Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

1. Επειδη για αλλη μια φορα τα μπερδεψα στο Handcent, ας με πει καποιος ποια ρυθμιση ακριβως βαζουμε για να εχουμε αναφορα παραδοσης...γινεται χαμος εκει απο ειδοποιησεις και αναφορες!

 

2. Το Launcher Pro ειναι πολυ γτπ σε σχεση με το ADW

3. Το angrybirds ειναι εθισμος!

 

1. ρυθμίσεις ειδοποίησης->ειδοποιηση αποστολής μυνήματος-> ανοιγεις το ειδοποιηση αποστολων και διαλέγεις αυτό που θες.. ;)

 

2. και μένα η πρώτη επαφή δεν μου άρεσε πολύ. "βρες" το launcher pro plus κ δοκιμασε το εκτενώς. προσωπικά το βρήκα πολύ ανώτερο από το adw launcher. τα μόνα μειον που του έχω βρει είναι ότι α) όταν επιλέγεις να μην φαίνεται η μπάρα ειδοποιήσεων, δεν εμφανιζεται ουτε με scroll down το δαχτυλο στην οθόνη(όπως δλδ είναι στο adw) και β) δεν έχει την ευκολία στο editing των homescreens σαν του adw. εκει στο adw του βγάζω το καπέλο. σε όλα τα άλλα το launcherPro είναι πολύ ανώτερο.

 

3. εμενα μου λες... προχθές όλο το απογευμα το μονο που έκανα είναι να λιώνω στο angry birds... και χθες ειχε κολλησει η κοπέλα μου κ μου άδειασε την μπαταρία(όχι ότι είναι κατι το δύσκολο στο κινητό μας αλλά λέμε τώρα.. :P )

 

edit. λογικά θα πρέπει να περιμένουμε το ελληνικό localization για να δούμε υποστήριξη για τα ελληνικα στις επαφές.

 

επίσης ρίξτε μια ματια στα widgets του launcher pro...απλά είναι ΜUST!

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

#1 Το ADW το έχει ανάμεσα στα themes. Κάνε scroll αρκετά κάτω ή αν βαριέσαι σκάναρε με το neoreader αυτό:

 

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3A%2F%2Fdetails%3Fid%3Dorg.adw.launcher%26referrer%3Dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page

 

#2 Είχα την εντύπωση οτι το μαρκετ κρατάει log βάσει λογαριασμού gmail.. Μάλλον έκανα λάθος. Αργό το κινητό?.. αχμ.. σε εμένα καμιά σχέση. Σφαίρα σε σχέση με πριν.

 

#3 Δεν δουλεύει το ελληνικό scroll από όσο έχω δεί και σε μένα και σε άλλους. Μπορεί λόγω localization ή απλά θα περιμένουμε με την επόμενη αναβάθμιση

 

#4 Τα 4 εικονίδια είναι αποκλειστικό χαρακτηριστικό mini/mini pro για λόγους χωροταξίας... Κάπως έπρεπε να χωρέσουν το android στις 2.6 ίντσες.

 

#5Αριστερό πλήκτρο - ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις λήψης μηνυμάτων - αναφορές παράδοσης κλπ..

 

Όσο για το Launcher Pro.... Διαφωνώ κάθετα. Είναι πολύ μπροστά σαν launcher.

 

Αλλά γούστα είναι αυτά ;)

thanx

 

2.κραταει. Αγορασμενο με το δειχνει. Αλλα δεν κατεβαινει...κολλαει. Το "αργο" πηγαινε στο Vignette. Το κινητο ειναι σφαιρα!

3.γμτ...και με ειχε βολεψει

 

Μα το Launcher Pro ειναι ολοδιο με το ADW αλλα με λιγοτερα στοιχεια!

 

edit: ετσι απο περιεργεια...τι θα γινει αν βαλω τωρα το ελληνικο build.prop????

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

1. ρυθμίσεις ειδοποίησης->ειδοποιηση αποστολής μυνήματος-> ανοιγεις το ειδοποιηση αποστολων και διαλέγεις αυτό που θες.. ;)

 

2. και μένα η πρώτη επαφή δεν μου άρεσε πολύ. "βρες" το launcher pro plus κ δοκιμασε το εκτενώς. προσωπικά το βρήκα πολύ ανώτερο από το adw launcher. τα μόνα μειον που του έχω βρει είναι ότι α) όταν επιλέγεις να μην φαίνεται η μπάρα ειδοποιήσεων, δεν εμφανιζεται ουτε με scroll down το δαχτυλο στην οθόνη(όπως δλδ είναι στο adw) και β) δεν έχει την ευκολία στο editing των homescreens σαν του adw. εκει στο adw του βγάζω το καπέλο. σε όλα τα άλλα το launcherPro είναι πολύ ανώτερο.

