Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω αν ξέρη κάποιος την τιμή πού έχει στην Αγγλία το 3g 16k και αυτό λόγο μετάβασης κάποιου συγγενή μου στην Αγγλία αν με συμφέρει να του δώσω χρήματα να μου το φέρει .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα αυτή τη βάση για το iPad.

 

Είναι της γνωστής Brodit, της οποίας χρησιμοποιώ τα προϊόντα από το πρώτο μου WM phone ... το Qtek 2020 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Η συγκεκριμένη βάση, τοποθετεί το iPad πίσω από το προσκέφαλο του οδηγού ή του συνοδηγού και προφανώς απευθύνεται στο παιδί που κάθεται πίσω !!

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έγραψες είναι σε λίρες η ευρώ ?

 

Προφανως δεν παρατηρησες το συμβολο της λιρας Αγγλιας. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

είμαι κι εγώ πλέον ένας ευτυχής κάτοχος ενός 16gb wifi ipad (με παραγγελία από αμερική μου βγήκε στα 525euro). θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο δεδομένων που έχω από τη vodafone, δηλαδή να συνδέσω το κινητό μου με το ipad??? το κινητό είναι sonyericsson xperia x10i με λειτουργικό android 1.6 και το ipad μου ΔΕΝ είναι jailbroken...

Ελπίζω να μη σας έβαλα δύσκολα πρωί-πρωί... :)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

είμαι κι εγώ πλέον ένας ευτυχής κάτοχος ενός 16gb wifi ipad (με παραγγελία από αμερική μου βγήκε στα 525euro). θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο δεδομένων που έχω από τη vodafone, δηλαδή να συνδέσω το κινητό μου με το ipad??? το κινητό είναι sonyericsson xperia x10i με λειτουργικό android 1.6 και το ipad μου ΔΕΝ είναι jailbroken...

Ελπίζω να μη σας έβαλα δύσκολα πρωί-πρωί... :)

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλοριζικο! Πρόκειται για ένα μηχάνημα που θα ευχαριστηθεις πολύ.

 

Σε αυτό που ρωτάς θα πρέπει να έχεις στο κινητό σου κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει τη διανομή Internet μέσω wifi, οπότε να συνδεεις το ipad μέσω wifi με to internet. Ελπίζω κάποιος συνάδελφος απο το χώρο των android να σου πει περισσότερα πράγματα αν δεν είναι αρκετό το παραπάνω.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Πρόκειται για ένα μηχάνημα που θα ευχαριστηθεις πολύ.

 

Σε αυτό που ρωτάς θα πρέπει να έχεις στο κινητό σου κάποια εφαρμογή που να επιτρέπει τη διανομή Internet μέσω wifi, οπότε να συνδεεις το ipad μέσω wifi με to internet. Ελπίζω κάποιος συνάδελφος απο το χώρο των android να σου πει περισσότερα πράγματα αν δεν είναι αρκετό το παραπάνω.

 

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο... :) . Δυστυχώς όμως το wifi hotspot δεν υπάρχει σαν επιλογή στο android 1.6 αλλά από την έκδοση 2.2 την οποία δεν είμαι σίγουρος αν και πότε θα δω. Μόνο αν κάνω κάτι ενσύρματα...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο... :) . Δυστυχώς όμως το wifi hotspot δεν υπάρχει σαν επιλογή στο android 1.6 αλλά από την έκδοση 2.2 την οποία δεν είμαι σίγουρος αν και πότε θα δω. Μόνο αν κάνω κάτι ενσύρματα...:confused:

 

Δυστυχως απο την συγκεκριμενη συσκευη οπως το ειπες. μονο αν μπορεσεις με καποιο τροπο να περασεις froyo.

