Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειπαμε νοεμβριο ελλαδα και αυτο γιατι τοτε θα εχει ελληνικο πληκτρολογιο

 

Δεν νομίζω να είναι αυτός ο λόγος.

 

Το iPhone 3G είχε έρθει πριν βγει το ελληνικό πληκτρολόγιο..

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, το Νοεμβριο εχουν πει. Αντε με το καλο με Ελληνικο πληκτρολογιο αν και μπορω να πω οτι μεσω εφαρμογης κατι γινεται με το copy paste.

 

Κατεβασα χθες το Real Tennis HD το οποιο εχει βγει τωρα σε προσφορα στα 0.79 Euro. Πραγματικα πολυ εθιστικο παιχνιδι και με καλες λεπτομερειες για να κραταει το gameplay ζωντανο. Οσα games εχω κατεβασει απο τη Gameloft ειναι εγγυηση. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι έχουν πει; Οι εταιρείες κινητής πάντως τίποτα

 

EDIT: μόλις έβαλα το φρέσκο καρτοinternet σε microSIM στο ipad 3G μου και απολαμβαααάνω!

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι για το firmware οπου λεει για Νοεμβριο η Apple οπως και οι developers.

 

Απο παροχους κινητης τηλεφωνιας μη πιστευεις τιποτα. Μεγιες για το iPad σου. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εταιρίες κινητά (Vodafone & Cosmote & wind) δεν θα φέρουν το iPad. Σίγουρα. Δεν το έχουν φέρει πουθενά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε. Δεν έχει νόημα να το φέρουν. Και μπορείς να δεις στην Vodafone Αγγλίας για παράδειγμα, δεν προσφέρει το iPad. Προγράμματα συμβολαίου ναι, το ίδιο Όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μία ενημέρωση εδώ :

 

VLC for iPad hits the App Store

http://applidium.com/system/icons/18/original/Icone_72_VLC.jpg?1283947903

Ο VLC player είναι διαθέσιμος από σήμερα ;)

 

http://www.9to5mac.com/27368/vlc-hits-the-app-store-in-3-2-1

http://applidium.com/en/applications/vlc

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Εδώ βλέπω πρώτα να βγαίνει το 3ης γενιάς κ έπειτα να φτάνει στο ελλαντα....
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια σημερα και λιγη τροφη για συζητηση. :D

 

1) Εκτος του passcode για το κλειδωμα συσκευης, μηπως υπαρχει καποιος αλλος τροπος να κανεις restrict στα e-mails απο τα settings του iPad? Σιγουρα υπαρχουν free apps αλλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει αλλος τροπος. :worry:

 

2) Επειδη ειχα διαβασει πολλα για ελλειψη καμερας, αναρωτιεμαι αν τελικα στο μπροστινο πανω σημειο στο iPad, υπαρχει καποια μικροσκοπικη καμερα αλλα δυστυχως ειναι ο sensor φωτισμου (δειτε το Step 28 εδω). Κοιταζω ξανα και ξανα αυτο το σημειο που μοιαζει σαν κοκκινη τελεια και συνεχως αναρωτιεμαι μηπως μας κρυβει μπαλαντερ η Apple... και τσουπ, οριστε η καμερα με το επομενο γερο update! http://www.s2ki.com/forums/html/emoticons/stirthepot.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι. Το ανεφερα και στο προηγουμενο ποστ μου, αλλα για φαντασου να ειναι κανενας sensor του τυπου... transformer! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, βαζω το iPad να κάνει sync μέσω itunes και κάνει πάρα πολύ ώρα.. μπορεί και μισάωρο και βάλε... έχω εφαρμογές, καμια δεκαριά σελίδες, αλλά τόση ώρα, κάθε φορά sync?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, βαζω το iPad να κάνει sync μέσω itunes και κάνει πάρα πολύ ώρα.. μπορεί και μισάωρο και βάλε... έχω εφαρμογές, καμια δεκαριά σελίδες, αλλά τόση ώρα, κάθε φορά sync?

