Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με το built.prop δεν αφορά μόνο το pro?

Και σε μας γίνεται?

Απ ότι έψαξα στο Davinci team δεν εχει ελληνική έκδοση 2.1

World customised λεει.

http://davinciteam.eu/phone_details_E10i_2.0.A.0.504_0001.html

Τεσπα.Ολα τα υπόλοιπα δουλευουν μια χαρά.Τώρα για τα μηνύματα αν δεν γίνεται τι να κάνουμε.

 

Έχει κάποιους οδηγούς σχετικά με unbranding κλπ. Κάνε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια μερα δε μπορεσα να μπω και βγηκε η αναβάθμιση 2.1 για Ελλαδα? μαλλον πρεπει να μη μπαινω πιο συχνα, lol. αληθεια, ισχυει για ολους? δλδ, εγω ειμαι στην 1.6, rooted and unbranded (Generic UK), μπορω απο σημερα να παω σε 2.1?

 

και μια ακομα ερωτηση. εχει κανεις 2gether sim απο την vodafone (ή εστω την αντιστοιχη διπλη καρτα της cosmote)? γιατι στην 1.6 που τις δοκιμαζω και τις 2 δεν παιζουν, ξερει καποιος αν παιζουν στην 2.1?

 

κανενας που να ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό στο FAQ.

 

Προχθες απέκτησα τ X10 Mini και θέλω να αναβαθμίσω στην 2.1 πριν κάνω root/unbrand.

 

Πως γίνεται όμως; Μέσω κινητού όταν ψάξω για software update μου λέει ότι δε μπορεί να συνδεθεί στην υπηρεσία (έχω συνδεθεί με Wi-Fi κανονικά). Μέσω PC Companion μου λέει ότι έχω την πιο πρόσφατη έκδοση.

 

Επίσης:

1) Αφού αναβαθμίσω στην 2.1, πάω πρώτα για root και μετά unbranding;

2) Πήρα μια κάρτα μνήμης 8gb. Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να περάσω τα δεδομένα της default στην καινούρια;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβάθμιση και γω το μινι μου στην 2.1

Είχα κάνει όμως πιο παλιά debrand και από τότε δεν μπορώ να γράψω μηνύματα με 160 χαρακτήρες.Χρησιμοποιώ το handsent sms αλλά μου σπάει τα νεύρα.

Θέλω να παρακαλέσω όποιον έχει κανει την αναβάθμιση 2.1 και έχει ελληνική έκδοση, να ανεβάσει τα 2 αρχεία που βρίσκονται μέσα στο φάκελο C:\Program Files\Sony Ericsson\Update Service\db\13740270\blob_fs μπας και μπορέσουμε να τα βάλουμε και μεις.

 

Δεν μ αρέσει.Θέλω να γράφω κανονικά με το πρόγραμμα του κινητού.

Αν μπορέσει κανείς καλώς.Αλλιώς θα περιμένω μήπως το βρώ κάπως αλλιώς.

 

 

Παιδια οντως εαν γινεται να εχουμε με το default προγραμμα υποστιριξη 160 χαρακτηρων, το handsent μου τι δινει κ μενα:blink:

 

Υ.Γ Εχω την nordic 2.1

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

http://img822.imageshack.us/img822/1267/device3q.png

 

 

Συμπεράσματα δικά σας :D

 

Ένα πρόχειρο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι το ρολογάκι το Ωmega πρέπει να είναι μαϊμού γιατί απ' ότι βλέπω ο δευτερολεπτοδείκτης βγαίνει έξω από την κάσα. :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εχω μπερδευτει πολυ με ην διαδικασια εγκαταστασης 2,1 στο mini...το χω παρει απο το saturn και απο οτι φαινεται ειναι unbrand μιας και δεν μου εμφανιζει καποιο λογοτυπο εταιριας....

 

μπορει κανεις να με διαφοτισει εν συντομια τι πρεπει να κανω για να περασω την 2,1???το χρησιμοποιω με κοσμοτε whats up αν παιζει ρολο αυτο.

 

ψαχνω ψαχνω και δεν βγαζω ακρη...ευχαριστω εκ των προτερω!!!

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

http://img261.imageshack.us/img261/3883/device4i.png

 

Kwanna πως μπορώ να βάλω και εγώ τον καιρό στην homescreen μου???

 

Σε τι μορφή πρέπει να είναι οι εικόνες κίνησης για να τις αναγνωρίζει η συσκευή???