 

To galaxy εχει ΟΕΜ εφαρμογη γι αυτο. που δουλευει και με την 2.1 μοιραζοντας ιντερνετ μεχρι σε 3 συσκευες,

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο... :) . Δυστυχώς όμως το wifi hotspot δεν υπάρχει σαν επιλογή στο android 1.6 αλλά από την έκδοση 2.2 την οποία δεν είμαι σίγουρος αν και πότε θα δω. Μόνο αν κάνω κάτι ενσύρματα...:confused:

 

Διαβάζοντας και τις άλλες απαντήσεις των φίλων, μια λύση θα μπορούσε να είναι ένα mifi hotspot με pay as you go.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

http://www.computer4all.gr έχει τη 32 gb έκδοση με 499 euro. Είναι αξιόπιστη σελίδα; ¨Εχει αγοράσει κανείς; Γιατί γενικά μου φαίνονται χαμηλές οι τιμές, αλλά στο site δεν αναφέρεται ημερομηνία παράδοσης κ.τ.λ. (μπορείς να πληρώσεις με αντικαταβολή) στη φόρμα. Γενικά η ιστοσελίδα δεν αποπνέει μεγάλο επαγγελματισμό.

 

Τους πείρα πριν απο λίγο τηλέφωνο. Θα έχουν μετά τις 23 Αυγούστου μου είπε. Μου βρωμάει η δουλειά πολύ και δεν μπορώ να βρω πουθενά κάποιον που να το έχει αγοράσει απο εκεί. Θα με πάρουν τηλέφωνο και θα πάω να δω τι παίζει. βλέπω να είναι κανα ePad... :X

Link to comment
Share on other sites

Τους πείρα πριν απο λίγο τηλέφωνο. Θα έχουν μετά τις 23 Αυγούστου μου είπε. Μου βρωμάει η δουλειά πολύ και δεν μπορώ να βρω πουθενά κάποιον που να το έχει αγοράσει απο εκεί. Θα με πάρουν τηλέφωνο και θα πάω να δω τι παίζει. βλέπω να είναι κανα ePad... :X

 

Στο τηλέφωνο εμένα μου είπαν για Apple iPad 32GB WiFi €499 τελική τιμή με ΦΠΑ. Πληρώνεις είτε με πιστωτική σε μια δόση είτε μετρητά, είτε το αγοράζεις και στο στέλνουν ταχυδρομικά με €10 επιβάρυνση είτε πας από εκεί και το παραλαμβάνεις εσύ. Προσωπικά, θα πάω από εκεί στις 23/8 και θα δω τι παίζει, και αναλόγως θα το τσιμπήσω! :D

 

Πάντως, από ότι ακούω, είναι αξιόπιστο μαγαζί που υπάρχει αρκετά χρόνια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο εμένα μου είπαν για Apple iPad 32GB WiFi €499 τελική τιμή με ΦΠΑ. Πληρώνεις είτε με πιστωτική σε μια δόση είτε μετρητά, είτε το αγοράζεις και στο στέλνουν ταχυδρομικά με €10 επιβάρυνση είτε πας από εκεί και το παραλαμβάνεις εσύ. Προσωπικά, θα πάω από εκεί στις 23/8 και θα δω τι παίζει, και αναλόγως θα το τσιμπήσω! :D

 

Πάντως, από ότι ακούω, είναι αξιόπιστο μαγαζί που υπάρχει αρκετά χρόνια. ;)

 

Εγώ τους είπα οτι θέλω να πληρώσω με πιστωτική αλλά θα το παραλάβω απο εκεί. μάλλον θα σε δω εκεί, ή θα το χαρούμε παρέα, ή παρέα θα τους βαράμε. Θα δείξει. ;)

 

Αλήθεια απο που το ακούς αυτό? Γιατί δεν έχω βρει κανέναν να έχει αγοράσει απο εκεί.

Εσένα δεν σου βρωμάει κάτι? 100 ευρώ πιο φτηνά απο το Apple store Γερμανίας το έχει. Weird.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα οτι θέλω να πληρώσω με πιστωτική αλλά θα το παραλάβω απο εκεί. μάλλον θα σε δω εκεί, ή θα το χαρούμε παρέα, ή παρέα θα τους βαράμε. Θα δείξει. ;)

 

Αλήθεια απο που το ακούς αυτό? Γιατί δεν έχω βρει κανέναν να έχει αγοράσει απο εκεί.

