Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 μερες 19 ευρω ?? ψαχνω να βρω καμια προσφορα καρτοκινητης με 3 ευρω ανανεωση το μηνα. Ειχε μια προσφορα η cosmote για 480 το μηνα αν εκανες 4 ανανεωσεις (120 η μια) αλλα τωρα δε πρέπει να ισχυει ..

 

Με 3€ θέλεις prepaid mobile broadband για ενα μήνα;

 

Σε σοβαρή εταιρεία αποκλείεται :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με 3€ θέλεις prepaid mobile broadband για ενα μήνα;

 

Σε σοβαρή εταιρεία αποκλείεται :)

 

οχι θελω λιγα mb και χωρίς να εχω συνδρομη. Αν δεις εδω εδινε 120 mb αντι για 60 με κάθε 3ευρω ανανεωση. Τώρα ρωράω μηπως καποιος φιλος χρησιμοποιεί καποια τέτοια προσφορά να μας πει αν αξιζει

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Από το goodreader εννοείς ή χωρίς την εφαρμογή?

 

Μέσα από το goodreader. Δες το menu web-downloads.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

...Aυτή είναι μία πολύ καλή πληροφορία!!!!;)

 

Καλημέρα.Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες;Με ποιό πρόγραμμα έκανες jailbreak και δεν έχεις και πρόβλημα με itunes 10; Γιατί σε όσα forum διάβασα, δεν μπορούσε να γίνει συγχρονισμός με το itunes

 

Έχω κάνει στην 3.2.1 από το jailbreakme.com.

Άργησε πάρα πολύ να κάνει synch αλλά δούλεψε.

Επίσης πέρασα avi στο VNC και pdf στο iReader χωρίς πρόβλημα με iTunes 10.

 

Παιδιά το iTunes 10 παίζει μια χαρά σε jailbreak με 3.2.1. Βάζω και screenshots. Το δοκίμασε κανένας άλλος?

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και ωρες εξστασιαζομαι με το νεο μου ipad 32 3g απο καναδα...

 

Διαβασα προσεχτηκα σχεδον ολες τις σελιδες απο την 132 και μετα ... και δε βρηκα πουθενα να λέτε για screen protectors ... τι εχετε να προτείνετε που να μη χαλάει καθόλου την αίσθηση της οθόνης ??

THE BEST MOBILE PHONE FORUM !!!!

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphone_transparent.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και ωρες εξστασιαζομαι με το νεο μου ipad 32 3g απο καναδα...

 

Διαβασα προσεχτηκα σχεδον ολες τις σελιδες απο την 132 και μετα ... και δε βρηκα πουθενα να λέτε για screen protectors ... τι εχετε να προτείνετε που να μη χαλάει καθόλου την αίσθηση της οθόνης ??

 

δεν χρειαζεται μονο θηκη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και ωρες εξστασιαζομαι με το νεο μου ipad 32 3g απο καναδα...

 

Διαβασα προσεχτηκα σχεδον ολες τις σελιδες απο την 132 και μετα ... και δε βρηκα πουθενα να λέτε για screen protectors ... τι εχετε να προτείνετε που να μη χαλάει καθόλου την αίσθηση της οθόνης ??

 

Εγώ είχα αγοράσει 20 λίρες αυτό εδώ (από το HMV).

Προσωπικά έχουν εμφανιστεί "φούσκες" από τον αέρα. Κατά τα άλλα, μια χαρά κάνει τη δουλειά του αν και θα προτιμούσα να είχα δώσει λιγότερα λεφτά.

Οι "φούσκες" είναι μικρές και ψιλοενοχλητικές αλλά άμα το θελήσω απλά βγάζω το screen protector και το πετάω.

 

Μπορεί και να το έβαλα λανθασμένα αλλά δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εδω και ωρες εξστασιαζομαι με το νεο μου ipad 32 3g απο καναδα...

 

Διαβασα προσεχτηκα σχεδον ολες τις σελιδες απο την 132 και μετα ... και δε βρηκα πουθενα να λέτε για screen protectors ... τι εχετε να προτείνετε που να μη χαλάει καθόλου την αίσθηση της οθόνης ??

 

 

θα βρεις στο πλαισιο και σιγουρα στην isquare. εγω θα σου ελεγα να βαλεις. το δικο μου με το που βγηκε απο το κουτι η πρωτη κινηση ηταν screen protector και μετα τα υπολοιπα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω της Brando και είναι τέλειο, χωρίς φυσαλίδες και χωρίς να σου χαλάει καθόλου την αίσθηση της οθόνης!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από το αεροδρόμιο. Προσπαθούσα για αλλη μια φορά να συνδεθω στο ασύρματο δωρεάν δίκτυο του Ελ. Βελ. Χωρίς επιτυχία. Ως γνωστον τα λινκς στην html σελιδα του αεροδρομιου δεν πατιουνται σε idevices. Τότε μου ήρθε επιφοιτηση και δοκίμασα να κρατησω πατημενο το δάχτυλο στο εικονειδιο της σύνδεσης. Ο icab μου έβγαλε την επιλογή να ανοίξω το λινκ και συνδεθηκα! Τώρα γράφω από το iPad με το δωρεάν wifi!
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα με τους screen protectors εχουν αλλαξει τα τελευταια χρονια.

