Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτη παιδια την εχει δοκιμαση κανεις ειναι καλη?????

ελληνικα εχει??????

και ποια ειναι η διαφορα της με την JP3 που εχει βγαλει η samsung?????

ευχχ....

 

Εγώ την έχω εδώ και 4-5 μέρες. Full χρήση δουλειά και πολύ ψάξιμο του Android, λίγα προβλήματα. Είναι η "official" JP3 που απλά έγινε pre-root και έχει ενσωματώσει το Clockworkmod για restore/backup.

 

Αν είναι να βάλεις JP3, βάλε αυτή. Δεν χάνεις τίποτα, αντίθετα κερδίζεις, γιατί είναι μπελάς να κάνεις πάρεις root στην "official" JP3.

Το μόνο που σου μένει μετά είναι το lagfix http://android.modaco.com/content/samsung-galaxy-s-s-modaco-com/315464/new-very-fast-lag-fix-using-internal-memory-and-playlogo1-hack/ αλλά για την ώρα περιμένω μια που σήμερα/αύριο θα βγει και αυτό στην Release 3 της παραπάνω ROM.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ την έχω εδώ και 4-5 μέρες. Full χρήση δουλειά και πολύ ψάξιμο του Android, λίγα προβλήματα. Είναι η "official" JP3 που απλά έγινε pre-root και έχει ενσωματώσει το Clockworkmod για restore/backup.

 

Αν είναι να βάλεις JP3, βάλε αυτή. Δεν χάνεις τίποτα, αντίθετα κερδίζεις, γιατί είναι μπελάς να κάνεις πάρεις root στην "official" JP3.

Το μόνο που σου μένει μετά είναι το lagfix http://android.modaco.com/content/samsung-galaxy-s-s-modaco-com/315464/new-very-fast-lag-fix-using-internal-memory-and-playlogo1-hack/ αλλά για την ώρα περιμένω μια που σήμερα/αύριο θα βγει και αυτό στην Release 3 της παραπάνω ROM.

 

Mε ελληνικο πληκτρολογιο, τι γινεται?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω εδώ και 4-5 μέρες. Full χρήση δουλειά και πολύ ψάξιμο του Android, λίγα προβλήματα. Είναι η "official" JP3 που απλά έγινε pre-root και έχει ενσωματώσει το Clockworkmod για restore/backup.

 

Αν είναι να βάλεις JP3, βάλε αυτή. Δεν χάνεις τίποτα, αντίθετα κερδίζεις, γιατί είναι μπελάς να κάνεις πάρεις root στην "official" JP3.

Το μόνο που σου μένει μετά είναι το lagfix http://android.modaco.com/content/samsung-galaxy-s-s-modaco-com/315464/new-very-fast-lag-fix-using-internal-memory-and-playlogo1-hack/ αλλά για την ώρα περιμένω μια που σήμερα/αύριο θα βγει και αυτό στην Release 3 της παραπάνω ROM.

μια και το δουλευεις 4-5 ημερες η μπαταρια πως παει .....κατι λενε στο φορουμ οτι δεν κραταει πολυ ...

και κατι αλλο αθτο το lagfix τη δουλεια κανει??????

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κρατάει μια ημέρα με συνεχή χρήση...ημέρα όχι 24ωρο...:p

Κατά τα άλλα, σε standby και με χρήση μόνο κλήσεων κρατάει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190414717432

Εχω διαβασει καλες κριτικες.

Ειναι φοβερη αυτη εχω σε λευκη!!!!!
Κλείνει η θήκη ή μένει ανοιχτή? Εννοώ έχει κλιπ να κρατάει το εμπρός και πίσω μέρος της θήκης ενωμένα?
Link to comment
Share on other sites

αν παρω μπακαπ απο την JM5 που ειμαι τωρα ,και μετα φλασαρω ατην JP3 root

αυτα που εχω κρατηση θα μπωρω να τα επαναφερω στην νεα ρομ η θα πρεπει νατο ξαναστησω απο την αρχη ..(εφαρμογες ρυθμισεις συστηματος κ.λπ) ??????

