Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παρατηρησα οτι η nordic εκδοση ειναι 1.1.0.8.....κλπ ενω εμεις εχουμε 1.2.α.1.174 σε vodafon δλδ παμε κανα δυο εκδοσεις πισω για να κανουμε debrand?
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρουταριστηκα και γω...το μονο προβλημα μου ειναι η ανακτηση των επαφων απο την σιμ....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο το μαρκετ που δεν δουλευει σε καποιους μηπως εχει σχεση με το debrand γιατι τοσο καιρο σε εμενα κατεβαζει κανονικα τα παντα ειμαι μονο rooted οχι debrand ?

Επισης γιατι στο site της Ελληνικης SE λεει για 2.1 αλλα αναβαθμηση δεν βλεπω τι παιζει ξερει κανεις?

 

Eμενα παντως με root και unbrand στην 2.1 το μαρκετ μου δουλευει πλεον πολυ καλα!!

κατεβαζει τα παντα κατευθειαν..

 

Λοιπον ψηθηκα κ εγω απειρα να παω στην 2.1 . Οποτε για να σιγουρευτω και να μην κανω καμια πατατα πρωτα κανω root και μετα unbrand σωστα? Και μετα μονο μεσω pc companion παω στην νεα εκδοση ή μπορω να το κανω και ασυρματα απο εκει που λεει ενημερωση λογισμικου? Και κατι ακομα εγω που δεν θελω να κρατησω back up τιποτα πρεπει να κατεβασω το Titanium Backup?

 

Ναι πρωτα κανε root και μετα unbrand! Οχι δεν μπορεις να κανεις αναβαθμιση απο την ενημερωση λογισμικου, απο εκει μονο σε ενημερωνει αν υπαρχει διαθεσιμο! Αφου δεν θες να κρατησεις τιποτα δεν το χρειαζεσαι το titanium!! Νομιζω καλυτερα κι ολας να μην κρατησεις τιποτα ετσι ωστε να κανεις clean install στην 2.1 μετα τα apps σου..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

ωραια κατεβασα το titanium τωρα που ειμαι ροοτ και μου βρηκε ολες τις εφαρμογες που ειχα πατησει για μπακ απ.γτ με τα μπακ απ τις ερικσον εκανε μονο 5-6 εφαρμογες..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποια μαγαζια πουλανε ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ unbranded συσκευες?Θελει ο αδρφος μου να το αγορασει αλλα θεωρει "παλουκι" το unbranded για να μπει σε τετοιες διαδικασιες...Ευχαριστω...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Σίγουρο; :(

Δεν ξέρω αν παίζει κανένας άλλος τρόπος αλλά από το site που δίνεις τον αριθμό σου και σου στέλνει ενα sms με το link και μόλις το πατάω λέει ότι δεν υπάρχει support για το μοντέλο αυτό... αν υπάρχει άλλος τρόπος πείτε το και σε μένα :D

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά; Σίγουρο; :(

 

Εψαξα στο μαρκετ και δεν το βγαζει.. Αρα δεν υποστηριζει την 2.1!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο μαρκετ και δεν το βγαζει.. Αρα δεν υποστηριζει την 2.1!

 

