Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι εχω την εντυπωση οτι συμμετεχουμε ολοι μαζι σε ενα beta test?

Γιατι εμενα αυτη η εκδοση σαν βετα μου φαινεται. Για να μην πω alpha.

Μερικα απο τα προβληματα που αντιμετωπιζω εγω (χωρις να τα εχω συγκεντρωσει ολα).

1. Το ξυπνητηρι. Την μια δουλευει και την αλλη οχι.

2. Δεν κανουμε το λαθος να το συνδεσουμε με το PC Companion. Ποτε δεν ξερουμε αν θα επανεκινησει, αν θα δουμε τελικα την καρτα μνημης, αν θα γινει κανονικα unmount...

3. O συγχρονισμος των επαφων σε οτι εχει να κανει με τις επαφες στο Gmail, Facebook, Twitter, τηλεφωνο. Συγχρονιζει οτι θελει και οπως θελει χωρις να μπορουμε να επεμβουμε.

4. Το λαμπακι. Σε αλλους αναβοσβηνει, σε αλλους οχι, σε αλλους κοκκινο, κιτρινο, πρασινο... Οτι να 'ναι.

5. Για το Timescape ας μην μιλησουμε καλυτερα... Απο που να ξεκινησεις και που να τελειωσεις.

6. Το δικο μου εχει πεισμωσει και δεν θελει να αποθηκευσει τις ρυθμισεις για τα mms. Που μερικοι λενε οτι δεν μπορουν να στειλουν αλλα δεν μπορεσα να δοκιμασω. Θα προσπαθησω να αντιγραψω το apns-conf.xml και θα σας ενημερωσω

 

Και ολα αυτα σε μια εκδοση που εχει κυκλοφορησει εδω και πολυ καιρο και θεωρειται ξεπερασμενη, σε μια εκδοση που ανεβαλε η SE 1 μηνα και καθυστερησε αλλο ενα μηνα. Γιατι η 31 οκτωβριου στις 10 το βραδυ και μονο σε σκανδιναβικες χωρες εμενα σαν κοροιδια μου φανηκε.

 

ΥΓ. Ευτυχως διορθωσαν το προβλημα με το +30. :lol:

 

μαζι σου 100% αδερφε!χωσε κ την φωτεινοτητα μεσα κ εισαι κομπλε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, το δοκίμασα σήμερα σε ένα Public και μου άρεσε πολύ (το pro) ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται όταν γράφεις μήνυμα να είναι πάντα κεφαλαία γράμματα, να μην χρειάζεται ούτε να το πατάς εσύ από το πληκτρολόγιο, ούτε στην οθόνη. Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια εφαρμογή (ίσως ενσωματωμένο στο Handcent ή Chomp; ) αλλά θέλω να είμαι σίγουρος. Επίσης, όσοι το έχετε πολύ καιρό, έχετε παρατηρήσει χαλάρωση στο πορτάκι; Γιατί αυτό στο Public παρά ήταν ταλαιπωρημένο.

 

Ευχαριστώ.:)

 

μπορει να τα γραφεις μικρα αλλα αποστελονται κεφαλαια...οποτε μην ανησυχεις...τωρα αν εχεις το βιτσιο οπωσδηποτε να ειναι κεφαλαια και να τα γραφεις,δεν ξερω...οσον αφορα στο πορτακι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.αρκει να μην το κοπανα οταν το ανοιγοκλεινεις..εγω προσωπικα δεν εχω τετοιο προβλημα ακομα..

 

σορρυ για το διπλο ποστ αλλα δεν μαφηνει να επιλεξω 2 παραθεσεις....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την "ΜΑΝΙΣΙΑ" έκδοση του 1.6 που φορούσε το κινητό και την αναβάθμιση που "επίσημα" κυκλοφόρησε για την έκδοση αυτή είμαι σε 2.1 χωρίς τα προβλήματα που αναφέρεις! :)

Αυτο φιλε μου κανει πιο τραγικη την κατασταση. Σε καποιους δουλευει ετσι και σε καποιους αλλους αλλιως. Φαντασου να προσπαθησεις να με βοηθησεις σε κατι το οποιο δεν μπορεις να αναπαραγεις.