Εσένα δεν σου βρωμάει κάτι? 100 ευρώ πιο φτηνά απο το Apple store Γερμανίας το έχει. Weird.

 

Σε εμένα είπαν για 25/8 ότι θα το έχω...

 

Εάν μάθετε κάτι κακό ενημερώστε μην την πατήσουμε όλοι!

 

 

(send from iPhone)

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και το νεο firmware (3.2.2) για το iPad. Κανω αναβαθμιση αυτη τη στιγμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα οτι θέλω να πληρώσω με πιστωτική αλλά θα το παραλάβω απο εκεί. μάλλον θα σε δω εκεί, ή θα το χαρούμε παρέα, ή παρέα θα τους βαράμε. Θα δείξει. ;)

 

Αλήθεια απο που το ακούς αυτό? Γιατί δεν έχω βρει κανέναν να έχει αγοράσει απο εκεί.

Εσένα δεν σου βρωμάει κάτι? 100 ευρώ πιο φτηνά απο το Apple store Γερμανίας το έχει. Weird.

Πιθανώς (βασικά όχι πιθανώς, σίγουρα) θα είναι εισαγωγή από αμερικανικό Apple Store. Εξού και η χαμηλή τιμή.

Αλλά να σου πω την αλήθεια, εφόσον πάω και δω iPad σφραγισμένο και μου κόψουν και απόδειξη για την εγγύηση, δεν με νοιάζει και ας το έφεραν και από τον Άρη! :D:happy:

 

Φίλος εμπιστεύεται το μαγαζί μιας και το γνωρίζει αρκετά χρόνια. ;)

Δεν είναι, δηλαδή, κανά μαγαζάκι που άνοιξε με σκοπό να κλέψει!

 

Και στην τελική, αν δεν μας αρέσει, τότε «υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές»!

 

Όσο για την συνάντηση, μάλλον εκεί, και θα κρατάω και το laptop που να το συγχρονίσω αμέσως και να το χαρώ απευθείας!!! :lol:

Σε εμένα είπαν για 25/8 ότι θα το έχω...

 

Εάν μάθετε κάτι κακό ενημερώστε μην την πατήσουμε όλοι!

 

 

(send from iPhone)

Μην ανησυχείς! Μόλις παραλάβω (φαντάζομαι και ο φίλος cheez), θα γράψω εντυπώσεις εδώ! :D

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς (βασικά όχι πιθανώς, σίγουρα) θα είναι εισαγωγή από αμερικανικό Apple Store. Εξού και η χαμηλή τιμή.

Αλλά να σου πω την αλήθεια, εφόσον πάω και δω iPad σφραγισμένο και μου κόψουν και απόδειξη για την εγγύηση, δεν με νοιάζει και ας το έφεραν και από τον Άρη! :D:happy:

 

Φίλος εμπιστεύεται το μαγαζί μιας και το γνωρίζει αρκετά χρόνια. ;)

Δεν είναι, δηλαδή, κανά μαγαζάκι που άνοιξε με σκοπό να κλέψει!

 

Και στην τελική, αν δεν μας αρέσει, τότε «υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές»!

 

Όσο για την συνάντηση, μάλλον εκεί, και θα κρατάω και το laptop που να το συγχρονίσω αμέσως και να το χαρώ απευθείας!!! :lol:

 

Μην ανησυχείς! Μόλις παραλάβω (φαντάζομαι και ο φίλος cheez), θα γράψω εντυπώσεις εδώ! :D

 

haha να σου πω την αλήθεια και εμένα δεν με νοιάζει απο που είναι αρκεί να είναι αυτό που πρέπει. Ωραία, πάλι καλά υπάρχει και κάποιος που γνωρίζει το μαγαζί! Εμένα κανείς γνωστός μου δεν το είχει ξανακούσει...Σίγουρα θα γράψω εντυπώσεις και αν δω μέσα στο μαγαζί κανέναν τύπο με laptop στο χέρι θα του μιλήσω ;)