Edited by amoramor
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...εχω μπερδευτει πολυ με ην διαδικασια εγκαταστασης 2,1 στο mini...το χω παρει απο το saturn και απο οτι φαινεται ειναι unbrand μιας και δεν μου εμφανιζει καποιο λογοτυπο εταιριας....

 

μπορει κανεις να με διαφοτισει εν συντομια τι πρεπει να κανω για να περασω την 2,1???το χρησιμοποιω με κοσμοτε whats up αν παιζει ρολο αυτο.

 

ψαχνω ψαχνω και δεν βγαζω ακρη...ευχαριστω εκ των προτερω!!!

 

Δεν σε ενδιαφερει αν ειναι unbrand η brand αρκει η χωρα προελευση που ειναι να μπορει να σου δωσει το update, Αν τρεξεις το Pc Companion δεν σου δινει το νεο update;

 

Kwanna πως μπορώ να βάλω και εγώ τον καιρό στην homescreen μου???

 

Σε τι μορφή πρέπει να είναι οι εικόνες κίνησης για να τις αναγνωρίζει η συσκευή???

 

Αν εχεις την 2,1 μπορεις να κατεβασεις live wallpaper και δεν θα εχεις προβλημα.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις την 2,1 μπορεις να κατεβασεις live wallpaper και δεν θα εχεις προβλημα.

 

Από που???

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

από εδω

 

Δεν μπορώ να βάλω δικά μου...? :(

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Λογικα τα gif 340x280 θα τα παιξει!

 

Έχω περάσει ένα 340x240 αλλά δεν κινείται...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

εμενα τα λαιβ μου το κολλαγανε λιγο το συστηματακι..ασε που καταναλωναν περισσοτερη μπαταρια....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει ένα 340x240 αλλά δεν κινείται...

 

edit: παρατηρησε κανεις οτι δεν μπορει να παιξει τις .gif φωτογραφιες;

Link to comment
Share on other sites

edit: παρατηρησε κανεις οτι δεν μπορει να παιξει τις .gif φωτογραφιες;

 

Ναι για αυτό ρωτάω σε ποια μορφή πρέπει να είναι...

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε ενδιαφερει αν ειναι unbrand η brand αρκει η χωρα προελευση που ειναι να μπορει να σου δωσει το update, Αν τρεξεις το Pc Companion δεν σου δινει το νεο update;

 

Πως βλέπουμε την χώρα προέλευσης καθώς και το αν είναι brand ή unbrand;

Link to comment
Share on other sites

Ναι για αυτό ρωτάω σε ποια μορφή πρέπει να είναι...

καλο σας διαβασμα.. :)

 

http://blog.androgames.net/58/android-live-wallpaper-tutorial/

Link to comment
Share on other sites

έχω την 1,6 ακόμη. Δεν μπορώ να το ρυθμίσω να ακούγεται οταν έχω μήνυμα! έχει και άλλος το ίδιο πρόβλημα?Καμιά ιδέα?

 

επίσης τώρα τελευταία κλείνει στα 2-3 λεπτά όταν δέχομαι κλίση ή καλώ εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να βαλει στο pro μεγαλυτερη μπαταρια αλλης εταιριας, και αν ναι, ποια και τι διαφορες ειδε;

καποιος ειχε πει πριν απο καμια 50αρια σελιδες οτι ειχε βαλει μια κινεζικη με περιπου 2000mAh. Δουλευε κανονικα, αν και η αυτονομια δεν ηταν αναλογη της αυξησης της χωρητικοτητας της μπαταριας.

Νομιζω οτι την παρηγγειλε και ο Κων/νος αν θυμαμαι καλα...

Καλημεραααα.Να ρωτησω,και μετα την 2.1 θα πρεπει να κανουμε παλι root για να μπορουμε να επιλεξουμε χωρο αποθηκευσης εφαρμογων-παιχνιδιων(συσκευη ή καρτα μνημης)??ok ειμαι rooted κι εγω(με την 2.1),αλλα πως στο καλο μπορω να επιλεξω χωρο αποθηκευσης την καρτα μνημης??

Η αποθηκευση των εφαρμογων στην καρτα μνημης ειναι δυνατοτητα του 2.2

Παρολαυτα υπαρχει ενας περιεργος τροπος που τον εκανε ο dark_dog, και υπαρχει ενα κοινο μυστικο οτι ολοι περιμενουν να ετοιμασει πληρη οδηγο για το πως γινεται αξιοπιστα...:D

το πικμε πως λειτουργει?μου βγαζει :

your server is up and runninig.you can start grabbling screens on ur pc by navigating to. το λινκ ομως δεν ανοιγει κατι

σιγουτα γραφεις σωστα το λινκ? με http:// κτλ?

