Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν νομιζω να χρειαζεται κατι σαν regclean...δεν εχει ακουστει κατι τετοιο και πολυ απο μας εχουν κανει αυτο που κανεις εσυ...αστο ως εχει...

 

για τα sms, γιατι? χανεται η ειδοποιηση απο την μπαρα μετα απο 1-2 λεπτα? Εμενα οχι! Επισης, εχεις ενεργοποιησει την ειδοποιηση απο το led? εγω το εχω βαλει να αναβοσβηνει γρηγορα κοκκινο οποτε δεν το χανω με τιποτα!

 

edit: με προλαβες Σκυλε!

 

Πως το εκανες αυτο με το κοκκινο led,που πηγες σε ποιες ρυθμισεις?Θελω κι εγω...:happy:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

απο αυριο?? σιγουρο??:):):):)

 

 

ΝΑΙ!!!!:D:D:D Διαβασε εδω http://blogs.sonyericsson.com/products/2010/10/29/xperia-software-update-2/

 

και εδω http://blogs.sonyericsson.com/products/category/xperia-x10-mini/

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Πως το εκανες αυτο με το κοκκινο led,που πηγες σε ποιες ρυθμισεις?Θελω κι εγω...:happy:

ανοιξε το handcent, πατα αριστερο πληκτρο κινητου, ρυθμισεις, ρυθμισεις ειδοποιησης, ρυθμισεις ειδοποιησης, ρυθμισεις LED

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , αν κολλήσει το κινητο στο απλο, τοτε τι κανουμε που εχει ενσωματωμενη μπαταρια?

Πατας ταυτοχρονα το power button και το μεσαιο κουμπι για μερικα δευτερολεπτα και κανει reset.;)

Link to comment
Share on other sites

Πατας ταυτοχρονα το power button και το μεσαιο κουμπι για μερικα δευτερολεπτα και κανει reset.;)

 

βρηκα επισης πως εχει ενα reset button κατω αριστερα

Link to comment
Share on other sites

βρηκα επισης πως εχει ενα reset button κατω αριστερα
Αυτο πισω λες το ασπρο? Δεν ειναι reset button,αλλα δεικτης υγρασιας...;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πισω λες το ασπρο? Δεν ειναι reset button,αλλα δεικτης υγρασιας...;)

 

χαχαχ ετσι γραφουν εδω http://se-blog.com/2010/06/09/how-to-reset-the-x10-mini/

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω , αν κολλήσει το κινητο στο απλο, τοτε τι κανουμε που εχει ενσωματωμενη μπαταρια?

 

Πατας ταυτοχρονα το power button και το μεσαιο κουμπι για μερικα δευτερολεπτα και κανει reset.;)

 

Κυρίως όμως διαβάζεις το X10 mini FAQ και σου λύνεται κάθε απορία! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ ετσι γραφουν εδω http://se-blog.com/2010/06/09/how-to-reset-the-x10-mini/

 

Ναι όντως. Αλλά πίστεψε με μεγάλη πατάτα. Ισχύει τρελά αυτό που σου είπε ο BMW116i

 

Κυρίως όμως διαβάζεις το X10 mini FAQ και σου λύνεται κάθε απορία! :)

 

+1 respect χαχα ;)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ ετσι γραφουν εδω http://se-blog.com/2010/06/09/how-to-reset-the-x10-mini/
Μια φορα πριν καιρο μου ειχε κολλησει στο ανοιγμα εκει που βαζουμε πιν και παταγα...παταγα...με οδοντογλυφιδα αλλα τιποτα!!:lol: Μετα ψαχνοντας, ανακαλυψα οτι ηταν δεικτης υγρασιας!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν βγηκε καλα καλα η 2.1 και ξεκιναω τις αποριες μου:

 

Να υποθεσω οτι το ADW Launcher που εχουμε δεν θα δουλευει ε? Επειδη ειναι donut το λεω...

