Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια μικρή βοήθεια παρακαλώ εκεί που λέει:"please connect xperia in flash mode" τί κάνω;
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πατάς το back και κρατώντας το πατημένο συνδέεις το usb στο τηλέφωνο, και περιμένεις μέχρι να σου πει να αφήσεις το back.... δεν έχεις on screen οδηγίες από το PC companion???
Link to comment
Share on other sites

μια μικρή βοήθεια παρακαλώ εκεί που λέει:"please connect xperia in flash mode" τί κάνω;

 

Νομίζω κρατάς πατημένο το πλήκτρο της επιστροφής ενώ συνδέεις το usb και με το που ξεκινήσει η διαδικασία το αφήνεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda ότι το pccompanion δημηουργεί σφάλματα και το απεγκατέστησα. Κι έτσι έχω μόνο το Flash tool στο pc μου. Θα ξαναπροσπαθήσω με κλειστό το κιν και πατημένο το back

 

edit: γμτ!! πάλι δεν τα κατάφερα :angry: αφτο το tool αλλάζει το localization ή περναέι την 2.1;

Edited by duckrider
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει δέκτη.

 

σιγουρα εχει δεκτη η γινετε με 3g?????????????:rolleyes:

 

οχι εχει δέκτη κ παιζει κανονικα χωρις 3G η wifi

 

ρε παιδια πως το κανατε εσεις??εγω ανοιγω κανονικα το wisepilot μονο με gps και δεν με βρισκει και μαλιστα μου λεει αποτυχια συνδεσης δικτυου.....οταν ανοιξω το 3g με βρισκει μια χαρα...τι λετε οτι παιζει κανονικα χωρις 3g?????:blink::worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως το κανατε εσεις??εγω ανοιγω κανονικα το wisepilot μονο με gps και δεν με βρισκει και μαλιστα μου λεει αποτυχια συνδεσης δικτυου.....οταν ανοιξω το 3g με βρισκει μια χαρα...τι λετε οτι παιζει κανονικα χωρις 3g?????:blink::worry:
Με 3g χρεωνεσαι κανονικα ομως. Προσοχη.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως το κανατε εσεις??εγω ανοιγω κανονικα το wisepilot μονο με gps και δεν με βρισκει και μαλιστα μου λεει αποτυχια συνδεσης δικτυου.....οταν ανοιξω το 3g με βρισκει μια χαρα...τι λετε οτι παιζει κανονικα χωρις 3g?????:blink::worry:

 

το συγκεκριμενο που εχεις (wisepilot) χρεωνετε φιλε, αν εχεις το αλλο που εχουμε πολλοι εδω δεν χρεωνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Με 3g χρεωνεσαι κανονικα ομως. Προσοχη.

 

ναι τρελε μου το ξερω..εχω δωρεαν μερικα mb..το θεμα ειναι πως μπορω να το δουλεψω χωρις 3g οπως λενε τα παιδια...

 

Εντιτ!!ποιο εννοεις dimtz

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι τρελε μου το ξερω..εχω δωρεαν μερικα mb..το θεμα ειναι πως μπορω να το δουλεψω χωρις 3g οπως λενε τα παιδια...

 

Εντιτ!!ποιο εννοεις dimtz

 

Ψάξε για Ndrive ή για Igo.

Δοκίμασε το Ndrive πρώτα που εχει trial και το βρίσκεις και απο το market.

Μετά όποιο απο τα 2 σου αρέσει περισσότερο το αγοράζεις ή το αγοράζεις.:lol:

Και εχεις πλοήγηση μέσω του δέκτη GPS του mini και των ενσωματωμένων χαρτών των 2 προγραμμάτων χωρίς καμία σύνδεση και χρέωση στο internet.

Να το 2ο στο δικό μου.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

ναι τρελε μου το ξερω..εχω δωρεαν μερικα mb..το θεμα ειναι πως μπορω να το δουλεψω χωρις 3g οπως λενε τα παιδια...

 

Εντιτ!!ποιο εννοεις dimtz

Εισαι σε ανοιχτο χωρο κανονικα? Ναι, μπορεις να το δουλεψεις και χωρις 3g. Δεν σου δουλευει μετα την αναβαθμιση?
Link to comment
Share on other sites

@ konstantinoslp Θα σου πρότεινα το Ndrive χωρίς δεύτερη σκέψη.Το έχω και εγώ και είναι μια αρκετά καλή λύση.Για λεπτομέρειες στείλε μου ΠΜ να σε βοηθήσω :X Edited by kwtsoulis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα να φορτίσει, ήταν κλειστό και δεν άνοιξε! Από πότε φορτίζει κλειστό; Καινούριο είναι αυτό;
Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα να φορτίσει, ήταν κλειστό και δεν άνοιξε! Από πότε φορτίζει κλειστό; Καινούριο είναι αυτό;
Aπο την προηγουμενη αναβαθμιση! ;)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda ότι το pccompanion δημηουργεί σφάλματα και το απεγκατέστησα. Κι έτσι έχω μόνο το Flash tool στο pc μου. Θα ξαναπροσπαθήσω με κλειστό το κιν και πατημένο το back

 

edit: γμτ!! πάλι δεν τα κατάφερα :angry: αφτο το tool αλλάζει το localization ή περναέι την 2.1;

 

εγώ από μια γρήγορ ματιά που έριξα στο xda (γιατί δεν σκοπέυω να το πειράξω πέρα από το ρουτ που του έχω κάνει) κατάλαβα οτι πρέπει να έχεις εγκατεστημένο το pc companion (ή το SEUS) και απλά να το έχεις κλειστό... και καταλαβαίνω οτι οι drivers του τηλεφώνου και η μηχανή flash είναι αυτή του pc companion και το bat απλά την καλεί και τις δίνει εντολές...

