε αρχείο, και θα μπορέσεις να την κάνεις μέσω odin όπως έβαλες κι αυτή που έβαλες τώρα. Α, ξέχασα να πω, δυστυχώς η αγγλική JM1 εξακολουθεί να μην έχει ελληνικό swype. Αναγκάστηκα να το προσθέσω μόνος μου.

 

Ευχαριστουμε για την ενημερωση. Τελικα μετραει μονο η χωρα για το KIES ; Εγω εχω την XXJM1 - αλλα τα CSC και modem είναι διαφορετικα... :(

 

Είσαι σίγουρος; Νομίζω έχεις την XWJM1.

 

Γιατι δεν θα γινει ΚΑΙ μεσω ΟΤΑ η αναβαθμιση;

 

Όχι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, βγήκε επίσημο upgrade από τη Samsung μέσω Kies, που μόνο beta δε μπορεί να θεωρηθεί. Οπότε η λίστα παραπάνω λέει ό,τι να'ναι.

 

Οκ φίλε μου, αν βρεις κάτι πιο σχετικό ενημέρωσε μας σε παρακαλώ! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο Ελλαδα [Γερμανο]με gf5 και μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η ενημερωση ξερει κανεις γιατι. Δεν θα επρεπε να λεει οτι εχω την τελευταια Edited by wado32
Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο Ελλαδα [Γερμανο]με gf5 και μου βγαζει οτι δεν ειναι δυνατη η ενημερωση ξερει κανεις γιατι

 

Παιδιά διαβάζετε λίγο και τις προηγούμενες σελίδες. Έχουν απαντηθεί όλα αυτά.

Και το για ποιο λόγο δεν μπορεί να γίνει η αναβάθμιση αλλά και πως θα κάνουν αναβάθμιση μέσω kies οσοι έχουν φλασαρεις κάποια beta έκδοση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζετε λίγο και τις προηγούμενες σελίδες. Έχουν απαντηθεί όλα αυτά.

Και το για ποιο λόγο δεν μπορεί να γίνει η αναβάθμιση αλλά και πως θα κάνουν αναβάθμιση μέσω kies οσοι έχουν φλασαρεις κάποια beta έκδοση.

 

 

 

ΑΛλο ομως "δεν υπαρχει αναβαθμιση" και αλλο "δεν γινεται αναβαθμιση"

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει η froyo γι αυτο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει η froyo γι αυτο το κινητο?

 

Ναι παίζει. Επίσημα τέλος Σεπτέμβρη. Ανεπίσημα υπάρχει ήδη.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίζει. Επίσημα τέλος Σεπτέμβρη. Ανεπίσημα υπάρχει ήδη.

 

Για να καταλάβω έβαλες το Μ1 από το αγγλικό kies σωστά; Εδώ όμως στην Ελλάδα δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση μέσω kies σωστά;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, βγήκε επίσημο upgrade από τη Samsung μέσω Kies, που μόνο beta δε μπορεί να θεωρηθεί. Οπότε η λίστα παραπάνω λέει ό,τι να'ναι.

 

- Κοιτατε εδω τι λενε ... :X .... κατι για "beta" μεσω kies; .....

 

---- UK I9000 official firmware upgrade ----

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Και η δουλειά θα συνεχίζεται μέχρι κάποιος να φιλοτιμηθεί να κάνει sticky όλες τις απαντήσεις στα συνήθη ερωτήματα κάθε κατόχου του κινητού.

Το κόβω να φτάσει και τις 1000 σελίδες με το ρυθμό αυτό.Συνεχίστε.Καλά το πάτε

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά κάποιος mod αν μπορεί ας το οργανώσει λίγο το πράγμα εδώ γιατι λόγω διακοπών δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα posts και τώρα που μπαίνω μνα διαβάσω δεν υπάρχει αρχή και τέλος! Τουλάχιστον τα συνήθη ερωτήματα και απαντήσεις ας μαζευτούν κάπου!

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω έβαλες το Μ1 από το αγγλικό kies σωστά; Εδώ όμως στην Ελλάδα δεν υπάρχει επίσημη αναβάθμιση μέσω kies σωστά;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Σωστότατα.

 

- Κοιτατε εδω τι λενε ... :X .... κατι για "beta" μεσω kies; .....

 

---- UK I9000 official firmware upgrade ----

 

Καμία σχέση. Για το ίδιο που έβαλα εγώ λένε. Δεν είναι beta, πώς μπορεί να είναι beta επίσημο...:blink:

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με froyo να μου πει(δεν μου εχει ερθει ακομα η 16gb καρτα μνημης) πως να κανω εγκατασταση των εφαρμοφων στην βασικη μνημη?? με την original ρομ δεν ειχα τετοιο προβλημα,με την froyo xxjp3 θελει οποσδηποτε καρτα??

 

ευχαριστω εκ των προτερων τους εμπειρους!!

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Για το ίδιο που έβαλα εγώ λένε. Δεν είναι beta, πώς μπορεί να είναι beta επίσημο...:blink:

 

Μια χαρά μπορεί. Ειδικά η Samsung, για το Ομνια 2 έχει βγάλει 2-3 beta εκδόσεις των WinMo 6.5.3 (και ακόμη πόσες 6.5 πριν από εκείνες) και η επίσημη δεν βγήκε ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με froyo να μου πει(δεν μου εχει ερθει ακομα η 16gb καρτα μνημης) πως να κανω εγκατασταση των εφαρμοφων στην βασικη μνημη?? με την original ρομ δεν ειχα τετοιο προβλημα,με την froyo xxjp3 θελει οποσδηποτε καρτα??