Εάν όντως ισχύει αυτό ... ΚΡΙΜΑ!!! :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Και η αναβαθμηση αρχισε... Ειμαι στο 9% και αν ολα πανε καλα σε λιγο θα εχω την 2.1 (επιτελους...). Θελω να ρωτησω για το βημα 5 που εχει στον οδηγο για unbrand. Μπορω να το κανω και μετα την αναβαθμηση ετσι?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Και η αναβαθμηση αρχισε... Ειμαι στο 9% και αν ολα πανε καλα σε λιγο θα εχω την 2.1 (επιτελους...). Θελω να ρωτησω για το βημα 5 που εχει στον οδηγο για unbrand. Μπορω να το κανω και μετα την αναβαθμηση ετσι?
Ναι μπορεις να το κανεις και μετα!! Εγω το ειχα ξεχασει και εγραφα κατι και ειδα οτι κατι δεν παει καλα με το πληκτρολογιο και εκανα το βημα 5 μετα απο μια ωρα... Αλλα καλυτερα οτι απορια εχεις με unbrand ρωτησε στο σχετικο thread..
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην Vodafon το timescape ειναι ενσωματωμενο με το vodafon 360 αν το κανουμε debrand παυουμε να εχουμε ενημερωσεις και να υσχυει ?
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα κι απεγκατεστησα κατι εφαρμογες στο mini. Τωρα ομως δεν μπαινουν στη σειρα με αποτελεσματα να υπαρχουν κενες καρτελες στην εναλλαγη που κανει. Πως λυνεται αυτο; Υποψιν το τηλ δεν ειναι rooted.
Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω και εδω αν γνωριζει καποιος..μετα το ρουτ παω στις ρυθμισεις για να βρω και να απενεργοποιησω την ειδοποιηση του μηνυματος και την δονηση για να μου εμφανιζεται μονο το handcent sms και δεν υπαρχει επιλογη μηνυματα οπως στην 1.6 ..που βρισκεται?

δεν θυμαμαι βασικα πως το χα κανει τοτε και δεν με ειδοποιουσε το default προγραμμα για τα μηνυματα..αν ξερει καποιος..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 2.1 επιτυχώς!!!!

Παρατήρησα όμως ότι στο ευρετήριο δεν έχω πια ελληνικά γράμματα!συμβαίνει και σε άλλους?

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 2.1 επιτυχώς!!!!

Παρατήρησα όμως ότι στο ευρετήριο δεν έχω πια ελληνικά γράμματα!συμβαίνει και σε άλλους?

 

Στο ευρετήριο του τηλεφωνικού καταλόγου; Στα πλάγια "tabs" για να μεταβείς στα γρήγορα στο αντίστοιχο γράμμα;

 

Εάν ναι τότε ... δεν πειράζει(!!!): ούτε στην 1.6 έχει/είχε :)

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμηση τελειωσε!!! Επιτελους ειμαι 2.1!!! Ευχαριστω για τους οδηγους ηταν απιστευτα χρησιμοι. Για να κανω root ισχυει η ιδια διαδικασια?

 

Ναι μπορεις να το κανεις και μετα!! Εγω το ειχα ξεχασει και εγραφα κατι και ειδα οτι κατι δεν παει καλα με το πληκτρολογιο και εκανα το βημα 5 μετα απο μια ωρα... Αλλα καλυτερα οτι απορια εχεις με unbrand ρωτησε στο σχετικο thread..

 

Ωραια θα το κανω τωρα. Απλα βαζω τον root explorer ξανα ετσι?

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση σε 2.1 επιτυχώς!!!!

Παρατήρησα όμως ότι στο ευρετήριο δεν έχω πια ελληνικά γράμματα!συμβαίνει και σε άλλους?

 

Το εχω παρατηρησει και εγω και οντως στην 1.6 ειχε και ελληνικα... Καμια ιδεα?

 

και κατι ακομα... Ειναι λογικο να μου βγαζει ακομα wellcome to vodafone καθε φορα που ανοιγω το κινιτο?

Edited by giorgio2g
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Στο ευρετήριο του τηλεφωνικού καταλόγου; Στα πλάγια "tabs" για να μεταβείς στα γρήγορα στο αντίστοιχο γράμμα;

 

Εάν ναι τότε ... δεν πειράζει(!!!): ούτε στην 1.6 έχει/είχε :)

 

Ναι στα πλάγια tabs αναφέρομαι και βασικά στην 1.6 είχα...!!!

Pigs have flown!

http://olivia.canal13.cl/medios/data/entretencion/musica/0703_live8_m_l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει το skype ακόμα και με 2.1 ε;

 

Requirements

 

* Android 2.1 operating system and above.

* *Please note that data usage costs apply for using Skype over 3G mobile networks (EDGE, EV-DO and UMTS), so we recommend an unlimited data plan or WiFi connection.

Visit: www.sofiatimes.com

 

www.serrestown.com

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...