 

μπορεί και να κατάλαβα λάθος όμως, οπότε περίμενε να σου απαντήσουν οι κατέχοντες διδακτορικο στο θέμα!!

Link to comment
Share on other sites

@ konstantinoslp Θα σου πρότεινα το Ndrive χωρίς δεύτερη σκέψη.Το έχω και εγώ και είναι μια αρκετά καλή λύση.Για λεπτομέρειες στείλε μου ΠΜ να σε βοηθήσω :X

 

Καλο το ΝDrive αλλα οι χαρτες που κατεβασα για την Ελλαδα ειναι trial..κανενας τροπος να βρουμε τους κανονικους??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα ανάβει το πράσινο led όταν έρχεται μύνημα (χρησιμοποιώ το πρόγραμμα του τηλεφώνου)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο xda ότι το pccompanion δημηουργεί σφάλματα και το απεγκατέστησα. Κι έτσι έχω μόνο το Flash tool στο pc μου. Θα ξαναπροσπαθήσω με κλειστό το κιν και πατημένο το back

 

edit: γμτ!! πάλι δεν τα κατάφερα :angry: αφτο το tool αλλάζει το localization ή περναέι την 2.1;

 

Περνάει την 2.1

 

-Πήγαινε ξανά xda, κατέβασε την τελευταία έκδοση (3-11-10)

 

-Αν δεν θέλεις να κάνεις εγκατάσταση το PC Companion, κάνε τουλάχιστον εγκατάσταση τους drivers του Mini και φρόντισε να συνδέσεις το κινητό σου τουλάχιστον μια φορά με τον υπολογιστή.

 

-Δοκίμασε ξανά την διαδικασία κανονικά με κλειστό το κινητό και πατημένο το back. Όταν ξεκινάει την διαδικασία, θέλει λίγο χρόνο σε διάφορα σημεία. Άσε το μέχρι να σου βγάλει flashing finished ή κάτι τέτοιο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το μινι προ σε κανα μήνα και θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να μου πει τα κύρια μειονεκτήματα του:worry:, αν βέβαια υπάρχουν. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δοκίμασα με το pccompanion εγκατεστημένο και δεν γινόταν μετά πήρα όλο το φάκελο και πήγα σε άλλο υπολογιστή (που δεν είχα συνδέσει ποτε το τηλέφωνο) πάλι xp32 εκει προχώρησε, μετά απο 5 με 10δλ έβγαλε finish πάτησα ένα πλήκτρο και έκλεισε.

Όταν όμως άνοιξα το κιν δεν είχε γινει τίποτα.

Εντωμεταξύ διάβασα στο xda για κάποιον που το έκανε και κάτι σκάλωμα έφαγε το κιν του και έκανε συνεχεια restart και σκέφτομαι να τα παρατήσω και να περιμένω μέχρι τις 28.

Edited by duckrider
duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δοκίμασα με το pccompanion εγκατεστημένο και δεν γινόταν μετά πήρα όλο το φάκελο και πήγα σε άλλο υπολογιστή (που δεν είχα συνδέσει ποτε το τηλέφωνο) πάλι xp32 εκει προχώρησε, μετά απο 5 με 10δλ έβγαλε finish πάτησα ένα πλάκτρο και έκλεισε.

Όταν όμως άνοιξα το κιν δεν είχε γινει τίποτα.

Εντωμεταξύ διάβασα στο xda για κάποιον που το έκανε και κάτι σκάλωμα έφαγε το κιν του και έκανε συνεχεια restart και σκέφτομαι να τα παρατήσω και να περιμένω μέχρι τις 28.

 

ή απλά να δοκιμάσεις την εναλλακτική με το build.prop και να τελειώνεις

 

*EDIT: Χωρίς εγκατεστημένους drivers πως να δουλέψει?

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμος και γω.

2.1 και root (με την πρωτη παρακαλω!)

Oυτε εμενα με δουλεψε σωστα το backup του τηλ.καταλογου. Ευτυχως τα κρατησα και στο gmail και με το myphone explorer!

 

Ερωτησεις:

Το ADW Launcher για 2.1 πως το βρισκουμε? Αν βαλω ADW στο μαρκετ με βγαζει εκατονταδες themes!

