Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xxjm1 που υπάρχει; δεν την βρίσκω.

Τελικά μόνο μία είναι επίσημη; οποίος το έχει πάρει από ελλάδα τι έκδοση είχε; μπορεί να μας πει;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

απο [germano]I9000XXJF5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Xxjm1 που υπάρχει; δεν την βρίσκω.

Τελικά μόνο μία είναι επίσημη; οποίος το έχει πάρει από ελλάδα τι έκδοση είχε; μπορεί να μας πει;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αγορά από Ελλάδα (Γερμανός): JF5

Γεια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Xxjm1 που υπάρχει; δεν την βρίσκω.

Τελικά μόνο μία είναι επίσημη; οποίος το έχει πάρει από ελλάδα τι έκδοση είχε; μπορεί να μας πει;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

- Δεν υπαρχει στα γνωστα μερη .... οπως λεει παραπανω ο φιλος απο Λονδινο ,εχει βγει στο kies η XXJM1 .... αλλα οπως αναφερουν απο πανω ,του Γερμανου εχει προεγκατεστημενη την XXJF5 , που δεν ειναι καινουρια ,κυκλοφορει κι αυτη απο τον Ιουνιο, ομως παρ'αυτα ενω ειχα την JF3 (επισημη) ,το kies δεν εδινε καμια αναβαθμηση , .... οποτε μηπως οι διάφορες εκδοσεις του Ιουνιου (F) ,ειναι παραλλαγες της ιδιας βασης ,αλλα για διαφορετικες περιοχες;;;; !! :confused: ... κι ετσι δεν εμφανιζει το kies αναβαθμιση;;; ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

-- Tweeter said --

 

- ...... @joint_posterior Samsung removed every 2.2 firmwares from his servers... problem is a big leak there ;) We hope to get soon new...

about 14 hours ago via web in reply to joint_posterior

 

- ...... @rhcp011235 Samsung keeps the 2.2 roms secret :) Thats a normal way. We hope to get end of August :)

about 13 hours ago via web in reply to rhcp011235

 

 

 

- Και μενα αγγλικο ειναι ... με την JP3 μου γραφει και μενα το ιδιο. ... πιστευω πως δεν θα μπορεσουμε να αναβαθμισουμε ,εχοντας beta firmwares :mad: ,αλλα οπως γραφει και ο Κωστας παραπανω ,περνόντας το επισημο; XXJF3 ,παλι δεν του βγαινει αναβαθμιση ;!! ... περιεργο ,αν αναλογιστουμε την μαρτυρια του "τυχερακια" ,οτι κυκλοφορει επισημη XXJM1 ( και οχι XWJM1 :shifty: ) .... μας βλεπω παλι "παραπλευρα" να αναβαθμιζουμε :( ... το περιεργο ειναι ,αφου εχουμε αγγλικο imei ,πώς δεν το βλεπει το ρημαδι ; ... Κωστα το δικο σου τι προελευσης ειναι; ...

Εγώ το αγορασα από το 247 eshop και είχε Γερμανικα περασμένα μόλις το άνοιξα.

Δεν ξέρω αλλά αν δεν κάνω λάθος το xx σημαίνει Ευρώπη και μάλιστα κάποιες συγκεκριμένες χώρες συμπεριλαμβανομένων Αγγλίας και Γερμανίας.

 

Βάζοντας την JF3 το τηλέφωνο μου έγινε όπως όταν το πήρα. Το συνεδεσα μέσω kies πατησα αναβάθμιση και μου είπε ότι έχω το τελευταίο διαθέσιμο.

Και έχω επιλέξει από την αρχή στο kies, UK.

 

Δεν ξέρω ο tiherakias θα πρέπει να μας δώσει περισσότερες λεπτομεριες. Πχ αν υπάρχει κάποια είδηση στα blogs που να αναφέρει αναβάθμιση κλπ.

 

Λογικά όταν δωθούν τα froyo, εφόσον περάσετε την ρομ που είχε όταν το αγορασατε θα κάνει την αναβάθμιση.

