Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μμμμμ...σιγα το πραγμα...το δικο μου εχει πιο πολλες εφαρμογες!:p:p:D

 

Και ημουν ετοιμος να στο γραψω ρε...οτι εσυ θα εισαι ο πρωτος και το περιμενα οτι το πρωτο ποστ σου θα ειναι με screenshots!!:lol:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μμμμμ...σιγα το πραγμα...το δικο μου εχει πιο πολλες εφαρμογες!:p:p:D

 

Και ημουν ετοιμος να στο γραψω ρε...οτι εσυ θα εισαι ο πρωτος και το περιμενα οτι το πρωτο ποστ σου θα ειναι με screenshots!!:lol:

 

Πρώτος ΚΑΙ root παρακαλώ με το superoneclick!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H lockscreen επιτελους φαινεται πολυ καλη και δειχνει να βολευει..ε? Και το λειτουργικο μου δειχνει πιο "ραφιναρισμενο" που του χρειαζοταν!!! Για πες πρωτες εντυπωσεις αν βρεις χρονο γιατι τωρα σιγουρα εχει ξεψαχνισμα για τις διαφορες αλλα εχει περασει και λιγο η ωρα . . .:D:D:D
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

H lockscreen επιτελους φαινεται πολυ καλη και δειχνει να βολευει..ε? Και το λειτουργικο μου δειχνει πιο "ραφιναρισμενο" που του χρειαζοταν!!! Για πες πρωτες εντυπωσεις αν βρεις χρονο γιατι τωρα σιγουρα εχει ξεψαχνισμα για τις διαφορες αλλα εχει περασει και λιγο η ωρα . . .:D:D:D

 

Πολύ μεγάλη διαφορά στο touch. Πολύ πιο απαλή κύλιση από οθόνη σε οθόνη.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτος ΚΑΙ root παρακαλώ με το superoneclick!

 

Say What????!!:X

 

Μας εστειλες!!! Ευγε νεε μου!!!:D

 

Ξεκινα info. Που βρισκουμε το superoneclick? Εχεις link? Εχω PM?;)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Say What????!!:X

 

Μας εστειλες!!! Ευγε νεε μου!!!:D

 

Ξεκινα info. Που βρισκουμε το superoneclick? Εχεις link? Εχω PM?;)

 

Αύριο θα κάνω post έναν οδηγό Diamandis γιατί θέλει κολπάκια, δεν δουλεύει κατευθείαν.

 

Την εφαρμογή παρόλα αυτά μπορείς να την βρεις εδώ

Edited by DaRk_dOg

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως και τοσο γρηγορα σε σενα;;;:p

καλο αυτο βεβαια για να χουμε οδηγο by dark_dog συντομα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

DaRk_dOg αμα πω οτι δεν το περιμενα να εισαι ο πρωτος θα πω ψεμματα! να ρωτησω:

1) η αναβαθμιση γινεται και με το SEUS ή μονο με το pc companion? (εχω τα προβληματακια μου με το τελευταιο, ξερεις εσυ)

2) πως τραβηξες screenshots του κινητου? υπαρχει προγραμματακι και ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ φοράω την έκδοση 2.1 :D

Ας είναι καλα ο Dark_dΟg :rolleyes:

Root θα ακολουθήσει αύριο το πρωί, μια και είναι ήδη αργα. Από τη λίγη επαφή, φαίνεται ότι η συσκευή έχει μεταμορφωθεί, προς το καλύτερο πάντα, ειδικά όσον αφορα το touch !!! :cool:

Αυτά είναι, επιτελους ένα καλο τηλέφωνο με ένα καλο λειτουργικό :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

αυτά ειναι! δεν το περιμενα τόσο γρήγορα το root να πω την αληθεια..! αύριο λοιπόν αναβαθμίζω και εγω! :P επιτέλους! και εψαχνα να βάλω μια lockscreen!

 

αντε ακομα να ποστάρει κάποιος φωτογραφία με τον launcher pro στο μινι μας; :D

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κανεις zoom με την καμερα οταν ειναι να βγαλεις φωτογραφια; Δοκιμασα τα πληκτρα απο πλαγια αλλα τιποτα.. Μου λεει Ενταση Ειδοποιησης Ηχου.

