Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι μπορείς να το βγάλεις.Πρέπει να είναι από την κάρτα γιατί το βγάζει καε σε εμένα και σε αυτό το κινητό και σε όποιο άλλο την έχω βάλει....

 

:blink: Δοκίμασε λίγο κάποια άλλη sim. Μήπως βγάζει το welcome εξαιτίας της.

 

Τελικα η vassaki εχει δικιο (thanks), η sim φταιει... Την εβαλα και σε αλλη συσκευη και εβγαλε το ιδιο... Παντως ειναι σπαστικο γιατι μου κολλαει λιγο το κινιτο στην εκκινιση μεχρι να μου το βγαλει...

Κατι αλλο π το ειχα ρωτησει και νωριτερα, πως μπορω να κανω format τη καρτα μνημης? Μπορω να τα σβησω ολα με μια ή υπαρχουν φακελοι που χρειαζομαι???

SE T100 --> Nokia N GageQD --> Motorola V3x --> SE C902 --> SE xperia mini pro (u20) --> Samsung galaxy Ace 2 --> LG G3 (32gb) --> Samsung galaxy S3 Neo --> Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επίσης παρατήρησα ότι πλέον το κινητό ξεκλειδώνει μόνο με το πάτημα στο κουμπί εκκίνησης/τερματισμού λειτουργίας του κινητού.....παλιά νομίζω μπορούσες να ξεκλειδώσεις την οθόνη και πατώντας το πλήκτρο της επιστροφής.......

 

 

 

Υ.Γ.....many thanks to DaRk_dOg.....:O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν ισχύει το δοκίμασα χτες με το build.prop και έχασα 10€ :lol: για να το επαναφέρω λογικά θα βγει άλλος τρόπος για debrand

 

Παίζει flashtool στο xda.. Αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρατήρησα ότι πλέον το κινητό ξεκλειδώνει μόνο με το πάτημα στο κουμπί εκκίνησης/τερματισμού λειτουργίας του κινητού.....παλιά νομίζω μπορούσες να ξεκλειδώσεις την οθόνη και πατώντας το πλήκτρο της επιστροφής.......

 

 

 

Υ.Γ.....many thanks to DaRk_dOg.....:O

Επισης εμενα και με το Homebutton
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ το έχω αγορασμένο ως σκέτη συσκευή από τον ΓΕΡΜΑΝΟ αλλά είχε ως default ringtone ένα τραγούδι από την διαφήμιση της Cosmote (τυχαίο; δεν νομίζω! :lol: ).

 

Έκδοση 1.0.Α.1.36

 

Μπορώ να βάλω 2.1 ή είναι "branded" και ... περιμένω για αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κ εγώ κάτι πιο απλό... Προσπαθώ να βάλω τον λογαριασμό μου εμαιλ(yahoo) και κατα ένα περίεργο τροπο δεν μπαίνει... Ενώ με έναν άλλο λογαριασμό μπαίνει... Το κινητό είναι το mini και δεν έχει ούτε ροοτ ούτε 2.1 είναι σαπειραχτο στην 1.6. Καμία ιδέα κανείς;;;

 

 

Υ.γ το μήνυμα που μ εμφανίζει είναι ότι δεν βάζω σωστά όνομα κ κωδικό... Αλλά αυτό δεν συμβαίνει, το έχω προσπαθήσει άπειρες φορές...

Εκείνοι που γνωρίζουν, δεν μιλάνε πολύ.

Εκείνοι που μιλάνε πολύ, δεν γνωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μικρη παρενθεση στη συζητηση για τη 2.1 να ρωτησω κατι :P

 

εχω whats up και ενεργοποιησα το πακετο με τα 3 ευρο για ιντερνετ 3g αλλα μου εχει ερθει μηνυμα οτι δεν μπορουν να μου στειλουν τις ρυθμισεις για τη συσκευη μου και πρεπει να τις βαλω χειροκινητα. ξερεις κανεις τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

ναι πατα στην αναζητηση live wallpapers..δεν θα σου βρει πολλα..5-6

 

 

 

ρε συ και μενα με τα ψαρακια τρωει κατι σκαλωματα οταν ανοιγω το κινητο..μονο τοτε λαγκαρει αλλα το watchdog μου βγαζει ειδοποιηση οτι τρωει πολυ ραμ...μου φαινεται θα τα στειλω και γω..

