Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον εχουμε και λεμε--phone software GENERIC user#file sysytem-WORLD 1-8.1.1a.08..δεν ξερω αν βοηθανε αυτα.....ευχαριστω και απο μερους μου τον dark για τη βοηθεια του να βρω το λογισμικο του τηλ μου...σσ..στο astro δεν βρηκα φακελο με την ενδειξη--system--αν και εχω κανει ροοτ...τα παραπανω τα βρηκα στην ενοτητα --κρυφο μενου--χαρη στον dark....;)

 

Στελάκος θέλω το build.prop.

 

Και θα το postάρεις με αυτήν την διαδικασία.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κ εγώ Cosmote έχω κ μόλις πριν απο λίγο αναβαθμήστικα σε 2.1!!! Με το backup της SE επανέφερα επαφές μηνυματα αρχειο κλησεων κ εφαρμογές. Όλα κομπλέ.

Λειτουργικά δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Υπάρχουν κάποιες αλλαγές αλλα όλα ειναι θέμα συνήθειας. Το θεμα ειναι οτι πρέπει να εχω χάσει τις ρυθμίσεις της Cosmote για mobile intenet γιατι δεν μπαίνει με τίποτα. Εχω ενεργοποιήσει τα πάντα όλα (APN, κίνηση δεδομένων κλπ) αλλά δεν παίζει. Μήπως ξέρει καποιος καμια λύση??? Πρεπει να περασω απο καταστημα της Cosmote??? Είναι απαραίτητο λόγω δουλειάς...

 

edit: ακυρο... δουλεύει τελικα!

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με cosmote, ριξε μια ματια εδω και πες μου αν σου παιξει!

 

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με cosmote, ριξε μια ματια εδω και πες μου αν σου παιξει!

 

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

συνδεθηκα με wifi πηγα ρυθμίσεις/Sony Ericsson/Λήψη ρυθμίσεων έβγαλε μόνο μια επιλογη (Cosmote) το πάτησα κ μετα απο αυτό όλα οκ. Λογικά αυτο θα είναι. Δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

kallair μακαρι να 'ξερα τι λογισμικο εχω. αυτο που λετε 2.1 Generic Nordic απο τη cosmote πως το αποκτω?

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις update από το PC Companion?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

oσοι αντιμετωπιζετε προβλημα με τις ρυθμισεις του ιντερνετ και των mms αυτο θα σας βοηθησει.

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τρεμοπαίζει σε κανέναν ο φωτισμός της οθόνης όταν γράφει sms?

Ελάχιστα μεν, αλλά...

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ περιεργεια ανοιξα το builb.prop και ενω εχω καvει αναβαθμιση με Nordic Generic αναφερει ως brand--Sony Ericsson και Region--GB....

Πως γινεται να εχω Balcan localization...??

Δεν Θα πρεπε να γραφει Nordic..??:blink:

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Τρεμοπαίζει σε κανέναν ο φωτισμός της οθόνης όταν γράφει sms?

Ελάχιστα μεν, αλλά...

 

Γενικα ο φωτισμος ειναι λιγο χαλια..το χω στο 0 και κανει ο,τι θελει..αλλωτε φωτιζει πολυ..αλλωτε κανονικα αλλωτε στην homescreen κανει αυξομειωσεις φωτισμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απ περιεργεια ανοιξα το builb.prop και ενω εχω καvει αναβαθμιση με Nordic Generic αναφερει ως brand--Sony Ericsson και Region--GB....

Πως γινεται να εχω Balcan localization...??

Δεν Θα πρεπε να γραφει Nordic..??:blink:

 

Καλό είναι να μην συγχέουμε τα πράγματα. Άλλο GB, άλλο GBA, ,άλλο UK και άλλο NBC.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μην συγχέουμε τα πράγματα. Άλλο GB, άλλο GBA, ,άλλο UK και άλλο NBC.

 

 

Πραγματικα δεν ειχα προθεση να μπερδεψω κανεναν φιλε μου...

Για αυτο και εγραψα αναλυτικα και με σαφηνεια την ερωτηση μου..!

Ωστοσο η απαντηση σου καθε αλλο παρα σαφης ειναι..θα εκτιμουσα λοιπον εκτος απ το να με διορθωσεις(κατι απολυτα θεμιτο..) να απαντουσες και στην ερωτηση μου..