 

3. εμενα μου λες... προχθές όλο το απογευμα το μονο που έκανα είναι να λιώνω στο angry birds... και χθες ειχε κολλησει η κοπέλα μου κ μου άδειασε την μπαταρία(όχι ότι είναι κατι το δύσκολο στο κινητό μας αλλά λέμε τώρα.. :P )

 

edit. λογικά θα πρέπει να περιμένουμε το ελληνικό localization για να δούμε υποστήριξη για τα ελληνικα στις επαφές.

 

επίσης ρίξτε μια ματια στα widgets του launcher pro...απλά είναι ΜUST!

 

1. Γι αυτο μπερδευομαι και εγω. αλλου με ειπες εσυ και αλλου ο σκυλος...θα δοκιμασω και τα 2! thanx!

2. θα επιμεινω στον adw:p

3. :lol:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

thanx

 

2.κραταει. Αγορασμενο με το δειχνει. Αλλα δεν κατεβαινει...κολλαει. Το "αργο" πηγαινε στο Vignette. Το κινητο ειναι σφαιρα!

3.γμτ...και με ειχε βολεψει

 

Μα το Launcher Pro ειναι ολοδιο με το ADW αλλα με λιγοτερα στοιχεια!

 

edit: ετσι απο περιεργεια...τι θα γινει αν βαλω τωρα το ελληνικο build.prop????

 

Δεν είναι καθόλου ίδιο! Ειδικά στην έκδοση pro plus! Στο ζήτημα customization είναι χιλιετίες μπροστά από adw. Γενικά κάποιος που γνωρίζει καλά τις ρυθμίσεις του μπορεί να κάνει απίστευτα πράγματα!

 

Όσο για τα swipe action πλέον μπορείς να τα μεταφέρεις σε όποιο σημείο θέλεις.

Και νομίζω οτι είναι πιο γρήγορο από το adw (τα έχω και τα δύο και με το Launcher Pro δεν έχω δει lag πουθενά)

 

όσο για το ελληνικό build.pro... αν είναι από 1.6 απλά μαθαίνεις το τηλέφωνο του κοντινότερου SE service. Από 2.1 δεν δοκιμάσαμε τπτ..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1. ρυθμίσεις ειδοποίησης->ειδοποιηση αποστολής μυνήματος-> ανοιγεις το ειδοποιηση αποστολων και διαλέγεις αυτό που θες.. ;)

 

αυτο ειναι ειδοποιηση οτι εφυγε...οχι οτι το παρελαβε ο αλλος!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

 

Όσο για τα swipe action πλέον μπορείς να τα μεταφέρεις σε όποιο σημείο θέλεις.

Και νομίζω οτι είναι πιο γρήγορο από το adw (τα έχω και τα δύο και με το Launcher Pro δεν έχω δει lag πουθενά)

τι ακριβως ειναι αυτά;

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως ειναι αυτά;

 

Swipe down =Touch προς τα κάτω=κατεβάζει την status bar.

 

μπορείς αν θέλεις να το απομονώσεις σε συγκεκριμένα σημεία της οθονης και όχι απλά να κατεβάζει την status bar αλλά και να κάνει και άλλα action.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πειτε με και ενα τροπο να βαλω ενα qwerty touch πληκτρολογιο γιατι βαριεμαι να ανοιγω το πορτακι για ψηλου πηδημα!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα τι κάνει αλλά πως μπορείς να του αλλάξεις το που το κάνει;

 

edit. βρες το slideIT και κατέβασε το ελληνικό λεξικό. αν κ προσωπικά έχω βρει ότι το ενσωματωμένο Τ9 πληκτρολόγιο είναι πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

το βρήκα τι κάνει αλλά πως μπορείς να του αλλάξεις το που το κάνει;

 

edit. βρες το slideIT και κατέβασε το ελληνικό λεξικό. αν κ προσωπικά έχω βρει ότι το ενσωματωμένο Τ9 πληκτρολόγιο είναι πιο γρήγορο.

 

Δεν γίνεται έτσι ακριβώς.

 

Κρατάς παρατεταμένα πχ στην dockbar και σου εμφανίζει μενού.

 

Από εκεί, swipe gesture action.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως γινεται στον Launcher Pro Plus οταν σκρολαρουμε απο οθονη σε οθονη να μην πηγαινει λιγο στιγμιαια στην αλλη οθονη αλλα να σταματαει ακαριαια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως γινεται στον Launcher Pro Plus οταν σκρολαρουμε απο οθονη σε οθονη να μην πηγαινει λιγο στιγμιαια στην αλλη οθονη αλλα να σταματαει ακαριαια?

