Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγο καιρο ειχα αναφερθει στο ποσο χρησιμο ειναι το iPad για τις επαγγελματικες μου υποχρεωσεις. Τωρα πια εχω πληρη εικονα ΚΑΙ για το θεμα της ψυχαγωγιας στο πενταημερο που την εκανα απο την Αθηνα.

 

Πραγματικα το iPad ειναι ολα τα λεφτα ΚΑΙ σε αυτο το θεμα. Αναχωρηση με πλοιο, του-του φορτωμενο και γονεις με τα μπαγκαζια τους. Εκτελεσα χρεη σοφερ για αυτους και τους αφησα στο νησι. :lol: Το ταξιδι με το πλοιο της αγαπης διαρκει 10 ωρες.

 

Καταλαβαινετε τωρα οτι για να περασω ευχαριστα το χρονο μου, ειχα στα χερια μου το iPad. Και τι δεν εκανα μαζι του! Τηλεφωνο απο το γραφειο για ενα θεματακι, "φτου, ακομα και στις μικρες διακοπες παλι με ψαχνουν". Κανενα προβλημα, μπαινω απο το iPad στο server κοιταζω το θεμα, το τακτοποιω και παει αυτο. Στην συνεχεια μπηκα για ενημερωση στο ιντερνετ-ι και τσουπ αρχιζει το σερφαρισμα. Ωπα, χασαμε σημα 3G στο βαπορι? No problemo (σε αλλη γλωσσα). :D Ευκαιρια να διαβασω ενα απο τα 33 τευχη του Αστεριξ που ειχα κατεβασει στο iPad (δε μπορω να φανταστω ποσο χωρο και βαρος εξοικονομησα με αυτο το τροπο). Ω ναι, 34 χρονων ειμαι και μια ζωη παιδι θα ειμαι. Συνεχιζουμε, ωρα για φαγητο, μαμ και επιστροφη παλι αγκαλια στο iPad. Καφεδακι και λεω ας παιξω κανενα παιχνιδακι. Το ΒΙΑ 2 εδωσε ρεστα, πολεμος κανονικος. :p Μετα το σχετικο λιωσιμο, ευκαιρια λεω να δω και καμια ταινιουλα. Για να δουμε λοιπον τι κανει το εργαλειο με 720p και full frame rate. Επιλογη Clash of the Titans που δεν το ειχα δει ακομα και βαζω τα ακουστικα. Εικονα και ηχος καταπληκτικος! Παει και αυτο, περασαν και αλλες δυο ωρες. Ειχα και αλλη μια ταινια. Το A-Team, περασμενο στο CineXPlayer αλλα δεν το ειδα τελικα. Θα τη δω αλλη ωρα. :D

 

Για να μη το παρακανω με την ολη εμπειρια, το σκηνικο συνεχιστηκε για ολο το ταξιδι και επισης τα απογευματα σε στιγμες χαλαρωσης μεσα στο πενταημερο που περασε. Στη κυριολεξια, στο ταξιδι προς το νησι το ελιωσα και η μπαταρια του δεν ειχε φτασει ουτε στο 50%. Δεν εκανα συνεχη χρηση και τις 10 ωρες αλλα με καλυψε με το παραπανω.

 

To iPad κανει οτι ακριβως θα εκανα στις διακοπες μου με το netbook αλλα ακομα καλυτερα. Ουτε startup για να ξεκινησει το μηχανακι, ουτε shutdown, ουτε να εχω το μυαλο μου στο θεμα μπαταριας και να αρχιζω να βγαζω καλωδια και τροφοδοτικα για να φορτισω πχ ενα netbook. Προσωπικα, αυτο που πληρωσα και επιασαν τοπο τα λεφτα μου, ΓΙΑ ΜΕΝΑ (παντα το λεω και το τονιζω) ειναι η ευκολια χειρισμου. Οταν εβλεπα το promotion video της Apple και το παρουσιαζαν λες και ειναι κομματι του εαυτου σου, ελεγα οτι ηταν υπερβολη. Τελικα καταλαβαινω σε τι ακριβως γινεται αναφορα. Το iPad απλα με καλυπτει πολυ καλα.

