Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε καποια πληροφορια για τον αριθμο εκδοσης 1.1.Α.0.8 που ανηκει;

 

Αυτον ειχα και εγω πριν το unbrand και πρεπει να ανηκει στην wind..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχετε καποια πληροφορια για τον αριθμο εκδοσης 1.1.Α.0.8 που ανηκει;

 

Το βρηκα τελικα μεσα απο το κρυφο μενου.

 

Γραφει τα παρακατω:

 

Phone Software Version:

1235-3408_1.1.A.0.8

Generic - user

 

File System Version:

WORLD-1-8_1.1.A.0.8

 

Ποτε να περιμενω αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποια πληροφορια για τον αριθμο εκδοσης 1.1.Α.0.8 που ανηκει;

 

Αυτόν έχω και εγώ αλλά αγορασμένο απο πλαίσιο. Και δεν έχει πάνω καμία σαβούρα εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

μου έχει σπάσει τα νεύρα το πρόγραμμα για το root! :@ κάποιος οδηγός για να βάλω χειροκίνητα τις εντολές υπάρχει; να δοκιμάσω τον 1ο οδηγό που είναι για 1.6 που είναι μεσω cmd?
Link to comment
Share on other sites

μου έχει σπάσει τα νεύρα το πρόγραμμα για το root! :@ κάποιος οδηγός για να βάλω χειροκίνητα τις εντολές υπάρχει; να δοκιμάσω τον 1ο οδηγό που είναι για 1.6 που είναι μεσω cmd?

 

Ειναι πολύ απλό! Όπως σου είπε και ο dak_dog μετα την στιγμή που ακούς αυτά τα γκλανγκ-γκλουνγκ κατέβασε το status bar και απενεργοποίησε και αμέσως ενεργοποίησε τον "εντοπισμό σφαλμάτων". Και εμένα δεν έπιασε με την πρώτη αλλά τα κατάφερα. Εκεί που ακούς τον ήχο κάντω. Είναι σπαστικό πάντως. Thanks στον dak_dog για τα φώτα του και τον υπέροχο οδηγό του. Και εγώ είμαι rooted και πλέον στην 2.1. Tο έχω απο τις 2 και προσπαθώ να φτιάξω ένα ωραίο home screen! Συμφωνώ προς το παρόν πως έχει βελτιωθεί η απόκριση της οθόνης!

Link to comment
Share on other sites

μου έχει σπάσει τα νεύρα το πρόγραμμα για το root! :@ κάποιος οδηγός για να βάλω χειροκίνητα τις εντολές υπάρχει; να δοκιμάσω τον 1ο οδηγό που είναι για 1.6 που είναι μεσω cmd?

 

kallair ανέβασα οδηγό, ελπίζω να σε βοηθήσει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eιμαι ΤΕΡΜΑ χαρουμενος!! Με την 2.1 δουλευει το angry birds:clap: Το μοναδικο πραγμα που μου ελειπε απο την iphone εποχη... (αντε τωρα να ξαναπερασω ολες τις πιστες και να φτασω εκει που ημουν) Δοκιμαστε το!!!
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

εαν αγορασω τωρα το x10mini εχει το android 2.1 η το παλιο? πως μπορω να το παραγγειλω με το καινουριο λογισμικο?

Την 1.6 θα έχει. Αγόρασέ το και κάνε του αναβάθμιση από το σπίτι σου!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την 1.6 θα έχει. Αγόρασέ το και κάνε του αναβάθμιση από το σπίτι σου!