 

Αν το κανεις πρωτη φορα sync ή μετα απο παρα πολυ καιρο και εχουν γινει πολλες αλλαγες στο iPad, οπως αγορα μεσω του iPad Και οχι απο το υπολογιστη, τοτε θα κανει πολυ ωρα. Αν παραδειγμα εγω αγορασω απο το iPad, 15 εφαρμογες οι οποιες στο μεσο ορο εχουν ογκο η καθε μια απο 100MB, τοτε μιλαμε για ενα συνολο 1.5GB σε εφαρμογες μονο. Οποτε φαντασου οτι η συσκευη θα κανει Transfer Purchases πρωτα, backup, και μετα θα κανει sync μαζι με οποιοδηποτε πιθανο update (αν το επιλεξεις μετα). Παντως, συνηθως οταν κανεις πρωτη φορα sync παιρνει αρκετη ωρα αλλα μετα κανει smart syncs οπως και smart backups.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum παιδιά.Μια ερώτηση.Συνέδεσα το ipad με το pc, συγχρόνισε κανονικά, αλλά δεν φορτίζει.Από την πρίζα βέβαια κανονικά.Μάλλον θα υπάρχει μια επιλογή για να φορτίζει από το pc. Ξέρετε πως γίνεται; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum παιδιά.Μια ερώτηση.Συνέδεσα το ipad με το pc, συγχρόνισε κανονικά, αλλά δεν φορτίζει.Από την πρίζα βέβαια κανονικά.Μάλλον θα υπάρχει μια επιλογή για να φορτίζει από το pc. Ξέρετε πως γίνεται; Ευχαριστώ.

 

Δεν φορτίζει... Και αν το βάλεις σε άλλη και σου δείξει ότι φορτίζει, το κάνει σε πολύ αργούς ρυθμούς.. Δεν αξίζει...

 

Μόνο από πρίζα φορτίζει κανονικά...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Βασικα απο USB φορτιζει λιγοτερο απ'οτι στη πριζα αλλα μονο οταν ειναι κλειστη οθονη και παλι με αργο ρυθμο. Το ιδιο και με φορτιστη iPhone. Υπαρχουν USB (των Mac για παραδειγμα) οπου δινουν τα Watt που χρειαζεται η συσκευη για να φορτισει κανονικα και με ανοικτη οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Το iphone φόρτιζε κανονικά.Και κατι άλλο ρε παιδιά.Πέρασα με μετατροπή από πρόγραμμα ειδικό για μετατροπές ipad κατι ταινίες , Η μία μάλιστα hd αλλά δεν τις παίζει σε ολόλκηρη την οθόνη. Το διπλό κλικ στην οθόνη τις μεγαλώνει, αλλά όχι full screen. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω στην μετατροπή;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Το iphone φόρτιζε κανονικά.Και κατι άλλο ρε παιδιά.Πέρασα με μετατροπή από πρόγραμμα ειδικό για μετατροπές ipad κατι ταινίες , Η μία μάλιστα hd αλλά δεν τις παίζει σε ολόλκηρη την οθόνη. Το διπλό κλικ στην οθόνη τις μεγαλώνει, αλλά όχι full screen. Ξέρετε τι πρέπει να κάνω στην μετατροπή;

 

Δεν πρόκειται να δεις ποτέ σε ολόκληρη οθόνη παρά μόνο αν το φορμάτ της ίδιας της ταινίας το επιτρέπει..

 

Πάντα μαύρο πάνω κάτω θα έχει...:) Και αν το μετατρέψεις για το δεις σε όλη, η θα είναι μακρόστενο η θα έχει κόψει αριστερά δεξιά... Ανάλογα την μετατροπή που θα κάνεις..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να δεις ποτέ σε ολόκληρη οθόνη παρά μόνο αν το φορμάτ της ίδιας της ταινίας το επιτρέπει..

 

Πάντα μαύρο πάνω κάτω θα έχει...:) Και αν το μετατρέψεις για το δεις σε όλη, η θα είναι μακρόστενο η θα έχει κόψει αριστερά δεξιά... Ανάλογα την μετατροπή που θα κάνεις..

