Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πιστευω το αντιθετο...το αντροιντ ειναι πολυ απλο...

 

Χεχ δεν το λες και πολύ απλό. ;) αν δεν είχα εμπειρία με linux και δεν έπαιζαν και τα thread εδω μέσα θα τα βρίσκαμε μπαστούνια.

Σε σχέση με το symbian μπορείς να πεις πως είναι πυρηνική φυσική :lol:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχουμε κάνα βιντεάκι που να παρουσιάζει τα καινούρια χαρακτηριστικά? έψαξα αλλά βρήκα μόνο για το X10
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, τη διαδικασία την περιγραφει αρκετά αναλυτικά εδώ η SE :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, τη διαδικασία την περιγραφει αρκετά αναλυτικά εδώ η SE :cool:

 

Όντως. Αναλυτικό και πολύ κατατοπιστικό βιντεάκι.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ισχυει..αλλα ενα 8ρεντακι με ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ερωτησεις και απαντησεις θα ηταν πολυ διαφορετικο.ή ενα θρεντ οπως εκεινο για το πως να κανουμε ροοτ...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάνα βιντεάκι που να παρουσιάζει τα καινούρια χαρακτηριστικά? έψαξα αλλά βρήκα μόνο για το X10

 

Βιντεακι όχι, αλλα κάποια χαρακτηριστικά αναφέρονται εδώ :)

 

Βρήκα και ένα βιντεακι εδώ αλλα και εδω. Κατι λενε και αυτα :cool:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

πχ εγω το χανω λιγο στο 2.18 ..τι κανουμε εκει?λεει να ακολουθησουμε τις οδηγιες για να κανουμε εγκατασταση το back up and restore..θα μας εμφανισει αυτην ττν επιλογη με το που συνδεσουμε το τηλ στο πισι και ανοι3ουμε το κομπανιον?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχυει..αλλα ενα 8ρεντακι με ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ερωτησεις και απαντησεις θα ηταν πολυ διαφορετικο.ή ενα θρεντ οπως εκεινο για το πως να κανουμε ροοτ...

 

Θα ήταν αλλά ξεχνάς οτι ακόμα δεν έχουμε την 2.1 στα χέρια μας και δεν έχουμε τίποτα δοκιμασμένο πέρα από αυτά που προσφέρει η SE.

 

Οπότε έτσι όπως το βλέπω 2 είναι οι περιπτώσεις:

 

1)Απλή μετάφραση ενός ήδη προϋπαρχοντος video.

 

2)Περιμένουμε να πάρει κάμποσος κόσμος την 2.1, να κάνει backup και να μας πουν κάααποια στιγμή πως το κάναν σωστά, κάποιος να συνθέσει έναν οδηγό μετά από λίιιγο καιρο κ.ο.κ..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χεχ δεν το λες και πολύ απλό. ;)......και δεν έπαιζαν και τα thread εδω μέσα θα τα βρίσκαμε μπαστούνια.

Σε σχέση με το symbian μπορείς να πεις πως είναι πυρηνική φυσική :lol:

 

+10000 Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!:):)

 

παιδια (χρηστες και μοντς) θα ηθελα να ζητησω κατι το οποιο εχει δουλιτσα αρκετη αλλα πιστευω θα ελυνε πολλα χερια απειρων χρηστων,οπως εγω,ειδικα τωρα που εiναι και επικαιρο το θεμα με το upgrade σε 2.1!

αν μπορουσε καποιος ή μια ομαδα να φτιαξει ενα faq με αναλυτικες οδηγιες για το πως κανουμε την αναβαθμιση.πως χρησιμοποιουμε το pc companion,πως κανουμε backups & restore,πως βλεπουμε αν ειμαστε branded και γενικα εναν πληρη οδηγο για να μεταφερθουμε ολοι εμεις οι noobs (και οχι μονο) απο την 1.6 στην πολυποθητη 2.1 ..

οταν με το καλο γινει available για ολους θα γινει ενας χαμος εδω και κλασσικα ολοι θα ρωταμε τα ιδια πραγματα σε πολλες σελιδες με αποτελεσμα να γινεται κουραστικο και αχανες το θρεντ.

αν λοιπον μπορεσει καποιος να εξηγησει βημα-βημα σε καποιο faq/thread/post το

"πως" και το "γιατι" τοτε εγω προσωπικα θα ημουν παρα πολυ ευγνωμων..το ξερω κουρασα,σταματω! :p:D

 

+10000 Συμφωνω Επισης!!!!!