 

α και και το αλλο το lagfix τι κανει ?????? πρεπει νατο βαλω??????

Link to comment
Share on other sites

Mε ελληνικο πληκτρολογιο, τι γινεται?

 

Μενού ελληνικό έχει αν το θες. Kayboards ούτε κλασσικό ούτε Swype.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Μενού ελληνικό έχει αν το θες. Kayboards ούτε κλασσικό ούτε Swype.

 

δηλαδή δεν γίνεται να γράψουμε ελληνικά με το πληκτρολόγιο το κανονικό?

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

μια και το δουλευεις 4-5 ημερες η μπαταρια πως παει .....κατι λενε στο φορουμ οτι δεν κραταει πολυ ...

και κατι αλλο αθτο το lagfix τη δουλεια κανει??????

 

Από μπαταρία είμαι πολύ καλά. Γύρω στη 1,5 μέρα (40+ ώρες) για τις δυο τελευταίες φορτίσεις με αρκετά βαριά χρήση. Απλά προσέχω να μην αφήνω Wifi, GPS, Bluetooth ανοιχτά αν δεν χρειάζοντε και έβαλα και το SetCPU να ρίχνει το CPU μεταξύ 100-200MHz και ondemand profile όταν η οθόνη είναι off. Και επειδή έτσι με βολέυει, η φωτεινότητα μου είναι στο minimun πάντα.

 

Πρέπει να διαβάσετε για το lagfix. Αν δεν παρατηρήτε κάποιο lag μην παιδεύεστε άδικα.

 

Search Google.com: http://www.google.co.uk/search?hl=en&q=galaxy+s+lag&meta=

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δεν γίνεται να γράψουμε ελληνικά με το πληκτρολόγιο το κανονικό?

 

Δεν έχει ελληνικό η JP3, άρα όχι.

Είμαι παιδί των greeklish από τις εποχές που γράφαμε στις BBS, οπότε δεν με νοιάζει καθόλου :rolleyes:

 

Φαντάζομαι μπορείς να βάλεις ένα greek keyboard από το Market και να είσαι ΟΚ.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ελληνικό η JP3, άρα όχι.

Είμαι παιδί των greeklish από τις εποχές που γράφαμε στις BBS, οπότε δεν με νοιάζει καθόλου :rolleyes:

 

Φαντάζομαι μπορείς να βάλεις ένα greek keyboard από το Market και να είσαι ΟΚ.

 

το ελπίζω γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό και με απασχολεί το θέμα αυτό.

στο 2.2 froyo θα έχει??? αν όχι , οποιος από εσάς έχει τη συσκευή πώς γράφει ελληνικά .

 

ευχαριστώ:):):D

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

εγω με jm5 γραφω ελληνικα και με swpe και με το samsung πληκτρολογιο

για ψαχτειτε καλυτερα το κινητο εχει κανονικοτατα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

εγω με jm5 γραφω ελληνικα και με swpe και με το samsung πληκτρολογιο

για ψαχτειτε καλυτερα το κινητο εχει κανονικοτατα ελληνικα

 

την jm5 την είχε μέσα όταν το αγόρασες?

α και κάτι άλλο όλες αυτές τις εκδόσεις-αναβαθμίσεις jm5 κ.λ.π στο froyo

2.2 θα είναι μέσα ή θα πρέπει να τις περάσουμε πάλι.

 

συγνώμη για τις ερωτήσεις μου αλλά όταν πλησιάζει ο καιρός να αγοράσω μία ηλεκτρονική συσκευή π.χ κινητό , υπολογιστή ψάχνω πολύ καλά πριν την αγοράσω

 

ευχαριστώ προκαταβολικά:)

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Χθες λέγαμε για το lag στο άνοιγμα τοu dialer

Για 48 ώρες δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε και ανοίγει ακαριαία.

Η μεγαλύτερη καθυστεριση ήταν 2 δευτερόλεπτα μετά από sleep mode που το είχα όλο το βράδυ.