Πριν 4-5 χρονια μονο brando, boxwave, martin fields για screen protectors. Πλεον βρειτε εναν καλο πωλητη απο ebay και παρτε αφοβα μια 5αδα crystal clear.

H ποιοτητα ειναι ολοιδια με αυτη ενος brando κι ειναι καθαρα θεμα τοποθετησης για το αν θα παγιδευτουν κοκκοι σκονης (και κατα συνεπεια bubbles, γιατι αν ειναι αερας φευγει πολυ ευκολα) η οχι.

Εγω μετα απο τοσες εγκαταστασεις screen protectors εχω καταληξει στο οτι χρειαζεται υπομονη.

Με αυτο τον οδηγο και προσοχη θα εχετε screen protector χωρις να γινεται ανιληπτη η παρουσια του (ομολογω πως στην περιπτωση του ipad ηταν πολυ tricky η εγκατασταση του, χαλασα κι εναν, αλλα η δευτερη προσπαθεια ηταν απολυτα επιτυχημενη).

Δειτε αυτο τον οδηγο:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Γνωρίζω πως το παρακάτω μπορεί να θεωρεί spamming, αλλά δεν είναι αυτή η πρόθεσή μου. Απλά αναφέρομαι σε μια υλοποίηση του qWiki για το iPad. Είναι πολύ ενδιαφέρον το θέμα...

 

Qwiki: Define Earth στο iPad!

 

Αν οι mods το θεωρούν spam, ας το σβήσουν...

 

Φιλικά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ξέρετε όταν περνάμε διάφορα από το installous, κατευθείαν από το ipad, δεν τα τρέχει; Σε εμένα δεν τα τρέχει πάντως.Μήπως θέλει να κανω sync με το itunes και μετά να τα τρέξω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Ξέρετε όταν περνάμε διάφορα από το installous, κατευθείαν από το ipad, δεν τα τρέχει; Σε εμένα δεν τα τρέχει πάντως.Μήπως θέλει να κανω sync με το itunes και μετά να τα τρέξω;

 

Έχεις τσεκάρει να τα κάνει install αμέσως μετά το κατέβασμα?

Αν όχι, πήγαινε στα downloads, πάτα πάνω στο αρχείο που κατέβασες και επέλεξε install.

Όχι, δεν χρειάζεται synch.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη δημοσίευση μου πρότειναν το pocket informant για timetable scheduling.

 

Να πω την αλήθεια δεν έχω πειστεί κατά πόσο θα με βολέψει και δεν θέλω να πληρώσω για κάτι που μπορεί να μου είναι προσωπικά άχρηστο.

 

Υπάρχει κάποιος να μου κάνει μια μικρή περιγραφή του προγράμματος (κατόπιν εμπειρίας του) ή αν υπάρχει κάποιο άλλο trial application να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια η τελευταια πληροφορια που υπαρχει πια ειναι για το ποτε θα το δουμε επισημα στην ελλαδα απο καποιο μαγαζι;αν ειναι να το φερουν τελος του χρονου καληνυχτα μια και θα ανακοινωσουν τον φεβρουαριο το καινουργιο
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η τελευταια πληροφορια που υπαρχει πια ειναι για το ποτε θα το δουμε επισημα στην ελλαδα απο καποιο μαγαζι;αν ειναι να το φερουν τελος του χρονου καληνυχτα μια και θα ανακοινωσουν τον φεβρουαριο το καινουργιο

 

Απο μήνα σε μήνα το πάνε ούτε αυτοί ξέρουν τελευταία πληροφορία που έχω (απο έγκυρη πηγή) είναι για Νοέμβριο αλλά για τιμές δεν ξέρουν , ψιλιάζομαι ότι θα ήμαστε απο τους ακριβότερους στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενη δημοσίευση μου πρότειναν το pocket informant για timetable scheduling.

 

Να πω την αλήθεια δεν έχω πειστεί κατά πόσο θα με βολέψει και δεν θέλω να πληρώσω για κάτι που μπορεί να μου είναι προσωπικά άχρηστο.

 

Υπάρχει κάποιος να μου κάνει μια μικρή περιγραφή του προγράμματος (κατόπιν εμπειρίας του) ή αν υπάρχει κάποιο άλλο trial application να δοκιμάσω?