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες από Cosmote? Πρέπει να έχει βγει το update σε 2.1

 

Σύνδεσε το κινητό στο PC Companion (το κατεβάζεις από το site της Sony Ericsson) και δες για ενημέρωση!

εχω συνδεση cosmote αλλα το πηρα απο τη vodafone. συνδεθηκα με το pc companion και μου εγραψε οτι το κινητο ειναι up to date. δεν ειχε καπου να επιλεξω συγκεκριμενα το update σε 2.1

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ειχα προθεση να μπερδεψω κανεναν φιλε μου...

Για αυτο και εγραψα αναλυτικα και με σαφηνεια την ερωτηση μου..!

Ωστοσο η απαντηση σου καθε αλλο παρα σαφης ειναι..θα εκτιμουσα λοιπον εκτος απ το να με διορθωσεις(κατι απολυτα θεμιτο..) να απαντουσες και στην ερωτηση μου..

 

Δεν νομίζω να ήμουν ασαφής. Είπες πως έχεις Balcan localization και σου είπα να μην συγχέεις τα πράγματα. Το συγκεκριμένο line δεν αφορά το localization ή το region (μην κολλάμε στις λέξεις, region στην συγκεκριμένη γραμμή μπορεί να αφορά κάτι πολύ μεγαλύτερο). Όσα ευρωπαικά build.prop και αν ανοίξεις, γράφουν ακριβώς το ίδιο (ro.product.locale.region=GB) συμπεριλαμβανομένων ΚΑΙ των branded ελληνικών.

Ομοίως και σε build.prop από cdma συσκευές (E10a).

 

Το συγκεκριμένο region μπορεί να αφορά το market, την βασική γλώσσα χρήσης και άλλα πολλά..

 

Τέλος δεν θα έγραφε Nordic αλλά NBC..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ήμουν ασαφής. Είπες πως έχεις Balcan localization και σου είπα να μην συγχέεις τα πράγματα. Το συγκεκριμένο line δεν αφορά το localization ή το region (μην κολλάμε στις λέξεις, region στην συγκεκριμένη γραμμή μπορεί να αφορά κάτι πολύ μεγαλύτερο). Όσα ευρωπαικά build.prop και αν ανοίξεις, γράφουν ακριβώς το ίδιο (ro.product.locale.region=GB) συμπεριλαμβανομένων ΚΑΙ των branded ελληνικών.

Ομοίως και σε build.prop από cdma συσκευές (E10a).

 

Το συγκεκριμένο region μπορεί να αφορά το market, την βασική γλώσσα χρήσης και άλλα πολλά..

 

Τέλος δεν θα έγραφε Nordic αλλά NBC..

 

Δεν νομιζω να ησουν οσο σαφης εισαι στη παραπανω απαντηση σου..για την οποια σε ευχαριστω δεοντως..:cool: καθως τωρα απαντας στην ερωτηση μου..

Απο κει και περα συνυπαρχουμε σ ενα φορουμ που υπαρχουμε για να βοηθαμε και να μας βοηθουν..

Απο οποιον λοιπον εχει την ευγενη προθεση να βοηθησει περιμενω την αναλογη επιεικια και οχι την παρερμηνεια των προθεσεων μου...

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να ξαναεγκταστησω τον οδηγο χρηστη στα ελληνικα?εκανα πειραματα προσπαθωντας να κανω αναβαθμιση και δεν εκανα backup :( ηλιθιωδως!!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει δυνατοτητα να ξαναεγκταστησω τον οδηγο χρηστη στα ελληνικα?εκανα πειραματα προσπαθωντας να κανω αναβαθμιση και δεν εκανα backup :( ηλιθιωδως!!

 

Το κατεβάζεις από εδώ και απλά το περνάς στην κάρτα μνήμης..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

