Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα ειναι οτι δεν ειναι λαθος, και στο auto που τις κατεβαζει ειναι ιδιες με τις manual, οταν πηγα να κανω την manual διαδικασια κατα το σεταρησμα μου εβγαλε το (H) αλλα μετα εξαφανιστηκε.

 

μηπως,λεω μηπως...εχεις παλια σιμ?εγω πηγα και την ανανεωσα και την εκανα 3G..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως,λεω μηπως...εχεις παλια σιμ?εγω πηγα και την ανανεωσα και την εκανα 3G..

 

Οχι ρε, με την 1,6 επαιζε μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

πως σβηνω τις απειρες ειδοποιησεις απο την υποστηριξη χρηστη που μου στελνουν μερα παρα μερα για το οτι βγηκε η 2.1; μονο την σημαντικοτερη δεν στελνουν...
Link to comment
Share on other sites

να αποθηκευσω το zip στο others οπως ειναι χωρις να κανω extract τα αρχεια?μεσα στο others υπαρχει το emanual το οποιο εμπεριεχει ολα τα αρχεια.δεν ειναι κενο. παρολα αυτα οταν παταω οδηγος χρηστη λεει οτι δεν υπαρχουν αρχεια στη καρτα μνημης.το ιδιο και με τη μουσικη. στο κινητο δε βρισκω τιποτα ενω οταν το συνδεω με τον υπολογιστη και ανοιξω τα αρχεια του κινητου βρισκω και τραγουδια και φωτο. για να τα βλεπω εγω απο τον υπολογιστη υπαρχουν στη καρτα μνημης πως ειναι δυνατον να μη τα βρισκω στο κινητο? σας πρηζω sorry,εκτιμω πολυ τη βοηθεια!

 

Το κανονικό είναι να αποσυπιέσεις τα αρχεία του .zip μέσα στο φάκελλο του <.emanual>

Αν και πάλι δεν τα αναγνωρίζει (καθώς και τα αρχεία μουσικής όπως λες) τότε μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα το τηλέφωνο που θα το λύσεις είτε με factory data reset είτε με επιδιόρθωση με το PC Companion.

Δοκίμασε πάντως πρώτα να κάνεις και umount- mount την κάρτα μνήμης.

 

Σε παρόμοια περίπτωση (όσον αφορά κάποια από τα αρχεία) πάντως, προσωπικά με backup της κάρτας μνήμης, φορμάρισμα της και επαναφορά των αρχείων στην κάρτα δεν είδα προκοπή αν και θα μπορούσες να το δοκιμάσεις και αυτό.

Edited by zupaton
Link to comment
Share on other sites

να αποθηκευσω το zip στο others οπως ειναι χωρις να κανω extract τα αρχεια?μεσα στο others υπαρχει το emanual το οποιο εμπεριεχει ολα τα αρχεια.δεν ειναι κενο. παρολα αυτα οταν παταω οδηγος χρηστη λεει οτι δεν υπαρχουν αρχεια στη καρτα μνημης.το ιδιο και με τη μουσικη. στο κινητο δε βρισκω τιποτα ενω οταν το συνδεω με τον υπολογιστη και ανοιξω τα αρχεια του κινητου βρισκω και τραγουδια και φωτο. για να τα βλεπω εγω απο τον υπολογιστη υπαρχουν στη καρτα μνημης πως ειναι δυνατον να μη τα βρισκω στο κινητο? σας πρηζω sorry,εκτιμω πολυ τη βοηθεια!

 

Θα βάλεις το .zip στην κάρτα μνήμης όπως είναι και απλά θα το κάνεις unzip με το ASTRO File Manager (μπορεί να πάρει λίγη ώρα).

 

Επίσης για το θέμα με τα αρχεία που δεν φαίνονται... Μάλλον έχεις συνδεμένο το κινητό στo usb του υπολογιστή στην επιλογή "Προσάρτηση" ή "Διαχείριση Περιεχομένου". Όταν η SD είναι προσαρτημένη στο pc το κινητό ΔΕΝ την διαβάζει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για το θέμα με τα αρχεία που δεν φαίνονται... Μάλλον έχεις συνδεμένο το κινητό στo usb του υπολογιστή στην επιλογή "Προσάρτηση" ή "Διαχείριση Περιεχομένου". Όταν η SD είναι προσαρτημένη στο pc το κινητό ΔΕΝ την διαβάζει.