Τώρα μ αυτά τα beta που έχουμε, δεν τα αναγνωρίζει και κατα συνέπεια δίνει μυνημα ότι δεν αναβαθμιζονται.

 

Τέλος πάντων ας αφήσουμε τις αναβαθμίσει και ας δουλέψουμε το τηλέφωνο. Ας κάνουμε αυτά για τα οποία το αγορασαμε.

Έχουμε κολλήσει στις εκδόσεις του λειτουργικού και δεν κοιτάμε τίποτα άλλο.

 

Προσωπικά ενώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με την συσκευή, δεν μπορώ να πω το ίδιο για το λειτουργικό.

Δουλεύω ταυτόχρονα όπως βλέπετε στην υπογραφή μου και τα 3 λειτουργικά και μπορώ να έχω άποψη.

 

Περιμένω τα froyo σε τελική μορφή για να βγάλω τα συμπεράσματα μου.

Προς το παρών, τα android έχουν ελειψεις και ατέλειες.

 

Για παράδειγμα όσο κι αν λέμε δεν χρειαζετε να κλείνουμε εφαρμογές το σύστημα φροντίζει γι αυτό κλπ, δεν μ έχει πείσει ακόμα ότι μπορεί να το κάνει και η απόδοση της συσκευής να παραμένει στα ίδια επίπεδα είτε τρέχουν 5 είτε 15 εφαρμογές.

Εγώ βλέπω πτώση στις επιδόσεις.

Αντίθετα στο ios αλλά και σ αυτά το παλαιολυθικα windows 6.5.5 ακόμα και με 10 εφαρμογές στο παρασκήνιο δεν καταλαβαίνεις ότι τρέχουν.

Αν διαβάσετε τις οδηγίες της official εφαρμογής "διαχείριση εφαρμογών", θα δείτε ότι προτρέπει στο να κλείνουμε εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούμε.

 

Επίσης αυτό το σύστημα με το market είναι απαράδεκτο. Δεν βλέπουν τι κάνει η apple για να μάθουν?

Τι θα πει δεν είναι διαθέσιμες οι εμπορικές εφαρμογές σε όλες τις χώρες και σε όλες τις συσκευές.

 

Ένα άλλο που λείπει είναι μια ενιαία πλατφόρμα συνδεσης με υπολογιστη για ολες τις συσκευες android, που θα σου δίνει την δυνατότητα να κρατάς ολικο backup και ανα πάσα στιγμή να μπορείς να το επαναφερεις για οποιονδήποτε λόγο.

 

Φυσικά δεν παραγνωριζω την ανωτερότητα του λειτουργικού έναντι των άλλων σε ορισμένους πολύ ενδιαφέροντες τομείς όπως το browsing, την εκπληκτική απόδοση του touch screen που για μένα ξεπερνά αυτή του iPhone στο ακριβές πάτημα σε πολύ μικρούς στόχους.

Για παράδειγμα όσο είχα το iPhone, δύσκολα καταφερνα χωρις ζουμ να επιλέξω την μεταβαση στην τελευταία σελίδα καποιου thread του myphone, πατοντας το (") που σε οδηγεί σ αυτήν.

 

H ακόμα την τρομερή απόδοση των γραφικών, των χρωμάτων κλπ.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα όσο είχα το iPhone, δύσκολα καταφερνα χωρις ζουμ να επιλέξω την μεταβαση στην τελευταία σελίδα καποιου thread του myphone, πατοντας το (") που σε οδηγεί σ αυτήν.

 

H ακόμα την τρομερή απόδοση των γραφικών, των χρωμάτων κλπ.

 

- Καλα ,μιλαμε για μεγαλη πικρα η στοχευση στον browser του iphone οντως :X ..... παντως ειναι πολυ εκνευριστικο το ποσο ακριβες ειναι στη επιλογη μικρων σημειων ο browser του galaxy .... :wacko: .... ωρες ωρες λεω πως πρεπει να διαβαζει την σκεψη μου .... και εγω δεν μεγεθυνω την σελιδα ...

