Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πλήρες ξενέρωμα.. ιOS 4.2 από Νοέμβριο για iPad.. Anyway

 

Τουλάχιστον έρχεται με πολλά καλούδια. Αν γνωρίζαμε και για τα Ελληνικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τουλάχιστον έρχεται με πολλά καλούδια. Αν γνωρίζαμε και για τα Ελληνικά...

 

Τα Ελληνικά θα είναι στην 4.02 διάβασα.

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Για τα Ελληνικα, θα ειναι διαθεσιμα στην OS 4.2 τον Νοεμβριο.

http://images.apple.com/ipad/software-update/images/icon_keyboard_20100901.png

Keyboard and dictionary enhancements

 

Choose from more than 30 new keyboards and dictionaries, including Arabic, Greek, and Hebrew.

 

Περισσοτερα εδω. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω μια ερώτηση , έχω αγορασμένο το navigon στο iphone και είναι στα ελληνικά το έβαλα χθες στο ipad και είναι στα αγγλικά , μπορώ να το γυρίσω στα ελληνικά ? Edited by u5064247
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Για τα Ελληνικα, θα ειναι διαθεσιμα στην OS 4.2 τον Νοεμβριο.

 

 

Περισσοτερα εδω. ;)

 

 

Αντε να βγεί καμία BETA να την βάλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγεί καμία BETA να την βάλουμε.

 

Από το site της apple:

"Even better Mail

See messages from all your accounts in a unified inbox, organize messages by threads, and open attachments in third-party apps."

 

φαίνεται πολύ καλή λειτουργία, άντε να ξεφορτωθώ το jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο του iStorm δεν βλέπω καμιά παρουσίαση iPad. Γιατί άραγε :-)

 

http://www.istorm.gr/calendar

 

Δεν σας κρύβω ότι έχω στραβώσει λίγο με την Apple. Τέτοιο "εργαλείο" και μου τα έχει σπάσει με τις παραξενιές του. Όλο βάζω/βγάζω προγράμματα, κάνω μαϊμουδιές, πληρώνω για εφαρμογές που δεν δουλεύουν πλήρως και κάνουν τα μισά, μου ζητάει τον ίδιο κωδικό 10 φορές, για να κάνω αυτά που σε άλλες πλατφόρμες θεωρούνται αυτονόητα και δίνονται δωρεάν.

Θα το δώσω στη γυναίκα μου να παίζει bejeweled και δεν θα ξανασχοληθώ μου φαίνεται.

Το μόνο που θα μου λείψει είναι η οθονάρα του, και η αυτονομία.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν νομίζω να ανακοίνωνε έτσι την διάθεση του iPad στην Ελληνική αγορά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Δεύτερο λογαριασμό email δεν μπορούμε να ορίσουμε στο ipad; .

Καλησπέρα !

settings->mail,contacts,calendars->Accounts->Add Account

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στο ημερολόγιο του iStorm δεν βλέπω καμιά παρουσίαση iPad. Γιατί άραγε :-)

 

http://www.istorm.gr/calendar

 

Δεν σας κρύβω ότι έχω στραβώσει λίγο με την Apple. Τέτοιο "εργαλείο" και μου τα έχει σπάσει με τις παραξενιές του. Όλο βάζω/βγάζω προγράμματα, κάνω μαϊμουδιές, πληρώνω για εφαρμογές που δεν δουλεύουν πλήρως και κάνουν τα μισά, μου ζητάει τον ίδιο κωδικό 10 φορές, για να κάνω αυτά που σε άλλες πλατφόρμες θεωρούνται αυτονόητα και δίνονται δωρεάν.

Θα το δώσω στη γυναίκα μου να παίζει bejeweled και δεν θα ξανασχοληθώ μου φαίνεται.

Το μόνο που θα μου λείψει είναι η οθονάρα του, και η αυτονομία.

 

Εγω παλι με iPad θα το αλλαζα. Και που θα το δωσεις παλι θα το παρεις. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμία καλή εφαρμογή για διαχείριση οικονομικών δηλαδή να παρακολουθούμε επιταγές (προμηθευτών-πελατών), ταμείο, έξοδα , αν έβγαζε και cash-flow , budget θα ήταν super.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμία καλή εφαρμογή για διαχείριση οικονομικών δηλαδή να παρακολουθούμε επιταγές (προμηθευτών-πελατών), ταμείο, έξοδα , αν έβγαζε και cash-flow , budget θα ήταν super.