 

Αλλα επειδη ολα δεν ειναι τελεια σε αυτη τη ζωη, τα παραπανω ισχυουν για μενα μονο. Και θα εξηγησω τι θελω να πω. Αρκετοι κανουν παραπονο για την απουσια USB. Εγω το θεωρω αχρηστο, αλλα ως παραδειγμα θα αναφερθω στις επομενες διακοπες μου με τη κοπελα οπου εχει και εκεινη iPad. Πιο συγκεκριμενα ασχολειται ερασιτεχνικα με τη φωτογραφια. Καμερες και netbook ειναι απαραιτητο για εκεινη να τα εχει μαζι της διοτι μολις γεμιζουν οι καρτες μνημης, τοτε πρεπει να εχει netbook μαζι της για να της περασει ωστε να αδειασουν. Αυτο εγινε περσι και ειμαι σιγουρος οτι θα εχει παλι μαζι της το netbook της. Εμενα απλα δεν θα μου χρειαστει. ;)

 

Αντε να πω κι ενα ελαττωμα που εχει το iPad. Σιγα το ελαττωμα δηλαδη... Μετα απο χρηση εχει δαχτυλιες στην οθονη. Η λυση ειναι ενα πανακι σαν κι αυτο που καθαριζουν τα γυαλια ηλιου ή ενα στεγνο κομματι βαμβακι για οσους θελουν baby προδερμ περιποιηση στο iPad. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν το έχω κουνησει από την 3.2 γιατί βαριεμαι να στηνω. Είχα κι εγώ ενα προβληματακι με το SBSettings την πρώτη φορά που το είχα εγκαταστήσει.

Μια φορά αυτό που λες και στην συνέχεια αλλού πατάτα στην οθόνη κι αλλού άνοιγε.

Λύθηκε με την αφαίρεση της εφαρμογής.

Συνέβη τις πρώτες μέρες που το είχα.

Μετα απο καιρο, έκανα ένα reset like new και το ξαναπερασα. Από τότε δεν έχω προβλήματα.

Δεν ξέρω μήπως κάτι στραβωνει στην εγκατάσταση και κάτι δεν κάθεται καλά.

Δοκίμασε να το κανείς επανεγκατασταση μήπως στρώσει.

 

Τελικά μετά από αρκετές δοκιμές, κατέληξα ότι ΔΕ φταίει το SBSettings, αφού το πρόβλημα εμφανίζεται ΚΑΙ χωρίς αυτό ! Ξήλωσα αρκετά πράγματα, σχεδόν τα πάντα και το πρόβλημα παρέμεινε. Το μόνο που ΔΕΝ ξήλωσα (γιατί σήμερα φεύγω και το χρειάζομαι) είναι το TVOut 2: Mirror ... βρε λες ? Και μου είναι ΤΟΣΟ χρήσιμο ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

 

Αλλα επειδη ολα δεν ειναι τελεια σε αυτη τη ζωη, τα παραπανω ισχυουν για μενα μονο. Και θα εξηγησω τι θελω να πω. Αρκετοι κανουν παραπονο για την απουσια USB. Εγω το θεωρω αχρηστο, αλλα ως παραδειγμα θα αναφερθω στις επομενες διακοπες μου με τη κοπελα οπου εχει και εκεινη iPad. Πιο συγκεκριμενα ασχολειται ερασιτεχνικα με τη φωτογραφια. Καμερες και netbook ειναι απαραιτητο για εκεινη να τα εχει μαζι της διοτι μολις γεμιζουν οι καρτες μνημης, τοτε πρεπει να εχει netbook μαζι της για να της περασει ωστε να αδειασουν. Αυτο εγινε περσι και ειμαι σιγουρος οτι θα εχει παλι μαζι της το netbook της. Εμενα απλα δεν θα μου χρειαστει. ;)

 

 

Καλημέρα!