 

- Την XXJF3 την κατεβασες απο το samsung-firmwares ? ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Καλα ,μιλαμε για μεγαλη πικρα η στοχευση στον browser του iphone οντως :X ..... παντως ειναι πολυ εκνευριστικο το ποσο ακριβες ειναι στη επιλογη μικρων σημειων ο browser του galaxy .... :wacko: .... ωρες ωρες λεω πως πρεπει να διαβαζει την σκεψη μου .... και εγω δεν μεγεθυνω την σελιδα ...

 

- Την XXJF3 την κατεβασες απο το samsung-firmwares ? ...

 

Ναι βέβαια από που αλλου:)

Προτείνω να την έχετε όλοι κάπου στο pc σας για παν ενδεχόμενο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια από που αλλου:)

Προτείνω να την έχετε όλοι κάπου στο pc σας για παν ενδεχόμενο.

- Το zip αρχειο της I9000XXJF3 ,περιεχει δυο αρχεια CSC.

- Ποιο απο τα δυο αυτα αρχεια ειναι το σωστο για εμας; ... το CSC_I9000SWCJF3 , ή το CSC_I9000OXAJF3 ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλούς και ρωτάνε για το KIES... Η Samsung γενικά βγάζει ΠΟΛΥ αργά επίσημα updates, αν τα βγάλει και ποτέ δηλαδή. Άποψη μου είναι ότι εν έχετε προβλήματα με το software που είχε το κινητό όταν το αγοράσατε, βάλτε του κάποια νεότερη έκδοση με το Odin. Γενικά μην ασχολείστε με το KIES, επίσημη νέα έκδοση θα εμφανιστεί με το froyo κι αυτό όποτε γίνει.

 

Προσωπική μου εμπειρία είναι ότι με το JF3 που είχε αρχικά το κινητό, ήταν μια μετριότητα, μάλλον απαράδεκτο για το κόστος του και το hardware που έχει. Διαβάζοντας το forum του XDA, κατέληξα στην JM5 (με CSC από την JM2), έχοντας δοκιμάσει τις JG5 και JM2. Είναι η μόνη φορά που δεν έχω κανένα πρόβλημα και δουλεύουν όλα σωστά χωρίς κολλήματα, με σωστά ελληνικά και με κάπως αποδεκτή λειτουργία του GPS (που ήταν άχρηστο με την JF3 και με την JG5). Γενικά θα σας πρότεινα να διαβάσετε το XDA πριν περάσετε κάποια νεότερη version.

 

Σχετικά με το Odin, να έχετε υπόψη σας ότι μπορεί να έχει προβλήματα π.χ. σε laptops που έχουν bluetooth (το έχω πάθει). Αν κολλάει αφού δει το κινητό και πριν ξεκινήσει το update (στο file analysis) τότε δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε εντελώς το bluetooth. Στο δικό μου δούλεψε απροβλημάτιστα όταν έκλεισα WLAN και bluetooth από τον ειδικό διακόπτη που έχουν τα περισσότερα laptops.

 

Τέλος για γενικές ερωτήσεις σχετικά με το android, υπάρχουν τα αρμόδια topics για τις εφαρμογές κλπ. με πάρα πολλές χρήσιμες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

 

Το ΗΤC_IME θα το βρειτε εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

Θα ριξετε τα δυο αρχειακια στην καρτα σας και θα τα κανετε εγκατασταση.

Θα επιλεξετε στα πληκτρολογια το ΗΤC_IME, θα ρυθμισετε να εχει την ελληνικη γλωσσα και μετα για να το επιλεξετε καντε παρατεταμενο πατημα πχ σ ενα νεο sms στην περιοχη που γραφετε το κειμενο του μηνυματος για να σας βγαλει μεθοδο γραφης. Επιλεξτε ξανα το ΗΤC_IME και ειστε ετοιμοι.

 

Δεν υπαρχει στο μαρκετ, παρασυρθηκα γιατι καποιος το εγραψε σε παλιοτερο ποστ και νομιζα οτι το ειχαν βαλει.

