Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Vivaz ειναι πολυ καλυτερο στο θεμα καμερας..καμμια σχεση με το χ10...Επισης το vivaz ειναι πιο ευχρηστο σαν λειτουργικο
Για μενα το συμπιαν ειναι πολυ δυσχρηστο σαν κατοχος satio. Bρηκα την υγεια μου με το android.:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το android κατ εμε είναι πολύ ποιο μπροστά απο το Symbian κατ επέκταση το Χ10mini ειναι καλύτερο απο το vivaz. Τώρα αν το HD βίντεο είναι τόσο σημαντικό για σένα πάρε Χ10:p

 

Η οθόνη αφής τους επίσης δεν έχει καμία σχέση. Το vivaz σου σπάει τα νεύρα μέχρι να πας εκεί που θες

Link to comment
Share on other sites

Το vivaz πάντως έχει resistive οθόνη και επειδή το χειρίστηκα πρόσφατα δεν έχει καμία σχέση με την αποκρισιμότητα μιας capacitive οθόνης.

 

Edit: Με πρόλαβε ο darko.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου είναι υποκειμενικό, πήγενε σε ένα μαγαζί που τα έχει σε ανοιχτά, ψάξτα και πάρε όποιο σου κάνει κλικ.
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε οταν λες εινα δυσχρηστο λειτουργικα δηλαδη τι εννοεις ακριβως γιατι πολλοι το λενε αυτο για τα symbian ενω για τα αndroid λενε οτι ειναι πανευκολα..... και πιο πριν που ειπε ενας οτι αν δεν ψαξω καλα το κινητο με android καλυτερα να μην το παρω τι εννουσε????? :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια, μικρη παρενθεση στη συζητηση για τη 2.1 να ρωτησω κατι :P

 

εχω whats up και ενεργοποιησα το πακετο με τα 3 ευρο για ιντερνετ 3g αλλα μου εχει ερθει μηνυμα οτι δεν μπορουν να μου στειλουν τις ρυθμισεις για τη συσκευη μου και πρεπει να τις βαλω χειροκινητα. ξερεις κανεις τι κανω??

 

τηλεφωνο στο1313 κ μολις το σηκωσει πατα το 9.

 

Καντες import τις επαφες σου απο την sim

 

δεν γινεται...το κανω οπως πρεπει..με αριστερο κλικ και εισαγωγη επαφων σιμ...τζιφος ομως..εσυ kallair τα καταφερες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε οταν λες εινα δυσχρηστο λειτουργικα δηλαδη τι εννοεις ακριβως γιατι πολλοι το λενε αυτο για τα symbian ενω για τα αndroid λενε οτι ειναι πανευκολα..... και πιο πριν που ειπε ενας οτι αν δεν ψαξω καλα το κινητο με android καλυτερα να μην το παρω τι εννουσε????? :D
Kαλυτερα να απευθυνθεις εδω-->http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34 γιατι εδω ειναι thread για το x10mini.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια ο αδερφος μου δεν μπορει να συνδεθει στο android market εχει το προ?τι φταει?ειναι το τηλ ή κατι αλλο?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε οταν λες εινα δυσχρηστο λειτουργικα δηλαδη τι εννοεις ακριβως γιατι πολλοι το λενε αυτο για τα symbian ενω για τα αndroid λενε οτι ειναι πανευκολα..... και πιο πριν που ειπε ενας οτι αν δεν ψαξω καλα το κινητο με android καλυτερα να μην το παρω τι εννουσε????? :D

 

Το Mini για πρώτο smartphone μια χαρά είναι. Το vivaz μπορεί να δείχνει και είναι ωραίο αλλά επειδή το έχει ένας φίλος και το είδα απο κοντά απογοητεύτηκα. Έχει σίγουρα **** τις κάμερες αλλά κατά τα άλλα.. Μου φαίνεται σαν να βλέπεις μια ferrari και όταν τη βάζεις μπρος να ακούγεται ήχος απο lada :p

Link to comment
Share on other sites

Εσύ επίσης χρησιμοποιείς και το sweeterhome? Για βοήθησε με με ένα pm και ένα link! ;)

 

Τιν τουτο το ωραιο ορε πεδες πειτε με κε με!

