Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μα εχει post o φιλος μας dark δεν τον ειδες?

 

Όχι...Δώσε link! :)

Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια απο που το πηρατε κλπ κλπ, μπορειτε να περασετε την 2.1

 

dimtz δεν νομίζω πως εννοεί αυτό ο φίλος. Αυτός ζητάει να περάσει στην 2.1 κατευθείαν από το δικό του λογισμικό.

 

Και που μπορώ να τη βρω?

 

Αν βιάζεσαι και θέλεις να την πάρεις άμεσα θα πρέπει να κάνεις την διαδικασία του unbrand σε λογισμικό Generic NBC (Nordic), απλά να ξέρεις πως μετά παύει να ισχύει η εγγύηση σου.

Edited by DaRk_dOg
constantly killing the Greek language...

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατάλαβα κι εγώ. Αν ωστόσο βιάζεται η amoramor τότε ο οδηγός του DaRk_dOg λύνει χέρια και απορίες!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω format τη καρτα μνημης? Μπορω να τα σβησω ολα με μια ή υπαρχουν φακελοι που χρειαζομαι???
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια απο που το πηρατε κλπ κλπ, μπορειτε να περασετε την 2.1

 

Δηλαδή εγώ που το έκανα unbrand χτες το βράδυ, το έκανα ίσα ίσα για να χάσω την εγγύηση? :blink::cry:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οσους ειχαν το ιδιο προβλημα με μενα (αδυναμια συνδεσης wifi με ρουτερ) δοκιμαστε να μπειτε απο το google talk, αρχικα θα πετυχετε την συνδεση με το ρουτερ ομως δεν θα μπαινει μετα στο gmail σας, γιαυτο καντε και μια επανεκκινηση το κινητο και μετα ειστε οκ :) ευχαριστω πολυ την SE που με παιδεψε τοσο πολυ για κατι τοσο απλο..
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που το έκανα unbrand χτες το βράδυ, το έκανα ίσα ίσα για να χάσω την εγγύηση? :blink::cry:

 

Δυστηχως φιλε subneo η εγγυηση παει... Ομως καπου διαβασα οτι ΑΝ δεν φτασει η συσκευη σε σημειο που να μην ανοιγει καν τοτε μπορεις να περασεις παλι το παλιο software και να ξαναμπεις εντος εγγυησης.

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να σβησω ολες τις επαφες απο το κινητο?

 

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ ερώτηση 24!

 

Παράκληση προς τους έχοντες το κινητό. Τώρα που έγινε η αναβάθμιση ρίξτε μια ματιά στο FAQ ώστε να αλλάξουμε τυχόν πράγματα που είναι διαφορετικά στην 2.1 σε σχέση με την 1.6.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει το update σε generic UK θα μπορουμε λογικα συμφωνα με τον οδηγο του dark_dog και με τα build.prop του generic UK να παμε απο nordic σε generic UK, ε?
Link to comment
Share on other sites

Απο το market κατεβαζουμε live wallparers???

 

ναι πατα στην αναζητηση live wallpapers..δεν θα σου βρει πολλα..5-6

 

παιδια απο την λίγη χρήση που έκανα στα live wallpapers, τελικά τα ξήλωσα. στο μαμα launcher ίσως να παίζουν χωρίς lag αλλα στον launcher pro plus αν τον ζορίσεις λίγο, lagάρει τρελά.. άρα όσο όμορφα και αν ήταν, έφαγαν σουτ.

 

edit. αναθεωρωω!!! μόλις δοκίμασα ένα matrix code wallpaper! απλά τα σπάει. το έβαλα σε full speed apo ta settings του και μειωσα και το μεγεθος του Pixel του και τα σπάει! αφήνει ακόμη και ίχνος απο το δαχτυλο σου όταν κάνει slide!!! σαν fade out ενα πράγμα!!!

 

ρε συ και μενα με τα ψαρακια τρωει κατι σκαλωματα οταν ανοιγω το κινητο..μονο τοτε λαγκαρει αλλα το watchdog μου βγαζει ειδοποιηση οτι τρωει πολυ ραμ...μου φαινεται θα τα στειλω και γω..

 

 

Παιδια στο backup του κινητου κρατα μοναχα τις επαφες που ειχες περασει χερατα και οχι αυτες που εκανες synch. Μακακια τεραστια :mad:

 

Ναι να μας το πει ομως η κωλοερικσον γτ εχασα 100 επαφες!ευτυχως μου χε κοψει να τις γραψω σε χαρτι (τις πιο σημαντικες) το περιεργο ειναι οτι δεν τις διαβαζει καν τις επαφες της σιμ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει το update σε generic UK θα μπορουμε λογικα συμφωνα με τον οδηγο του dark_dog και με τα build.prop του generic UK να παμε απο nordic σε generic UK, ε?

 

Υπάρχει διαφορά μεταξύ τους?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 αποριες?

