Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά τα ρίχνεις (drag n' drop) στο ιTunes και μετά κάνεις συγχρονισμό.

 

Δηλαδή στο φάκελο που είναι εγκατεστημένο το iΤunes στο PC μας; Έτσι χύμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ανοιχτό το itunes, επιλέγεις τα αρχεία (βιβλία) από το φάκελο στο pc σου που τα έχεις κατεβάσει και τα σύρεις στο iTunes, στην πάνω αριστερή μεριά, στο πεδίο που γράφει Library.

Θα δημιουργηθεί αυτόματα (αν δεν υπάρχει ήδη) πάνω από την επιλογή "apps", μία ακόμη επιλογή που θα λέγεται "books". Εκεί θα έχουν προστεθεί τα βιβλία που μόλις έσυρες.

Κάνε συγχρονισμό (φρόντισε να έχεις επιλέξει να σου συγχρονίζει τα βιβλία) και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

 

Kωστή είσαι ο άνθρωπος προσφορά! σ ευχαριστούμε!!

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ας ψάξει τους υπόπτους ανάμεσα σ αυτούς που φοραγαν δαχτυλίδι.:p:lol:

 

Το κοιταξα απο την πρωτη στιγμη αυτο αλλα τα θυληκα κυριαρχουν οποτε δεν ειναι καθολου ευκολο! Εχω και μια ανιψουλα 2 χρονων που παιζει οσο μπορει (παντα ομως με την εποπτια μου!) αλλα ποιος την κατηγορει??:O

 

Κοιταξα και τα προηγουμενα link με τα ανταλλακτικα και σκεφτομουν, αν τα αγοραζα και τα πηγαινα σε καποιο apple store και πληρωνα θα μου τα αλλαζαν? Προτιμω να πληρωσω κερατιατικα τωρα και να βαλω και ενα screen protector παρα να το βλεπω ετσι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Αν συνδέσεις όμως ενα εξωτερικό Bluetooth Gps με 20 ευρω περίπου βρίσκεις, και το κάνεις και JB τοτε θα μπορείς να το δουλέψεις και σαν GPS.

 

Συμφωνώ αλλά δεν πρέπει να αγοράσεις και το roqybt για να λειτουργήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα απο την πρωτη στιγμη αυτο αλλα τα θυληκα κυριαρχουν οποτε δεν ειναι καθολου ευκολο! Εχω και μια ανιψουλα 2 χρονων που παιζει οσο μπορει (παντα ομως με την εποπτια μου!) αλλα ποιος την κατηγορει??:O

 

Κοιταξα και τα προηγουμενα link με τα ανταλλακτικα και σκεφτομουν, αν τα αγοραζα και τα πηγαινα σε καποιο apple store και πληρωνα θα μου τα αλλαζαν? Προτιμω να πληρωσω κερατιατικα τωρα και να βαλω και ενα screen protector παρα να το βλεπω ετσι!

 

Εγω θα σου ελεγα να το κρατησεις οπως ειναι. Στην ελλαδα δεν εχουμε apple store αλλα και να ειχαμε κανεις δεν θα το αναλαμβανε με ανταλλακτικα που προερχονται απο τριτους.

Βαζοντας του κατι που δεν ειναι γνησιο μπορεις να προξενισεις μεγαλυτερο προβλημα.

 

Για δοκιμασε μ ενα screen protector, ισως φαινεται λιγοτερο και σιγουρα δεν θα το αισθανεσαι στην αφη.

 

Σκεφτομαι να παραγγειλω κι εγω ενα γιατι φοβαμαι μην παθω τα ιδια απο την κορη μου.

 

Παντως για να χαραχτει αυτο το γυαλι, θα πρεπει να εγινε απο καποιο πολυ σκληρο και αιχμιρο αντικειμενο. Δεν ειναι καθολου ευκολο να γρατζουνιστει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά δεν πρέπει να αγοράσεις και το roqybt για να λειτουργήσει ?

 

Εύκολα βρίσκεις όλες τις εφαρμογές του cydia σπασμενες!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα βρίσκεις όλες τις εφαρμογές του cydia σπασμενες!

 

Δεν υπάρχει και ένα repo που τις έχει μέσα όλες; Ή κάνω λάθος... Δεν θυμάμαι, αλλά όταν έβαζα σπασμένες τις εφαρμογές του Cydia, μου τις έδιναν...:p:happy::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το Documents To Go Premium - Office Edition, πιστευετε οτι ειναι το καλυτερο αυτη τη στιγμη στη κατηγορια του? Εχω διαβασει τα καλυτερα λογια στη περιγραφη του, αλλα και απο ορισμενους που το χρησιμοποιουν. Σκεφτομαι να το παρω, εκτος κι αν εχετε κατι αλλο υποψην. Αν και δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο, σωστα? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα repo ?