 

Δοκιμάστε αυτό που είπα: κλείνετε τον μόνο από το κεντρικό πληκτρο. Ποτέ από το δεξί soft button της επαναφοράς.

Όταν είχα διαβάσει για αυτό δεν πίστευα ότι έχει σημασία το πως κλεινεις την εφαρμογή.να που αποδεικνύεται στην πράξη.

 

Επίσης δεν χρησιμοποιώ πια apps killer. Κλεινω μόνο από τον official task manager κάποιες εφαρμογές τρίτων που τις χρησιμοποιώ σπάνια.

Δεν πειραζω τις βασικές εφαρμογές τις οποίες αφήνω στο σύστημα.

 

Δεν έχω κανένα lag και τα benchmark από το Quadrant είναι πολύ καλά. Αρκετά πάνω από το νορμαλ του galaxy.

 

Είμαι με την JM2 και απλά την έχω κάνει root μόνο και μόνο για κάποιες εφαρμογές που μ ενδιαφέρουν.

Μόνο οι τιμές του nexus & Droid με Froyo είναι παραπάνω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οχι

την εβαλα οπως ολες τις ρομ

αν διαβασεις το τοπικ του galaxy θα σου λυθουν ολες οι αποριες (και αυτες που θα σου δημιουργηθουν στην πορεια)

Link to comment
Share on other sites

εγω με jm5 γραφω ελληνικα και με swpe και με το samsung πληκτρολογιο

για ψαχτειτε καλυτερα το κινητο εχει κανονικοτατα ελληνικα

 

Το έχω γράψει σε 10 posts πως δουλευω με Android 2.2 και και JP3 version.

Στην αρχική JF3 είχα κανονικά full ελληνικά.

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Χθες λέγαμε για το lag στο άνοιγμα τοu dialer

Για 48 ώρες δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε και ανοίγει ακαριαία.

Η μεγαλύτερη καθυστεριση ήταν 2 δευτερόλεπτα μετά από sleep mode που το είχα όλο το βράδυ.

 

Δοκιμάστε αυτό που είπα: κλείνετε τον μόνο από το κεντρικό πληκτρο. Ποτέ από το δεξί soft button της επαναφοράς.

Όταν είχα διαβάσει για αυτό δεν πίστευα ότι έχει σημασία το πως κλεινεις την εφαρμογή.να που αποδεικνύεται στην πράξη.

 

Επίσης δεν χρησιμοποιώ πια apps killer. Κλεινω μόνο από τον official task manager κάποιες εφαρμογές τρίτων που τις χρησιμοποιώ σπάνια.

Δεν πειραζω τις βασικές εφαρμογές τις οποίες αφήνω στο σύστημα.

 

Δεν έχω κανένα lag και τα benchmark από το Quadrant είναι πολύ καλά. Αρκετά πάνω από το νορμαλ του galaxy.

 

Είμαι με την JM2 και απλά την έχω κάνει root μόνο και μόνο για κάποιες εφαρμογές που μ ενδιαφέρουν.

Μόνο οι τιμές του nexus & Droid με Froyo είναι παραπάνω.

 

Με την JP3 είμαι γύρω στα 11xx χωρίς κανένα tweak (ούτε το lagfix για την ώρα).

Αυτό που λες με το exit των εφαρμογών όντως κάνει μεγάλη διαφορά. Απλά καλό θα ήταν να μην υπάρχει καθόλου I/O lag στο τηλέφωνο μια που άλλοι το έχουν καταφέρει (HTC Desire anyone?)

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Επαιξα καμια ωριτσα σε καταστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ. Ε Κ Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο ! ! ! Θελω μεταξυ αλλων να αναφερω οτι δοκιμασα και εγραψα με ελληνικους χαρακτηρες ΣΜΣ με το συστημα Swype και τα πηγε περιφημα, αλανθαστα!!! Ακόμα και όταν ΔΕΝ πετυχαινα τα σωστα γραμματα η προβλεψη του ήταν ΟΛΟΣΩΣΤΗ. Δεν το εστειλα το ΣΜΣ σε καποιον για να δω αν τελικα θα σταλει ή οχι (καποιο ειχαν αναφερει προβλημα με αυτο), αλλα το ΣΜΣ το εγραψα κανονικα 160 χαρακτηρες. Την εχει Π Ο Λ Υ ακριβα (γνωμη μου) τη συσκευη χωρίς συμβολαιο. 600 ευρω για την εκδοση των 8GB!!!

