Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες το edit που εκανα πριν το ποσταρο! Μπορεις να κανεις αυτο που σου λεω αν θελεις αλλα μετα να ξερεις οτι χανεις την εγγυηση!

 

θα περιμενω λιγο καιρο ακομα και αν δε βγει αναβαθμιση, θα κανω unbranded

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με NDrive και χάρτες Navteq Q3 2010 είναι αρκετά ακριβές (δεν πιάνει το MLS βέβαια αλλά τηρουμένων των αναλογιών είναι καλό). Στο αμάξι είναι πολύ μικρό νομίζω..

 

νταξει δεν με νοιαζει να το χρησιμοποιω σαν navigator.απλα αμα χρειαστει καμια φορα ή αμα χασω τον δρομο μου να με εξυπηρετησει.

γιαυτο και δεν με νοιαζει και τοσο πολυ αν ειναι μικρο η μεγαλο οσον αφορα στην οθονη του.να μου λεει ποτε στριβω ΑΚΡΙΒΩΣ θελω και δεν με νοιαζει να το κοιταω.απλα να το ακουω!:) αλλα οχι να περναω τη στροφη και να μ λεει να στριψω μετα απο 10 μετρα...:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νταξει δεν με νοιαζει να το χρησιμοποιω σαν navigator.απλα αμα χρειαστει καμια φορα ή αμα χασω τον δρομο μου να με εξυπηρετησει.

γιαυτο και δεν με νοιαζει και τοσο πολυ αν ειναι μικρο η μεγαλο οσον αφορα στην οθονη του.να μου λεει ποτε στριβω ΑΚΡΙΒΩΣ θελω και δεν με νοιαζει να το κοιταω.απλα να το ακουω!:) αλλα οχι να περναω τη στροφη και να μ λεει να στριψω μετα απο 10 μετρα...:!:

 

Τόσο εκτεταμένα δεν το έχω δοκιμάσει στο αυτοκίνητο, επειδή έχω navigation, αλλά όσες φορές το χρησιμοποίησα με το NDrive έδειχνε να αποκρίνεται καλά.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το πηρα απο το πλαισιο και εχει αυτην την εκδοση

E10i CUSTOMIZED-GBA CDF1238-3187 1236-7378 Customized GBA/Black

ειναι Branded?

 

Και γω το πήρα unbranded (όσον αφορά τις εταιρείες κινητών) και απ' ότι φαίνεται έχω την ίδια έκδοση.

Πιθανολογώ ότι είναι Generic BAlkan οπότε μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε να βγει η έκδοση βαλκανιζατέρ με τα καινούργια ζαντολάστιχα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπήκα πριν λίγο με το mini μου, στο net μέσω wifi και μου έβγαλε στην γραμμή κατάστασης ότι υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό, να το συνδέσω με υπολογιστή κλπ... Είναι αφόρτιστο όμως και θα περιμένω να φορτίσει...

Ισχύει, ξέρει κανείς τίποτα;

UK Generik εδώ

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι έχει δημιουργηθεί μια λίστα εφαρμογών στο forum του Android οπότε δείτε την. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μπήκα πριν λίγο με το mini μου, στο net μέσω wifi και μου έβγαλε στην γραμμή κατάστασης ότι υπάρχει διαθέσιμο νέο λογισμικό, να το συνδέσω με υπολογιστή κλπ... Είναι αφόρτιστο όμως και θα περιμένω να φορτίσει...

Ισχύει, ξέρει κανείς τίποτα;

UK Generik εδώ

 

Εφόσον απο σήμερα είναι διαθέσιμη η 2,1 στην Ελλάδα τότε σίγουρα είναι διαθέσιμη και για την UK generic... Enjoy!

Επίσης μήπως έχουμε feedback και απο χρήστες άλλων δικτύων πλήν κοσμοτε? Αν έχει γίνει διαθέσιμη σε όλα τα δίκτυα, τα θέματα περι unbrand είναι κάπως περιττά πλέον

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Για την 1.1.A.0.8 ξέρουμε τίποτα?

 

Τι εννοείς?

Εγω από 1.1.Α.0.8 cosmote πήγα σε 2,1 σήμερα...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Εγω από 1.1.Α.0.8 cosmote πήγα σε 2,1 σήμερα...