Ολοι με την μανισια 1.6 ειχαμε και μερικοι πηγαμε στην μανισια Nordic 2.1 και εγω αυτη την στιγμη ειμαι με την μανισια UK Generic 2.1. Ολες μανισες ειναι. Δεν κυκλοφορει καμια custom ROM (ισως να παρακαλουσαμε να κυκλοφορησει). Και να σου θυμησω οτι δεν καναμε αναβαθμιση στο συστημα, ωστε να αντιμετωπισουμε διαφορα προβληματα αναλογα μετο ποσο εχει πειραξει ο καθενας το συστημα του. Ξαναεγκαταστησαμε το λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν κάνω χαζή ερώτηση αλλά επειδή δεν έχω καταλάβει... Έχω εδώ και λίγο καιρό το x10 mini και θέλω να το αναβαθμίσω σε 2.1 υπάρχει ή όχι η ενημέρωση; Κάποια ειδοποίηση δεν μου έχει βγει στο κινητό και όταν το συνδέω στο pc companion λέει ότι είναι ενημερωμένο.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το έχει κάνει σε κανένα σας; εκει που μιλάω, ξαφνικά σταματά να με ακουει ο συνομιλητής... what's up συνδρομητης here. δεν το κανει συνεχεια αλλα το εχει κανει πχ τις τελευταιες 4 μερες 4-5 φορες. στην προηγουμενη εκδοση δεν ειχα κανενα τετοιο προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Οπως σας ειπα και παραπανω θα την ψαξω λιγο παραπανω για τις ρυθμισεις Internet & MMS. Ευτυχως δεν πηγε τζαμπα ο χρονος.

Στην εκδοση 2.1 οι ρυθμισεις για τα Access Point (APN) αποθηκευονται σε 2 σημεια:

1) /data/data/com.android.providers.telephony/databases/telephony.db

2) /system/etc/apns-config.xml

 

Οταν περνουσα τις ρυθμισεις απο το τηλεφωνο στο σχετικο μενου (ρυθμισεις -> ασυρματο και δικτυα -> δικτυα κινητης τηλεφωνιας -> Ονοματα σημειου προσβασης) οι ρυθμισεις δεν αποθηκευονταν. (εννοειται οτι πατουσα στο τελος ¨Αποθηκευση")

 

Αργοτερα δοκιμασα να αντιγραψω το αρχειο apns-config.xml με τις αναλογες ρυθμισεις απευθειας στο /system/etc χωρις ομως αποτελεσμα. Οι ρυθμισεις δεν εμφανιζονταν στο μενου των ΑPN.

 

Μετα απο ψαξιμο βρηκα οτι υπαρχει και το telephony.db οπου και βρηκα τις ρυθμισεις που ειχα ορισει.

 

Με το προγραμμα SQLite Editor μπορειτε να δειτε τις εγγραφες του telephony.db.

Με το "APN Backup and Restore" (Android market) μπορεσα να κανω ενα backup τις ρυθμισεις και τις επισυναπτω. Δυστυχως ειναι μονο Cosmote

 

Και για να προσθεσω και ενα ακομη bug...

Ενω ειχα την "Κινηση Δεδομενων" απενεργοποιημενη, την στιγμη που εστειλα mms, ανοιξε το 3G και βρηκε την ευκαιρια να κατεβασει και λιγα δεδομενα....

Στην π...στια δηλαδη.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μα μου φαίνεται ότι με την κίνηση δεδομένων δεν κλείνεις κ τα mms. και τα mms πρέπει να χρησιμοποιήσει το προφιλ του mms και για αυτο ειδες να χρησιμοποιεί το 3g.
Link to comment
Share on other sites

ααααα!

+1 στο 'Το ξυπνητήρι. Την μια δουλεύει και την άλλη όχι.' :X

 

 

Επίσης μπορώ να στείλω mms παντού αλλά δε μπορώ να λάβω από wind!

Με τις άλλες εταιρίες όλα οκ!

Από cosmote μου είπαν θα το κοιτάξει το τεχνικό τμήμα και θα μου απαντήσουν… λέμε τώρα…

 

Αχ αυτή η 2.1, μας αναστατώνει!

Edited by Poc
:baby:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή εργασία...οι οθόνες μου::dizzy:

 

Εγώ θα έλεγα, όχι μετά από πολλή εργασία, αλλα μετά από πολλή υγρασία :lol: :p :lol: :p

Πέρα από την πλακα, πολύ καλες οι επιφάνειες, συγχαρητήρια :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή εργασία...οι οθόνες μου::dizzy:

 

Με ποια εφαρμογη το εκανες αυτο!!!!!????? Απλα ΥΠΕΡΟΧΟ!!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή εργασία...οι οθόνες μου::dizzy:

 

Πολύ καλό!

Τώρα το μόνο που απομένει είναι να φτιάξεις και ένα live wallpaper με γυαλοκαθαριστήρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα πολυ καλα κ εντυπωσιακα,αλλα το φλεγων ερωτημα "πως μπορουμε να εγκαθιστουμε εφαρμογες-παιχνιδια στην καρτα μνημης' δεν εχει απαντηθει,προφανως δεν εχει βρεθει ακομα τροπος,ε??:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου κόπηκαν τα ύπατα....