Link to comment
Share on other sites

haha να σου πω την αλήθεια και εμένα δεν με νοιάζει απο που είναι αρκεί να είναι αυτό που πρέπει. Ωραία, πάλι καλά υπάρχει και κάποιος που γνωρίζει το μαγαζί! Εμένα κανείς γνωστός μου δεν το είχει ξανακούσει...Σίγουρα θα γράψω εντυπώσεις και αν δω μέσα στο μαγαζί κανέναν τύπο με laptop στο χέρι θα του μιλήσω ;)

 

:lol::lol:

 

Και βέβαια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν τόσο εύκολο... :) . Δυστυχώς όμως το wifi hotspot δεν υπάρχει σαν επιλογή στο android 1.6 αλλά από την έκδοση 2.2 την οποία δεν είμαι σίγουρος αν και πότε θα δω. Μόνο αν κάνω κάτι ενσύρματα...:confused:

 

Δες αυτό. ;)

http://www.androlib.com/android.application.net-szym-barnacle-Ajji.aspx

 

Μην βλέπεις που λέει κάποιος ότι δεν έπαιξε σε Χ10. Παίζει σίγουρα. Ψάξτο λίγο αν δεν σου παίξει με τη μία.

 

Καλό σερφάρισμα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό. ;)

http://www.androlib.com/android.application.net-szym-barnacle-Ajji.aspx

 

Μην βλέπεις που λέει κάποιος ότι δεν έπαιξε σε Χ10. Παίζει σίγουρα. Ψάξτο λίγο αν δεν σου παίξει με τη μία.

 

Καλό σερφάρισμα.

 

Το έχω βρει και δοκιμάσει άλλα τίποτα...το x10i που έχω είναι rooted, του δίνω άδεια αλλά μου βγάζει συνέχεια unexpected error...κάτι παίζει με τις ρυθμίσεις που χρειάζεται αλλά δεν μπορώ να το βρώ. thanks for your help :)

 

Βγηκε και το νεο firmware (3.2.2) για το iPad. Κανω αναβαθμιση αυτη τη στιγμη.

 

Υπάρχει καμία αλλαγή ή είναι μόνο για λόγους ασφαλείας κατά του jailbreak?

Edited by scorpio_1976
Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες. :)

 

1) Σχετικα με το CineXPlayer. Απ'οτι εχω καταλαβει υποστηριζει μονο αρχεια AVI. Εχετε μηπως να μου προτεινετε ενα καλο converter σε AVI. Εχω πολλα αρχεια matroska σε 720p και σε 1080p και ελεγα να τα κανω AVI αλλα χρειαζομαι προφανως ενα καλο converter που να κανει αρχεια video σε AVI. Ειχα βρει μαλιστα πριν κανενα μηνα ενα converter που ειχε ετοιμα presets για tablets / mobiles κτλ. αλλα δεν θυμαμαι που το βρηκα. :(

 

2) Παμε στο δευτερο σκελος τωρα. Βλεπω οτι στο iPad εχουμε ενα εικονιδιο που λεει videos. Πηγα μεσω iTunes μηπως βρω καποια ταινια να κατεβασω απο περιεργεια. Παταω app store για να βρω τιποτα αλλα μαλλον δεν υπαρχουν διαθεσιμες ταινιες στο iTunes για τη χωρα μας? Δηλαδη δεν υπαρχει υποστηριξη μαλλον?