 

Preferences - advanced settings - elastic scrolling και minimum scrolling speed

 

Αυτά δες λίγο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Preferences - advanced settings - elastic scrolling και minimum scrolling speed

 

Αυτά δες λίγο.

Ευχαριστώ DaRk_dOg είσαι αργηγός.:)
Link to comment
Share on other sites

Swipe down =Touch προς τα κάτω=κατεβάζει την status bar.

 

μπορείς αν θέλεις να το απομονώσεις σε συγκεκριμένα σημεία της οθονης και όχι απλά να κατεβάζει την status bar αλλά και να κάνει και άλλα action.

 

Δεν γίνεται έτσι ακριβώς.

 

Κρατάς παρατεταμένα πχ στην dockbar και σου εμφανίζει μενού.

 

Από εκεί, swipe gesture action.

εννοείς ότι το κάθε εικονίδιο μπορεί να έχει το δικό του gesture action; γτ στην ουσία αυτό γινεται. πολύ βολικό πάντως.

 

κανα καλό σετ εικονιδίων για το launcherPRO έχετε βρει;

Link to comment
Share on other sites

 

κανα καλό σετ εικονιδίων για το launcherPRO έχετε βρει;

Αυτα τα σετ θελω κ' γω για να βαλω τον Launcher σαν βασικο...

Link to comment
Share on other sites

πεδες που γραφει πως το κανουμε unbrand εχω το pro με vodafon και εχει ενα σορο αχρηστα μεσα. :wacko:
Δες εδω-->http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286792
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά, το titanium backup γιατί μου λέει οτι δεν βρίσκει πρόσβαση root (ενώ το έχω κάνει root)?!?
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν το εχεις κάνει σωστά. σου έγραψε root successful?
Link to comment
Share on other sites

ουφ! επιτελους 2.1 και γω :)

μια χαρα πηγε και το update και το root με την πρωτη...

μετα ομως μου εφυγε το κεφαλι να φτιαξω τις επαφες... ευτυχως τις ειχα και στο νοκια και τις περασα (μεσω λαμιας) με gmail.

το μονο που εχω παρατηρησει ειναι οτι τα μυνηματα μου τα κοβει στη μεση. μαλλον εινια το γνωστο παλιο bug με το unicode. φτιαχνεται;

1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

γραφε μονο με κεφαλαια. έτσι το μυνημα θα είναι 170 χαρακτήρων.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά, το titanium backup γιατί μου λέει οτι δεν βρίσκει πρόσβαση root (ενώ το έχω κάνει root)?!?

 

Σου ζητάει να κατεβάσει το busybox, άσε το να το κατεβάσει και είσαι οκ. Και ενεργοποίησε και τον εντοπισμό σφαλμάτων.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ομως προηγουμενως δεν ειχα αυτο το προβλημα... :( το εχω κανα μηνα το μινι και το γουσταρω αρκετα αλλα ωρες ωρες μου σπαει τα νευρα
1610> GA628> 3110> GF788e> CD920> V2288> T200> T65> 3410> T310> 6600> P800> K500i> 6630> N70> N82> X10 mini> Desire> Desire S> S3 > Note 3 > Note 8 > Note 9 > Note 20 Ultra... ΟΥΦ! :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

dark το μυνημα που βγάζει στο παιδι, το έβγαζε και σε μένα. είναι άσχετο με το busybox. σημαίνει ότι το root σου δεν έχει γίνει σωστά και άσχετα αν έχεις το εικονιδιο poweruser στα εγκατεστημένα προγράμματα, δεν είσαι πράγματι rooted.

 

όταν ανοιγεις το titanium σου ζητάει για permission; αν όχι τότε σίγουρα δεν είσαι root. ξανακάνε την διαδικασία για το root.

Link to comment
Share on other sites

dark το μυνημα που βγάζει στο παιδι, το έβγαζε και σε μένα. είναι άσχετο με το busybox. σημαίνει ότι το root σου δεν έχει γίνει σωστά και άσχετα αν έχεις το εικονιδιο poweruser στα εγκατεστημένα προγράμματα, δεν είσαι πράγματι rooted.

 

όταν ανοιγεις το titanium σου ζητάει για permission; αν όχι τότε σίγουρα δεν είσαι root. ξανακάνε την διαδικασία για το root.

 

Ναι και σε μένα έβγαζε "i could not acquire root priviledges" κλπ και έβγαζε το μήνυμα του troobleshoot, δλδ "maybe you're not rooted or you havent the latest version of busybox" ή κάπως έτσι..

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...