 

Τι να πω... αν δεν αλλαξει κατι συγκλονηστικά αυτό θα ειναι το επομενο μου κινητο...

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Χθες λέγαμε για το lag στο άνοιγμα τοu dialer

Για 48 ώρες δεν μου ξαναπαρουσιαστηκε και ανοίγει ακαριαία.

Η μεγαλύτερη καθυστεριση ήταν 2 δευτερόλεπτα μετά από sleep mode που το είχα όλο το βράδυ.

 

Δοκιμάστε αυτό που είπα: κλείνετε τον μόνο από το κεντρικό πληκτρο. Ποτέ από το δεξί soft button της επαναφοράς.

Όταν είχα διαβάσει για αυτό δεν πίστευα ότι έχει σημασία το πως κλεινεις την εφαρμογή.να που αποδεικνύεται στην πράξη.

 

Επίσης δεν χρησιμοποιώ πια apps killer. Κλεινω μόνο από τον official task manager κάποιες εφαρμογές τρίτων που τις χρησιμοποιώ σπάνια.

Δεν πειραζω τις βασικές εφαρμογές τις οποίες αφήνω στο σύστημα.

 

Δεν έχω κανένα lag και τα benchmark από το Quadrant είναι πολύ καλά. Αρκετά πάνω από το νορμαλ του galaxy.

 

Είμαι με την JM2 και απλά την έχω κάνει root μόνο και μόνο για κάποιες εφαρμογές που μ ενδιαφέρουν.

Μόνο οι τιμές του nexus & Droid με Froyo είναι παραπάνω.

 

Επειδή και εγώ στο benchmark που λες είμαι τρίτος με μέσο όρο γύρω στο 880 αλλά έχω περασμένη την G5 που δεν έχει froyo...η δική σου είναι 2.2; Αν ναι περίμενα κάτι καλύτερο από την τρίτη θέση...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ στο benchmark που λες είμαι τρίτος με μέσο όρο γύρω στο 880 αλλά έχω περασμένη την G5 που δεν έχει froyo...η δική σου είναι 2.2; Αν ναι περίμενα κάτι καλύτερο από την τρίτη θέση...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μπορεις να πας και στην πρωτη θεση.:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=753671

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω για το lagfix και το ότι σε ανεβάζει στα 2200+ στο Quadrant, απλά περιμένω την release 3 JP3 ROM του Modaco που θα το έχει ενσωματομένο :happy:
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πας και στην πρωτη θεση.:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=753671

 

Ε ρε μαγείρεμα που έχει να γίνει όταν επιστρέψω...αυτά τα τρία πραγματάκια που συνδυάζει είναι όλα στο xda; Έχει κανείς τίποτα λινκς πρόχειρα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε μαγείρεμα που έχει να γίνει όταν επιστρέψω...αυτά τα τρία πραγματάκια που συνδυάζει είναι όλα στο xda; Έχει κανείς τίποτα λινκς πρόχειρα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

jm5 http://samsung-firmware.webs.com/samsungi9000.htm

SamSet 1.9 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=724576

One Click Lag Fix http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=751864

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω αν εχει παρουσιαστει σε καποιον , εχω βαλει τις γιορτες κ λοιπα απο το ημερολογιο μεσω outlook κ ειναι περασμενα κ στο γαλαξια , αλλα ενω εχει τα παντα στο 2009 γιορτες κ λοιπα στο 2010 δε τα βγαζει ( φυσικα ειναι στην επιλογη να υπαρχει για καθε χρονια υπενθυμιση ) καποια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...