Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε DarkDog θα θελα την αποψη σου στο εξης...

Εχω περασει την 2.1 Nordic generic..πριν απο λιγες μερες με την πολυτιμη βοηθεια σου φυσικα...:up::thanks:

Αν υποθετικα θελω να περασω την ελληνικη εκδοση ωστε να ξαναμπω εντος εγγυησης..μπορω χρησιμοποιωντας το build.prop του greek localization..??

Ακολουθωντας τον οδηγο του unbrand δηλαδη αν αντικαταστησω το build prop του Nordic με το build prop του Greek localization και μετα χρησιμοποιωντας PC Companion η SEUS να κανω αναβαθμιση..Λογικα δεν Θα μου βγαλει την ελληνικη ενημερωση της 2.1...???

Υ.Γ Για εξηγησε λιγο τι ακριβως ειναι το JIT Compiler...

 

Υποθετικά ίσως να γίνεται αν βρείς ελληνικό build.prop από 2.1 και όχι 1.6.

 

Αλλιώς πιο σίγουρη λύση είναι να κάτεβάσεις το flashtool του Bin4ry από τους xda και μια 1.6 rom, να φλασάρεις με αυτήν και μετά στα καπάκια να κάνεις αλλαγή build.prop με κάποιο Ελληνικό, να το συνδέσεις στο SEUS να δεις αν σου βγάζει την 2.1.... Ουφ πολύ διαδικασία για το τίποτα μου μοιάζει.:wacko:

 

Το JIT compiler το περιγράφει πολύ καλά εδώ.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δηλαδη αν δε κανουμε ολη αυτη τη διαδικασια σε περιπτωση που παθει βλαβη ημαστε εκτος εγγυησης ε??

 

Απο την στιγμή που κάνεις unbrand είσαι εκτός εγγύησης. Όχι οτι αν προλάβει και φάει φόλα η συσκευή θα προλάβεις να φλασάρεις και πολλά...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

to ειχα δοκιμασει αυτο (shootme) αλλα η φωτο που μου εσωζε ηταν ολο γραμες παραμορφωμενες δε ξερω γιατι

 

 

αυτο

Link to comment
Share on other sites

 

Και πώς θα τα φτιάξω αυτά???Με τη γραμμη εντολών??? :confused:

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 εβδομάδες η κολλητή μου βάζει κάρτα και το κινητό της την τρώει!

Δε τρέχει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως στο παρασκήνιο, δεν έχει κανένα widget στην αρχική και αυτό πάλι τα τρώει!

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μόλις κλείνουμε την κίνηση δεδομένων σταματά και μόλις την ανοίγουμε καταβροχθίζει τα ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλείνουμε την κίνηση δεδομένων σταματά και μόλις την ανοίγουμε καταβροχθίζει τα ευρώ.

 

Αυτό την τρώει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 εβδομάδες η κολλητή μου βάζει κάρτα και το κινητό της την τρώει!

Δε τρέχει ΤΙΠΟΤΑ απολύτως στο παρασκήνιο, δεν έχει κανένα widget στην αρχική και αυτό πάλι τα τρώει!

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει; Μόλις κλείνουμε την κίνηση δεδομένων σταματά και μόλις την ανοίγουμε καταβροχθίζει τα ευρώ.

 

χαχαχα, ειναι το μεγαλο προβλημα που εχει το x10 δυστηχως δεν μπορεις να κανεις τιποτα, ειναι πολλες εφαρμογες που εχουν διαφημηστικα και τρωνε μοναδες και ας μην το βλεπεις, μπορεις να βαλεις το watchdog.

Link to comment
Share on other sites

Mα, πώς φορτώνουν; Αφού τίποτα δε τρέχει στο παρασκήνιο. Στο iPhone είχα εφαρμογές ad-based και ποτέ δε μου έκανε αυτό.

 

Τι μπορώ να κάνω; Το data traffic btw το θέλουμε ανοιχτό μόνο για το fb app και για το text+.

Και η κίνηση δεδομένων πώς γίνεται να τα τρώει; Το καλοκαίρι που είχε πακέτο ΜΒ δεν παρατηρούσαμε καμία περίεργη μείωση

Link to comment
Share on other sites

Mα, πώς φορτώνουν; Αφού τίποτα δε τρέχει στο παρασκήνιο. Στο iPhone είχα εφαρμογές ad-based και ποτέ δε μου έκανε αυτό.

 

Τι μπορώ να κάνω; Το data traffic btw το θέλουμε ανοιχτό μόνο για το fb app και για το text+.