 

Φιλε με εσωσες! Ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες σου και επιτελους εχω ενα νορμαλ πληκτρολογιο στο κινητο μου :)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την Μ1 και απο το KIES λεει οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση αυτης της εκδοσης. Μπορεις να δωσεις κανενα Link που να λεει οτι ειναι πλεον επισημη στην Αγγλια;

 

(Το κινητο ειναι αγορασμενο απο Αγγλια)

 

Διαβάζοντας σε άλλα forums βρήκα ότι είναι θέμα χώρας. Μέχει στιγμής μόνο οι κάτοικοι Αγγλίας μπορούν να δουν την αναβάθμιση. Είδα από Αυστρία, Γερμανία, Σουηδία να λένε ότι δε βλέπουν αναβάθμιση, και τώρα προφανώς ούτε η Ελλάδα βλέπει. Κάποιος Σουηδός είπε ότι ρώτησε αντιπρόσωπο της Samsung εκεί και του είπανε ότι θα το δούνε κι αυτοί μέχρι τέλος Αυγούστου.

 

Εγώ θα το κάνω σε λίγες ώρες που θα γυρίσω σπίτι, βγήκε την Τετάρτη και ήθελα να πάει Παρασκευή για να το κάνω με την ησυχία μου με όλα τα backups κτλ.. Θα σας πω τις διαφορές σήμερα το βράδυ.

 

Δεν μπορώ να βρω link, μάλιστα αν πας στο samsungmobile.co.uk δε φαίνεται καν ότι υπάρχει firmware, δυστυχώς η Samsung είναι λίγο χάλια σ'αυτες τις ενημερώσεις..

 

- Το zip αρχειο της I9000XXJF3 ,περιεχει δυο αρχεια CSC.

- Ποιο απο τα δυο αυτα αρχεια ειναι το σωστο για εμας; ... το CSC_I9000SWCJF3 , ή το CSC_I9000OXAJF3 ...

 

Το CSC_I9000OXAJF3

 

 

- Και μενα αγγλικο ειναι ... με την JP3 μου γραφει και μενα το ιδιο. ... πιστευω πως δεν θα μπορεσουμε να αναβαθμισουμε ,εχοντας beta firmwares :mad: ,αλλα οπως γραφει και ο Κωστας παραπανω ,περνόντας το επισημο; XXJF3 ,παλι δεν του βγαινει αναβαθμιση ;!! ... περιεργο ,αν αναλογιστουμε την μαρτυρια του "τυχερακια" ,οτι κυκλοφορει επισημη XXJM1 ( και οχι XWJM1 :shifty: ) .... μας βλεπω παλι "παραπλευρα" να αναβαθμιζουμε :( ... το περιεργο ειναι ,αφου εχουμε αγγλικο imei ,πώς δεν το βλεπει το ρημαδι ; ... Κωστα το δικο σου τι προελευσης ειναι; ...

 

Δεν έχει σημασία αν είναι αγγλικό, υποθέτω το ΚΙΕS κοιτάει σε ποιά χώρα είσαι, έτσι τουλάχιστον αναφέρουν κι άλλοι από άλλες χώρες που δεν το βλέπουν.

Να διορθώσω κάτι. Δεν είμαι ακόμα σίγουρος ότι είναι ΧΧ και όχι ΧW. Θα σας πω σε λίγες ώρες. Παρόλα αυτά είναι διαφορετική έκδοση από αυτήν στο Samsung-Firmwares, ή οποία έχει pda JM1 αλλά phone και csc απο προηγούμενες εκδόσεις JG6 και JG7 αντίστοιχα. Αυτή έχει pda και phone JM1. Όταν την κάνω εγκατάσταση σε λίγες ώρες θα κάνω *#1234# και θα σας πω τα υπόλοιπα με σιγουριά.