 

 

 

 

Ναι να μας το πει ομως η κωλοερικσον γτ εχασα 100 επαφες!ευτυχως μου χε κοψει να τις γραψω σε χαρτι (τις πιο σημαντικες) το περιεργο ειναι οτι δεν τις διαβαζει καν τις επαφες της σιμ..

 

Καντες import τις επαφες σου απο την sim

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το qwerty στα αγγλικα δεν το χουμε παει, μονο στα ελληνικα δουλευει με το συσημα του darkdog αλλα το αγγλικο παει, εκτος αμα εχετε βρει τιποτα βρε παιδια γιατι για σερφαρισμα ειναι δυσκολα χωρις το αγγλικο qwerty :worry:
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον...

 

1. τις επαφές μπορείτε να τις κάνετε import από την σιμ. ανοίξτε το πρόγραμμα "επαφές".πατάς το αριστερό πλήκτρο. επιλέγεις "Εισαγωγή/εξαγ."->εισαγ. επαφών SIM.

 

2. δεν πηγαίνεις πλέον στο μενού εφαρμογές και σβήνεις τα data μέσα απο το "Eπαφές" για να καθαρίσει η λίστα με τις επαφές σου. ο τρόπος που το κάνεις αυτό είναι πάλι μέσω του προγράμματος "Eπαφές". πατάς το αριστερό πλήκτρο και επιλέγεις Λογαριασμοί. εκει επιλέγεις το group των επαφών που έχεις περάσει. πχ εγώ που έχω περάσει τις επαφές μέσω google, σβήνω το αντίστοιχο group και διαγράφονται κ οι αντίστοιχες επαφές.

 

3. πολύ καλό πρόγραμμα είναι το dialer One. ρίξτε του μια ματιά.

 

4. το πρόβλημα με το bluetooth έχει λυθεί. πλέον σε κάθε μενου έχει κ επιλογή ενσωματωμένη για αποστολή μέσω bluetooth. δοκιμασμένο και δουλεύει παραπάνω από άψογα.

 

5. το missed call δεν δουλεύει. υπάρχει καποιος τρόπος για να έχουμε ειδοποίηση για τις κλησεις που χάσαμε; το ledaki στην ειδοποίηση μηνυμάτων νομίζω ότι δεν δουλεύει πάντα. θα το ελέγξω.

 

6. το launcher pro είναι και αυτος ένας launcher που οπωσδήποτε πρέπει να το δοκιμάσετε!

 

7. το angry birds επιτελους δουλεύει!

 

8. τα live wallpapers δεν κάνουν όλα για το κινητάκι μας. κάποια παραείναι βαριά για μας.. :(

 

edit. το hardware πληκτρολόγιο στο pro στα αγγλικά δουλευει μια χαρά. απλά θα πρέπει να είστε root και μεσω του root explorer να φορτώσετε το directory σαν R/W για να μπορέσετε να κάνετε την μετατροπή στο αρχείο.

 

Επίσης είδα ότι τις επαφές όντως μόνο εν μέρει μπορείς να τις πειράξεις με τον τρόπο που ανέφερα παραπάνω. το βασικο gmail λογαριασμό(άρα και τις επαφές που περασες μέσω αυτού) δεν μπορείς να τον καταργήσεις. όπως επίσης τις "επαφές τηλεφώνου"(είναι η λίστα με τις επαφές που πέρασα από την SIM) δεν έχω βρει πως να τις σβήσω. και έτσι σε κάποιες επαφές έχω διπλοεγγραφές τηλεφώνων.. :@

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

λογικά μέσα στην βδομάδα θα πάρει το update και η uk generic.

 

Παιδια το auto brightness ειναι απο default ΠΑΝΤΑ ενεργοποιημένο πλέον. δοκιμάστε το και μόνοι σας... βάλτε το δαχτυλο σας πάνω από τους αισθητήρες και θα δείτε να αλλάζει η φωτεινότητα της οθόνης. προϋπόθεση να μην είναι στο 0% ή στο 100% η φωτεινότητα από το widget.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, μικρη παρενθεση στη συζητηση για τη 2.1 να ρωτησω κατι :P

 

εχω whats up και ενεργοποιησα το πακετο με τα 3 ευρο για ιντερνετ 3g αλλα μου εχει ερθει μηνυμα οτι δεν μπορουν να μου στειλουν τις ρυθμισεις για τη συσκευη μου και πρεπει να τις βαλω χειροκινητα. ξερεις κανεις τι κανω??

