Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με android 1,6 και με το number fixer, εξακολουθω να βλεπω το νουμερο καποιου αντι για το ονομα του, χρειαζεται καποια επιπλεον ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατασκευαστηκα μια χαρα ειναι η ποιοτητα του..εχει φαει 3-4 σαβουρες καλα και δεν εχει καταλαβει τπτ το μικρο..ουτε γρατζουνια...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχω πεσει και σε ελλατωματικο. Αν παντως ισχυει σε ολους περιμενα κατι καλυτερο απο ενα πλαστικο καπακι που δεν εφαπτεται καλα και τριζει σε καθε αγγιγμα...
Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχω πεσει και σε ελλατωματικο. Αν παντως ισχυει σε ολους περιμενα κατι καλυτερο απο ενα πλαστικο καπακι που δεν εφαπτεται καλα και τριζει σε καθε αγγιγμα...

 

τι να σου πω φιλε μου..εμενα ειναι τοσο καλα κολλημενο που δεν μπορω να το ανοιξω και με αρκετη προσπαθεια..:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την U20i WORLD-1-8 CDF1238-9727 1239-2277 Customized GR/Black, 1239-2286 Customized GR/Red.

 

Αυτό σημαίνει πως είσαι unbranded μεν, με ελληνικό localization δε.

 

Και όπως είπα και σε κάποια post παραπάνω, ίσως να είναι η τελευταία διαθέσιμη για αυτό το localization αλλά γενικά για αυτό το κινητό έχουν δώσει μέχρι την 1.2.Α.0.174

 

Μπορείς να μου πεις και για το δικό μου;

Ανέβασα εδώ το build.prop του κινητού μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις και για το δικό μου;

Ανέβασα εδώ το build.prop του κινητού μου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

 

E10i 1.1.A.0.8 0001 CUSTOMIZED GBA/BLACK WORLD-1-8

 

Βαλκανικό localization αν δεν κάνω λάθος. Unbranded είναι αλλά δεν ξέρω πότε θα σου έρθει το update

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες αξιζουν οι launchers?εννοω σε τοσο μικρη οθονη τι παραμετροποιηση να κανεις?αν την γεμισεις εικονιδια δεν βλεπεις ουτε το φοντο..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες αξιζουν οι launchers?εννοω σε τοσο μικρη οθονη τι παραμετροποιηση να κανεις?αν την γεμισεις εικονιδια δεν βλεπεις ουτε το φοντο..

 

http://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/a_1b7_u92ct.pnghttp://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/ac_88b_u92ct.png

http://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/ad_975_u92ct.pnghttp://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/ae_849_u92ct.png

 

...με Launcher Pro Plus. Και ειλικρινά ακόμα δεν ασχολήθηκα σοβαρά με το skinning γιατί τραβιέμαι με άλλα προς το παρόν...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

E10i 1.1.A.0.8 0001 CUSTOMIZED GBA/BLACK WORLD-1-8

 

Βαλκανικό localization αν δεν κάνω λάθος. Unbranded είναι αλλά δεν ξέρω πότε θα σου έρθει το update

 

Ευχαριστώ πολύ! Οπότε γενικά δε θα χρειαστεί ποτέ να κάνω unbrand, σωστά;

 

Λες να αργήσει πάνω από 2 εβδομάδες το update; Προτείνεις να κάνω αλλαγή του localization (δεν έχω ιδέα πως γίνεται) για να περάσω την 2.1 και μετά να κάνω root;

Link to comment
Share on other sites

http://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/a_1b7_u92ct.pnghttp://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/ac_88b_u92ct.png

http://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/ad_975_u92ct.pnghttp://img38.imagefra.me/i3b7/dark_dog/ae_849_u92ct.png

 

...με Launcher Pro Plus. Και ειλικρινά ακόμα δεν ασχολήθηκα σοβαρά με το skinning γιατί τραβιέμαι με άλλα προς το παρόν...

 

εχει πολλα τετοια skins και icons?βολευει δηλαδη σε μικρη οθονη?

ποιον θεωρεις καλυτερο?ο Home++ μαρεσει αρκετα.και ο FreshFace.ποιος θεωρειται καλυτερος?και κατι τελευταιο.αν δνε μαρεσει,με ενα delete επανερχομαι στα προηγουμενα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει πολλα τετοια skins και icons?βολευει δηλαδη σε μικρη οθονη?

ποιον θεωρεις καλυτερο?ο Home++ μαρεσει αρκετα.και ο FreshFace.ποιος θεωρειται καλυτερος?και κατι τελευταιο.αν δνε μαρεσει,με ενα delete επανερχομαι στα προηγουμενα?

 

Όχι καμιά σχέση τα icon είναι δικά μου με το desktop visualizer, απλά με βολεύει με minimal και καθαρά πράγματα γιαυτό τα έχω φτιάξει έτσι.