 

πως στο καλο μεταφερω τις επαφες μου??παω επαφες αριστερο κλικ,εισαγ.επαφων σιμ ανοιγει παραθυρο που με ρωταει εισαωγη στο λογιαριασμο google ή επαφες τηλεφωνου,παταω το δευτερο και μου περναει μονο κατι βλακειες της κοσμοτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω αμα δεν το εχουμε κανει debrand ποτε θα παρουμε την 2.1?
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

πως στο καλο μεταφερω τις επαφες μου??παω επαφες αριστερο κλικ,εισαγ.επαφων σιμ ανοιγει παραθυρο που με ρωταει εισαωγη στο λογιαριασμο google ή επαφες τηλεφωνου,παταω το δευτερο και μου περναει μονο κατι βλακειες της κοσμοτε...

Κωνσταντίνε κάνε ένα κόπο και διάβασε το FAQ. Θα βρεις την απάντηση που ζητάς και θα λυθούν πολλές άλλες απορίες σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω αμα δεν το εχουμε κανει debrand ποτε θα παρουμε την 2.1?

Αμα το κανεις debrand σε nordic firmware θα την παρεις με το πρωτο update που θα κανεις!!! Δες τον οδηγο του dark dog για το debrand!

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

για τ 2.1 οι ρυθμισεις mms k internet της κοσμοτε θ ειναι καινουργιες? ..δλδ πρεπει ν τις περιμενουμε απο την κοσμοτε γιατι προσ το παρον δεν μ συνδεεται κ μ ηρθε μνμ απο τ κοσμοτε οτι για τις ρυθμισεις πρεπει ν επικοινωνησω μαζι τους :p:confused:... γνωριζει κανεις τις προηγυμενες να μ τις στειλει ν δω αν λειτουργουν?

 

edit: εφτιαξε..

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Με 2.1 και rooted!!

Απλή σχετικά η διαδικασία και έγινε χωρίς κανένα παρατράγουδο.

 

πως εκανες ροοτ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω αμα δεν το εχουμε κανει debrand ποτε θα παρουμε την 2.1?

 

Κατα...καλοκαιρακι μερια...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Χχμμμ

 

Τώρα που έχουμε νέο λειτουργικό, υπάρχει τρόπος να δηλώσουμε από κάπου να κάνει install εφαρμογές στη κάρτα και όχι στη μνήμη συσκευής; :rolleyes:

 

Σα να γέμισε η μνημούλα του μικρού…

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Αμα το κανεις debrand σε nordic firmware θα την παρεις με το πρωτο update που θα κανεις!!! Δες τον οδηγο του dark dog για το debrand!

 

Και κατι αλλο το μαρκετ που δεν δουλευει σε καποιους μηπως εχει σχεση με το debrand γιατι τοσο καιρο σε εμενα κατεβαζει κανονικα τα παντα ειμαι μονο rooted οχι debrand ?

Επισης γιατι στο site της Ελληνικης SE λεει για 2.1 αλλα αναβαθμηση δεν βλεπω τι παιζει ξερει κανεις?

Edited by ion008
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

στο μαρκετ σας συνδεεται κανονικα? εμενα ενω συνδεεται στον explorer στο μαρκετ μ βγαζει

 

''his could be a temporary problem or your phone may not be provisioned for data services....''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ψηθηκα κ εγω απειρα να παω στην 2.1 . Οποτε για να σιγουρευτω και να μην κανω καμια πατατα πρωτα κανω root και μετα unbrand σωστα? Και μετα μονο μεσω pc companion παω στην νεα εκδοση ή μπορω να το κανω και ασυρματα απο εκει που λεει ενημερωση λογισμικου? Και κατι ακομα εγω που δεν θελω να κρατησω back up τιποτα πρεπει να κατεβασω το Titanium Backup?
SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

Με την λύση που προτείνεις, εγκαταστάθηκε η μία από τις δύο εφαρμογές (Opera mini) αλλά όχι και η άλλη (Zougla). :(

 

Απλά θέλει επιμονή...δεν ξέρω γιατί αλλά μερικά τα εγκαθιστά αμέσως και άλλα με τη 205η φορά! :blink:

Ελπίζω με την αναβάθμιση να λυθεί αυτό το πρόβλημα...

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...