 

Παρε τηλεφωνο στο 1313 και μιλησε με καποιον απο τη cosmote..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

τι εχω λαθος ρε παιδια θα σκασω

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

<!--

*********************************************************************

* ____ _____ _ *

* / ___| ___ _ __ _ _ | ____|_ __(_) ___ ___ ___ ___ _ __ *

* \___ \ / _ \| '_ \| | | | | _| | '__| |/ __/ __/ __|/ _ \| '_ \ *

* ___) | (_) | | | | |_| | | |___| | | | (__\__ \__ \ (_) | | | | *

* |____/ \___/|_| |_|\__, | |_____|_| |_|\___|___/___/\___/|_| |_| *

* |___/ *

* *

*********************************************************************

* Copyright 2010 Sony Ericsson Mobile Communications AB. *

* All rights, including trade secret rights, reserved. *

*********************************************************************

-->

<!--

Keyprint name: QWERTY Swedish/Finnish

-->

<keyprint>

<script name="cyrillic" keylayout="cyrillic"/>

<script name="greek" keylayout="greek"/>

<script name="latin" keylayout="qwerty-latin-on-greek"/>

</keyprint>

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι :

 

Keyprint name: QWERTY Swedish/Finnish

-->

<keyprint>

<script name="cyrillic" keylayout="cyrillic"/>

<script name="greek" keylayout="greek"/>

<script name="latin" keylayout="latin-on-greek"/>

</keyprint>

 

?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι :

 

Keyprint name: QWERTY Swedish/Finnish

-->

<keyprint>

<script name="cyrillic" keylayout="cyrillic"/>

<script name="greek" keylayout="greek"/>

<script name="latin" keylayout="latin-on-greek"/>

</keyprint>

 

?

you are the man ξανα και ξανα και ξανα :lol::lol::lol::lol::lol: Ευχαριστω

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλα απο διαχεριση πορων μπαταριας σκιζει. Επιτελους λυθηκε και το bug που σε πληρη φορτιση 100% πηγαινε σε 2 ωρες και λιγοτερο κατω του 90% χωρις να πειραξεις το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

you are the man ξανα και ξανα και ξανα :lol::lol::lol::lol::lol: Ευχαριστω

 

Μπα στην συγκεκριμένη περίπτωση she is the woman και αυτό είναι μια ευγενική χορηγία της spinemm σε αυτό το post.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ουαου εντυπωσιασμενος miss :)

To post ειδα πολλακις κιολας το qwerty γιατι δεν εσβησα απο μπροστα μου λες? το θεωρησα αυτονοητο μαλλον να υπαρχει εκει. Αμα εισαι απο χωριο ..... που πα ρε καραμητρο!

 

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για να εχω το myphone forum παντα μαζι στο mini?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=8967479&postcount=31

 

Rikard says:

November 2, 2010 at 2:56 pm

Hi guys!!

Sorry for the following news: We have a big trouble during the Roll-out of the new update, many countries have to wait a couple of days.So far i can give some dates of updates for the follwing countries:

Germany 17.11.10

France 18.11.10

Spain 19.11.10

Uk 16.11.10

Austria 18.11.10

Italy 22.11.10

Greec 28.11.10

So far in Eu

Rest of the World, will probably wait more time.

More about this news will be Tonight published.

Rikard Skogberg

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για να εχω το myphone forum παντα μαζι στο mini?

tapatalk pro....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

και δεν σου περασε τπτ εσενα???

 

Μου περασε οτι αυτο ηθελε απο επαφες και μνματα

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω vassaki ωραιο το προγραμματακι:)

Sent from my U20i using Tapatalkε

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω vassaki ωραιο το προγραμματακι:)

Sent from my U20i using Tapatalkε

Δεν κάνει τίποτα.....;)

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...