 

Ορίστε, για του λόγου το αληθές... :

[ATTACH]16887[/ATTACH]

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πολλούς και ρωτάνε για το KIES... Η Samsung γενικά βγάζει ΠΟΛΥ αργά επίσημα updates, αν τα βγάλει και ποτέ δηλαδή. Άποψη μου είναι ότι εν έχετε προβλήματα με το software που είχε το κινητό όταν το αγοράσατε, βάλτε του κάποια νεότερη έκδοση με το Odin. Γενικά μην ασχολείστε με το KIES, επίσημη νέα έκδοση θα εμφανιστεί με το froyo κι αυτό όποτε γίνει.

 

Προσωπική μου εμπειρία είναι ότι με το JF3 που είχε αρχικά το κινητό, ήταν μια μετριότητα, μάλλον απαράδεκτο για το κόστος του και το hardware που έχει. Διαβάζοντας το forum του XDA, κατέληξα στην JM5 (με CSC από την JM2), έχοντας δοκιμάσει τις JG5 και JM2. Είναι η μόνη φορά που δεν έχω κανένα πρόβλημα και δουλεύουν όλα σωστά χωρίς κολλήματα, με σωστά ελληνικά και με κάπως αποδεκτή λειτουργία του GPS (που ήταν άχρηστο με την JF3 και με την JG5). Γενικά θα σας πρότεινα να διαβάσετε το XDA πριν περάσετε κάποια νεότερη version.

 

.

Συμφωνω απολυτα.

Την Μ5 την δοκιμασα αλλα δεν δουλευε ο τροπος που χρησιμοποιουσα τοτε για να κανω root.

Δεν ξερω ποσο καλυτερη ειναι απο την Μ2 απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος και δεν εχω κανενα προβλημα σε JPS & memory lag.

Ηδη πεταξα το lag fix που ειχα περασει δοκιμαστικα. Δεν προσφερει τιποτα.

 

Καλο ειναι να διαβαζουν το XDA ολοι οσοι ειναι νεοι στα smartphones αλλα να φιλτραρουν αυτα που διαβαζουν ειδικα αν προερχονται απο ατομα με ελαχιστα post στην κοινοτητα, γιατι μπορει να βγαλουν λανθασμενα συμπερασματα.

 

Το μοναδικο μου προβλημα ειναι πλεον η κακιστη διαχειριση ενεργειας που μαλλον ειναι θεμα android και amoled.

Σε ιδιες ρυθμισεις, δηλαδη ολα ανοικτα αμεσο συχρονισμο κλπ, χανω 10% περισσοτερο την ωρα σε συνεχη χρηση.

Δηλαδη μια ωρα χρησης σε browsing με μια δυο κλησεις μπορει να κατεβασει την μπαταρια 30%

 

Θεωρω απαραιτητη την υπαρξη δευτερης μπαταριας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Οκ, μόνο που προφανώς δεν ισχύει πάντα όλο αυτό, και η Samsung λέει, ξελέει, και κάνει ό,τι θέλει. Τί θα πει JM1 ας πούμε, σύμφωνα με τη λίστα;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζει ανοιχτο το κινητο και η οθονη εχει κλειδωσει και σβησει,δε φαινεται πουθενα οτι φορτιζει?Καποιο φωτακι,τιποτα?Οταν το φορτιζουμε κλειστο δειχνει τη μπαταρια που γινεται πρασινη.
Link to comment
Share on other sites

Οταν φορτιζει ανοιχτο το κινητο και η οθονη εχει κλειδωσει και σβησει,δε φαινεται πουθενα οτι φορτιζει?Καποιο φωτακι,τιποτα?Οταν το φορτιζουμε κλειστο δειχνει τη μπαταρια που γινεται πρασινη.

 

Πάνω-πάνω βλέπεις τη μπαταρία με τον κεραυνό που γεμίζει.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν αν ακουμπησεις την οθονη.Την ωρα που ειναι τελειως μαυρη η οθονη,κλειδωμενη,σαν κλειστο εννοω εγω,δε φαινεται τιποτα?