 

Σε πολύ μεγάλο βαθμό περιέγραψες και δικές μου εμπειρίες βάσει των οποίων θεωρώ ότι πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή.

 

Για το θέμα της μεταφοράς φωτογραφιών από κάρτα μνήμης υπάρχει το camera connector kit ;)

 

http://www.audiogalaxy.com/images/screenshots/mobiles_200.png

 

Audiogalaxy's new cloud music player puts all your music and playlists at your fingertips from any computer or mobile phone.

 

No syncing, no copying, no uploading.

Just streaming.

 

Learn more about how it works

 

Καλημέρα Περικλή!

 

Φαίνεται πολύ καλή και καθαρή λύση για streaming ... Από ότι είδα στο web site δεν έχει ανοίξει ακόμη για το "ευρύ κοινό";

Edited by nervous

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Σε πολύ μεγάλο βαθμό περιέγραψες και δικές μου εμπειρίες βάσει των οποίων θεωρώ ότι πρόκειται για μια εξαιρετική συσκευή.

 

Για το θέμα της μεταφοράς φωτογραφιών από κάρτα μνήμης υπάρχει το camera connector kit ;)

 

Πολυ σωστα. Πραγματι, το ειχα ξεχασει αυτο. Μηπως υπαρχει πουθενα στην Ελλαδα σε λογικη τιμη ομως? Αν και για διακοπες θα την κανουμε μαλλον τον Σεπτεμβρη.

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Περικλή!

 

Φαίνεται πολύ καλή και καθαρή λύση για streaming ... Από ότι είδα στο web site δεν έχει ανοίξει ακόμη για το "ευρύ κοινό";

 

Καλημέρα Κωστα,

 

χθες που το δοκίμασα δούλευε, έκανε stream από το Mac μέσω του helper application που εγκατεστησα κατα την έγγραφη μου.

 

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ή θα προσθέσουν λειτουργίες, δεν ασχολήθηκα και πολύ επειδή έχω και το stream to me! :O

 

@energetic: 5 ώρες ταξίδι στο τραίνο κι άλλες 5 για επιστροφή από Θεσσαλονικη ούτε που κατάλαβα πως πέρασαν!

Edited by pperiklis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κωστα,

 

χθες που το δοκίμασα δούλευε, έκανε stream από το Mac μέσω του helper application που εγκατεστησα κατα την έγγραφη μου.

 

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι ή θα προσθέσουν λειτουργίες, δεν ασχολήθηκα και πολύ επειδή έχω και το stream to me! :O

 

@energetic: 5 ώρες ταξίδι στο τραίνο κι άλλες 5 για επιστροφή από Θεσσαλονικη ούτε που κατάλαβα πως πέρασαν!

 

Σήμερα που μπήκα στο site δεν δέχεται νέες εγγραφές και απλώς κρατάει το email του ενδιαφερόμενου για μελλοντική ενημέρωση. Πάντως όταν ανοίξει θα το δοκιμάσω σίγουρα!

 

Πολυ σωστα. Πραγματι, το ειχα ξεχασει αυτο. Μηπως υπαρχει πουθενα στην Ελλαδα σε λογικη τιμη ομως? Αν και για διακοπες θα την κανουμε μαλλον τον Σεπτεμβρη.

 

Δεν το έχει πάρει κάπου το μάτι μου, ίσως κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι παραπάνω γιατί όσες περιπτώσεις ξέρω αγοράστηκαν από Ευρώπη / ΗΠΑ, ίσως πάντως είναι από τα πράγματα που το Apple Store Β' Εθνικής που ανοίγει στην Αθήνα αρχές Σεπτεμβρίου μπορεί να διαθέτει.