 

Αν ήμουν jb θα σου έλεγα αλλά εχω κόψει κάθε επαφή.Μέχρι και δικό μου repo είχα φτιαξει με σπασμένες. Αλλά τα άφησα όλα πίσω.Όταν κάνω jb το iPad(Ελπίζω οτι θα βγεί αυριο για την 3.2.1, γιατί θα έχω ενα netbook με linux μαζί μου) και ξαναμπώ στο κόσμο αυτό θα μπορώ να σας πω περισσότερα. Προς το παρόν απέχω. Υπάρχουν σίγουρα 2-3 απο ότι θυμάμαι.

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από εδώ καμία επίσημη ενημέρωση ή τουλάχιστον γνωρίζει τίποτα για την επίσημη κυκλοφορία του iPad στην Ελλάδα; Γιατί η Vodafone δεν ξέρει τίποτα (στο τηλέφωνο, θα πάω και σε κατάστημα να ρωτήσω), και δεν ξέρω που αλλού να ψάξω...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από εδώ καμία επίσημη ενημέρωση ή τουλάχιστον γνωρίζει τίποτα για την επίσημη κυκλοφορία του iPad στην Ελλάδα; Γιατί η Vodafone δεν ξέρει τίποτα (στο τηλέφωνο, θα πάω και σε κατάστημα να ρωτήσω), και δεν ξέρω που αλλού να ψάξω...

 

Μια και μενεις Γλυφαδα, απ'οτι διαβασα στο avatar σου, ειχα παει τη προηγουμενη βδομαδα στη Vodafone Γλυφαδας και οταν τους ρωτησα απο περιεργεια για διαθεσιμοτητα, μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν καν αν θα το φερουν. Δεν εχουν καμια ενημερωση. Μαλιστα τους εκανε εντυπωση που το κραταγα στα χερια μου. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μια και μενεις Γλυφαδα, απ'οτι διαβασα στο avatar σου, ειχα παει τη προηγουμενη βδομαδα στη Vodafone Γλυφαδας και οταν τους ρωτησα απο περιεργεια για διαθεσιμοτητα, μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν καν αν θα το φερουν. Δεν εχουν καμια ενημερωση. Μαλιστα τους εκανε εντυπωση που το κραταγα στα χερια μου. :lol:

 

Μια απο τα ίδια και εδώ στο κέντρο που ρώτησα. (Ομόνοια), με τη διαφορά ότι εγώ ΔΕΝ το έχω στα χέρια μου :mad::O

Link to comment
Share on other sites

Μια και μενεις Γλυφαδα, απ'οτι διαβασα στο avatar σου, ειχα παει τη προηγουμενη βδομαδα στη Vodafone Γλυφαδας και οταν τους ρωτησα απο περιεργεια για διαθεσιμοτητα, μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν καν αν θα το φερουν. Δεν εχουν καμια ενημερωση. Μαλιστα τους εκανε εντυπωση που το κραταγα στα χερια μου. :lol:

 

Στο τηλέφωνο που τους παίρνω πάντως, μου λένε οτι θα το φέρουν. Απλά δεν ξέρουν πότε. Αυτό που θέλω να αποφύγω είναι να δώσω τώρα €600 για κάτι που μετά απο έναν μήνα θα μπορούσα να πάρω αρκετά φθηνότερα (υπάρχει ανανέωση συμβολαίου στην μέση και στο τηλέφωνο μου έχουν πει οτι μπορώ να την εκμεταλλευτώ για την αγορά iPad...)... Έτσι όπως πάνε τα πράγματα όμως, με βλέπω να το αγοράζω μόνος μου...

 

Θα περιμένω λίγο καιρό ακόμα όμως!

 

 

Όσο για την βονταφον εδώ στην Γλυφάδα, θα πάω σε λιγάκι απο εκεί να τους ρωτήσω και εγώ!!! :lol: :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντος το Vnp που διαφημίζεται και εδώ, μέχρι πρίν μια εβδομάδα έλεγε οτι θα το φέρει και οτι μπορείς να το αποκτησεις και με επιδότηση Vodafone.

 

Σήμερα που πάτησα στη διαφήμιση εχουν κατεβάσει την σελίδα και σε πηγαίνει στην κεντρική. Δε ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό.

 

http://img517.imageshack.us/img517/557/vpnpl.png

Edited by koukoulakis

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Πάντος το Vnp που διαφημίζεται και εδώ, μέχρι πρίν μια εβδομάδα έλεγε οτι θα το φέρει και οτι μπορείς να το αποκτησεις και με επιδότηση Vodafone.