 

Αυτή την έκδοση έχω αλλά όχι cosmote, αγορασμένο από το πλαίσιο. Αλλά ακόμα καμιά ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Έκανα root και τώρα διαπίστωσα ότι το Ledaki όταν λαμβάνω μήνυμα δεν ανάβει...Τι μπορεί να έγινε??? :(

Xρησιμοποιώ το Handcen sms, η επιλογή για να ανάβει το Led είναι τικαρισμένη αλλά τπτ... :(

 

Κάποιος??? :(

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια κι εγω εχω την 1.1.Α.0.8 ειμαι με συνδεση Cosmote και αγορασμενο απο καταστημα ασχετο μικρο απο επαρχια πριν 4 μηνες.Ακομα στην 1,6 ειμαι και για αναβαθμιση δε μου λεει τιππτα!!Τι στο καλο γινεται????
Link to comment
Share on other sites

παιδια το a-gps ειναι εξέλιξη του gps. η διαφορά τους είναι ότι στο a-gps μπορείς να ενεργοποιήσεις την υποβοήθηση και έτσι να βρει στιγμα απο δορυφόρο γργορότερα και ακριβέστερα. δλδ και με χάλια σημα απο δορυφόρους λόγω καιρου, θα πιασει σχεδόν αμέσως σημα σε σχέση με απενεργοποιημένο το Assisted-gps που θα πιασεις σημα σε 4-5 λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το a-gps ειναι εξέλιξη του gps. η διαφορά τους είναι ότι στο a-gps μπορείς να ενεργοποιήσεις την υποβοήθηση και έτσι να βρει στιγμα απο δορυφόρο γργορότερα και ακριβέστερα. δλδ και με χάλια σημα απο δορυφόρους λόγω καιρου, θα πιασει σχεδόν αμέσως σημα σε σχέση με απενεργοποιημένο το Assisted-gps που θα πιασεις σημα σε 4-5 λεπτα.

 

Ναι αλλα χρεωνεσαι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε μην τα θες όλα δικα σου κωστή! :P ξερει κάποιος ποσα data χρησιμοποιεί το a-gps και σε τι συχνοτητα;
Link to comment
Share on other sites

Μιας και φαίνεται να είμαι ο μόνος GR branded χρήστης αυτή τη στιγμή, να αναφέρω ότι η 2,1 σαν πρώτες εντυπώσεις φαίνεται πολύ καλή, να επισημάνω οτι

-το LED στα μηνύματα και αναπάντητες κλήσεις ανάβει κανονικά

-φαίνεται όντως να έχει χαθεί η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας της οθόνης... :(

-Ένα μείον που νόμιζα ότι θα είχε φτιάξει (τουλάχιστον οι vodafone branded που πήραν την τελευταία 1,6 έκδοση το είχαν διορθώσει) είναι με το ελληνικό αλφάβητο στις επαφές που δεν υπάρχει...

Περίμενα τουλάχιστον στην καθαρά "ελληνική" έκδοση να το είχαν... Πάντως το ringtone της Cosmote δεν το ξέχασαν :lol:

 

Υγ. Να σημειώσω ότι έγινε και root με απόλυτη επιτυχία με το Superoneclick 1.5.4.

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας είναι ενεργοποιημένη πάντα πλέον. δοκιμασε το σκιάζοντας τους αισθητήρες. θα δεις ότι θα αλλάξει η φωτεινότητα της οθόνης. ;)

 

επίσης ο φίλος μου ο Googlης μου ειπε ότι το a-gps χρησιμοποιεί 6kb όποτε το ανοιγουμε κ μας βοηθά να βρει στιγμα. μετά καθ όλη την διαδρομή δεν χρησιμοποιεί άλλα data. παρα μόνο αν κλεισουμε το gps και χρειαστεί να ξαναβρει στίγμα. μια χαρα! :-D

Link to comment
Share on other sites

επίσης ο φίλος μου ο Googlης μου ειπε ότι το a-gps χρησιμοποιεί 6kb όποτε το ανοιγουμε κ μας βοηθά να βρει στιγμα. μετά καθ όλη την διαδρομή δεν χρησιμοποιεί άλλα data. παρα μόνο αν κλεισουμε το gps και χρειαστεί να ξαναβρει στίγμα. μια χαρα! :-D

 

ωραιος φιλε μου!!να σε ρωτησω ομως,σε περιπτωση που το εκαστοτε προγραμμα πλοηγησης,δεν χρησιμοποιει το ιντερνετ για να κλειδωσει αρα ουτε και το a-gps,δεν υποβοηθειται,σωστα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, είχα ξεχάσει πως γίνεται μια ρύθμιση και αποφάσισα να δω τον οδηγό χρήστη (πάντα χρήσιμος σε αυτές τις περιπτώσεις) αλλά μου πέταξε μήνυμα ότι δεν βρίσκει τα αρχεία του οδηγού στην κάρτα μνήμης.

Από ότι είδα στο αγγλικό επίσημο site της SE δίνει δυνατότητα να τον ξανακατεβάσεις και να τον περάσεις στην κάρτα, στο ελληνικό site όμως όχι.

Ξέρει κανείς αν ο οδηγός από το αγγλικό site περιέχει όλες τις γλώσσες?

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε μου!!να σε ρωτησω ομως,σε περιπτωση που το εκαστοτε προγραμμα πλοηγησης,δεν χρησιμοποιει το ιντερνετ για να κλειδωσει αρα ουτε και το a-gps,δεν υποβοηθειται,σωστα;

τα εχεις μπερδεψει. το εκαστοτε πρόγραμμα πλοήγησης που χρησιμοποιεί το ιντερνετ, είναι για να κατεβασει και να σου προβάλλει τους χάρτες.