Και καλο μηνα σε ολους:D:D

Edited by Patso
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως κανεις zoom με την καμερα οταν ειναι να βγαλεις φωτογραφια; Δοκιμασα τα πληκτρα απο πλαγια αλλα τιποτα.. Μου λεει Ενταση Ειδοποιησης Ηχου.

Και καλο μηνα σε ολους:D:D

Δεν μπορεις να κανεις zoom με την εφαρμογη καμερας του mini. Κατεβασε την vignette απο το μαρκετ. Ειναι επι πληρωμη βεβαια...δοκιμασε ομως την απλη να δεις.
Link to comment
Share on other sites

2) πως τραβηξες screenshots του κινητου? υπαρχει προγραμματακι και ποιο?

PicMe απο το Market

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά γιατί έχω χάσει το μπούσουλα…

Αν κάνω τ συσκευή Root (από cosmote αγορασμένη -Αρ. Έκδοσης 1.0.Α.1.36- ) θα μπορέσω να περάσω 2.1 ή πρέπει να κάνω και διαδικασία Unbranding;:confused:

 

Ευχαριστώ

Καλό μήνα

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά γιατί έχω χάσει το μπούσουλα…

Αν κάνω τ συσκευή Root (από cosmote αγορασμένη -Αρ. Έκδοσης 1.0.Α.1.36- ) θα μπορέσω να περάσω 2.1 ή πρέπει να κάνω και διαδικασία Unbranding;:confused:

 

Ευχαριστώ

Καλό μήνα

 

Καλημερα!! Για να κανεις αναβαθμιση στην 2.1 θα πρεπει πρωτα η συσκευη σου να ειναι root και ετσι ωστε μετα να κανεις unbrand και να "φυγεις" απο την cosmote για να παρεις πιο γρηγορα την αναβαθμιση...

Ακολουθησε πρωτα αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279997

 

και μετα για αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286792

 

Η μπορεις να μην κανεις τιποτα και να περιμενεις ποτε θα ειναι ετοιμη η αναβαθμιση με το custom firmware της cosmote. Aλλα αυτο μαλλον θα αργησει...

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Για όσους βιάζονται να πάνε 2.1 έκανα update το post με τον οδηγό unbranding με τα build.prop από Generic Nordic και για mini(E10i) και για mini pro(U20i).

 

Η διαδικασία είναι ίδια με του unbrand απλά αλλάζουν τα build.prop

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βιάζονται να πάνε 2.1 έκανα update το post με τον οδηγό unbranding με τα build.prop από Generic Nordic και για mini(E10i) και για mini pro(U20i).

 

Η διαδικασία είναι ίδια με του unbrand απλά αλλάζουν τα build.prop

 

Mας αναβεις φωτιες τωρα... Μολις χθες καναμε την generic uk και τωρα . . .

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πως το πηρατε τοσο γρηγορα εσεις;(οχι οτι βιαζομαι αλλα κανω αναζητηση προσφατου λογισμικου μεσω γουιφι και λεει οτι εχω το τελευταιο παρολο που ειμαι debranded)

μηπως να ψαξω μεσω κομπανιον;πως γινεται ολοι οι ψαγμενοι να το χουν πρωτοι;:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

funk δεν είναι τπτ το ιδιαιτερο. απλά είναι ένα αρχειακι που αλλάζεις, κάνεις επανεκκίνηση το κινητό και το συνδεεις στο seus για να κάνεις την αναβάθμιση.

 

εγώ πχ την αλλαγή του build.prop την έκανα με text editor μέσα από το κινητό. επανεκκίνηση και πλέον είμαι με την 2.1! είμαι στο μαγαζί και δεν μπορώ να κάνω πολλά αλλά σιγά σιγά το παραμετροποιώ! καλά πολύ πιο smooth η κίληση των μενού! έβαλα και το launcher pro και σιγα σιγα γίνεται ΚΙΝΗΤΑΡΑ! :p

 

Ρε dark μια απορια γτ δεν ξερω αν τα θυμαμαι καλα. το astro file manager αν δεν ήσουν root, μπορούσε να δει τους φακέλους του file system; γιατι μου φανηκε κουλό που μπορούσε να τους δει. είχα την εντύπωση ότι δεν μπορούσε και ήθελε root για να το κάνει. επίσης τι παραμετροποίηση θέλει το προγραμματάκι για να μας δώσει root για το κινητάκι μας; μιας κ δν εχω πολύ ώρα για να ψάξω στο xda, αν μου έλεγες μπακαλίστικα τι ρύθμιση πρέπει να κάνω, θα σου ήμουν υπόχρεος.

