Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απο αύριο παιδια μαλλον θα αναβαθμιστούμε εμείς. μακαρι να κανω λάθος και να την πάρουμε απο σμρ.
Link to comment
Share on other sites

απο αύριο παιδια μαλλον θα αναβαθμιστούμε εμείς. μακαρι να κανω λάθος και να την πάρουμε απο σμρ.

 

χανεις τα παντα απο το τηλ,σωστα;οποτε να αρχισουμε τα μπακ απ;

Να ρωτησω,οταν εχω κανει μπακ απ σε καποια εφαρμογη και θελω να την επαναφερω,τι κανω;εκει που λεει restore?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι μονο για το Χ10. Έβγαλε και για το Χ10 mini εδω

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2-3 ερωτησεις για το τηλεφωνο.

 

1) Πως ενεργοποιειται το 3G;

2) Πως απενεργοποιειται η αποστολη/ληψη δεδομενων μεσω δικτυου για ολα τα προγραμματα, θελω μονο να εχω το wi-fi για χρηση;

3) Το προγραμμα wisepilot/google maps χρειαζεται συνδεση για να δουλεψει; Αν ναι ποιο αλλο προγραμμα προτεινετε για το ενσωματωμενο GPS χωρις συνδεση;

4) Ενημερωση σε 2.1 γινεται μεσω ΟΤΑ;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μονο για το Χ10. Έβγαλε και για το Χ10 mini εδω

 

τι λεει???χανεις και σμσ και τηλεφωνικο καταλογο????:blink::confused::wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2-3 ερωτησεις για το τηλεφωνο.

 

1) Πως ενεργοποιειται το 3G;

2) Πως απενεργοποιειται η αποστολη/ληψη δεδομενων μεσω δικτυου για ολα τα προγραμματα, θελω μονο να εχω το wi-fi για χρηση;

3) Το προγραμμα wisepilot/google maps χρειαζεται συνδεση για να δουλεψει; Αν ναι ποιο αλλο προγραμμα προτεινετε για το ενσωματωμενο GPS χωρις συνδεση;

4) Ενημερωση σε 2.1 γινεται μεσω ΟΤΑ;

 

Ευχαριστω!

 

Εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=280944 θα βρεις ολες (ή σχεδον ολες) σου τις απαντησεις :):)

πχ η απαντηση στη 2η ερωτηση σου....http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3335888#post3335888

Edited by spinemm

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

τι λεει???χανεις και σμσ και τηλεφωνικο καταλογο????:blink::confused::wacko:

 

Γιατί να τα χάσεις ? Αφού έχεις Backup & Restore μέσω PC Companion οποτε PROBLEMO NO !!!!!!!!!!! ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τα χάσεις ? Αφού έχεις Backup & Restore οποτε PROBLEMO NO !!!!!!!!!!! ;)

 

το οποιο γινεται μονο μεσω pc companion?:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό μου γίνεται εδώ και λίγο καιρό.

Η ΛΥΣΗ: :w00t: :w00t:

Στις Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση εφαρμογών και από εκεί διαλέξτε το Μάρκετ. Πατήστε "Εκκαθάριση Δεδομένων" αλλά κυρίως "Κατάργηση Ενημερώσεων"!!!!! Μετά από τη Κατάργηση ενημερώσεων σίγουρα θα δουλέψει.

Ετσι εγκαθιστώ δυστυχώς μέχρι και σήμερα... :worry:

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :)

 

Με την λύση που προτείνεις, εγκαταστάθηκε η μία από τις δύο εφαρμογές (Opera mini) αλλά όχι και η άλλη (Zougla). :(

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2-3 ερωτησεις για το τηλεφωνο.

 

1) Πως ενεργοποιειται το 3G;

2) Πως απενεργοποιειται η αποστολη/ληψη δεδομενων μεσω δικτυου για ολα τα προγραμματα, θελω μονο να εχω το wi-fi για χρηση;

3) Το προγραμμα wisepilot/google maps χρειαζεται συνδεση για να δουλεψει; Αν ναι ποιο αλλο προγραμμα προτεινετε για το ενσωματωμενο GPS χωρις συνδεση;

4) Ενημερωση σε 2.1 γινεται μεσω ΟΤΑ;

 

Ευχαριστω!

1) Ρυθμισεις-Στοιχεια ελεγχου--Δικτυα κινητης-Κινηση δεδομενων,Εκει τικαρισε την επιλογη.

2) Πας στο ιδια αλλα εδω ξετικαρεις.

3)Σου προτεινω Ndrive,ασε τα αλλα.