α) Γιατι δεν αναβει το led οταν εχω μηνημα?

β) Πως μπορω να το κανω να σταματησει καθε φορα που ενεργοποιω τη συσκευη να μου βγαζει μηνημα Welcome to vodafone???

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά μεταξύ τους?
Οχι δεν νομιζω,απλα ετσι να πειραματιστουμε:lol:. Περα απο την πλακα τωρα,δεν ξερω πες οτι βγαζε κανενα προβλημα η nordic,ρωταω αν γινεται πληροφοριακα.:)
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 αποριες?

α) Γιατι δεν αναβει το led οταν εχω μηνημα?

β) Πως μπορω να το κανω να σταματησει καθε φορα που ενεργοποιω τη συσκευη να μου βγαζει μηνημα Welcome to vodafone???

1) Στην 2.1 πια δεν αναβει το led. Αν ομως χρησιμοποιησες την εφαρμογη handcent sms και οχι την default θα εισαι οκ.

2) Το κινητο σου ειναι vodafone branded,πρεπει να το κανεις debrand.

Link to comment
Share on other sites

με το bluetooth λυθηκε το προβλημα στη 2.1, δοκιμασε κανεις??

Από ότι αναφέρθηκε, ναι λύθηκε το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 αποριες?

α) Γιατι δεν αναβει το led οταν εχω μηνημα?

β) Πως μπορω να το κανω να σταματησει καθε φορα που ενεργοποιω τη συσκευη να μου βγαζει μηνημα Welcome to vodafone???

 

:blink: Αχμ.. Δεν έχεις κανει καν debrand. Κάπου στην διαδικασία έκανες λάθος. Δεν αναρωτήθηκες γιατί η "δήθεν 2.1" μοιάζει τόσο πολύ με το stock λογισμικό?!

 

:rolleyes:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1) Στην 2.1 πια δεν αναβει το led. Αν ομως χρησιμοποιησες την εφαρμογη handcent sms και οχι την default θα εισαι οκ.

2) Το κινητο σου ειναι vodafone branded,πρεπει να το κανεις debrand.

 

To handcent sms εχω και παλι τπτ το led...

 

:blink: Αχμ.. Δεν έχεις κανει καν debrand. Κάπου στην διαδικασία έκανες λάθος. Δεν αναρωτήθηκες γιατί η "δήθεν 2.1" μοιάζει τόσο πολύ με το stock λογισμικό?!

 

:rolleyes:

 

Δεν εκανα λαθος αφου εκανα την αναβαθμηση... Και σιγουρα πηγα και σε nordic γιατι τα κουμπια απο το qwerty εγιναν οπως να ναι...

σ.σ. Δεν υπαρχει πουθενα εικονιδιο της vodafone μεσα στο τηλεφωνο...

(DaRk_dOg thx για τον οδηγο btw :) )

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει το update σε generic UK θα μπορουμε λογικα συμφωνα με τον οδηγο του dark_dog και με τα build.prop του generic UK να παμε απο nordic σε generic UK, ε?

 

δυστυχώς δεν ισχύει το δοκίμασα χτες με το build.prop και έχασα 10€ :lol: για να το επαναφέρω λογικά θα βγει άλλος τρόπος για debrand

Link to comment
Share on other sites

To handcent sms εχω και παλι τπτ το led...

 

 

 

Δεν εκανα λαθος αφου εκανα την αναβαθμηση... Και σιγουρα πηγα και σε nordic γιατι τα κουμπια απο το qwerty εγιναν οπως να ναι...

σ.σ. Δεν υπαρχει πουθενα εικονιδιο της vodafone μεσα στο τηλεφωνο...

(DaRk_dOg thx για τον οδηγο btw :) )

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το βγάλεις.Πρέπει να είναι από την κάρτα γιατί το βγάζει καε σε εμένα και σε αυτό το κινητό και σε όποιο άλλο την έχω βάλει....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λειτουργει κανονικα. Κοιτα τις ρυθμισεις του handcent παλι γιατι εγω το προγραμματισα παλι απο την αρχη γιατι ειχαν χαθει οι ρυθμισεις που ειχα κανει οταν ημουν 1.6.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα λαθος αφου εκανα την αναβαθμηση... Και σιγουρα πηγα και σε nordic γιατι τα κουμπια απο το qwerty εγιναν οπως να ναι...

σ.σ. Δεν υπαρχει πουθενα εικονιδιο της vodafone μεσα στο τηλεφωνο...

(DaRk_dOg thx για τον οδηγο btw :) )

 

:blink: Δοκίμασε λίγο κάποια άλλη sim. Μήπως βγάζει το welcome εξαιτίας της.

 

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το βγάλεις.Πρέπει να είναι από την κάρτα γιατί το βγάζει καε σε εμένα και σε αυτό το κινητό και σε όποιο άλλο την έχω βάλει....

 

Ισχύει vassaki.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...