 

Φίλε το έχω εδώ και κάποιες μέρες αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω μάθει για να δω ακριβώς τι θες. Έχω πάρει calendar απο google που έχω και είναι συγχρονισμένο, έχει πού ωραίο todo taks όπου ορίζεις ότι αυτό το task είνα child ενώς άλλου task ή parent, ορίζεις πόσο τις % έχεις τελειώσει μέχρι στιγμής, ξυπνητήρι αν θες, σου λέει πότε έχεις αργήσει σε σχέση με το deadline, πόσα tasks έχεις τελειώσει σήμερα και γενικά, απίστευτες ομαδοποιήσεις με βάση context και λοιπά, tags για ομαδοποίηση και λοιπά. σαν εμφάνιση φαντάσου μια αντζέντα, απλά αυτό. Το θεωρώ κορυφαίο χωρίς να ξέρω τον ανταγωνισμό. Αν μου κάνεις μια συγκεκριμένη ερώτηση να ψάξω να δω αν το κάνει καλώς, αλλά όπως είπα έχει πολλές λειτουργίες για να πω ότι το ξέρω όλο.

 

ρε παιδια η τελευταια πληροφορια που υπαρχει πια ειναι για το ποτε θα το δουμε επισημα στην ελλαδα απο καποιο μαγαζι;αν ειναι να το φερουν τελος του χρονου καληνυχτα μια και θα ανακοινωσουν τον φεβρουαριο το καινουργιο

 

Προσωπικά όπως έχω ξαναπεί, θεωρώ με την δικιά μου απλή σκέψη πως όταν μπουν Ελληνικά στο ipad τότε θα έρθει και στην Ελλάδα. Οπότε αφού Ελληνικά θα δούμε τον Νοέμβρη, λογικά Νοέμβρη με Δεκέμβρη έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχω εδώ και κάποιες μέρες αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω μάθει για να δω ακριβώς τι θες. Έχω πάρει calendar απο google που έχω και είναι συγχρονισμένο, έχει πού ωραίο todo taks όπου ορίζεις ότι αυτό το task είνα child ενώς άλλου task ή parent, ορίζεις πόσο τις % έχεις τελειώσει μέχρι στιγμής, ξυπνητήρι αν θες, σου λέει πότε έχεις αργήσει σε σχέση με το deadline, πόσα tasks έχεις τελειώσει σήμερα και γενικά, απίστευτες ομαδοποιήσεις με βάση context και λοιπά, tags για ομαδοποίηση και λοιπά. σαν εμφάνιση φαντάσου μια αντζέντα, απλά αυτό. Το θεωρώ κορυφαίο χωρίς να ξέρω τον ανταγωνισμό. Αν μου κάνεις μια συγκεκριμένη ερώτηση να ψάξω να δω αν το κάνει καλώς, αλλά όπως είπα έχει πολλές λειτουργίες για να πω ότι το ξέρω όλο.

 

Χρειάζομαι ένα application σαν calendar που να καταγράφει την ρουτίνα μου μέσα στην εβδομάδα καθώς και να μπορώ να προσθέτω ανα πάσα στιγμή extra to-do tasks. Φαντάσου κάτι σαν excel αρχείο με τις μέρες στο top row, τις ώρες στο αριστερό column και στο ανάλογο πλαίσιο να αναγράφεται το όνομα και το μέρος της δραστηριότητας.

Η ερώτησή μου είναι αν θα με καλύψει το pocket informant σε κάτι τέτοιο ή να κοιτάξω κάποια άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα application σαν calendar που να καταγράφει την ρουτίνα μου μέσα στην εβδομάδα καθώς και να μπορώ να προσθέτω ανα πάσα στιγμή extra to-do tasks. Φαντάσου κάτι σαν excel αρχείο με τις μέρες στο top row, τις ώρες στο αριστερό column και στο ανάλογο πλαίσιο να αναγράφεται το όνομα και το μέρος της δραστηριότητας.

Η ερώτησή μου είναι αν θα με καλύψει το pocket informant σε κάτι τέτοιο ή να κοιτάξω κάποια άλλη εφαρμογή.

 

Θα σε καλύψει άνετα. Ίσως να ψάξεις για κανά φθηνότερο πρόγραμμα γιατί αυτό θα σε υπερκαλύψει αν και εμένα μου αρέσει πολύ. Το μόνο που δεν έχω λύσει έιναι ότι βάζω νέα to-do και του λέω να τα βάλει στο google to-do μου αλλά δεν τα βλέπω από web. Όμως δεν με προβληματίζει ακόμα, πάντως τραβάει κανονικά το ημερολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στο PI ή στο google calendar?

 

αναφερόμουν σε συνδυασμό αυτών, γενικά οι λειτουργίες που είπα είναι για το PI απλά αν ενδιαφέρεσαι και διασύνδεση με google δεν έχω καταφέρει να βάζω τα tasks μου στην google.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί τίποτα για αλλαγή λειτουργικού στο iPad? ΠΧ Να τρέχει Linux η Android. Ακόμα και σαν virtual machine μέσα στο iOS.

 

ΥΓ. Ένταξει μη βαρατε... Μια σκέψη έκανα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...