 

edit. όντως παρατήρησα και εγώ περιεργη διακύμανση στο σήμα αν το έχω στο 3g. σε περιοχή που έπιανε καλά το 3G κιολας..

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες πως το πηρατε τοσο γρηγορα εσεις;(οχι οτι βιαζομαι αλλα κανω αναζητηση προσφατου λογισμικου μεσω γουιφι και λεει οτι εχω το τελευταιο παρολο που ειμαι debranded)

μηπως να ψαξω μεσω κομπανιον;πως γινεται ολοι οι ψαγμενοι να το χουν πρωτοι;:p

ψαξε μεσω companion, αλλα αν εισαι UK Generic, λογικα δεν θα σε βγαλει τιποτα ακομα...αυτοι που το εχουν ειναι Nordic Generic;)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Mα καλά τί καψόνια είναι αυτά; Γιατί η SE δεν δίνει το update σε όλους μαζί και το δίνει τμηματικά;
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

ψαξε μεσω companion, αλλα αν εισαι UK Generic, λογικα δεν θα σε βγαλει τιποτα ακομα...αυτοι που το εχουν ειναι Nordic Generic;)

 

χμμ...θα ψαξω..εσυ θα το κανεις αμεσα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

funk δεν είναι τπτ το ιδιαιτερο. απλά είναι ένα αρχειακι που αλλάζεις, κάνεις επανεκκίνηση το κινητό και το συνδεεις στο seus για να κάνεις την αναβάθμιση.

 

εγώ πχ την αλλαγή του build.prop την έκανα με text editor μέσα από το κινητό. επανεκκίνηση και πλέον είμαι με την 2.1! είμαι στο μαγαζί και δεν μπορώ να κάνω πολλά αλλά σιγά σιγά το παραμετροποιώ! καλά πολύ πιο smooth η κίληση των μενού! έβαλα και το launcher pro και σιγα σιγα γίνεται ΚΙΝΗΤΑΡΑ! :p

 

Ρε dark μια απορια γτ δεν ξερω αν τα θυμαμαι καλα. το astro file manager αν δεν ήσουν root, μπορούσε να δει τους φακέλους του file system; γιατι μου φανηκε κουλό που μπορούσε να τους δει. είχα την εντύπωση ότι δεν μπορούσε και ήθελε root για να το κάνει. επίσης τι παραμετροποίηση θέλει το προγραμματάκι για να μας δώσει root για το κινητάκι μας; μιας κ δν εχω πολύ ώρα για να ψάξω στο xda, αν μου έλεγες μπακαλίστικα τι ρύθμιση πρέπει να κάνω, θα σου ήμουν υπόχρεος.

 

Στα γρήγορα:

 

-κατεβάζεις το SuperOneClick v1.5.1 από xda

 

-Ενεργοποιείς τον εντοπισμό σφαλμάτων στο κινητό. ΔΕΝ κάνεις προσάρτηση του αποθηκευτικού χώρου

 

-Ανοίγεις το SuperOneClick και πιέζεις το "Root"

 

Ξεκινάει την διαδικασία και μετά από λίγο θα το δεις να κάνει loop (σύνδεση/αποσύνδεση συνεχώς και κάμποσα "γκλιν-γκλον"). Ενώ το κάνει κατεβάζεις την status bar, πιέζεις επάνω στον "εντοπισμό σφαλμάτων", τον απενεργοποιείς και τον ενεργοποιείς στα καπάκια για να ξεκολλήσει. Κάνει κανά 2 action ακόμα και σου γράφει rooted κλπ.

 

Σόρι που δεν μπορώ να τα γράψω πιο αναλυτικά αλλά και εγώ δουλειά ειμαι :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...