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά.Είμαι υπόχρεος για τις άμεσες απαντήσεις.Βλέπετε σήμερα είναι η πρώτη μέρα και έχω σοκαριστεί με την ευκρίνεια της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία δεν σας έχει σπάσει τα νεύρα ακόμα; Παω να συμπληρώσω online αίτηση και δεν εμφανίζεται ολόκληρη η σελίδα. Πάω να δω online κατάστημα για να παραγγειλω και φυσικά δεν φαίνεται αφού είναι φτιαγμένο σε flash. Σε forums δεν εμφανίζεται το live chat. Το κουμπί της απάντησης δεν κάνει τίποτα. Πάω να κάνω edit σε κείμενο και αφού κάνω zoom παλεύω για να πετύχω το γράμμα που θέλω να σβησω. Για να κατεβασω από rapidshare χρειάζομαι τον ειδικό browser που κάνει τέτοια δουλεια.θέλω να περάσω κάτι σειρές (χωρίς να είμαι σίγουρος ότι θα παίζουν) και πρέπει μέσω pc.

Μαύρη καλοσύνη το iPad. Με έχει εκνευρισει αφάνταστα. Αν ήταν δικό μου θα το είχα στείλει αδιάβαστο.

Είμαι παράξενος εγώ η κι εσείς σπαζεστε;

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία δεν σας έχει σπάσει τα νεύρα ακόμα; Παω να συμπληρώσω online αίτηση και δεν εμφανίζεται ολόκληρη η σελίδα. Πάω να δω online κατάστημα για να παραγγειλω και φυσικά δεν φαίνεται αφού είναι φτιαγμένο σε flash. Σε forums δεν εμφανίζεται το live chat. Το κουμπί της απάντησης δεν κάνει τίποτα. Πάω να κάνω edit σε κείμενο και αφού κάνω zoom παλεύω για να πετύχω το γράμμα που θέλω να σβησω. Για να κατεβασω από rapidshare χρειάζομαι τον ειδικό browser που κάνει τέτοια δουλεια.θέλω να περάσω κάτι σειρές (χωρίς να είμαι σίγουρος ότι θα παίζουν) και πρέπει μέσω pc.

Μαύρη καλοσύνη το iPad. Με έχει εκνευρισει αφάνταστα. Αν ήταν δικό μου θα το είχα στείλει αδιάβαστο.

Είμαι παράξενος εγώ η κι εσείς σπαζεστε;

 

Δεν είναι pc. Είναι tablet. Άρα δεν τον αντικαθιστά με ότι αυτο συνεπάγεται. Για Internet browsing είναι μια χαρά. Για gaming είναι τέλειο!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Είμαι παράξενος εγώ η κι εσείς σπαζεστε;

 

Ουτε το ενα ουτε το αλλο....... δεν εισαι παραξενος απλα σε καποιους ανθρωπους κανει σουπερ την δουλεια για την οποια το πηραν και αλλοι ζητανε πραγματα που δεν μπορει να κανει η δεν τα κανει καλα. Εχεις δικαιο σε ολα τα παραπανω που ειπες αλλα π.χ. εγω δεν χρησιμοποιω τιποτα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά έχω το laptop μου... Το ίPad κάνει τέλεια όλα τα άλλα..

 

Ας μην το συζητήσουμε εδώ δεν είναι το θέμα μας..

 

Ευχαριστώ!!!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά έχω το laptop μου... Το ίPad κάνει τέλεια όλα τα άλλα..

 

Ας μην το συζητήσουμε εδώ δεν είναι το θέμα μας..

 

Ευχαριστώ!!!

 

Χωρίς να θέλω αντιπαράθεση, ούτε διάθεση να θάψω το ipad, σε τι είναι καλό? Μόνο στα παιχνίδια (που στην τελική οι παιχνιδομηχανές είναι πολύ ανώτερες)?

Ρώτησα μήπως κι εγώ δεν ξέρω κάτι, μιας και ποτέ δεν είχα iphone ή κάτι σχετικό. Για βοήθεια (έμμεσα) ψάχνω. Μου είναι αδύνατον να πιστέψω ότι αυτό το άψογο σε hardware μηχάνημα δεν κάνει τα βασικά.

 

Που πρέπει να ρωτήσω? Υπάρχει άλλο σχετικό θέμα?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...