4) Εγω μεσω SEUS θα το κανω. Δεν ξερω αν γινεται με ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση εφαρμογων πως κανουμε?Σορυ αλλα διαβασα ολο το Faq αλλα δεν το βρηκα...:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

το οποιο γινεται μονο μεσω pc companion?:confused:

 

Τις επαφές μπορείς να τις έχεις σωσμένες και στο Google, οποτε δεν τις χάνεις ποτε. Και το ημερολόγιο. Εγώ έτσι τα έχω. Αλλα συγγνώμη που θα το πω, βρε παιδιά, κανεις σας δεν χρησιμοποιεί το Outlook για να συγχρονίζει με αυτό το κινητό του :blink: :blink: :blink: :blink:?

Για τα SMS υπάρχουν διαφορα προγράμματα, πχ SMSBackup&Restore από εδω. Δεν το έχω βάλει, δεν ξέρω πως λειτουργει, αλλα αν κρίνω από το όνομα του, νομίζω ότι κάνει αυτό που θες :cool:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση εφαρμογων πως κανουμε?Σορυ αλλα διαβασα ολο το Faq αλλα δεν το βρηκα...:O

 

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχείριση εφαρμογών, διαλέγεις την εφαρμογή που θες και κατάργηση εγκατάστασης

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές μπορείς να τις έχεις σωσμένες και στο Google, οποτε δεν τις χάνεις ποτε. Και το ημερολόγιο. Εγώ έτσι τα έχω.

Για τα SMS υπάρχουν διαφορα προγράμματα, πχ SMSBackup&Restore. Δεν το έχω βάλει, δεν ξέρω πως λειτοπυργει, αλλα αν κρίνω από το όνομα του, νομίζω ότι κάνει αυτό που θες :cool:

 

sorry αλλα δεν μπλεκω με γκουγκλ και μλκιες...:O

οσο για τα μηνυματα,λεει οτι μπορεις να κανεις backup και restore μεσω του κομπανιον...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση εφαρμογων πως κανουμε?Σορυ αλλα διαβασα ολο το Faq αλλα δεν το βρηκα...:O

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογών, κάνει κλικ επάνω στην εφαρμογή που θές και απεγκατάσταση

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ή απλα διαταξη εικονιδιων και πας στην εφαρμογη που θες και πατας χ! :P
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παιδες..Πω πω σαν πυρηνικη φυσικη μου φαινεται το android μετα το symbian(αλλα ενδιαφερον)...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν μπλεκω με γκουγκλ και μλκιες...:O

οσο για τα μηνυματα,λεει οτι μπορεις να κανεις backup και restore μεσω του κομπανιον...:worry:

 

Αυτό σου έγραψα και εγώ εδώ αλλα με ρωτησες παρακατω αν γίνεται μονο έτσι, και σου απάντησα με 2 εναλλακτικές λύσεις, Google και Outlook. Οποτε It's up to you :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παιδες..Πω πω σαν πυρηνικη φυσικη μου φαινεται το android μετα το symbian(αλλα ενδιαφερον)...:rolleyes:
Εγω πιστευω το αντιθετο...το αντροιντ ειναι πολυ απλο...
Link to comment
Share on other sites

παιδια (χρηστες και μοντς) θα ηθελα να ζητησω κατι το οποιο εχει δουλιτσα αρκετη αλλα πιστευω θα ελυνε πολλα χερια απειρων χρηστων,οπως εγω,ειδικα τωρα που εiναι και επικαιρο το θεμα με το upgrade σε 2.1!

αν μπορουσε καποιος ή μια ομαδα να φτιαξει ενα faq με αναλυτικες οδηγιες για το πως κανουμε την αναβαθμιση.πως χρησιμοποιουμε το pc companion,πως κανουμε backups & restore,πως βλεπουμε αν ειμαστε branded και γενικα εναν πληρη οδηγο για να μεταφερθουμε ολοι εμεις οι noobs (και οχι μονο) απο την 1.6 στην πολυποθητη 2.1 ..

οταν με το καλο γινει available για ολους θα γινει ενας χαμος εδω και κλασσικα ολοι θα ρωταμε τα ιδια πραγματα σε πολλες σελιδες με αποτελεσμα να γινεται κουραστικο και αχανες το θρεντ.

αν λοιπον μπορεσει καποιος να εξηγησει βημα-βημα σε καποιο faq/thread/post το

"πως" και το "γιατι" τοτε εγω προσωπικα θα ημουν παρα πολυ ευγνωμων..το ξερω κουρασα,σταματω! :p:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...