 

Σήμερα που πάτησα στη διαφήμιση εχουν κατεβάσει την σελίδα και σε πηγαίνει στην κεντρική. Δε ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό.

 

http://img517.imageshack.us/img517/557/vpnpl.png

 

Κωστή, ευχαριστώ! Αλλά και αναζήτηση στο ηλεκτρονικό κατάστημα του VPN δεν έχει το iPad... Μόνο αξεσουάρ...:(:( Κρίμα.

 

Θα τους στείλω ένα mail πάντως, καλού κακού...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Κωστή, ευχαριστώ! Αλλά και αναζήτηση στο ηλεκτρονικό κατάστημα του VPN δεν έχει το iPad... Μόνο αξεσουάρ...:(:( Κρίμα.

 

Θα τους στείλω ένα mail πάντως, καλού κακού...:worry:

 

To εδειχνε κανονικα πάντος και έγραφε συντομα κοντάς σας(και με επιδότηση απο Vodafone).

Αλλα το αφαίρεσαν!

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dhvMcOsJuwoJ:www.vnp.gr/index.php%3Ftarget%3Dproducts%26product_id%3D1358+ipad+at+vnp&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

To εδειχνε κανονικα πάντος και έγραφε συντομα κοντάς σας(και με επιδότηση απο Vodafone).

Αλλα το αφαίρεσαν!

 

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:dhvMcOsJuwoJ:www.vnp.gr/index.php%3Ftarget%3Dproducts%26product_id%3D1358+ipad+at+vnp&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

 

Αν πατήσεις στο link που δίνεις, πάνω πάνω:

 

Αρχική Σελίδα -> Υπολογιστές -> Φορητοί Υπολογιστές -> APPLE -> Apple iPad WiFi + 3G 16GB EU

το Apple, θα σου βγάλει ότι δεν έχει αποτελέσματα!

 

edit:Γράψε λάθος! Τώρα κατάλαβα πως την βρήκες και τι έβαλες... :O

 

και επίσης, €750 για το 16άρι 3G δεν τα δίνω, που να χτυπάνε τον κ@λο τους στο πάτωμα. Είπαμε, μούρλα μούρλα, αλλά όχι και έτσι! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πληρώσω εγώ από εδώ το iPad στο αμερικανικό store με πιστωτική κάρτα, να σταλεί σε έναν φίλο που μένει εκεί και αυτός με την σειρά του να μου το στείλει με το ταχυδρομείο; Ή είναι πολύ ριψοκίνδυνο; :confused::O:wacko:

 

Γράψτε λάθος. Δεν αξίζει τόσο. Μόνο με τους φόρους της πολιτείας φτάνει πολύ κοντά στα λεφτά που το παίρνω και από εδώ στο φθηνότερο στον skroutz. Οπότε....... :mad: :angry: Τα νεύρα μου!

Edited by soom
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν jb θα σου έλεγα αλλά εχω κόψει κάθε επαφή.Μέχρι και δικό μου repo είχα φτιαξει με σπασμένες. Αλλά τα άφησα όλα πίσω.Όταν κάνω jb το iPad(Ελπίζω οτι θα βγεί αυριο για την 3.2.1, γιατί θα έχω ενα netbook με linux μαζί μου) και ξαναμπώ στο κόσμο αυτό θα μπορώ να σας πω περισσότερα. Προς το παρόν απέχω. Υπάρχουν σίγουρα 2-3 απο ότι θυμάμαι.

 

Κάτι βρήκα στην αρχή δεν δούλευε αλλά μετά δούλεψε ως δια μαγείας ..... πως αντέχεις χωρίς ελληνικά.

 

Απο οτι είδα έχεις βάλει την 3.2.1 , είδες βελτίωση στο wifi ?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα στην αρχή δεν δούλευε αλλά μετά δούλεψε ως δια μαγείας ..... πως αντέχεις χωρίς ελληνικά.

 

Απο οτι είδα έχεις βάλει την 3.2.1 , είδες βελτίωση στο wifi ?

 

Δε το έβαλα.Ετσι μου ηρϑε.Το Wifi ειναι χειροτερο απο του iphone!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δε το έβαλα.Ετσι μου ηρϑε.Το Wifi ειναι χειροτερο απο του iphone!

Περίεργο εμένα είναι πολύ καλύτερο από του iphone με την 3.2 απλά στιγμιαία χάνει το σήμα που και που.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο εμένα είναι πολύ καλύτερο από του iphone με την 3.2 απλά στιγμιαία χάνει το σήμα που και που.

 

Σχετικα με το Wifi, εχω παρατηρησει διαφορα μεταξυ του iPad και iPhone. Θα ελεγα σε οριακα σημεια το iPad δε τα παει καλα οπως τo iPhone 3GS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...