Edited by nervous

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο eBay κυκλοφορούν κάτι κινεζικες αντιγραφές του camera kit που έχουν και τις δυο θύρες ενσωματωμενες σε ενα εξάρτημα!
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στο eBay κυκλοφορούν κάτι κινεζικες αντιγραφές του camera kit που έχουν και τις δυο θύρες ενσωματωμενες σε ενα εξάρτημα!

 

Αυτό δηλαδή http://cgi.ebay.co.uk/Newest-2-1-camera-connection-kit-card-read-iPad-/270622925211?pt=LH_DefaultDomain_3#ht_2822wt_773 ! Είμαι ένα κλικ πριν το χτυπήσω αλλά θέλω πρώτα να βεβαιωθώ για 2 πράγματα

 

1) Να μην έχει καμία διαφορά από το original (συμβατότητα,κολήματα κτλ)

2) Το μέγεθος του να επιτρέπει τη χρήση του με την original θήκη του ipad.

 

Αν η απάντηση στα παραπάνω 2 είναι θετική το χτυπάω τώρα !

 

Αυτό δηλαδή http://cgi.ebay.co.uk/Newest-2-1-camera-connection-kit-card-read-iPad-/270622925211?pt=LH_DefaultDomain_3#ht_2822wt_773 ! Είμαι ένα κλικ πριν το χτυπήσω αλλά θέλω πρώτα να βεβαιωθώ για 2 πράγματα

 

1) Να μην έχει καμία διαφορά από το original (συμβατότητα,κολήματα κτλ)

2) Το μέγεθος του να επιτρέπει τη χρήση του με την original θήκη του ipad.

 

Αν η απάντηση στα παραπάνω 2 είναι θετική το χτυπάω τώρα !

 

To (2) απαντήθηκε

. Μένει το (1) ... Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οσοι ειναι σε 3.2.1 γινονται jb?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

http://images.appshopper.com/icons/364/253478.pngSketchBook Pro με έκπτωση στα €3.99

 

iTunes Link

 

http://images.appshopper.com/screenshots/364/253478.jpg http://images.appshopper.com/screenshots/364/253478_2.jpg http://images.appshopper.com/screenshots/364/253478_3.jpg http://images.appshopper.com/screenshots/364/253478_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! παρέλαβα το iPad μου μια βδομάδα πριν...και μόλις σήμερα είναι νεκρό...:cry:

Τώρα..?

Μήπως του τελείωσες τη μπαταρία? Βάλτο στο φορτιστή και άστο κανένα πεντάλεπτο για να δείς αν σου βγάλει τη μπάρα ότι φορτίζει.

Μήπως για κάποιο λόγο κόλλησε? Σύνδεσέ το στον υπολογιστή σου και δες αν σου το αναγνωρίζει στο itunes.

Και τέλος υπάρχει και η λύση του hard reset (αλλά δεν θυμάμαι πως γίνεται :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Μήπως του τελείωσες τη μπαταρία? Βάλτο στο φορτιστή και άστο κανένα πεντάλεπτο για να δείς αν σου βγάλει τη μπάρα ότι φορτίζει.

Μήπως για κάποιο λόγο κόλλησε? Σύνδεσέ το στον υπολογιστή σου και δες αν σου το αναγνωρίζει στο itunes.

Και τέλος υπάρχει και η λύση του hard reset (αλλά δεν θυμάμαι πως γίνεται :lol: )

 

Μακάρι να ήταν κάτι από όλα αυτά...:(

Πιο συγγεκριμένα είναι κλειστό και όταν πατάω το πάνω κουμπί για να το ανοίξω μου βγάζει την άδεια μπαταρία στην μέση με την μια τελευταία κόκκινη μπάρα. Το συνδέω στον φορτιστή του και μου δίχνει οτι φορτίζει. Αλλά δεν φορτίζει!...ο φορτιστης παραμένει κρύος όπως και η μπαταρία του i. Το άφησα έτσι μια ολόκληρη νύχτα και τπτ. Φυσικα ο υπολογιστής δν το βλέπει γτ δν είναι καν ενεργοποιημένο και το hard reset(15 δευτερολπετα πατημένα τα 2 κουμπιά του..) δν γίνεται...:confused: Το μόνο που βγάζει είναι η άδεια μπαταρία που και καλα φορτίζει....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν κάτι από όλα αυτά...:(