Τι συνέβη: Ξεκίνησα τη διαδικασία με το update service. Επειδή το όλο πράμα δεν κυλούσε κ χρόνο δεν είχα το σταμάτησα, αποσύνδεσα τη συσκευή και είπα να συνεχίσω τη ζωή μου.

Το θέμα είναι ότι από τότε όποτε σβήνει η οθόνη επανεκκινεί το κινητό. Ακόμα και όταν παίρνω τηλέφωνο μετά από 10-15 δεύτερα κλείνει κ μου ζητάει pin...

Δεν έκανα καμιά άλλη αλλαγη.

Έχω το advanced task killer αλλάούτε και εκεί άλλαξα κάτι...

καμμιά ιδέα κάποιος;;;;:cry::cry::cry:

Μετά από πολλά διαπίστωσα ότι φταίει το task killer! βέβαια μέχρι σήμερα το μεσημέρι όλα οκ μετά (που έκανα και ποστ) σεληνιάστηκε!!Περίεργα πράγματα!!

 

Μετά από αρκετή εργασία...οι οθόνες μου::dizzy:

 

Τέλειο!!Όλα αυτά με 2.1 ή μπορούμε κ χωρίς;;(ουσιαστικά το wallpaper με ενθουσιάσε!!)

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα πολυ καλα κ εντυπωσιακα,αλλα το φλεγων ερωτημα "πως μπορουμε να εγκαθιστουμε εφαρμογες-παιχνιδια στην καρτα μνημης' δεν εχει απαντηθει,προφανως δεν εχει βρεθει ακομα τροπος,ε??:rolleyes:

 

Η υπομονή είναι η μεγαλύτερη αρετη :). Πίστεψε με, κάνε λίγο υπομονή και δεν θα χάσεις ;)

Ήδη αποτι φαίνεται κάτι ψήνεται :ninja:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετή εργασία...οι οθόνες μου::dizzy:

φιλε μου φοβερη δουλεια θελω οποσδηποτε κε εγω μπορεις να μας μεις τι προγραματα χρησημοποιησες ?

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια σημερα ημουν στην δουλεια κ λεω να στλ ενα μηνυμα κ στα καλα καθουμενα δ εκανε καλη επαφη το πληκτρο 3 της οθονης.το τριτο κουτακι δηλαδη.ισιωσε μετα απο ρισταρτ..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι στο πλαι για την καμερα ενεργοποιει την εφαρμογη σε σας;

 

Διορθωση: ΟΚ δουλευει. θελει δυνατο πατημα και περισσοτερη ωρα πατημενο

Edited by panosdotk
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι στο πλαι για την καμερα ενεργοποιει την εφαρμογη σε σας;

 

Ναι, την ενεργοποιεί :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Εκανα update και παρεμεινε στο 1.6.

Τελικα τι γινετε υπαρχει ακομα 1.6 η 2.1? Το update το εκανα οχι over the air αλλα ενσυρματα με το προγραμμα sony pc companion 2.0

Η αλλη ερωτηση ειναι οτι μετα το update δεν συνδεομαι στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου με WPA2 ενω με μαμα λογισμικο συνδεοταν κανονικα.. Καμια ιδεα κανεις?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!! Εκανα update και παρεμεινε στο 1.6.

Τελικα τι γινετε υπαρχει ακομα 1.6 η 2.1? Το update το εκανα οχι over the air αλλα ενσυρματα με το προγραμμα sony pc companion 2.0

Η αλλη ερωτηση ειναι οτι μετα το update δεν συνδεομαι στο ασυρματο δικτυο του σπιτιου μου με WPA2 ενω με μαμα λογισμικο συνδεοταν κανονικα.. Καμια ιδεα κανεις?

 

δοκιμασε να σβησεις το pc companio και να το ξανα περασεις.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να σβησεις το pc companio και να το ξανα περασεις.

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αφου πηγαν ολα τελεια χωρις κανενα προβλημα και το update και το restore.. ?? Aυτο ειναι το 2 κινητο μινι που παιρνω ακριβως το ιδιο θεμα.. Α ξεχασα εμφανιζει και ενα εικονιδιο της voda πανω αριστερα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα αφου πηγαν ολα τελεια χωρις κανενα προβλημα και το update και το restore.. ?? Aυτο ειναι το 2 κινητο μινι που παιρνω ακριβως το ιδιο θεμα.. Α ξεχασα εμφανιζει και ενα εικονιδιο της voda πανω αριστερα

 

To pc companio μπορει να εχει κρατησει τις αρχησες ρυθμισεις το κινητου σου, κανε ενα test, εμενα ετσι επαιξε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...