 

Το Home++ δεν μου αρέσει και το θεωρώ και αργό. Το FreshFace δεν το ξέρω για να εκφέρω γνώμη αλλά αν θυμάμαι καλά για 1.6 δεν είναι μόνο?

 

Για μένα καλύτερος είναι ο Sweeter Home αλλά είναι πολύ περίπλοκος και είναι διαθέσιμος μόνο σε trial προς το παρόν.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμιά σχέση τα icon είναι δικά μου με το desktop visualizer, απλά με βολεύει με minimal και καθαρά πράγματα γιαυτό τα έχω φτιάξει έτσι.

 

Το Home++ δεν μου αρέσει και το θεωρώ και αργό. Το FreshFace δεν το ξέρω για να εκφέρω γνώμη αλλά αν θυμάμαι καλά για 1.6 δεν είναι μόνο?

 

Για μένα καλύτερος είναι ο Sweeter Home αλλά είναι πολύ περίπλοκος και είναι διαθέσιμος μόνο σε trial προς το παρόν.

 

δεν μπορεις δηλαδη να διαλεξεις icons?καπου διαβασα οτι το FreshFace τρωει αρκετα σκαλωματα...

οποτε μαλλον θα παω προς ADW ή σε Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκδοση βασικου φασματος--αγνωστο///εκδοση kernel-2.6.2.9semuser@semchost#1//////αριθμος εκδοσης-1.1.Α.0.8////Τι εκδοση εχω ρε παιδια και τη σημαινουν αυτα...θα περιμενω πολυ για την 2.1 ?ειμαι debrand ??λιγη βοηθεια......

 

Το ίδιο και εγώ.. Περιμένουμε να δούμε πότε θα μας θυμηθούν

Link to comment
Share on other sites

ξερεις να μου πεις τη εκδοση ειναι?και εκει που γραφει -εκδοση φασματος-γιατι μου γραφει αγνωστο????? ειναι debrand η οχι?αυτα ρωταω τοσο καιρο αλλα δε μου εξηγει καποιος τι σημαινουν και ποτε θα παρω την 2.1..αν τα ηξερα δε θα ρωτουσα...:):)

 

Δεν σου εξηγεί κάποιος γιατί παρέχεις μηδενικές πληροφορίες. Από αυτά που έχεις κάνει post το μόνο ουσιαστικό είναι το 1.1.A.0.8 που πάλι όμως απλά προδίδει τον αριθμό έκδοσης και όχι το region.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου εξηγεί κάποιος γιατί παρέχεις μηδενικές πληροφορίες. Από αυτά που έχεις κάνει post το μόνο ουσιαστικό είναι το 1.1.A.0.8 που πάλι όμως απλά προδίδει τον αριθμό έκδοσης και όχι το region.

 

Dark τι πρέπει να ποστάρουμε για να μας πεις λεπτομέρειες?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς καμία παρόμοια εφαρμογή για Android με το

http://itunes.apple.com/us/app/judge-me-how-good-are-you/id397691949?mt=8# (Judge me)??? Είναι απίστευτη εφαρμογή!

Ευχαριστώ!!!!!!

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Dark τι πρέπει να ποστάρουμε για να μας πεις λεπτομέρειες?

 

Το build.prop.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρόχειρο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι το ρολογάκι το Ωmega πρέπει να είναι μαϊμού γιατί απ' ότι βλέπω ο δευτερολεπτοδείκτης βγαίνει έξω από την κάσα. :D

 

Ναι όντως το συγκεκριμένο ρολοι δεν είναι το original, μια και παρόλο που είναι free δεν κατάφερα να το κατεβάσω από το market, για τεχνικους λογους. Όμως και πάλι, είναι μια καλη και αξιόλογη προσπάθεια που βασίστηκε σε ένα άλλο αναλογικό ρολοι, από τον Dark_dog και του αξίζουν συγχαρητήρια.

Τώρα αν δεν αρέσει επειδή ο δευτερολεπτοδείκτης είναι διάφορος του original, ζητούμε συγγνώμη από την OMEGA, και θα το διορθώσουμε πάραυτα. Τι άλλο να πω ?????? :worry: :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αν σε ζαλιζω αλλα αυτο το βρικω μεσα απο το κινητο η το κατεβαζω απο μαρκετ...:worry:

 

To build.prop είναι ένα αρχείο που μπορείς να βρεις εγκαθιστώντας έναν file manager στο κινητό (όπως τον astro file manager) ανοίγοντας τον φάκελλο <system> που υπάρχει στη μνήμη του τηλεφώνου, κοινώς root. ;)

 

.......καλη και αξιόλογη προσπάθεια που βασίστηκε σε ένα άλλο αναλογικό ρολοι, από τον Dark_dog και του αξίζουν συγχαρητήρια.