ρε παιδια...εχω μπερδευτει πολυ με ην διαδικασια εγκαταστασης 2,1 στο mini...το χω παρει απο το saturn και απο οτι φαινεται ειναι unbrand μιας και δεν μου εμφανιζει καποιο λογοτυπο εταιριας....

μπορει κανεις να με διαφοτισει εν συντομια τι πρεπει να κανω για να περασω την 2,1???το χρησιμοποιω με κοσμοτε whats up αν παιζει ρολο αυτο.

ψαχνω ψαχνω και δεν βγαζω ακρη...ευχαριστω εκ των προτερω!!!

πρεπει να κανεις αλλαξεις το localisation σε nordic (χανεις την εγγυηση)

Kwanna πως μπορώ να βάλω και εγώ τον καιρό στην homescreen μου??????

Κατεβασε απο το μαρκετ το "Weather Forecast" (εχει σαν σημα εναν μεγαλο ηλιο) και βαλτο σαν widget

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εννοεις αν περασω το προηγουμενο build.prοp τωρα που εχω 2.1???

δηλαδη αν κανω την αναβαθμηση να μη πειραξω τιποτα και μονο βημα βημα απο το SEUS, ΣΩΣΤΑ????

 

επισης ενα καλο προγραμμα για screenshot αν ξερει καποιος να προτεινει? γιατι μπερδευτηκα λιγο..

 

εδω

Link to comment
Share on other sites

διαμαντη δεν την εχω τσιμπησει ακομα την μπαταριουλα γτ εχω κατι εκρεμμοτητες ακομα,ασε που ο φιλος που την πηρε εχει εξαφανιστει απο το φορουμ και δεν εχει αναφερει τπτ για την μπαταρια αυτη..μην μου καψει και το κινητο..αλλα νταξει σκεφτομαι τελη του μηνα να την παρω αν και η αυτονομια με την 2.1 με εχει συγκλονισει..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι. ϊσως και να γίνεται αν έχεις πολύ γρήγορο HDD και το κάνεις τόσο συγχρονισμένα ώστε να το διαβάσει ακριβώς από εκεί. Αλλά είναι παρακινδυνευμένο.

 

Από την άλλη με την μέθοδο του build.prop ίσως και να γίνεται να πας από 2.1 Nordic σε 2.1 Ελληνικό, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Πληροφοριακά αν χρησιμοποιήσεις την μέθοδο του build.prop από 2.1 σε 1.6 πας για σίγουρο brick.

 

Φιλε DarkDog θα θελα την αποψη σου στο εξης...

Εχω περασει την 2.1 Nordic generic..πριν απο λιγες μερες με την πολυτιμη βοηθεια σου φυσικα...:up::thanks:

Αν υποθετικα θελω να περασω την ελληνικη εκδοση ωστε να ξαναμπω εντος εγγυησης..μπορω χρησιμοποιωντας το build.prop του greek localization..??

Ακολουθωντας τον οδηγο του unbrand δηλαδη αν αντικαταστησω το build prop του Nordic με το build prop του Greek localization και μετα χρησιμοποιωντας PC Companion η SEUS να κανω αναβαθμιση..Λογικα δεν Θα μου βγαλει την ελληνικη ενημερωση της 2.1...???

Υ.Γ Για εξηγησε λιγο τι ακριβως ειναι το JIT Compiler...

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε DarkDog θα θελα την αποψη σου στο εξης...

Εχω περασει την 2.1 Nordic generic..πριν απο λιγες μερες με την πολυτιμη βοηθεια σου φυσικα...:up::thanks:

Αν υποθετικα θελω να περασω την ελληνικη εκδοση ωστε να ξαναμπω εντος εγγυησης..μπορω χρησιμοποιωντας το build.prop του greek localization..??

Ακολουθωντας τον οδηγο του unbrand δηλαδη αν αντικαταστησω το build prop του Nordic με το build prop του Greek localization και μετα χρησιμοποιωντας PC Companion η SEUS να κανω αναβαθμιση..Λογικα δεν Θα μου βγαλει την ελληνικη ενημερωση της 2.1...???

Υ.Γ Για εξηγησε λιγο τι ακριβως ειναι το JIT Compiler...

 

ναι ακριβος ετσι! δεν θα εχεις προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...