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

τρελη η παρομοιωση σου παντως :D καμια αλλη προταση για πρωτο smartphone???γιατι το χ10 δεν μου πολυαρεσει σαν εμφανιση :(
Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου πιο Quick Settings εχεις? κατεβασα αυτο απο το μαρκετ και δεν εχει ρυθμιση για 3g

 

εχω το 1.9.7.2 και η καρτέλα είναι το mobile data. Μόλις το ανοίξεις, πήγαινε στο μενού (με το αριστερό κουμπί) και στο customize θα διαλέξεις ποιά "κουμπιά" θες να έχεις....

Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανενας πως γινεται να κανουμε εγκατασταση εφαρμογων (στην 2.1) στην καρτα μνημης κι οχι στην μνημη του τηλεφωνου????
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανενας πως γινεται να κανουμε εγκατασταση εφαρμογων (στην 2.1) στην καρτα μνημης κι οχι στην μνημη του τηλεφωνου????

 

υπάρχει λύση (όπως υπήρχε και για την 1.6) αλλά θέλει ακόμη λίγο μέχρι να παίξει καλά. Υπάρχει σχετικό ποστ στο xda

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια εφαρμογη που ταχει ολα μα ολα ειναι το my settings..εχει ακομα και το να βαζεις δονηση μαζι με ηχο ή δονηση χωρις ηχο γτ ειναι κουραστικο να πηγαινεις συνεχεια ρυθμισεις ηχος και λοιπα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος αν υποστηρίζει η νέα έκδοση

wpa enterprise για τη σύνδεση με wifi - Χρησιμοποιείται στο eduroam.

 

thnx

 

(H 1.6 είχε μόνο wpa personal)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σορτάρισμα στις επαφές ανά επώνυμο πως κάνει; Σε 2.1
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να φλασάρι χωρίς να κάνει Root για χ10 mini pro ας συμβουλευτή το παρακάτω Link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=826455

για το χ10 mini : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=825664

Link to comment
Share on other sites

εχω το 1.9.7.2 και η καρτέλα είναι το mobile data. Μόλις το ανοίξεις, πήγαινε στο μενού (με το αριστερό κουμπί) και στο customize θα διαλέξεις ποιά "κουμπιά" θες να έχεις....

 

ok φιλε thanks :)

Link to comment
Share on other sites

τρελη η παρομοιωση σου παντως :D καμια αλλη προταση για πρωτο smartphone???γιατι το χ10 δεν μου πολυαρεσει σαν εμφανιση :(

Μια αρκετά καλή επιλογή είναι το Χ8. Ας μην επεκταθούμε άλλο όμως πάνω σε αυτό το θέμα. Μπορείς να ανοίξεις σχετικό topic στους Διαξιφισμούς.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να φλασάρι χωρίς να κάνει Root για χ10 mini pro ας συμβουλευτή το παρακάτω Link : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=826455

για το χ10 mini : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=825664

 

μπραβο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανενας στην 2.1(nordic) πως μπορουμε να εχουμε 160 χαρακτηρες στα μηνυματα με την default εφαρμογη??
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το x10 mini, θεωριτικά unbrand, με τα εξής στοιχεία:

Αριθμός Μοντέλου: Ε10i

Firmware: 1.6

Αρ. Έκδοσης: 1.1.Α.0.8

 

Όταν δοκιμάζω αναβάθμιση απο το pc companion δεν παιρνάει τη 2.1 και μου λέει οτι το τηλέφωνο διαθέτει ήδη την πιο ενημερωμένη έκδοση.

Τι δεν κάνω σωστά? Πρέπει να το κάνω unbrand? Με πιο build.prop (Generic UK ή Generic NBC/Nordic)?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το x10 mini, θεωριτικά unbrand, με τα εξής στοιχεία:

Αριθμός Μοντέλου: Ε10i

Firmware: 1.6

Αρ. Έκδοσης: 1.1.Α.0.8

 

Όταν δοκιμάζω αναβάθμιση απο το pc companion δεν παιρνάει τη 2.1 και μου λέει οτι το τηλέφωνο διαθέτει ήδη την πιο ενημερωμένη έκδοση.

Τι δεν κάνω σωστά? Πρέπει να το κάνω unbrand? Με πιο build.prop (Generic UK ή Generic NBC/Nordic)?

Ευχαριστώ

 

Και να μην είναι branded, σίγουρα έχεις το Ελληνικό localization οπότε για κάμποσες ημέρες ακόμη την ξεχνάς την αναβάθμιση.

 

Αν κάνεις unbrand παίρνεις την 2.1

Στο ανάλογο post λέει με ποιό build.prop πας σε 2.1 (δλδ με το Generic NBC/Nordic)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...