Και απο οτι ειδα σε ενα βιντεακι που ανεβηκε χθες, η 2.1 υποστηριζει λιγο πολυ τα στοιχεια για τα οποια βαζαμε τον ADW...

 

ADW για 2.1 υπαρχει?

 

Τι γινεται με τις αλλες εφαρμογες που ειναι μονο για 1.6? Θα πρεπει να απεγκατασταθουν και να αντικατασταθουν απο τις αντιστοιχες για 2.1 ή μηπως θα αναβαθμιστουν αυτοματα μαζι με update? Aν πρεπει να απεγκατασταθουν, καλο ειναι να γινει πριν την μεταβαση ή μετα?

 

Υπαρχει καμια λιστα με γ@μ@τες εφαρμογες που τοσο καιρο δεν τις βαζαμε επειδη δεν τις σηκωναμε, αλλα μετα την αναβαθμιση θα μπορουμε? Ετσι για να ειμαστε ετοιμοι...

 

Το μαρκετ πλεον δεν με δουλευει καθολου! Μεσα σε 2 ωρες καταφερα να κατεβασω 5-6 εφαρμογες...υποθετω οτι το παιρνει και αυτο η μπαλα το ολο θεμα της αναβαθμισης και απο Δευτερα θα στρωσει αρα δεν αγχωνομαι...σωστα?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια λιστα με γ@μ@τες εφαρμογες που τοσο καιρο δεν τις βαζαμε επειδη δεν τις σηκωναμε, αλλα μετα την αναβαθμιση θα μπορουμε? Ετσι για να ειμαστε ετοιμοι...

 

Ετοιμάζεται και θα αναρτηθεί σύντομα στο forum του Android. Θα ενημερώσω! ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη μεγάλη αναβάθμιση που όλοι οι κάτοχοι περιμένετε:

Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς με την κάρτα Cosmote 2in1;

Δουλεύει κανονικά; Ενδιαφέρομαι να γίνω κάτοχος της συσκευής κι έχω μαζί την εταιρική μου σύνδεση και το What's up...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τη μεγάλη αναβάθμιση που όλοι οι κάτοχοι περιμένετε:

Μήπως το έχει δοκιμάσει κανείς με την κάρτα Cosmote 2in1;

Δουλεύει κανονικά; Ενδιαφέρομαι να γίνω κάτοχος της συσκευής κι έχω μαζί την εταιρική μου σύνδεση και το What's up...

 

ηθελα και γω να παρω την 2gether της vodafone αλλα μου ειπαν πως αν δε λειτουργει στο κινητο μου και θελω να ξαναγυρισω σε 2 sim θα πρεπει να πληρωσω 36 ευρω, οποτε ειπα να το δοκιμασω με την cosmote 2in1 της αδελφης μου. δυστυχως δεν επαιξε. δεν εκανε μεταβαση απο τη μια στην αλλη γραμμη και δε δεχοταν κλησεις σε καμια. για να ξεκολλησει επρεπε να την ξαναβαλει η αδελφη μου στο δικο της κινητο. το κινητο μου ειναι rooted αλλα οχι unbranded, δεν ξερω μηπως παιζει αυτο καποιο ρολο, αν ξερει καποιος ας βοηθησει μη πληρωνουμε τσαμπανταν στη vodafone ή στην cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια λιστα με γ@μ@τες εφαρμογες;

 

Ετοιμάζεται και θα αναρτηθεί σύντομα στο forum του Android. Θα ενημερώσω! ;)

 

Τόπικ με εφαρμογες εχουμε;

 

Διαβάζουμε προσεκτικά προτού ποστάρουμε... :) ;)

 

Δες κι αυτό

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το forum.παρακαλω οποιος γνωριζει την βοηθεια του στο πως να μεταφερω φωτο απο το κινητο στο pc για back up. Μπαινω στο pc companion αλλα δεν τις βρισκω!!!!!Στο τηλεφωνο ειναι στο φακελο camera φυσικα.Στην sd μνημη εχω βαλει ενα φακελο με φωτο απο αλλο τηλεφωνο τις ανοιγω τις βλεπω τις μεταφερω αλλα αυτες που τραβω με το κινητο τωρα δεν τις βλεπω!!!!για μεταφορα,

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πεί πως αφαιρώ το γραφικό της ώρας που ενεργοποιειτε οταν κλειδώνει το κινητό?