Σωστό. Δεν το είχα σκεφτεί τόσο... low level... :rolleyes:

 

Θα βάλεις το .zip στην κάρτα μνήμης όπως είναι και απλά θα το κάνεις unzip με το ASTRO File Manager (μπορεί να πάρει λίγη ώρα).

 

Επειδή κατέβασα κι εγώ το αρχείο .zip με τα manual για να δω τι παίζει, απ' ότι είδα οι φάκελλοι με τις γλώσσες είναι χύμα δηλ. δεν βρίσκονται σε φάκελλο .emanual, μήπως θα πρέπει να τα αποσυμπιέσει μέσα στο .emanual ή το σύστημα θα τα βρει και θα τα μεταφέρει μόνο του?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ Cosmote έχω κ μόλις πριν απο λίγο αναβαθμήστικα σε 2.1!!!

 

Έχεις το mini pro;Αν ναι σου έιναι εύκολο να μου στείλεις το build.prop για να περάσω την ελληνική 2.1 γιατί τώρα έχω την nordic;

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

 

γινετε αυτο? αν αλλαξουμε το build.prop οσοι βαλαμε τη nordic εκδοση μετα να γυρισουμε στην ελληνικη εκδοση??

 

Νομίζω με διαδικασία flash πρέπει να κατεβείτε στην έκδοση 1.6 και μετά να αναβαθμίσετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 2.1.Έχω το pro από Γερμανό κ δεν το έχω πειράξει καθόλου γιατί είμαι ψιλοάσχετη :O

Η ερωτήσεις μου είναι η εξής:

Είχα κάνει back-up κ έκανα επαναφορά μετά την αναβάθμιση αλλά οι επαφές δεν είναι πουθενά. Είναι φυσιολογικό αυτό?

Κ ενώ έχουν διαγραφεί όλες οι εφαρμογές που είχα κατεβάσει, ο διαθέσιμος χώρος στην εσωτερική μνήμη είναι πάλι 149, δηλαδή όσο κ πριν την αναβάθμιση. Είναι κ αυτό φυσιολογικό?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μας πει κανεις πως γυρναμε απο nordic σε Greek 2.1; Αλλαζουμε μονο το build.prop που εχουμε nordic με greek και μετα τρεχουμε το SEUS; Η χρειαζεται κατι πιο περιπλοκο; Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μας πει κανεις πως γυρναμε απο nordic σε Greek 2.1; Αλλαζουμε μονο το build.prop που εχουμε nordic με greek και μετα τρεχουμε το SEUS; Η χρειαζεται κατι ποιο περιπλοκο;

 

Νομίζω με διαδικασία flash πρέπει να κατεβείτε στην έκδοση 1.6 και μετά να αναβαθμίσετε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός xperia x10 pro.Θέλω να σας ρωτήσω εάν είναι τελικά είναι διαθέσιμη η 2.1 version καθώς με σύνδεση wifi μου λέει οτι δεν υπάρχει update.Χρειάζεται κάτι άλλο???
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις το flash; Το εχει κανει κανεις απο εδω; Εαν γινεται πειτε ρε παιδια η στειλτε και κανα PM με το πως

Thanx:worry:

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στο φόρουμ πιο πάνω αναφέρθηκε, επίσης εδώ υπάρχουν οδηγοί.

 

Στο link αυτο γραφει "NOTE THIS IS ONLY FOR MINI PRO NOT FOR MINI!!!"