 

Οχι δυστυχώς. Το ίδιο όμως συμβαίνει και όταν είναι κλειστό, για να δεις την πράσινη μπαταρία πρέπει να πατήσεις κατι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οκ, μόνο που προφανώς δεν ισχύει πάντα όλο αυτό, και η Samsung λέει, ξελέει, και κάνει ό,τι θέλει. Τί θα πει JM1 ας πούμε, σύμφωνα με τη λίστα;

:p:p:p JM1 θα πεί beta του θανατά!!! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:p:p:p JM1 θα πεί beta του θανατά!!! :lol:

 

Κι όμως, βγήκε επίσημο upgrade από τη Samsung μέσω Kies, που μόνο beta δε μπορεί να θεωρηθεί. Οπότε η λίστα παραπάνω λέει ό,τι να'ναι.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα την JM1 επίσημα από το Kies. Είναι η I9000XXJM1, με phone I9000XXJM1 και csc I9000OXAJM1. Ακριβώς δηλαδή ότι και η αρχική JF3, μόνο πιο καινούρια. Τώρα μου λέει όπως πριν ότι έχω την τελευταία έκδοση (και όχι ότι δε μπορεί να γίνει upgrade όπως λέει στις leaked beta του Samsung-Firmwares).

 

Μόλις το ξαναρούταρα και προσπαθώ να ξαναβάλω τις εφαρμογές μου μέσω titanium backup. Για να δούμε πόσο θα μου πάρει να το κάνω όπως ήτανε.

(Τραγικό πάντως, χθες έκανα ένα ΟΤΑ upgrade στο HTC Desire της κοπέλας μου σε Froyo 2.2, το οποίο έγινε μέσω wifi σε dt χωρίς να χάσει το παραμικρό... α ρε Samsung, ξύπνα..)

 

Ακολουθούν 2-3 εικόνες από την εγκατάσταση.

[ATTACH]16891[/ATTACH] [ATTACH]16890[/ATTACH] [ATTACH]16892[/ATTACH]

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το galaxy από το amazon.de. Η έκδοση firmware που είχε, την οποία δεν θυμάμαι, δεν είχε ελληνικό πληκτρολόγιο και swype οπότε, διαβάζοντας το forum, αναβάθμισα στην JFB. Όλα καλά, πληκτρολόγιο και swype. Το έβαλα όμως τώρα στο kies για να δω αν έχει βγει επίσημο update και μου βγάζει το εξής μήνυμα: PDA:JFB/PHONE:JF5. Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της συσκευής. Μήπως λόγω του flashαρίσματος που έκανα δεν θα μπορέσω να κατεβάσω το froyo μέσω του kies; Αν όχι, πως θα μπορέσω να κατεβάσω το froyo από τη στιγμή που το galaxy δεν κάνει αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ;
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα την JM1 επίσημα από το Kies. Είναι η I9000XXJM1, με phone I9000XXJM1 και csc I9000OXAJM1. Ακριβώς δηλαδή ότι και η αρχική JF3, μόνο πιο καινούρια. Τώρα μου λέει όπως πριν ότι έχω την τελευταία έκδοση (και όχι ότι δε μπορεί να γίνει upgrade όπως λέει στις leaked beta του Samsung-Firmwares).

 

Μόλις το ξαναρούταρα και προσπαθώ να ξαναβάλω τις εφαρμογές μου μέσω titanium backup. Για να δούμε πόσο θα μου πάρει να το κάνω όπως ήτανε.

(Τραγικό πάντως, χθες έκανα ένα ΟΤΑ upgrade στο HTC Desire της κοπέλας μου σε Froyo 2.2, το οποίο έγινε μέσω wifi σε dt χωρίς να χάσει το παραμικρό... α ρε Samsung, ξύπνα..)

 

Ακολουθούν 2-3 εικόνες από την εγκατάσταση.

[ATTACH]16891[/ATTACH] [ATTACH]16890[/ATTACH] [ATTACH]16892[/ATTACH]

 

Ευχαριστουμε για την ενημερωση. Τελικα μετραει μονο η χωρα για το KIES ; Εγω εχω την XXJM1 - αλλα τα CSC και modem είναι διαφορετικα... :(

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...