Και η κίνηση δεδομένων πώς γίνεται να τα τρώει; Το καλοκαίρι που είχε πακέτο ΜΒ δεν παρατηρούσαμε καμία περίεργη μείωση

 

μπορει να μην τις βλεπεις εσυ να τρεχουν ,βαλε ενα task manager και θα δεις π.χ το hancent sms παντα τρεχει απο πισω ακομα και αν δεν το βλεπεις.

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις, το Handcent SMS χρεώνει κ αυτό;!

Αυτό έχει σα βασικό πρόγραμμα!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις, το Handcent SMS χρεώνει κ αυτό;!

Αυτό έχει σα βασικό πρόγραμμα!

 

ναι, εκτος και αν το εχεις κατεβασει donate.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Της το βγάζω αμέσως :p

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, της βγάζω όλες τις ad-based και μετά δε θα έχει πρόβλημα, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Της το βγάζω αμέσως :p

Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, της βγάζω όλες τις ad-based και μετά δε θα έχει πρόβλημα, έτσι;

 

απανεργοποιησε την χρεωση περιαγωγης, εκτος αν βαλεις το watchdog και το ορισεις ενα quote.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πάάάάρα πολύ!! :) :)

 

αν τρεχεις το handcent και σου βγαλει κανονικα banner διαφημηση να ξερεις οτι χρεωνει, αν δεν σου βγαλει και απλα βγαλει ενα γκρι παραθυρω εισαι καθαρος.

Link to comment
Share on other sites

αν τρεχεις το handcent και σου βγαλει κανονικα banner διαφημηση να ξερεις οτι χρεωνει, αν δεν σου βγαλει και απλα βγαλει ενα γκρι παραθυρω εισαι καθαρος.

 

και γιατί απλά να μην κλείνει την κίνηση δεδομένων? :confused:

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα εχω βαλει τον launcherpro και στις επαφες μου βγαζει και αυτες απο το facebook.να σημειωσω οτι παταω να εμφανιζωνται οι επαφες που εχουνε τηλεφωνα και επισης διαλεγω την προβολη μονο απο το τηλεφωνω και τις επαφες απο το gmail που εχω κανει συνχρονισμο.λογικα καποια ρυθμιση ειναι αλλα δεν μπορω να την πετηχω.

οσον αφορα το picme μια χαρα βαζω την ιπ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μονος που εχω την εντυπωση οτι κατασκευαστικα το κινητο δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας? Το δικο μου X10 mini pro το πλαστικο πισω καλυμμα οταν πιανεις το κινητο στα χερια σου τριζει και το εχω μονο 2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μονος που εχω την εντυπωση οτι κατασκευαστικα το κινητο δεν ειναι τοσο καλης ποιοτητας? Το δικο μου X10 mini pro το πλαστικο πισω καλυμμα οταν πιανεις το κινητο στα χερια σου τριζει και το εχω μονο 2 μερες.

 

Βγάλτο και ξαναβάλτο... Μάλλον δεν έχει "κουμπώσει" καλά...

(τουλάχιστον σε εμένα κάτι τέτοιο είχε συμβεί)

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο και ξαναβάλτο... Μάλλον δεν έχει "κουμπώσει" καλά...

(τουλάχιστον σε εμένα κάτι τέτοιο είχε συμβεί)

 

το εχω κανει αρκετες φορες. ισως να ειναι ελατωματικο το καλυμμα... συμβαινει και σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Αν το πιέσω σε συγκεκριμένα σημεία λίγο ναι. Δεν είναι κάτι ιδιάιτερο όμως.
Link to comment
Share on other sites

Το TYPOCLOCK δουλεύει στο δικό μας κινητό (x10mini).

Μήπως θέλει εγκατάσταση κάποιο launcher?

 

Το δοκίμασες στον μαμίσιο και δεν έπαιξε?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αρκετες φορες. ισως να ειναι ελατωματικο το καλυμμα... συμβαινει και σε κανεναν αλλο?

 

Ναι τρίζει κανονικά και με το νόμο από την πρώτη μέρα... Το είχα ρωτήσει κι εγώ εδώ και το έχουν κι άλλοι.... Πολύ σπαστικό όταν γράφεις με το qwerty ειδικά

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα. Ερώτηση έκανα επειδή λέει ότι είναι γιά υψηλότερες αναλύσεις.

και στη τελική ένα ναι ή ένα όχι θα έφτανε γιά απάντηση

 

Edit: ναι δουλεύει

Edited by Georgema
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...