 

Χωρίς να θέλω να φανώ ρατσιστής, μια και είναι του "δικού μας" Dark_Dog σαφώς και του αξίζουν συγχαρητήρια. ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να φανώ ρατσιστής, μια και είναι του "δικού μας" Dark_Dog σαφώς και του αξίζουν συγχαρητήρια. ;)

 

Δηλαδή, αν ήταν του "Κιτσου", δεν θα του αξιζαν συγχαρητήρια ? Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολική και επιμων, νομιζω οποιοσδήποτε φτιάχνει κάτι και το παρουσιάζει / προσφέρει στους άλλους, του αξίζουν συγχαρητήρια :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

πηρα το xperia mini pro και αντιμετωπισα τα γνωστα προβληματα οπως πολλοι απο εσας οπως διαβασα στο φορουμ. θελω λιγο τα φωτα σας για κατι που δεν εχω καταφερει να επιλυσω. περασα τα ονοματα στο καταλογο με +30 ετσι ωστε να τα αναγνωριζει στα μηνυματα. δυστυχως ομως δεν αναγνωριζει τον καλουντα αριθμο. αν βγαλω το +30 ισχυει το αντιστροφο. καμια ιδεα???

ΤΗΑΝΚΣ!!!

 

PS εχω cosmote,γιατι καπου διαβασα οτι η cosmote δεν εχει αυτο το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

πηρα το xperia mini pro και αντιμετωπισα τα γνωστα προβληματα οπως πολλοι απο εσας οπως διαβασα στο φορουμ. θελω λιγο τα φωτα σας για κατι που δεν εχω καταφερει να επιλυσω. περασα τα ονοματα στο καταλογο με +30 ετσι ωστε να τα αναγνωριζει στα μηνυματα. δυστυχως ομως δεν αναγνωριζει τον καλουντα αριθμο. αν βγαλω το +30 ισχυει το αντιστροφο. καμια ιδεα???

ΤΗΑΝΚΣ!!!

 

PS εχω cosmote,γιατι καπου διαβασα οτι η cosmote δεν εχει αυτο το προβλημα

 

βαλε handcent ωστε να μην εχεις αυτο το προβλημα μετα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!

πηρα το xperia mini pro και αντιμετωπισα τα γνωστα προβληματα οπως πολλοι απο εσας οπως διαβασα στο φορουμ. θελω λιγο τα φωτα σας για κατι που δεν εχω καταφερει να επιλυσω. περασα τα ονοματα στο καταλογο με +30 ετσι ωστε να τα αναγνωριζει στα μηνυματα. δυστυχως ομως δεν αναγνωριζει τον καλουντα αριθμο. αν βγαλω το +30 ισχυει το αντιστροφο. καμια ιδεα???

ΤΗΑΝΚΣ!!!

 

PS εχω cosmote,γιατι καπου διαβασα οτι η cosmote δεν εχει αυτο το προβλημα

 

Το πήρες από Cosmote? Πρέπει να έχει βγει το update σε 2.1

 

Σύνδεσε το κινητό στο PC Companion (το κατεβάζεις από το site της Sony Ericsson) και δες για ενημέρωση!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ Cosmote έχω κ μόλις πριν απο λίγο αναβαθμήστικα σε 2.1!!! Με το backup της SE επανέφερα επαφές μηνυματα αρχειο κλησεων κ εφαρμογές. Όλα κομπλέ.

Λειτουργικά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Υπάρχουν κάποιες αλλαγές αλλα όλα ειναι θέμα συνήθειας. Το θεμα ειναι οτι πρέπει να εχω χάσει τις ρυθμίσεις της Cosmote για mobile intenet γιατι δεν μπαίνει με τίποτα. Εχω ενεργοποιήσει τα πάντα όλα (APN, κίνηση δεδομένων κλπ) αλλά δεν παίζει. Μήπως ξέρει καποιος καμια λύση??? Πρεπει να περασω απο καταστημα της Cosmote??? Είναι απαραίτητο λόγω δουλειάς...

 

edit: ακυρο... δουλεύει τελικα!

Edited by grinias11
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχουμε και λεμε--phone software GENERIC user#file sysytem-WORLD 1-8.1.1a.08..δεν ξερω αν βοηθανε αυτα.....ευχαριστω και απο μερους μου τον dark για τη βοηθεια του να βρω το λογισμικο του τηλ μου...σσ..στο astro δεν βρηκα φακελο με την ενδειξη--system--αν και εχω κανει ροοτ...τα παραπανω τα βρηκα στην ενοτητα --κρυφο μενου--χαρη στον dark....;)

 

Μα δεν είναι απαραίτητο να κάνεις root. Εγώ τον βλέπω και είμαι unrooted.

Θα πρέπει να ανέβεις μάλλον ένα directory πάνω από το default που σε βγάζει ο astro.

Μάλλον πάντως αυτά που γράφεις δεν πρέπει να είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...