 

Το αφαιρεσα απο την αρχική οθόνη οταν δεν ειναι κλειδωμένο το κινητό, αλλα δεν μπορω να βγάλω την ώρα οταν το κινητο κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το forum.παρακαλω οποιος γνωριζει την βοηθεια του στο πως να μεταφερω φωτο απο το κινητο στο pc για back up. Μπαινω στο pc companion αλλα δεν τις βρισκω!!!!!Στο τηλεφωνο ειναι στο φακελο camera φυσικα.Στην sd μνημη εχω βαλει ενα φακελο με φωτο απο αλλο τηλεφωνο τις ανοιγω τις βλεπω τις μεταφερω αλλα αυτες που τραβω με το κινητο τωρα δεν τις βλεπω!!!!για μεταφορα,

Ευχαριστω

 

ειναι στον φάκελο dcim οι φωτο που τραβάς.

Link to comment
Share on other sites

ειπα να το δοκιμασω με την cosmote 2in1 της αδελφης μου. δυστυχως δεν επαιξε. δεν εκανε μεταβαση απο τη μια στην αλλη γραμμη και δε δεχοταν κλησεις σε καμια. για να ξεκολλησει επρεπε να την ξαναβαλει η αδελφη μου στο δικο της κινητο..

 

Καμμιά φορά κολλάει και στο iphone μου κι αναγκάζομαι να τη βάλω σε Nokia για να ξεκολλήσει... Εσύ αναφέρεις ότι δε δουλεύει καθόλου. Κρίμα και το Mini το παραλαμβάνω τη Δευτέρα. Έπρεπε να ρωτήσω νωρίτερα. Κι εγώ κι η κοπέλα μου κάνουμε χρήση της 2in1.... Θα μας είναι άχρηστο.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά φορά κολλάει και στο iphone μου κι αναγκάζομαι να τη βάλω σε Nokia για να ξεκολλήσει... Εσύ αναφέρεις ότι δε δουλεύει καθόλου. Κρίμα και το Mini το παραλαμβάνω τη Δευτέρα. Έπρεπε να ρωτήσω νωρίτερα. Κι εγώ κι η κοπέλα μου κάνουμε χρήση της 2in1.... Θα μας είναι άχρηστο.

 

δυστυχως! εκτος αν πρεπει να ειναι και rooted και unbranded ή αν αλλαξει κατι οταν βγει η 2.1.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να μου πεί πως αφαιρώ το γραφικό της ώρας που ενεργοποιειτε οταν κλειδώνει το κινητό?

 

Το αφαιρεσα απο την αρχική οθόνη οταν δεν ειναι κλειδωμένο το κινητό, αλλα δεν μπορω να βγάλω την ώρα οταν το κινητο κλειδώνει.

 

Αυτό δεν βγαίνει.. Μόνο αν έχει κάποια εφαρμογή σου επιλογή να εμφανίζεται το Widget αυτής αντί για την ώρα όταν είναι κλειδωμένο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαφνικα το κινητο δε μου αναγνωριζει την καρτα sim οταν τη βαζω μεσα δεν ανοιγει καθολου ή οταν ανοιξει λεει να βαλω sim, την εβαλα σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα εβαλα αλλη καρτα sim στο κινητο και δουλεψε. τι να κανω?τωρα οταν βαζω τη συγκεκριμενη sim δεν ανοιγει καθολου, ειναι δυνατον?αν θα τη βγαλω μονο ανοιγει.ελεος Edited by Panos_theo_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...