 

Υπαρχει καποιος τροπος για το mini;

 

Υ.Γ sorry κατι βρηκα, ελπιζω να τα καταφερω

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

εχω το εξης προβλημα εχω βαλει τον launcherpro και στις επαφες μου βγαζει και αυτες απο το facebook.να σημειωσω οτι παταω να εμφανιζωνται οι επαφες που εχουνε τηλεφωνα και επισης διαλεγω την προβολη μονο απο το τηλεφωνω και τις επαφες απο το gmail που εχω κανει συνχρονισμο.λογικα καποια ρυθμιση ειναι αλλα δεν μπορω να την πετηχω.

οσον αφορα το picme μια χαρα βαζω την ιπ.

Στο launcherpro, στο εικονιδιο του τηλ. καταλογου εχει καποια εξτρα παραμετρο για να δειχνει ολες τις επαφες (τηλεφωνο, facebook κλπ). Σβησε αυτη τη συντομευση και κανε παλι μια καινουργια με την εφαρμογη του τηλ. καταλογου και θα εμφανιζει μονο τις επαφες απο το gmail

Link to comment
Share on other sites

Γεια όσους έχουν nordic built και θέλετε να πάτε σε greek περιμένετε να δείτε τι διαφορές μπορεί να έχει από το nordic built και μετά προχωράτε.

Έχω nordic built και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Τώρα να βάλω το greek built και μετά πχ. από 2-4 μήνες να βγει αναβαθμίσει γιατί από τι είδα τώρα η έκδοση γραφει 2.1-update1 οπότε σκέφτομαι ότι κάτι μπορεί να βγει σε update2 και να γυρνάω σε πάλι σε nordic για να πάρω γριγορότερα την ποιο καινούρια και πάει λέγοντας....

Edited by KOUNELOS1986
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμμια αλλη εφαρμογη για screenshot εκτος απο το picMe και το shootme? Aυτες οι 2 εφαρμογες μου βγαζουν παραμορφωμενη την εικονα μετα την αναβαθμιση σε 2.1!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου κόπηκαν τα ύπατα....

Τι συνέβη: Ξεκίνησα τη διαδικασία με το update service. Επειδή το όλο πράμα δεν κυλούσε κ χρόνο δεν είχα το σταμάτησα, αποσύνδεσα τη συσκευή και είπα να συνεχίσω τη ζωή μου.

Το θέμα είναι ότι από τότε όποτε σβήνει η οθόνη επανεκκινεί το κινητό. Ακόμα και όταν παίρνω τηλέφωνο μετά από 10-15 δεύτερα κλείνει κ μου ζητάει pin...

Δεν έκανα καμιά άλλη αλλαγη.

Έχω το advanced task killer αλλάούτε και εκεί άλλαξα κάτι...

καμμιά ιδέα κάποιος;;;;:cry::cry::cry:

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Απλά μου κόπηκαν τα ύπατα....

Τι συνέβη: Ξεκίνησα τη διαδικασία με το update service. Επειδή το όλο πράμα δεν κυλούσε κ χρόνο δεν είχα το σταμάτησα, αποσύνδεσα τη συσκευή και είπα να συνεχίσω τη ζωή μου.

Το θέμα είναι ότι από τότε όποτε σβήνει η οθόνη επανεκκινεί το κινητό. Ακόμα και όταν παίρνω τηλέφωνο μετά από 10-15 δεύτερα κλείνει κ μου ζητάει pin...

Δεν έκανα καμιά άλλη αλλαγη.

Έχω το advanced task killer αλλάούτε και εκεί άλλαξα κάτι...

καμμιά ιδέα κάποιος;;;;:cry::cry::cry:

 

Δεν διακόπτουμε ποτέ διαδικασία ενημέρωσης λογισμικού. Ακόμα και αν κολλάει αναμένουμε να μας βγάλει σφάλμα και μετά αναζητάμε εναλλακτικές.

 

Ξανά λοιπόν Update Service και "φρέσκια" εγκατάσταση λογισμικού για να χαρούμε το κινητό μας και αυτό το καλοκαίρι! :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξανά λοιπόν Update Service και "φρέσκια" εγκατάσταση λογισμικού για να χαρούμε το κινητό μας και αυτό το καλοκαίρι! :lol:

 

Ή με άλλα λόγια δεν πανικοβαλλόμαστε!!i'm still working on that!!:wacko:

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, αρχικά!