 

Quick Sales for iPad

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε καταλαβαίνω αφου το Istorm ανοιξε, γιατί δε φέρνει Ipad!? Τα υπόλοιπα προιόντα Apple υπήρχαν παντού. Γιατί να μην έχει Ipad?
Link to comment
Share on other sites

Να το φέρουν χωρίς Ελληνικά;;; Περιμένουν την 4.2. Δεν νομίζω κάποια εταιρεία να φέρνει προιόντα στην Ελλάδα χωρίς να παρέχει Ελληνικά (τουλάχιστον όχι μεγάλη εταιρεία).
Link to comment
Share on other sites

Να το φέρουν χωρίς Ελληνικά;;; Περιμένουν την 4.2. Δεν νομίζω κάποια εταιρεία να φέρνει προιόντα στην Ελλάδα χωρίς να παρέχει Ελληνικά (τουλάχιστον όχι μεγάλη εταιρεία).

 

Δεν υπάρχει σαφής ενημέρωση για το iPad. Μιλάνε μόνο για ενδείξεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σαφής ενημέρωση για το iPad. Μιλάνε μόνο για ενδείξεις...

 

Ναι απλά με την δικιά μου λογική όσο το ipad δεν έχει Ελληνικά δεν έρχεται Ελλάδα μεσω της apple. Πάντως όποιος το θέλει τόσο πολύ μπορεί να πεταχτεί στην Ιταλία για σαββατοκύριακο, πραγματικά και ταξιδάκι κάνει, με easy jet είναι πάμφθηνα και το παίρνει. Αρκεί να σιγουρευτεί ότι το έχουν στα μαγαζιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

settings->mail,contacts,calendars->Accounts->Add Account

 

Ευχαριστώ πολύ. Στις γενικές ρυθμίσεις της συσκευής !!! Περίμενα να είναι στην ίδια την εφαρμογή email.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην έχει πληκτρολόγιο ελληνικό ? Οι devellopers δηλαδή είναι πιο έξυπνοι που με διάφορα "τρικ" τα καταφέρνουν? Απλά για κάποιο λόγο δε θέλουν ακόμα να δώσουν το Ipad στην Ελλάδα. Το βασικό είναι οτι τα ελληνικά θα έρθουν απλά με αναβάθμιση. Οπότε και να το έφερναν στα καταστήματα δε θα άλλαζε κάτι στο hardware με την εμφάνιση των ελληνικών.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμία καλή εφαρμογή για διαχείριση οικονομικών δηλαδή να παρακολουθούμε επιταγές (προμηθευτών-πελατών)' date=' ταμείο, έξοδα , αν έβγαζε και cash-flow , budget θα ήταν super.[/quote']

Δυστυχώς είναι ένα αρνητικό σημείο του κόσμου των IOS και android συγκρτικα με WM, όπου υπάρχουν τρεις τουλάχιστον εφαρμογές που συγχρονιζουν με τις αντίστοιχες στο desktop.

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το IbearMoney που έχει αυτά που ζητάς, αλλά είναι λίγο πολύπλοκο εάν έχεις συνηθησει σε MS MONEY η QUIQUEN.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε καμία καλή εφαρμογή για διαχείριση οικονομικών δηλαδή να παρακολουθούμε επιταγές (προμηθευτών-πελατών), ταμείο, έξοδα , αν έβγαζε και cash-flow , budget θα ήταν super.

 

Δοκίμασε μία και το Pocket Money. Εγώ αυτό έχω, εδώ και σχεδόν 2 χρόνια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σημερα παραλαμβανω και εγω (πρωτα ο θεος....) το iPad μου. Θελω αμεσα να παρω μια θηκη τυπου bookstand. Ειδα απο site της Mαccally

 

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=4FD3C1E5EA9B684688215C8E5306F923&pa=0F5C456DEA704C4598AB9947B4A4F9A5

 

 

και της Ιncipio

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43487

 

Εχει καποιος προσωπικη αποψη για καποια απο τις δυο? Φανταζομαι οτι η Maccally θα ειναι πιο ποιοτοκοτερη ε? Κανενα φτηνο on-line κατστημα για την Maccally?

Link to comment
Share on other sites

Η incipio μου φαίνεται λίγο χοντρή όπως την βλέπω στις φωτογραφίες αλλά δεν έχω άποψη απο κοντά.

 

Εγώ έχω την macally, την πήρα απο το You. Συμπαθητική φαίνεται, όταν την προτωέβαλα μου κακοφάνηκε γιατί μου φάνηκε πως αυξήθηκε ο όγκος-βαρος του ipad αλλά τώρα την έχω συνηθίσει. Δεν ξέρω τι αντοχή θα έχει σε βάθος χρόνου το σύστημα που έχει για να κουμπώνει σε θέση stand.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...