Πιο συγγεκριμένα είναι κλειστό και όταν πατάω το πάνω κουμπί για να το ανοίξω μου βγάζει την άδεια μπαταρία στην μέση με την μια τελευταία κόκκινη μπάρα. Το συνδέω στον φορτιστή του και μου δίχνει οτι φορτίζει. Αλλά δεν φορτίζει!...ο φορτιστης παραμένει κρύος όπως και η μπαταρία του i. Το άφησα έτσι μια ολόκληρη νύχτα και τπτ. Φυσικα ο υπολογιστής δν το βλέπει γτ δν είναι καν ενεργοποιημένο και το hard reset(15 δευτερολπετα πατημένα τα 2 κουμπιά του..) δν γίνεται...:confused: Το μόνο που βγάζει είναι η άδεια μπαταρία που και καλα φορτίζει....:blink:

 

Μήπως φταίει ο φοτιστής ή το καλώδιο που χρησιμοποιείς; Δοκίμασες με κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει ο φοτιστής ή το καλώδιο που χρησιμοποιείς; Δοκίμασες με κάποιο άλλο;

 

Δοκίμασα και με του iphone που ξέρω οτι δουλεύει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και με του iphone που ξέρω οτι δουλεύει...

 

Τότε με έναν φορτιστή και ένα καλώδιο που ξέρεις ότι δουλεύουν, άστο λίγη ώρα!

 

Να ξέρεις ότι ο φορτιστής του iPhone δίνει λιγότερο ρεύμα από ότι του iPad, οπότε θα πάρει περισσότερη ώρα να φορτίσει το iPad με τον φορτιστή του iPhone. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τότε με έναν φορτιστή και ένα καλώδιο που ξέρεις ότι δουλεύουν, άστο λίγη ώρα!

 

Να ξέρεις ότι ο φορτιστής του iPhone δίνει λιγότερο ρεύμα από ότι του iPad, οπότε θα πάρει περισσότερη ώρα να φορτίσει το iPad με τον φορτιστή του iPhone. :wacko:

 

Ξέρω για το φορτιστή του iPhone. Το θέμα είναι όμως οτι το έχω αφήσει μια ολόκληρη νύχτα με τν δικό του φορτιστη και τπτ... ακόμα και τώρα έχει κάποιες ώρες που είναι στην πρίζα και το παρατηρώ...είναι σαν να έχει φορτίσει εντελώς αλλα η ένδειξη στην ο8όνη να παραμένει ή σαν να μην φτάνει ποτέ το ρεύμα στην μπαταρία...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Χτές γύρισα απο 12 ημέρες διακοπές στην Γαλλία με το ipad, χωρίς καθόλου laptop. Εκεί που έμενα είχα wifi, αλλά και να μην είχα δεν θα χρησιμοποιούσα 3G (η χρέωση τσούζει!)

 

Φυσικά το laptop δεν μου έλειψε πουθενά, χρησιμοποιούσα το Ipad για browsing, τουριστικούς οδηγούς σε pdf, comics και κανένα παιχνιδάκι. Στα αεροδρόμια και στο αεροπλανο ήταν απόλαυση.

 

Το μόνο που δεν μπόρεσα αν το χρησιμοποιήσω ήταν στο δωρεάν wifi του Ελευθέριος Βενιζέλος. Απο ότι διάβασα αργότερα, δεν είναι συμαβτό με τα idevices. Άλλη μια παγκόσμια πρωτιά της Ελλάδας!

 

ΥΓ. Το street view στο maps του ipad ολα τα λεφτα!!