 

3) Αν οντως δεν μπορω να κατεβασω ταινιες απο iTunes πως μπορω να βαλω καποια ταινια στο iPad εκτος CineXPlayer. Δεν το εχω ψαξει μεχρι τωρα αλλα επειδη θα τη κανω αυριο με το πλοιο της αγαπης για κανενα νησι ελεγα να εχω καμια ταινιουλα να δω κατα τη διαρκεια του ταξιδιου. Ετσι κι αλλιως 720p HD υποστηριζει το ατιμο. Γιατι να μη το αξιοποιησω αλλωστε εκτος απο business / gaming και για ψυχαγωγια θεασης υπερπαραγωγων? :lol:

 

Ελπιζω να μη σας κουρασα με τις ερωτησεις μου. Υποψην οτι στο iPad δεν εχω κανει Jailbreak. :)

 

Thank you! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καποιες αποριες. :)

 

1) Σχετικα με το CineXPlayer. Απ'οτι εχω καταλαβει υποστηριζει μονο αρχεια AVI. Εχετε μηπως να μου προτεινετε ενα καλο converter σε AVI. Εχω πολλα αρχεια matroska σε 720p και σε 1080p και ελεγα να τα κανω AVI αλλα χρειαζομαι προφανως ενα καλο converter που να κανει αρχεια video σε AVI. Ειχα βρει μαλιστα πριν κανενα μηνα ενα converter που ειχε ετοιμα presets για tablets / mobiles κτλ. αλλα δεν θυμαμαι που το βρηκα. :(

 

2) Παμε στο δευτερο σκελος τωρα. Βλεπω οτι στο iPad εχουμε ενα εικονιδιο που λεει videos. Πηγα μεσω iTunes μηπως βρω καποια ταινια να κατεβασω απο περιεργεια. Παταω app store για να βρω τιποτα αλλα μαλλον δεν υπαρχουν διαθεσιμες ταινιες στο iTunes για τη χωρα μας? Δηλαδη δεν υπαρχει υποστηριξη μαλλον?

 

3) Αν οντως δεν μπορω να κατεβασω ταινιες απο iTunes πως μπορω να βαλω καποια ταινια στο iPad εκτος CineXPlayer. Δεν το εχω ψαξει μεχρι τωρα αλλα επειδη θα τη κανω αυριο με το πλοιο της αγαπης για κανενα νησι ελεγα να εχω καμια ταινιουλα να δω κατα τη διαρκεια του ταξιδιου. Ετσι κι αλλιως 720p HD υποστηριζει το ατιμο. Γιατι να μη το αξιοποιησω αλλωστε εκτος απο business / gaming και για ψυχαγωγια θεασης υπερπαραγωγων? :lol:

 

Ελπιζω να μη σας κουρασα με τις ερωτησεις μου. Υποψην οτι στο iPad δεν εχω κανει Jailbreak. :)

 

Thank you! :happy:

 

Νομίζω θα σου λυθούν όλες οι απορίες:

 

[Οδηγός] Μετατροπή αρχείων avi σε mp4/m4v για αναπαραγωγή στο iPad

 

Αν όχι εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα απο Mall. Ρωτησα σε Public (πρωην Fnac) και Κωτσοβολο για το ποτε περιμενουμε το ipad την χωρα μας. Η απαντηση και των δυο καταστηματων ηταν κοινη: μεσα στον Σεπτεμβριο. Αν ισχυει ειναι πραγματικα πολυ ευχαριστα νεα για εμας που ακομα δεν εχουμε καταφερει να το αποκτησουμε. Οταν ρωτησα για την τιμη η απαντηση ηταν οτι μαλλον οι τιμες θα ειναι οσο στην υπολοιπη Ευρωπη (499, 599 και 699 για τα WiFi μοντελα). Για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

@CarpeNoctum

Σε ευχαριστω πολυ, θα το κοιταξω.

 

Στο μεταξυ για οσους τους αρεσει ο αξεχαστος Αστεριξ, οριστε ενα link οπου ειναι συγκεντρωμενα 33 τευχη σε μορφη pdf και μαλιστα εις την Ελληνικη γλωσσα. Οτι πρεπει για το καλοκαιρι! Μολις παω σπιτι θα τα κατεβασω και θα τα μεταφερω στο iPad. Αντε τωρα φαντασου να κουβαλαγα και τα 33 τευχη, θα με επιανε η μεση μου! :D

 

http://e-vivlia.blogspot.com/2008/06/gossini-underzo.html

 

Ω ρε γλεντια με το iPad! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...