να αποθηκευσω το zip στο others οπως ειναι χωρις να κανω extract τα αρχεια?μεσα στο others υπαρχει το emanual το οποιο εμπεριεχει ολα τα αρχεια.δεν ειναι κενο. παρολα αυτα οταν παταω οδηγος χρηστη λεει οτι δεν υπαρχουν αρχεια στη καρτα μνημης.το ιδιο και με τη μουσικη. στο κινητο δε βρισκω τιποτα ενω οταν το συνδεω με τον υπολογιστη και ανοιξω τα αρχεια του κινητου βρισκω και τραγουδια και φωτο. για να τα βλεπω εγω απο τον υπολογιστη υπαρχουν στη καρτα μνημης πως ειναι δυνατον να μη τα βρισκω στο κινητο? σας πρηζω sorry,εκτιμω πολυ τη βοηθεια! Edited by cristina58
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω ας με βοηθησει καποιοσ με τον launcherpro.δεν μπορω με τπτ να εμφανισω μονο τις επαφες με τα νουμερα μου βγαζει σε ολες τις επιλογες και τις επαφες απο το facebook, τι διεγραπσα λογαριασμους τι εβαλα ολες τις επαφες απο gamail σαν συναδελφοι και επελεξα να εμφανιζει μονο συναδελφουσ τπτ παντα και το facebook **** επιγοντος βοηθεια διοτι το βλεπω να βαζω adw launcher παλι.

 

να προσθεσω οτι αμα βαλω την αρχικη οθονη σαν επιλογη και παω επαφες μου τα βγαζει σωστα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα με wifi πηγα ρυθμίσεις/Sony Ericsson/Λήψη ρυθμίσεων έβγαλε μόνο μια επιλογη (Cosmote) το πάτησα κ μετα απο αυτό όλα οκ. Λογικά αυτο θα είναι. Δοκιμασε το.

 

Το εχω κανει 1000φορες για παλι δεν μου παιζει, για αυτο τις περασα και manual μπας και, αλλα δεν το βλεπω να κανει κατι!

Link to comment
Share on other sites

Mα, πώς φορτώνουν; Αφού τίποτα δε τρέχει στο παρασκήνιο. Στο iPhone είχα εφαρμογές ad-based και ποτέ δε μου έκανε αυτό.

 

Τι μπορώ να κάνω; Το data traffic btw το θέλουμε ανοιχτό μόνο για το fb app και για το text+.

Και η κίνηση δεδομένων πώς γίνεται να τα τρώει; Το καλοκαίρι που είχε πακέτο ΜΒ δεν παρατηρούσαμε καμία περίεργη μείωση

 

αν βάλεις κάποιο task killer θα εκπλαγείς πόσε εφαρμογές έχουν ξεκινήσει και τρέχουν χωρίς να το ξέρεις, εγώ νόμιζα οτι ήταν πρόβλημα του κινητού στην αρχή...

 

τσέκαρε και στις ρυθμίσεις/ Συγχρονισμός μήπως είναι τικαρισμένο το auto sync, και γενικά η λύση είναι όσο μπορείς κλειστό data traffic και αποφυγή προγραμμάτων με διαφημίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει 1000φορες για παλι δεν μου παιζει, για αυτο τις περασα και manual μπας και, αλλα δεν το βλεπω να κανει κατι!

 

ποσταρα ενα σαιτ με τις ρυθμισεις καθε εταιριας πριν μια σελιδα,τσεκαρε να δεις αν τις εχεις βαλει σωστα..:)

 

Στελάκος θέλω το build.prop.

 

Και θα το postάρεις με αυτήν την διαδικασία.[/QU απο που κατεβαζω την παραπανω εφαρμογη?απο που βρισκω την παραπανω εφαρμογη..απο μαρκετ?

 

οχι απο το μαρκετ.googlαρε το και θα το βρεις..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ποσταρα ενα σαιτ με τις ρυθμισεις καθε εταιριας πριν μια σελιδα,τσεκαρε να δεις αν τις εχεις βαλει σωστα..:)

 

Έχεις ποσταρει το site που είχα ποσταρη εγώ πριν κάτι σελίδες. :-P

 

 

οχι απο το μαρκετ.googlαρε το και θα το βρεις..;)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ποσταρει το site που είχα ποσταρη εγώ πριν κάτι σελίδες. :-P

 

χεχε!!ειναι κλασσικο σαιτ!!το χω ποσταρει καμια 10ρια φορες γτ ειναι πολυ συχνο το φαινομενο των λαθος ρυθμισεων...:shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χεχε!!ειναι κλασσικο σαιτ!!το χω ποσταρει καμια 10ρια φορες γτ ειναι πολυ συχνο το φαινομενο των λαθος ρυθμισεων...:shifty:

 

το θεμα ειναι οτι δεν ειναι λαθος, και στο auto που τις κατεβαζει ειναι ιδιες με τις manual, οταν πηγα να κανω την manual διαδικασια κατα το σεταρησμα μου εβγαλε το (H) αλλα μετα εξαφανιστηκε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...