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν αλλά ξεχνάς οτι ακόμα δεν έχουμε την 2.1 στα χέρια μας και δεν έχουμε τίποτα δοκιμασμένο πέρα από αυτά που προσφέρει η SE.

 

Οπότε έτσι όπως το βλέπω 2 είναι οι περιπτώσεις:

 

1)Απλή μετάφραση ενός ήδη προϋπαρχοντος video.

 

2)Περιμένουμε να πάρει κάμποσος κόσμος την 2.1, να κάνει backup και να μας πουν κάααποια στιγμή πως το κάναν σωστά, κάποιος να συνθέσει έναν οδηγό μετά από λίιιγο καιρο κ.ο.κ..

 

ναι κατι τετοιο εννοουσα και γω....

γτ οπως ανεφερα το χανω το βιντεακι σε ενα σημειο..:O

παντως απο αυτα που γραφει η ΣΕ

New and improved features that you will get when upgrading to Android 2.1:

 

* Send files via Bluetooth&trade

* New additional applications will be available in Market

* New Back up and restore application

* Multiple Google accounts

* Improved screen lock

μου φαινεται τσαμπα η αναμονη...για το πρωτο εχουμε προγραμματα που το κανουν αυτο.για το τριτο παλι υπαρχουν προγραμματα που το κανουν.

για το τεταρτο δεν το γνωριζω αλλα νομιζω κατι τετοιο παιζει ηδη.και για το τελευταιο...γελαει ο κοσμος...

αλλα φανταζομαι θαναι και αλλα μεσα που δεν αναφερονται...(ευχομαι ναναι και αλλα!!)

το μονο που αξιζει να περιμενει κανεις ειναι apps στο μαρκετ...και επιτελους να μην μαμιεται καθε μερα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.......

παντως απο αυτα που γραφει η ΣΕ ...........

μου φαινεται τσαμπα η αναμονη...για το πρωτο εχουμε προγραμματα που το κανουν αυτο.για το τριτο παλι υπαρχουν προγραμματα που το κανουν.

για το τεταρτο δεν το γνωριζω αλλα νομιζω κατι τετοιο παιζει ηδη.και για το τελευταιο...γελαει ο κοσμος...

αλλα φανταζομαι θαναι και αλλα μεσα που δεν αναφερονται...(ευχομαι ναναι και αλλα!!)

το μονο που αξιζει να περιμενει κανεις ειναι apps στο μαρκετ...και επιτελους να μην μαμιεται καθε μερα!!

 

Έχεις λειτουργησει κανένα άλλο τηλέφωνο με 2.1 επανω ? Αν το κανεις θα δεις ότι δεν έχει καμια σχέση με το λειτουργικό που φοράει το μίνι τώρα :lol: Άλλο τηλέφωνο :cool: Προσωποικη άποψη πάντα, και αποτι φαίνεται μάλλον αξίζει την αναμονή, κατ εμε ;)

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ναι κατι τετοιο εννοουσα και γω....

γτ οπως ανεφερα το χανω το βιντεακι σε ενα σημειο..:O

παντως απο αυτα που γραφει η ΣΕ

New and improved features that you will get when upgrading to Android 2.1:

 

* Send files via Bluetooth&trade

* New additional applications will be available in Market

* New Back up and restore application

* Multiple Google accounts

* Improved screen lock

μου φαινεται τσαμπα η αναμονη...για το πρωτο εχουμε προγραμματα που το κανουν αυτο.για το τριτο παλι υπαρχουν προγραμματα που το κανουν.

για το τεταρτο δεν το γνωριζω αλλα νομιζω κατι τετοιο παιζει ηδη.και για το τελευταιο...γελαει ο κοσμος...

αλλα φανταζομαι θαναι και αλλα μεσα που δεν αναφερονται...(ευχομαι ναναι και αλλα!!)

το μονο που αξιζει να περιμενει κανεις ειναι apps στο μαρκετ...και επιτελους να μην μαμιεται καθε μερα!!

 

Μην χάνεις την ουσία. Αναβαθμιζόμαστε σε 2.1 που είναι μακράν καλύτερη βάση από την 1.6, τα υπόλοιπα απλά είναι xtra χαρακτηριστικά.

Είναι σαν να έχεις XP και να τα συγκρίνεις με 7. Καλό το ένα και το άλλο αλλά όσα visualizer και να βάλεις, 7αρια δεν θα γίνουν ποτέ.

 

Νομίζω με "πιάνεις"..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται οτι ειμαι ασχετος απο 2.1 και απο αντροιντ γενικα και ισως να μην επρεπε καν να μιλαω..για να το λετε εσεις φανταζομαι θα δουμε "αλλο κινητο".απλα περιμενα να μου γραφει η ερικσον στην επισημη ιστοσελιδα της ολα τα χαρακτηριστικα της 2.1.και οχι απλα 3-4 feauters (εκ των οποιων τα μισα ανουσια.)