 

To αγορασμενο Vignette γιατι δεν περνιεται? Εχει καμια σχεση οτι το αγορασα οταν ημουν 1.6? btw, ειναι και σε σας τοοοοσο αργο? Με εχει σπασει τα νευρα...

 

Και μενα δεν με δουλευει το ελληνικο scroll στην λιστα επαφων. Αν θυμαμαι καλα, καποιος ειχε πει οτι του δουλευε κανονικα...κανας αλλος να δουμε τι "διαφορες" εχουμε?

 

Κατα την διαρκεια της κλησης, τα εικονιδια ειναι στις 4 γωνιες οπως παλια. Φυσιολογικο? Στο βιντεακι που ειχε διαρευσει η SE ηταν αλλιως (βεβαια ηταν για X10 αλλα νομιζα πως παει με την 2.1 και οχι με το τηλεφωνο)

 

Επειδη για αλλη μια φορα τα μπερδεψα στο Handcent, ας με πει καποιος ποια ρυθμιση ακριβως βαζουμε για να εχουμε αναφορα παραδοσης...γινεται χαμος εκει απο ειδοποιησεις και αναφορες!

 

Η αρχικη οθονη υποστηριζει 1 widget. Επισης περιμενα οτι θα ηταν αλλιως...

Με εμφανιστηκαν κατι κολληματακια...μια οταν εγκαθιστουσα απο το μαρκετ...μια οταν χτυπησε το ξυπνητηρι ενω ημουν σε κληση...

Το Launcher Pro ειναι πολυ γτπ σε σχεση με το ADW

Το angrybirds ειναι εθισμος!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμος και γω.

2.1 και root (με την πρωτη παρακαλω!)

Oυτε εμενα με δουλεψε σωστα το backup του τηλ.καταλογου. Ευτυχως τα κρατησα και στο gmail και με το myphone explorer!

 

Ερωτησεις:

Το ADW Launcher για 2.1 πως το βρισκουμε? Αν βαλω ADW στο μαρκετ με βγαζει εκατονταδες themes!

 

To αγορασμενο Vignette γιατι δεν περνιεται? Εχει καμια σχεση οτι το αγορασα οταν ημουν 1.6? btw, ειναι και σε σας τοοοοσο αργο? Με εχει σπασει τα νευρα...

 

Και μενα δεν με δουλευει το ελληνικο scroll στην λιστα επαφων. Αν θυμαμαι καλα, καποιος ειχε πει οτι του δουλευε κανονικα...κανας αλλος να δουμε τι "διαφορες" εχουμε?

 

Κατα την διαρκεια της κλησης, τα εικονιδια ειναι στις 4 γωνιες οπως παλια. Φυσιολογικο? Στο βιντεακι που ειχε διαρευσει η SE ηταν αλλιως (βεβαια ηταν για X10 αλλα νομιζα πως παει με την 2.1 και οχι με το τηλεφωνο)

 

Επειδη για αλλη μια φορα τα μπερδεψα στο Handcent, ας με πει καποιος ποια ρυθμιση ακριβως βαζουμε για να εχουμε αναφορα παραδοσης...γινεται χαμος εκει απο ειδοποιησεις και αναφορες!

 

Η αρχικη οθονη υποστηριζει 1 widget. Επισης περιμενα οτι θα ηταν αλλιως...

Με εμφανιστηκαν κατι κολληματακια...μια οταν εγκαθιστουσα απο το μαρκετ...μια οταν χτυπησε το ξυπνητηρι ενω ημουν σε κληση...

Το Launcher Pro ειναι πολυ γτπ σε σχεση με το ADW

Το angrybirds ειναι εθισμος!

 

#1 Το ADW το έχει ανάμεσα στα themes. Κάνε scroll αρκετά κάτω ή αν βαριέσαι σκάναρε με το neoreader αυτό:

 

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=135x135&chl=market%3A%2F%2Fdetails%3Fid%3Dorg.adw.launcher%26referrer%3Dutm_source%253DAndrolib%2526utm_medium%253DPage%2526utm_campaign%253DAndrolib%2520Page

 

#2 Είχα την εντύπωση οτι το μαρκετ κρατάει log βάσει λογαριασμού gmail.. Μάλλον έκανα λάθος. Αργό το κινητό?.. αχμ.. σε εμένα καμιά σχέση. Σφαίρα σε σχέση με πριν.

 

#3 Δεν δουλεύει το ελληνικό scroll από όσο έχω δεί και σε μένα και σε άλλους. Μπορεί λόγω localization ή απλά θα περιμένουμε με την επόμενη αναβάθμιση

 

#4 Τα 4 εικονίδια είναι αποκλειστικό χαρακτηριστικό mini/mini pro για λόγους χωροταξίας... Κάπως έπρεπε να χωρέσουν το android στις 2.6 ίντσες.

 

#5Αριστερό πλήκτρο - ρυθμίσεις - Ρυθμίσεις λήψης μηνυμάτων - αναφορές παράδοσης κλπ..

 

Όσο για το Launcher Pro.... Διαφωνώ κάθετα. Είναι πολύ μπροστά σαν launcher.

 

Αλλά γούστα είναι αυτά ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...