Δεύτερον , καταθέτω τα βήματα που ακολούθησα για τον επόμενο που θα κάνει το ίδιο:

Αφού την έκανες τη βλακεία, χαλάρωσε! No need to panic!

Ξανά σύνδεση με usb. Επιλογή "Να μη γίνει προσάρτηση" (!) και ασφαλής κατάργηση από τον υπολογιστη... (αυτονόητα δηλαδη...):shifty::shifty:

...και όλα οκ!!

"Η χειρότερη τιμωρία μας είναι να μην μπορούμε να βρούμε λόγια να εκφράσουμε αυτό που αισθανόμαστε..."
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω την εντυπωση οτι συμμετεχουμε ολοι μαζι σε ενα beta test?

Γιατι εμενα αυτη η εκδοση σαν βετα μου φαινεται. Για να μην πω alpha.

Μερικα απο τα προβληματα που αντιμετωπιζω εγω (χωρις να τα εχω συγκεντρωσει ολα).

1. Το ξυπνητηρι. Την μια δουλευει και την αλλη οχι.

2. Δεν κανουμε το λαθος να το συνδεσουμε με το PC Companion. Ποτε δεν ξερουμε αν θα επανεκινησει, αν θα δουμε τελικα την καρτα μνημης, αν θα γινει κανονικα unmount...

3. O συγχρονισμος των επαφων σε οτι εχει να κανει με τις επαφες στο Gmail, Facebook, Twitter, τηλεφωνο. Συγχρονιζει οτι θελει και οπως θελει χωρις να μπορουμε να επεμβουμε.

4. Το λαμπακι. Σε αλλους αναβοσβηνει, σε αλλους οχι, σε αλλους κοκκινο, κιτρινο, πρασινο... Οτι να 'ναι.

5. Για το Timescape ας μην μιλησουμε καλυτερα... Απο που να ξεκινησεις και που να τελειωσεις.

6. Το δικο μου εχει πεισμωσει και δεν θελει να αποθηκευσει τις ρυθμισεις για τα mms. Που μερικοι λενε οτι δεν μπορουν να στειλουν αλλα δεν μπορεσα να δοκιμασω. Θα προσπαθησω να αντιγραψω το apns-conf.xml και θα σας ενημερωσω

 

Και ολα αυτα σε μια εκδοση που εχει κυκλοφορησει εδω και πολυ καιρο και θεωρειται ξεπερασμενη, σε μια εκδοση που ανεβαλε η SE 1 μηνα και καθυστερησε αλλο ενα μηνα. Γιατι η 31 οκτωβριου στις 10 το βραδυ και μονο σε σκανδιναβικες χωρες εμενα σαν κοροιδια μου φανηκε.

 

ΥΓ. Ευτυχως διορθωσαν το προβλημα με το +30. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την "ΜΑΝΙΣΙΑ" έκδοση του 1.6 που φορούσε το κινητό και την αναβάθμιση που "επίσημα" κυκλοφόρησε για την έκδοση αυτή είμαι σε 2.1 χωρίς τα προβλήματα που αναφέρεις! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το δοκίμασα σήμερα σε ένα Public και μου άρεσε πολύ (το pro) ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται όταν γράφεις μήνυμα να είναι πάντα κεφαλαία γράμματα, να μην χρειάζεται ούτε να το πατάς εσύ από το πληκτρολόγιο, ούτε στην οθόνη. Φαντάζομαι θα υπάρχει κάποια εφαρμογή (ίσως ενσωματωμένο στο Handcent ή Chomp; ) αλλά θέλω να είμαι σίγουρος. Επίσης, όσοι το έχετε πολύ καιρό, έχετε παρατηρήσει χαλάρωση στο πορτάκι; Γιατί αυτό στο Public παρά ήταν ταλαιπωρημένο.

 

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και πιστεύω οτι δεν έχω x10 :p Η 2.1 πουθενά.. Α ρε HTC που μας χρειάζεται..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...