 

το a-gps ειναι τελειως άσχετο με αυτή την διαδικασία. είναι μια τεχνολογία όπου υποβοηθά το hardware gps να βρει γεωγραφικό στίγμα σχεδόν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος??? :(

λοιπον πηγαινε στο handcent ρυθμισεις/ρυθμισεισ ειδοποιησης/συχνοτητα led και βαλε οτι θες εκτος απο προεπιλογη.το εκανα πριν λιγο και δουλεψε...

Link to comment
Share on other sites

ωραιος φιλε μου!!να σε ρωτησω ομως,σε περιπτωση που το εκαστοτε προγραμμα πλοηγησης,δεν χρησιμοποιει το ιντερνετ για να κλειδωσει αρα ουτε και το a-gps,δεν υποβοηθειται,σωστα;

 

το a-gps ειναι τελειως άσχετο με αυτή την διαδικασία. είναι μια τεχνολογία όπου υποβοηθά το hardware gps να βρει γεωγραφικό στίγμα σχεδόν αμέσως.

 

Ο οποιοσδήποτε developer gps προγραμμάτων θα κάνει οπωσδήποτε χρήση του a-gps για να γίνει το κλείδωμα πιο γρήγορα και κατ' επέκταση το προϊόν του πιο γρήγορο και ανταγωνιστικό.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει σαν επιλογή να μην χρησιμοποιείται το a-gps αλλά αν υπάρχει και το ξετικάρεις τότε δεν θα κάνει χρήση του a-gps και άρα δεν θα σε χρεώσει.

Το a-gps είναι υποστηρικτικό, όχι υποχρεωτικό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, είχα ξεχάσει πως γίνεται μια ρύθμιση και αποφάσισα να δω τον οδηγό χρήστη (πάντα χρήσιμος σε αυτές τις περιπτώσεις) αλλά μου πέταξε μήνυμα ότι δεν βρίσκει τα αρχεία του οδηγού στην κάρτα μνήμης.

Από ότι είδα στο αγγλικό επίσημο site της SE δίνει δυνατότητα να τον ξανακατεβάσεις και να τον περάσεις στην κάρτα, στο ελληνικό site όμως όχι.

Ξέρει κανείς αν ο οδηγός από το αγγλικό site περιέχει όλες τις γλώσσες?

 

Τελικά άνοιξα το zip που κατέβασα και από ότι φαίνεται έχει υποφακέλους με όλες τις γλώσσες μέσα οπότε όλα καλά, το πέρασα στην κάρτα στον φάκελο others όπως λέει στο σίτε (το zip χωρίς να το ξεζιπάρω, δεν αναφέρει κάτι τέτοιο) αλλά και πάλι μου βγάζει μήνυμα απευθείας οτι δεν βρίσκει τα αρχεία χωρίς να κάνει καθόλου search όπως την πρώτη φορά. Επανεκκίνηση έκανα εννοείται αλλά δεν.

Μπορεί τουλάχιστον κάποιος για αρχή που του δουλεύει ο οδηγός χρήστη να δει στον φάκελο others στην κάρτα μνήμης αν έχει χύμα αρχεία/φακέλους ή κάποιο zip?

Θα του ήμουν υπόχρεος. Ευχαριστώ.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Eμενα ειναι εταιρικο vodafone και το εβαλα στο pc companion μου ειπε για καινουργιο λογισμικο,πατησα οκ,αλλα αφου κολησε με το ανοιγμα,τωρα βλεπω οτι η εκδοση ειναι

1.6 αλλα η 1.2.Α.1.174.

Νομιζω πριν ειχα την 1.13

Ασε που μου φαινεται οτι κολαει σε σχεση με πριν.:mad:

 

Σκ*τ*:mad:

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

Ο οποιοσδήποτε developer gps προγραμμάτων θα κάνει οπωσδήποτε χρήση του a-gps για να γίνει το κλείδωμα πιο γρήγορα και κατ' επέκταση το προϊόν του πιο γρήγορο και ανταγωνιστικό.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει σαν επιλογή να μην χρησιμοποιείται το a-gps αλλά αν υπάρχει και το ξετικάρεις τότε δεν θα κάνει χρήση του a-gps και άρα δεν θα σε χρεώσει.

Το a-gps είναι υποστηρικτικό, όχι υποχρεωτικό.

εχω την εντυπωση ότι κάνεις ένα μικρό λαθάκι. τo εκαστοτε πρόγραμμα gps απλώς ανιχνευει αν εχεις gps και αν έχει σημα. έχεις δει ποτε σε κανενα πρόγραμμα gps να σου δίνει επιλογή αν θες να χρησιμοποιήσεις το a-gps ή όχι; αντιθέτως το a-gps είναι ένα hardware κομμάτι του κινητού μας assisted απο το software. πρεπει το λειτουργικό μας σύστημα να υποστηρίζει χρήση της τεχνολογίας του a-gps. τα προγράμματα απλώς παίρνουν το σήμα από το gps. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...