Link to comment
Share on other sites

Χτές γύρισα απο 12 ημέρες διακοπές στην Γαλλία με το ipad, χωρίς καθόλου laptop. Εκεί που έμενα είχα wifi, αλλά και να μην είχα δεν θα χρησιμοποιούσα 3G (η χρέωση τσούζει!)

 

Φυσικά το laptop δεν μου έλειψε πουθενά, χρησιμοποιούσα το Ipad για browsing, τουριστικούς οδηγούς σε pdf, comics και κανένα παιχνιδάκι. Στα αεροδρόμια και στο αεροπλανο ήταν απόλαυση.

 

Το μόνο που δεν μπόρεσα αν το χρησιμοποιήσω ήταν στο δωρεάν wifi του Ελευθέριος Βενιζέλος. Απο ότι διάβασα αργότερα, δεν είναι συμαβτό με τα idevices. Άλλη μια παγκόσμια πρωτιά της Ελλάδας!

 

ΥΓ. Το street view στο maps του ipad ολα τα λεφτα!!

 

Αυτές πραγματικά είναι οι εμπειρίες που βιώνει κανείς με το iPad.

 

Για το θέμα του Βενιζέλου πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι ότι η σελίδα πρόσβασης έχει το κουμπί σύνδεσης με το internet σε flash ... (oops!)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Eχει δωρεάν wifi το Ελ.Βενιζέλος;

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του Βενιζέλου πάντως το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι ότι η σελίδα πρόσβασης έχει το κουμπί σύνδεσης με το internet σε flash ... (oops!)

 

Δοκίμασα με το frash αλλά κάποια στιγμή βγάζει μύνημα λάθους και δεν ολοκληρώνει το φόρτωμα της σελίδας.

 

Επίσης η σελίδα υπάρχει και σε Html έκδοση αλλά δεν λειτουργεί κάνένα link της (όχι μόνο απο το ipad αλλά και απο λάπτοπ!!)

Link to comment
Share on other sites

Eχει δωρεάν wifi το Ελ.Βενιζέλος;

 

Έχει Κωστή, αλλά χρειάζεσαι συσκευή με flash (και πάλι oops!) :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Χτές γύρισα απο 12 ημέρες διακοπές στην Γαλλία με το ipad, χωρίς καθόλου laptop. Εκεί που έμενα είχα wifi, αλλά και να μην είχα δεν θα χρησιμοποιούσα 3G (η χρέωση τσούζει!)

 

Φυσικά το laptop δεν μου έλειψε πουθενά, χρησιμοποιούσα το Ipad για browsing, τουριστικούς οδηγούς σε pdf, comics και κανένα παιχνιδάκι. Στα αεροδρόμια και στο αεροπλανο ήταν απόλαυση.

 

Το μόνο που δεν μπόρεσα αν το χρησιμοποιήσω ήταν στο δωρεάν wifi του Ελευθέριος Βενιζέλος. Απο ότι διάβασα αργότερα, δεν είναι συμαβτό με τα idevices. Άλλη μια παγκόσμια πρωτιά της Ελλάδας!

 

ΥΓ. Το street view στο maps του ipad ολα τα λεφτα!!

 

Δεν ξέρω αν έχεις το 3g ipad όμως στην Γαλλία υπάρχουν micro sim με internet χωρίς πάγιο και βολεύει πολύ. Για το Βενιζέλος και εγώ το είδα και εκνευρίστηκα, ποσο άχρηστοι μπορεί να είναι, έλεος! Γενικά είναι πολύ καλή εμπειρία το ipad.

 

Χωρια ότι με ρωτάνε άγνωστοι αν είμαι ευχαριστημένος από την συσκευη και πιάνουμε κουβέντα. Επίσης μου ζήτησαν να το περνάω από το μηχάνημα με τις ακτίνες σαν laptop. Την πρώτη φορα που το είχα στην τσάντα μέσα με ρωτάνε αν έχω το ipad μέσα και απορούσα πως το κατάλαβαν από τις ακτίνες.

Edited by giorgaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...