και απλα θα ηθελα απο καποιον να μου παραθεσει τα καινουρια/γαμηστερα χαρακτηριστικα της καινουριας εκδοσης.εχει να κανει με ταχυτητα?με εξοικονομηση?με τεχνικα χαρακτηριστικα?με τι βρε αδερφε?

*p.s. ΧΡ εχω..:P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται οτι ειμαι ασχετος απο 2.1 και απο αντροιντ γενικα και ισως να μην επρεπε καν να μιλαω..για να το λετε εσεις φανταζομαι θα δουμε "αλλο κινητο".απλα περιμενα να μου γραφει η ερικσον στην επισημη ιστοσελιδα της ολα τα χαρακτηριστικα της 2.1.και οχι απλα 3-4 feauters (εκ των οποιων τα μισα ανουσια.)

και απλα θα ηθελα απο καποιον να μου παραθεσει τα καινουρια/γαμηστερα χαρακτηριστικα της καινουριας εκδοσης.εχει να κανει με ταχυτητα?με εξοικονομηση?με τεχνικα χαρακτηριστικα?με τι βρε αδερφε?

*p.s. ΧΡ εχω..:P

 

Για τις διαφορές της 1.6 με την 2.1 δεν ψάχνεις στην SE αλλά στην google μιας και το android είναι δικό της προιον.

 

Δες λίγο εδώ

Κουτσουρεμένα τα λέει αλλά κάτι θα δεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αμμα δεν παρασει κανας μηνας δεν βαζω 2.1! χθες το πηρα εβαλα και τον adw launcher και.....
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καμια καλη εφαρμογη για τις κλησεις? να δειχνει ωρα διαρκεια κλπ

?

 

droidstats

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη προσπαθω να κανω update και μου λεει οτι εχω τo latest software ενω εχω την 1.6 γιατί ?

Γιατι ακομα δεν εχει γινει διαθεσιμη η 2.1 για να την περασουμε στο κινητο... Χθες κυριακη ξεκινησε σε καποιες χωρες!! Το ποσο γρηγορα θα τη παρεις βεβαια εξαρταται και τι εκδοση firmware εχεις... Για τσεκαρε το λιγο αν ειναι branded το κινητο γιατι αν ειναι θα αργησεις να παρεις την 2.1..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη προσπαθω να κανω update και μου λεει οτι εχω τo latest software ενω εχω την 1.6 γιατί ?

 

περιμενε βρε βιαστικε! Ενας πλανητης περιμενει να αναβαθμιστει...δεν γινεται ολοι μαζι!:D

 

Οι αναβαθμισεις θα αποσταλουν σε "ομαδες"...ελπιζουμε η UK να γινει αυριο μιας και ολοι οι debranded εδω μεσα ειμαστε UK Generic.

Tωρα, αν εισαι GR...καλο 2011 λεω εγω:(

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι αισιόδοξος για εμάς με τα branded κινητά. major release είναι, λογικά θα υπάρχουν πιέσεις.

πάντως αναπολώ τις μέρες με την nokia. πάντα είχα όλα τα updates αμέσως, χωρίς καθυστερήσεις..

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι αισιόδοξος για εμάς με τα branded κινητά. major release είναι, λογικά θα υπάρχουν πιέσεις.

πάντως αναπολώ τις μέρες με την nokia. πάντα είχα όλα τα updates αμέσως, χωρίς καθυστερήσεις..

 

Για αυτο ακομα σε καποια θεματα το android ειναι πισω και θελει χρονο για να ωριμασει σε σχεση με το symbian.... Γιατι δεν υπαρχει κοινη πολιτικη στο λειτουργικο της google και η καθε εταιρια κανει οτι θελει και οποτε το θελει...:O

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Οκ μερικές φωτό που θέλω να μοιραστώ:

 

http://img40.imagefra.me/i3av/dark_dog/1_742_u92ct.pnghttp://img40.imagefra.me/i3av/dark_dog/2_bdf_u92ct.png

http://img38.imagefra.me/i3av/dark_dog/3_46b_u92ct.pnghttp://img40.imagefra.me/i3av/dark_dog/4_e8d_u92ct.png

http://img37.imagefra.me/i3av/dark_dog/5_325_u92ct.png

 

Με Nordic Generic. Απλά **μει! (sorry για το μπινελίκι, ενθουσιασμός της στιγμής γαρ)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...