 

ευχαριστω εκ των προτερων τους εμπειρους!!

 

- Δεν θελει καρτα. Εγκατεστησε κανονικα τις εφαρμογες σου οπως και πρωτα. Οταν θα βγει επισημα η 2.2 ,θα υποστηριζει και αυτο το χρηστικο.

- Δεν σημαινει πως μονο στην εξωτερικη καρτα μνημης θα μπορεις να εγκαθιστας τις εφαρμογες ,αλλα πως θα μπορεις κι εκει.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Δεν θελει καρτα. Εγκατεστησε κανονικα τις εφαρμογες σου οπως και πρωτα. Οταν θα βγει επισημα η 2.2 ,θα υποστηριζει και αυτο το χρηστικο.

- Δεν σημαινει πως μονο στην εξωτερικη καρτα μνημης θα μπορεις να εγκαθιστας τις εφαρμογες ,αλλα πως θα μπορεις κι εκει.

 

εχω δοκιμασει τα παντα...εβαλα και sd των 2gb και αφου εκτελεσω το apk και φτανω στο σημειο που ειναι να κατεβασει δεδομενα μου λεει AN SD CARD WITH AT LEAST 0 MB FREE IS REQUIRED IN ORDER TO DOWNLOAD THE NEW CONTENT.ξαναπερασα την rom με το odin εκανα και ενα factory reset αλλα παλι τα ιδια....και δεν θελω να ξαναγυρισω στην μαμα rom...:(

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορεί. Ειδικά η Samsung, για το Ομνια 2 έχει βγάλει 2-3 beta εκδόσεις των WinMo 6.5.3 (και ακόμη πόσες 6.5 πριν από εκείνες) και η επίσημη δεν βγήκε ποτέ!

 

Ναι, αλλά δε μιλάμε για beta από το samsung-firmwares.com, αλλά για επίσημη upgrade μέσω kies... anyway, και beta να είναι που δεν το πιστεύω, πάει μια χαρά. Έχει κι έναν ωραίο task manager καινούριο, μ'αρέσει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

σε κατάστημα του κέντρου σήμερα μου το έδινε 450 ευρώ. Ελληνικό μου είπε και δώρο τους χάρτες. Από ότι κατάλαβα υπάρχει μεγάλη ζήτηση για το κινητό :)
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κατάστημα??? Πάρα πολύ καλή τιμή!

 

 

H Froyo JP3 δουλεύει υπέροχα και έχω βρει ως τώρα μόνο 1-2 bugs που δεν επηρεάζουν όσα εγώ κάνω.

Και από μπαταρία καλά πάμε για δεύτερη φόρτιση. Κλείνω 24ωρο σε λίγες ώρες και είμαι ακόμη στο 40% παρόλο που το ξεζούμισα στη δουλειά όσο και τις τελευταίες 8 ώρες στο σπίτι!

Edited by skritikos
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

σε κατάστημα του κέντρου σήμερα μου το έδινε 450 ευρώ. Ελληνικό μου είπε και δώρο τους χάρτες. Από ότι κατάλαβα υπάρχει μεγάλη ζήτηση για το κινητό :)

 

Καλημέρα! Για πες μας κατάστημα... (link ή pm αν θεωρείται "διαφήμιση" & δεν επιτρέπεται...)

Ευχαριστώ!

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,γιατι ειναι πολλες οι σελιδες εδω και δεν βγαζω ακρη..το κινητο αυτο αξιζει για επαγγελματικη χρηση η οχι??ρωτω γιατι εχω ηδη το galaxy i-7500 το οποιο εχω μετανιωσει που το πηρα γιατι η ΦΙΛΗ ΜΑΣ SAMSUNG μας εκανε να σιχαθουμε την συγκεκριμενη μαρκα απο την ανυπαρξια υποστηριξης!!!!!!μας εκανε να το αγορασουμε με τις υποσχεσεις για αναβαθμιση σε 2.1 και μας ειπε...αντε γεια σας κοροιδα!!!!μας αφησε ουσιαστικα με την 1.5,η οποια ειναι για κλωτσιες,και -εφτυσε-καποιες αναβαθμισεις σε 1.6 (ποτε δεν τις εδωσε επισημα) με τα χιλια μυρια bugs οι οποιες ειναι ουσιαστικα αχρηστες!!!απο λιγες σελιδες που διαβασα παραπανω μου φαινεται οτι επαναλαμβανεται κι εδω το ιδιο σκηνικο η..ειναι ιδεα μου???
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω συμβαινει ακριβως το αντιθετο καθε τρεις και λιγο βγαζει αναβαθμισεις επιπλεον ειναι επισημο πως θα παρει αναβαθμιση σε 2.2 το Σεπτεμβρη . Μην συγκρινεις το Ι7500 με το Ι9000 εκατο φορες καλυτερος ο γαλαξιας παρε το και δεν θα το μετανιοσεις τωρα για το επαγγελματικο θα χρειαστει να σου απαντησουν τα παιδια μιας και εγω δεν του κανω επαγγελματικη χρηση

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...